ce se intampla cu barbatii de azi?

...cedez si eu una bucata soacra...
ultraviolet
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:41
eu imi doresc sa plec la paris si sa nu invie soacra/mea
elodia
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:41
cum se zice ?invie sau invieze?
elodia
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:42
in_vie
bluelight
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:43
sorela... se zike "hristos a-nviat"
LILO
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:43
da ce? a trecut craciunul si a aparut pastele? discutam de inviere?
si_totusi
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:44
kingo, tu da-l pe unchiu-to

bluo, la schimb dau o cafea, ca si asa cred ca nu valoreaza mai mult, nu?
ready_vivus
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:45

subiectul asta devine chiar bizar....
Ce cabinet?
Stomatologic, ginecologic?
Si maxim zece persoane sa ce?
Sa vorbeasca despre barbati?
Si de ce maxim zece, si de ce la cabinet?
Aici ce are?


me...jane.. mai sociopata, asa.
quasaria
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:45
nu discutam,emigram
elodia
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:45
io decat culegeam strugurii ...
bluelight
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:46
da,blue da nu din via mea
LILO
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:47
Q, dupa cum puse buza , crez ca intalnirea era la gradinita.Da' poate ma insel
bluelight
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:51
unchiu? mi/e dor de unchiu
elodia
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:52
Q, stai ca-tz' spui io: tanti anishoara se credea nevasta lu' Neapoulea Ion si invita inca zece colaboratori, in camasute albe, cu mancute lungi, legate la spate, la ea in living, pe terasa, la o sueta... vaz ca m-a controlat si pe la profile, o avea ea vreo banuiala ca as purta si eu camasa din aia, da' nu stia cum sa ma cheme
ready_vivus
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:53
aaa...gradi.
Si invatam despre colegii nostri cu ciorapei albastri.
quasaria
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:55
De la: anisoaraf, la data 2009-11-19 20:36:40 O prietena de la Paris mi-a povestit ca o data pe luna se intalnesc mai multe doamne si-si impartasesc parerile despre familie, soti, copii. Daca va hotarati va astept saptamana viitoare vineri 27 nov orele 18.00 pe la mine la un ceai, maxim 10 persoane si cu siguranta ca vom discuta si ce se intampla cu barbatii !



Doamna ..asta tine de deontologie profesionala... doamna psiholog pe elemente de psihologie a cuplului v-as intreba Dv ,,recrutati " clientii de pe Garbo??? :-) Profesorul Mitrofan pe elemente de psihologie a cuplului cred ca nu ar fi de acord cu asta :-)
reyya
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:59
yeap, sa-i disecam.
dap, ce ganduri imi vin seara asta!! heeeeeelp.
bluelight
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:00
stai, blue, nu te grabi.
Apare si mama omida, punem de-un stabor...
Asa se fac disectiile.
Organizat.
quasaria
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:26
NU!! NU!! fara omidee fara omidee pls...
LILO
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:28
Prea multe comentarii... acide ! Ceva mai vesel ? Mai optimist ?
Asta e diferenta intre discutiile de pe net si discutiile fata in fata. Credeam si eu ca invat ceva de la voi...
Va spun un banc sa va descretesc fruntile - Vine sotul acasa, nevasta grijulie il astepta cu ciorba aburinda pe masa. Flamand isi ia omul farfuria si incepe sa manance. Sotia il intreaba - e buna ciorba ? Raspunsul - tu ai chef de cearta !
anisoaraf
Postat pe 20 Noiembrie 2009 08:54
daaa....sueta in zece.....si cand aveti toti ceva de spus in acelasi moment ce faceti???? supuneti la vot cine sa ia cuvantul????sau ii dezlipiti leucoplastul pus pe gura la inceputul sedintei de psihoterapie conjugala???
tutankhamon
Postat pe 20 Noiembrie 2009 13:26
Care e varianta propusa de tine ? Parerea mea e ca se poate vorbi si pe rand...
anisoaraf
Postat pe 20 Noiembrie 2009 19:42
sigur. Ridicam doua degetutze.
Anisoara, ridem, glumim, da' in incinta... cred ca daca vreunul de pe aici avea nevoie de o sueta cu prietenii, o avea. Daca avea nevoie de psihoterapie, idem. Iar daca o lalaim pe net este pentru ca asta avem chef sa facem, nu pentru ca ne-ar lipsi posibilitatea sa discutam cu cineva live si unplugged. Ma rog, eu una vorbesc din punctul meu de vedere.
Incercarea ta de... aliniere :-) mi se pare putin cam patetica.
quasaria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:01
iar eu prefer o discutie tete-a-tete cu prietenii mei.....nu sa-mi afle o tara intreaga problemele.....
tutankhamon
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:03
ma rog, eu uneori prefer sa nu imi afle prietenii problemele...:-)) Nu ca as da pe afara, prea des, nici altfel....
quasaria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 12:07
Stai linistita, nu-i bai, ideile preconcepute nu ne folosesc la nimic, de obicei cand discuti cu prietenii din anturaj anumite probleme personale si mai specifici - sa nu afle nimeni, viteza de propagare a comentariilor este cu mult mai mare...
O zi frumoasa in bratele iubirii !
anisoaraf
Postat pe 23 Noiembrie 2009 08:32
De la: l_erika, la data 2009-11-19 16:11:45yza nu mi place ce citesc
nici nu vreau sa cred ca ceea ce spui este adevarat..din pacate asa este..ma intreb atunci ce rost mai are sa incepi o rel?


pt ca nici femeia nici barbatul nu poate sta singur,pt ca vrem macar un copil,pt ca speram sa gasim persoana care ne merita si e diferita de ceilalti...suntem doua jumatati si ne cautam jumatatea...acolo unde nu este sinceritate exista minciuna...ne place sa ne amagim ca suntem fericiti dar cautam ce lipseste in alta parte...oamenii sunt lasi...nu au curajul sa recunoasca adevarul si decat singuri mai degraba in minciuna...ce conteaza in cine lovim...sa ne fie noua bine pe moment...nu conteaza nici cat tine ...astia suntem noi oamenii din ziua de azi...nu am fost facuti sa fim asa si nici sa traim singuri dar ni s-au pervertit gusturile si nu ne mai place nimik...ne indreptam cu pasi repezi spre propria noastra distrugere doar pt ca nu stim cate zile avem de trait ?
yzabela_03
Postat pe 23 Noiembrie 2009 09:32
ooof, mai anisoaro! mai vesel , mai optimist??
din cate am observat noi chiar ne distram. tu nu. deci ...
bluelight
Postat pe 23 Noiembrie 2009 09:32
yza , apocalipsa??

auzi, tot am vrut sa te intreb : stai cu spatele la noi cand vorbesti?? pai , e frumos?
bluelight
Postat pe 23 Noiembrie 2009 09:34
De la: quasaria, la data 2009-11-19 16:22:36yza, o femeie este cite putin din toate cele enumerate: nu vad de ce rolul de "mama si sotie" l-ar contrazice pe ala cu picioare lungi sau faptul ca muncim in acelasi mod si pe aceleasi functii.
Si bineinteles ca orice barbat isi poate gasi "o trufanda moarta de foame" - asa cum orice femeie poate gasi orice Ghitza valid anatomic, e doar chestiune de asteptari.
Daca n-ai alte asteptari, sigur, lucrurile sint simple. Care e problema?


nu e chiar asa...hai sa fim realisti ...nu toate femeile sunt perfecte si nici nu exista femeie care sa aiba si cariera si sa fie si o buna sotie sau mama trebuie sa alegi spre ce iti canalizezi fortele...daca femeile ar fi toate frumoase ,desteapte ,gospodinesau mai stiu eu cate pot spune barbatii nu ar mai cauta si in alta parte sa faca diferenta...poti dovedi ca le poti face pe toate si inca cu succes dar nu la infinit...avem limite ...
yzabela_03
Postat pe 23 Noiembrie 2009 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa fim calmi!!! 47 De la: demonsauinger 21 Mai 2011 20:02
Femeia! Mama, iubita, sotie sau amanta. Ea intruchipeaza totul. 60 De la: betty37 25 Aprilie 2011 23:09
conteaza inaltimea intr o relatie??? 102 De la: hermosa20 29 Mai 2014 12:15
gradul de imunitate 2 De la: iasomia 24 Iulie 2009 17:13
DE CE NU POTI TRAI CU O PERSOANA DE ALTA RELIGIE ¿?¿ 731 De la: Eduard_Caloean_1 27 Ianuarie 2016 09:19
Setari Cookie-uri