Viata dupa divort

Ok, noapte buna tutror!
lady_corina
Postat pe 29 August 2009 00:54
noapte buna cory...multam de ajutor, dar am schimbat un pic versificatia...am postat-o in lumea cuvintelor...
tutankhamon
Postat pe 29 August 2009 01:01
De la: olici, la data 2009-08-28 22:16:30
De la: Blue_Tattoo, la data 2009-08-28 19:52:59Vineri seara...mmm, ce bine !!!
Am recitit tot ce ati postat...si m-ati impresionat...toate !
Pentru noi:
http://www.youtube.com/watch?v=lBxFRpgfAdY

Weekend placut !

da, poate fi interesant tipul asta de mistocareala, cu "parafraza" usuerel strecurata, cu mesaje imbricate (pr)in avataruri etc.

numesc tipul asta de raspuns: "eclectism hermeneutic", pentru ca in cazul de fata amesteca 2 tipuri de posturi: 1 ontopic cu un spam.

si "ultimamente', chiar imbracata in sarcasm, suferinta ma impresioneaza, nu mi se pare ceva de dorit.


???
Blue_Tattoo
Postat pe 29 August 2009 02:29
olici, e doar un cantec care imi place de multi ani si suna al naibii de bine cu volumul tare. si o stare de spirit f buna.
si e weekend. unul frumos de sfarsit de vara.
...eclectism hermeneutic...pretios :)

Blue_Tattoo
Postat pe 29 August 2009 02:41
Blue, tu stii cel mai bine ce ai vrut sa zici, deci te cred pe cuvant. Ca am inteles gresit, asta e, ni se intampla tuturor cateodata.

Sa ai un weekend asa cum iti doresti!
anticenzura
Postat pe 29 August 2009 16:54
si tu sa ai un weekend frumos in continuare !
Blue_Tattoo
Postat pe 29 August 2009 16:55
cat de adevarat....,,pacat ca m au lasat nervii,,eu m am refugiat in munca, veneam pe jos la la servici si plangeam .am incercat sa ne vada nimeni suferinata mea dar mai ales copilul,slabisem cca 15 kg .......mai exista viata dupa divort?red ca totusi exista dar nu va mai fi la fel,vorf fi mereu SECHELE.
garbo050283
Postat pe 15 Septembrie 2009 11:19
bine spus.Am trecut prin asta si inca nu am depasit momentl desi se fac 3 ani, mai cred totusi ca si modul cum se ajunge la divort este decisiv ptr. viitorul celor divortati,daca esti aruncata ca o masea stricata ranile sunt adanci ci nu cred ca mai pot fi acoperite,iar cand este si un copil care nu intelege ce se intampla si tu faci eforturi sa fie totul bine,sa nu i ti vada disperarea,sa i oferi tot,presiunea celor din jur care de cele mai multe ori din dorinta de te ajuta mai rau fac cu diferite pareri care chiar nu ai nev de ele(i ti ia copilul,nu i da copilul,spunei copilului ....diverse ,.....au fost atate momente in care am vrut sa cedez dar.....cineva acolo sus le aranjeaza el cum stie mai bine si ne rasplateste.ironia este ca tu ar treb sa sustii copilul dar in realitate cred ca el ne sustine pe noi.fetelor sper sa auzim de bine . IUBITI ACUM CAT AVETI OCAZIA SI MAI ALES LASATIVA IUBITE
garbo050283
Postat pe 15 Septembrie 2009 11:35
cat de adevarat !!!! dar cum te refaci?cand sa ti fie mai bine si spui ca ai depasit momentul iar apare si te agita,cum scapi de vesnicile intrebari de ce?cu ce am gresit?cum scapi de sentimentul de vinovatie?....dc...dc
garbo050283
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:54
garbo050283
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:07
daca nu spui ce ti-a placut, pare ca te aplauzi si razi de poantele proprii
panty_C
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:09
buna pantera ,sory sunt noua pe aici ,stinghera si stangace dar incet incet am sa ma deprind cum e cu scrisu si cu raspunsul
garbo050283
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:38
buna!
ok, succes!
panty_C
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:44
multumesc ptr intelegere
garbo050283
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:11
Cum o luam de la capat, incet, incet...cum uitam de durere, dezamagire...Cum ne umplem golul din suflet si din viata de zi cu zi...este o zicala dar este drept Dumnezeu nu da soarta decat poti sa duci si este drept finca fiecare trece greu dupa divort dar cu incetu cu incetul se scurg si trece la unii cu greu la alti usor. Dar cu timpul revii since va spun si eu am revenit dar nu m-am recasatorit,dar am viata mea destul de frumoasa si buna si sper cu ajutorul lui dumnezeu sa mai fiu intre copii.
POPAURELIA_50
Postat pe 20 Septembrie 2009 04:04
De la: sandy_bell, la data 2009-07-15 16:35:31
De la: Vidar, la data 2009-07-15 16:33:28meeiii, fetelor, pe la voi prin zona nu sunt terase deschise? sau ploua?
cum dreaq s-o luati de la capat?
hai, ushcheala la agatat, nu aici la lamentari!

daaaaaa ceeee.... ca eu sunt la munca.na.


Care sa iesim la agatat? Am gasit deja un tip...si imi place cum gandeste! Se pune pb ca fara sa vreau il compar cu ex sotiunea si de fiecare data cand imi spune ca sunt viatza lui plang! Nu vreau nimic! Nici s arespir fara exsotiunea!
AndreeaB
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:28
ha?

dragutza, tu stii sa citesti data cand s-a facut o postare?
si pe cine interesa ce vrei sau nu vrei tu, de a trebuit sa dai un copy/ paste dupa o antichitate de post?
ready_vivus
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:33
De la: ready_vivus, la data 2009-09-20 19:33:10ha?

dragutza, tu stii sa citesti data cand s-a facut o postare?
si pe cine interesa ce vrei sau nu vrei tu, de a trebuit sa dai un copy/ paste dupa o antichitate de post?

dragutza nu am dat nici un copy si nici un paste pur si simplu am citat (e un butonas acolo car eiti ofera aceasta optiune) si e mesajul pe care EU am vrut s ail comentez! daca imi dai voie!
mersi
AndreeaB
Postat pe 21 Septembrie 2009 15:05
buna, si eu trec acum printr-un divort.e greu, doare, dar daca a-si putea da timpul inapoi tot cu el m-as marita. e o experienta de viata din care poti invata multe. un sut in fund e un pas inainte. trebuie sa fii optimista si sa te gandesti ca daca a plecat, nu te merita si meriti ceva mai bun. bafta multa
diana36
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:04
da, vad ca va plac suturle. tot cu el te-ai marita
si_totusi
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:16
Posibil ca ea sa nu poata face pasi inainte decat daca e impinsa de la spate.
Tiffany
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:28
cand aud ca un sut in fund e un pas inainte, imi vine sa-mi dau palme. un sut in fund este exact un sut in fund. ce pas in fata? in cel mai bun caz, pui o frana-n nas si nu-ti rupi gatul.
si_totusi
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:42
totusico, zice fata :"daca as da timpul inapoi" . mie-mi spune ca l-a iubit.
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:52
Normal ca l-a iubit ca altfel nu se marita cu el.
Tiffany
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:53
nu e o regula din nefericire.... pe mine ma intreba o prietena din copilarie la un moment dat : ce zici sa ma casatoresc cu X?( asta in conditiile in care eu nu mai stiam mai nimic despre ea)
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:56
si daca l-a iubit, ce? tre sa incaseze suturi?

cica omul face exact ce vrea . restul e scuza

asa ca,sa incaseze pasi inainte . sunt curioasa unde duc pasii aceea. din cate le vad, se cam invart in cerc precum caii aceea orbi care erau folositi in mina
si_totusi
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:00
poate nu comentam acelasi mesaj...sau nu inteleg ..
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:04
la ce spune diana ma refer. a luat-o pe cocoasa si cica, tot cu el s-ar marita .
si_totusi
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:07
pai unde zice ca omul face ce vrea...ca are doar un singur mesaj??
crez ca-mi trebe mai multa cafea..
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:09
emanatia aceea intelegenta cu ...omul, era a mea
si_totusi
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pot oare fi sotii perfecti sau nu? 8 De la: si_totusi 13 Mai 2009 21:19
Parintii isi baga nasul 104 De la: carmenpred 27 Septembrie 2010 00:02
moartea nu iarta,dar elibereaza! 464 De la: vuvuzela 9 Februarie 2011 12:26
Sfaturi pentru ingrijirea parului 15 De la: hadassa 9 Februarie 2010 08:29
Chiar conteaza studiile si parerea altora intr-o relatie? 33 De la: fitze_21 7 Septembrie 2012 23:49
Setari Cookie-uri