Viata dupa divort

da tot cu el. dar as anihila-o pe scorpia de maica-sa
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:56
acum inteleg .

da nu stiu cum se face ca, fatuca asta scrie si are tot un mesaj
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:58
De la: blanca, la data 2009-10-03 08:52:30totusico, zice fata :"daca as da timpul inapoi" . mie-mi spune ca l-a iubit.

il mai iubesc si acum ca nu poti sa iubesti azi si maine nu, nu crezi?
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:59
pai diana, daca v-ati despartit in 2 zile ai dreptate . daca nu....ce sa zic? zici ca esti in divortz. asta conform teoriei tale inseamna ca omul nu te-a iubit niciodata?? ca presupun ca nu divortati de prea multa dragoste. sau??
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:01
De la: blanca, la data 2009-10-03 10:01:31pai diana, daca v-ati despartit in 2 zile ai dreptate . daca nu....ce sa zic? zici ca esti in divortz. asta conform teoriei tale inseamna ca omul nu te-a iubit niciodata?? ca presupun ca nu divortati de prea multa dragoste. sau??

a trecut o saptamana de cand am depus actele ( impreuna). probabil ca el nu m-a iubit mai mult decat pe maica-sa.
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:08
De la: blanca, la data 2009-10-03 09:58:48 acum inteleg .

da nu stiu cum se face ca, fatuca asta scrie si are tot un mesaj

hai ca am ajuns la 3 mesaje
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:10
De la: si_totusi, la data 2009-10-03 09:00:14si daca l-a iubit, ce? tre sa incaseze suturi?

cica omul face exact ce vrea . restul e scuza

asa ca,sa incaseze pasi inainte . sunt curioasa unde duc pasii aceea. din cate le vad, se cam invart in cerc precum caii aceea orbi care erau folositi in mina

iti spun imediat unde duc: la o viata frumoasa, fara soacre geloase . cred ca imi trebuia asta pentru a me trezi pana la urma.
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:15
dienusule, ceva nu se leaga . baietu' unde e in toata povestea? nu el avea de lamurit mama ca dragostea aia nu se confunda cu ailalta??
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:18
De la: blanca, la data 2009-10-03 10:18:53dienusule, ceva nu se leaga . baietu' unde e in toata povestea? nu el avea de lamurit mama ca dragostea aia nu se confunda cu ailalta??

el saracu' e in ceata. nu face decat ce-i spune mamitica. pe prima nevasta a fugarit-o scorpia dupa 3 luni. eu i-am dat ceva de furca in 4 ani. dar a reusit pana la urma!!!!!!
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:24
saracutul??? e minor??

inteleg ca-l iubesti ca pe-un copil
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:26
De la: diana36, la data 2009-10-03 10:24:14
De la: blanca, la data 2009-10-03 10:18:53dienusule, ceva nu se leaga . baietu' unde e in toata povestea? nu el avea de lamurit mama ca dragostea aia nu se confunda cu ailalta??

el saracu' e in ceata. nu face decat ce-i spune mamitica. pe prima nevasta a fugarit-o scorpia dupa 3 luni. eu i-am dat ceva de furca in 4 ani. dar a reusit pana la urma!!!!!!

are deja 40 ani, va ramane flacau la mama acasa pana va muri ma-sa. atunci ,probabil va incepe si el sa traiasca.
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:29
De la: blanca, la data 2009-10-03 10:26:11saracutul??? e minor??

inteleg ca-l iubesti ca pe-un copil

culmea e ca el imi spune ca ma iubeste dar stii care a fost motivul divortului : daca tu nu te intelegi bine cu mama, eu divortez ca nu pot fi un tampon intre voi. Dragut, nu?
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:31
De la: diana36, la data 2009-10-03 10:31:26
De la: blanca, la data 2009-10-03 10:26:11saracutul??? e minor??

inteleg ca-l iubesti ca pe-un copil

culmea e ca el imi spune ca ma iubeste dar stii care a fost motivul divortului : daca tu nu te intelegi bine cu mama, eu divortez ca nu pot fi un tampon intre voi. Dragut, nu?


Si eu am ajuns sa fiu tampon intre mama si nevasta asa ca mi-am luat nevasta de acasa si chiar daca acum o duc mai rau financiar, decat inainte, am plecat ca sa ma scap de nebunia care ajunsese sa fie in casa parintilor
goldname
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:35
diana, ce zodie e viitorul fost sot??
zambila
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:44
De la: zambila, la data 2009-10-03 10:44:25diana, ce zodie e viitorul fost sot??

GEMENI, IAR EU SUNT TAUR. SI SCORPIA E RAC
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 10:54
pai e scorpie sau rac?
zambila
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:02
De la: zambila, la data 2009-10-03 11:02:36pai e scorpie sau rac?

FAINA COMBINATIE, NU?
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:06
faina sau nu, treaba-o oabla!

daca atat stie, atat face...si nu e vina mamei ca el nu se poate descurca singur
barbatii sunt destul de usor de manipulat, dar cand iubesc, sunt in stare de multe...asta poate ar trebui sa-ti spuna ceva!
zambila
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:09
De la: zambila, la data 2009-10-03 11:09:59faina sau nu, treaba-o oabla!

daca atat stie, atat face...si nu e vina mamei ca el nu se poate descurca singur
barbatii sunt destul de usor de manipulat, dar cand iubesc, sunt in stare de multe...asta poate ar trebui sa-ti spuna ceva!

da. mi-a spus foarte multe: si-a ales mama in locul familiei lui
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:24
De la: diana36, la data 2009-10-03 11:24:36
De la: zambila, la data 2009-10-03 11:09:59faina sau nu, treaba-o oabla!

daca atat stie, atat face...si nu e vina mamei ca el nu se poate descurca singur
barbatii sunt destul de usor de manipulat, dar cand iubesc, sunt in stare de multe...asta poate ar trebui sa-ti spuna ceva!

da. mi-a spus foarte multe: si-a ales mama in locul familiei lui

pe cumnatul meu l-a despartit dupa 13 ani de casnicie si mai mult decat atat, s-a luptat sa-i desparta si pe nepoti.pe cel mare (14 ani) l-a luat ea.
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:29
o fi, mie mi-e greu sa inteleg astfel de fenomene, dar nu neg ca-i multa lume nebuna pe planeta!
zambila
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:32
De la: zambila, la data 2009-10-03 11:32:45o fi, mie mi-e greu sa inteleg astfel de fenomene, dar nu neg ca-i multa lume nebuna pe planeta!

nici nu stiu ce ar trebui sa fac: sa-i multumesc sau sa o omor !?!
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:35
De la: goldname, la data 2009-10-03 10:35:52
De la: diana36, la data 2009-10-03 10:31:26
De la: blanca, la data 2009-10-03 10:26:11saracutul??? e minor??

inteleg ca-l iubesti ca pe-un copil

culmea e ca el imi spune ca ma iubeste dar stii care a fost motivul divortului : daca tu nu te intelegi bine cu mama, eu divortez ca nu pot fi un tampon intre voi. Dragut, nu?


Si eu am ajuns sa fiu tampon intre mama si nevasta asa ca mi-am luat nevasta de acasa si chiar daca acum o duc mai rau financiar, decat inainte, am plecat ca sa ma scap de nebunia care ajunsese sa fie in casa parintilor

bravo tie, nevasta-ta e o norocoasa
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 14:08
...daca face asta tuturor e bolnava femeia. bine ca scapi.

si eu am renuntat candva la un om de genul asta , pt ca nu ma puteam inchipui asteptand sa dispara mama.si acum e tot cu mama din ce aud.
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 14:14
De la: blanca, la data 2009-10-03 14:14:25...daca face asta tuturor e bolnava femeia. bine ca scapi.

si eu am renuntat candva la un om de genul asta , pt ca nu ma puteam inchipui asteptand sa dispara mama.si acum e tot cu mama din ce aud.

asa ii trebuie. si al meu sa nu aiba alta femeie in viata lui decat maica-sa.
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 14:18
De la: goldname, la data 2009-10-03 10:35:52
De la: diana36, la data 2009-10-03 10:31:26
De la: blanca, la data 2009-10-03 10:26:11saracutul??? e minor??

inteleg ca-l iubesti ca pe-un copil

culmea e ca el imi spune ca ma iubeste dar stii care a fost motivul divortului : daca tu nu te intelegi bine cu mama, eu divortez ca nu pot fi un tampon intre voi. Dragut, nu?


Si eu am ajuns sa fiu tampon intre mama si nevasta asa ca mi-am luat nevasta de acasa si chiar daca acum o duc mai rau financiar, decat inainte, am plecat ca sa ma scap de nebunia care ajunsese sa fie in casa parintilor




bine gandit,
Roxi234
Postat pe 3 Octombrie 2009 14:19
mai, eu nu doresc nimanui raul. fiecare invata ceva din experientele astea. mie nu mi-a mai trebuit barbat care nu e pe picioarele lui...ce-o fii invatat celalalt nu mai e treaba mea.
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 14:30
DA, e greu cind esti singura dar gindeste pozitiv, oriunde si oricind poti gasi ceva.Nu telasa prada depresiei.De pilda , mergi la biserica.Azi am fost cred ca de ani buni nu m-am mai dus la slujba de duminica.A fost atit de bine, parca mi-am luat pitrele de pe inima.Am plins pina am ramas fara lacrimi sinici macar nu am avut o batista sau servetel.A meritat, totusi, m-am descarcat.Nu sint divortata dar sint in perioada deseparare.Am decis sa plec din casa si sa ma mut la vechea locuinta unde cindva am fost fericita.A fost demult.Printre altele trebuie sa ai prietene sau cunostinte in situatii similare si trebuie sa mergi in concedii.Daca nu ai fost de ani buni acum e momentul.Fa-ti de acum un plan pt. la anul asa cum fac eu.Desi stau prost cu banii, mi-am propus sa adun banut cu banut si la anul sa-i fac o vizita unei bune prietene inafara tarii. Va fi costisitor ca e o tara scumpa dar nu ma las si tot voi ajunge acolo.Nici nu stiu daca voi divorta vreodata sau ma voi reintoarce in casa de unde am plecat dar stiu un singur lucru.Anulviitor voi merege acolo unde am planuit de mult.Nici eu nu am mai fost intr-un concediu cu familia de ani buni,mai precis 4 dar totusi am fost an de an doar eu si copilul meu si m-am simtit bine.Mi-e ciuda ca m-am dus doar la mare si nu in locuri mai interesante dar acum, gata voi face tot cum vreau eu.Trebuie sa ai vointa, sa fi optimista si sa nu te lasi.Eu sint optimista de felul meu si tot am slabit in ultima vreme de ma mir si eu.Ma consum dar nu arat nimanui, ma mai pling soacrei mele dar nici ea nu prea are ce face si cred ca nici nu vrea.Nici nu are rost ca daca un barbat la 40 de ani nu stie ce vrea de la viata chiar nimic nu are rost, nici negocieri,nici lacrimi, nimic.Deci, sint altele mai amarite decit tine, casatorite dar singure si care totusi nu se lasa cu una cu doua.Mai vorbim despre asta.
garbo054654
Postat pe 4 Octombrie 2009 21:04
De la: garbo054654, la data 2009-10-04 21:04:44DA, e greu cind esti singura dar gindeste pozitiv, oriunde si oricind poti gasi ceva.Nu telasa prada depresiei.De pilda , mergi la biserica.Azi am fost cred ca de ani buni nu m-am mai dus la slujba de duminica.A fost atit de bine, parca mi-am luat pitrele de pe inima.Am plins pina am ramas fara lacrimi sinici macar nu am avut o batista sau servetel.A meritat, totusi, m-am descarcat.Nu sint divortata dar sint in perioada deseparare.Am decis sa plec din casa si sa ma mut la vechea locuinta unde cindva am fost fericita.A fost demult.Printre altele trebuie sa ai prietene sau cunostinte in situatii similare si trebuie sa mergi in concedii.Daca nu ai fost de ani buni acum e momentul.Fa-ti de acum un plan pt. la anul asa cum fac eu.Desi stau prost cu banii, mi-am propus sa adun banut cu banut si la anul sa-i fac o vizita unei bune prietene inafara tarii. Va fi costisitor ca e o tara scumpa dar nu ma las si tot voi ajunge acolo.Nici nu stiu daca voi divorta vreodata sau ma voi reintoarce in casa de unde am plecat dar stiu un singur lucru.Anulviitor voi merege acolo unde am planuit de mult.Nici eu nu am mai fost intr-un concediu cu familia de ani buni,mai precis 4 dar totusi am fost an de an doar eu si copilul meu si m-am simtit bine.Mi-e ciuda ca m-am dus doar la mare si nu in locuri mai interesante dar acum, gata voi face tot cum vreau eu.Trebuie sa ai vointa, sa fi optimista si sa nu te lasi.Eu sint optimista de felul meu si tot am slabit in ultima vreme de ma mir si eu.Ma consum dar nu arat nimanui, ma mai pling soacrei mele dar nici ea nu prea are ce face si cred ca nici nu vrea.Nici nu are rost ca daca un barbat la 40 de ani nu stie ce vrea de la viata chiar nimic nu are rost, nici negocieri,nici lacrimi, nimic.Deci, sint altele mai amarite decit tine, casatorite dar singure si care totusi nu se lasa cu una cu doua.Mai vorbim despre asta.

eu nu spun ca nu e lume mai necajita decat mine. eu spun doar, ca mie imi este foarte greu. nu te supara, te rog, dar nu e bine ca te plangi soacrei tale - aceeasi greseala am facut-o si eu. si tot eu am avut de pierdut
diana36
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:05
De la: diana36, la data 2009-10-05 15:05:21
De la: garbo054654, la data 2009-10-04 21:04:44DA, e greu cind esti singura dar gindeste pozitiv, oriunde si oricind poti gasi ceva.Nu telasa prada depresiei.De pilda , mergi la biserica.Azi am fost cred ca de ani buni nu m-am mai dus la slujba de duminica.A fost atit de bine, parca mi-am luat pitrele de pe inima.Am plins pina am ramas fara lacrimi sinici macar nu am avut o batista sau servetel.A meritat, totusi, m-am descarcat.Nu sint divortata dar sint in perioada deseparare.Am decis sa plec din casa si sa ma mut la vechea locuinta unde cindva am fost fericita.A fost demult.Printre altele trebuie sa ai prietene sau cunostinte in situatii similare si trebuie sa mergi in concedii.Daca nu ai fost de ani buni acum e momentul.Fa-ti de acum un plan pt. la anul asa cum fac eu.Desi stau prost cu banii, mi-am propus sa adun banut cu banut si la anul sa-i fac o vizita unei bune prietene inafara tarii. Va fi costisitor ca e o tara scumpa dar nu ma las si tot voi ajunge acolo.Nici nu stiu daca voi divorta vreodata sau ma voi reintoarce in casa de unde am plecat dar stiu un singur lucru.Anulviitor voi merege acolo unde am planuit de mult.Nici eu nu am mai fost intr-un concediu cu familia de ani buni,mai precis 4 dar totusi am fost an de an doar eu si copilul meu si m-am simtit bine.Mi-e ciuda ca m-am dus doar la mare si nu in locuri mai interesante dar acum, gata voi face tot cum vreau eu.Trebuie sa ai vointa, sa fi optimista si sa nu te lasi.Eu sint optimista de felul meu si tot am slabit in ultima vreme de ma mir si eu.Ma consum dar nu arat nimanui, ma mai pling soacrei mele dar nici ea nu prea are ce face si cred ca nici nu vrea.Nici nu are rost ca daca un barbat la 40 de ani nu stie ce vrea de la viata chiar nimic nu are rost, nici negocieri,nici lacrimi, nimic.Deci, sint altele mai amarite decit tine, casatorite dar singure si care totusi nu se lasa cu una cu doua.Mai vorbim despre asta.

eu nu spun ca nu e lume mai necajita decat mine. eu spun doar, ca mie imi este foarte greu. nu te supara, te rog, dar nu e bine ca te plangi soacrei tale - aceeasi greseala am facut-o si eu. si tot eu am avut de pierdut


poate te ajuta sa investesti mai mult timp in tine si sa stii ca arwe grija Dumnezeu de toate, mai ales de tine daca mergi la biserica cu inima deschisa.......poate o vreme o sa iti fie mai greu, dar ai sa vezi ca o sa iti fie bine pe termen lung, te ajuta Dumnezeu chiar cand te astept mai putin.
uite si aici daca vrei, pe timp de criza:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=concurs
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog
exposhop
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa apreciem omul la justa lui valoare 1 De la: marialeia 14 Octombrie 2010 20:03
Am gresit ? Da .. dar ce si cum sa fac ? 125 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:12
Se pare ca totul sa terminat.... 83 De la: little_angel1151 4 Februarie 2010 09:39
2013..inceput "grozav 12 De la: Cristina_5 22 Ianuarie 2013 20:14
de cate ori poti ierta? 62 De la: dragu_ta74 10 Decembrie 2009 21:41
Setari Cookie-uri