psihologie sau jurnalism???

nu spui tu prostii micabis,am absolvit lic de actorie,dar se pare ca nu e pt mine.asa ca am renuntat
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 15:21
lic de actorie zici?

naspa...unde,la particular?
iasomia
Postat pe 13 Iulie 2009 15:36
la liceu de stat? de ce spui ca e naspa? e adev conditii nu prea erau dar mie mi a placut actoria (atat cat am reusit sa descopar)
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 15:39
naspa..

din moment de spui ca actoria nu este pt tine,ca nu te-ai regasit acolo.

logic,nu?

ai stat 4 ani acolo...
tot n-am inteles:stat sau particular...?
iasomia
Postat pe 13 Iulie 2009 15:42
de stat. mie imi place actoria asta nu inseamna ca e pt mine,nu am intrat la fac de teatru anul trecut si nu am de gand sa mai incerc.
din mom ce nu am reusit acolo ins ca nu e pt mine dar poate totusi sa mi placa nu?
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 15:46
De la: l_erika, la data 2009-07-13 15:46:16de stat. mie imi place actoria asta nu inseamna ca e pt mine,nu am intrat la fac de teatru anul trecut si nu am de gand sa mai incerc.
din mom ce nu am reusit acolo ins ca nu e pt mine dar poate totusi sa mi placa nu?


dupa 4 ani de liceu la teatru, te mira ca nu ai intrat din prima la facultate la stat?ma mir...
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 15:48
da ai dreptate
garbo024532
Postat pe 13 Iulie 2009 15:52
nu e vb neaparat de mirare..cred ca e un lucru care l am facut o sg data in viata, sincer am ramas f dezamagita fiindca pusesem mult suflet si toti imi spuneau ca voi reusi.mi am dorit f mult sa reusesc.nu a trecut mult timp si m am angajat de urgenta,si nu as fi facut fata facultatii daca as fireusit,asa ca ma gandesc ca a fost ceva de sus
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 15:52
mirarea mea e mai mare ca au intrat unii absolventi mate info...ce leg pot sa aiba ei cu actoria??nici macar experienta minima (care o am) nu o pot avea...(nu de alta dar am fost la ore inainte de ex si ne am pregatit cu profu si chiar nu aveau nicio leg cu actoria)
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 15:54
presupun...ca banuiesti cat de cat acum cu ce se mananca actoria si cum te digera teatru' pe tine...ca invers nu poate fi vorba(pe tine...ca persoana, zic)...desi, daca ai fi vrut sa faci asta...nu cred ca mai stateai pe forum la intrebari de genu'...
practic?de viitor?baga turism, finante, banci, contabilitate, marketing, management...
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 15:55
De la: l_erika, la data 2009-07-13 15:54:59mirarea mea e mai mare ca au intrat unii absolventi mate info...ce leg pot sa aiba ei cu actoria??nici macar experienta minima (care o am) nu o pot avea...(nu de alta dar am fost la ore inainte de ex si ne am pregatit cu profu si chiar nu aveau nicio leg cu actoria)


erika...nu cauta niciodata raspunsuri obiective...cand e vorba de un examen la teatru...pentru ca nu exista
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 15:56
exact "am vrut sa fac asta" cred ca a trecut vremea.interesant e ca nimeni din clasa mea nu a reusit la ex chiar asa prost pregatiti eram,sau era profu mult prea subiectiv???
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 15:59
faza cu subiectivitatea am mai auzit o si din pacate asa e,oricum a fost o exp urata faptu ca nu am reusit,primu meu ex esuat
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 16:01
De la: l_erika, la data 2009-07-13 15:59:10exact "am vrut sa fac asta" cred ca a trecut vremea.interesant e ca nimeni din clasa mea nu a reusit la ex chiar asa prost pregatiti eram,sau era profu mult prea subiectiv???


a trecut vremea pentru teatru la 19 ani?scumpa, stii ca era o limita de varsta inainte cand te pica la examen numai si pentru faptul ca erai prea tanara si neexperimentata cu viata?nu confunda teatru cu filmu'...bine, sa nu confundam nici vremurile cu experienta actuala acumulata si cu nonvalorile...dar nu varsta trebuie sa-ti fie un impediment, asta vreau sa-ti zic, stii?ca gandesti gresit...poate altele sunt motivele...si dupa parerea mea ar fi mai bine...sa mai existe altele si sa nu fie asta alegerea...dar doar tu poti sa stii...te pup...bafta...si ai grija...si nu-i drum final, stai linistita...poti face ceva azi, ca peste cativa ani...sa te mai specializezi in altceva...priveste acum in tine...si vezi care-i treaba....
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 16:06
De la: l_erika, la data 2009-07-13 16:01:48faza cu subiectivitatea am mai auzit o si din pacate asa e,oricum a fost o exp urata faptu ca nu am reusit,primu meu ex esuat

maia a intrat a doua oara, ivascu a treia...sa mai zic?...nu te crampona...de incercari esuate...pupi...bafta...in orice alegi
or caramitru zicea daca vrei sa faci teatru iti tb 3 lucruri:noroc, noroc si noroc...
gandeste-te mai bine doar...la ce vrei si simti tu...
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 16:08
pe undeva ai tu dreptate,dar anu asta lipsesc de la acest ex pt ca mi e frica de inca o nereusita sincer..si nici nu m am pregatit...poate totusi dau la jurnalism,am fost sa ma interesez de hartogarii,ap sa vedem ce a fi..
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 16:10
mi se pare mie sau tu le cam ai cu actoria,mia?
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 16:11
ai mesaj...te pup...bafta...
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 16:16
multumesc frumos si tot respectu si tu ai unul
l_erika
Postat pe 13 Iulie 2009 16:18
bai nene.. da' finate-contabilitate nu merge?... hai ca se iau diplomele pe de-a moaca, si p-orma va descurcati voi, fetelor...

auzi la ele, jurnalism, teatru... pai acilea se presteaza la greu, neneaca... munca d-aia fizica de te pune la pat... crez ca n-aveti voi talentele care trebe...
zambil
Postat pe 13 Iulie 2009 16:23
zambil:

si din pacate le mai trebuie si talent
Thor
Postat pe 13 Iulie 2009 16:26
De la: zambil, la data 2009-07-13 16:23:55bai nene.. da' finate-contabilitate nu merge?... hai ca se iau diplomele pe de-a moaca, si p-orma va descurcati voi, fetelor...

auzi la ele, jurnalism, teatru... pai acilea se presteaza la greu, neneaca... munca d-aia fizica de te pune la pat... crez ca n-aveti voi talentele care trebe...


zambilu' eu cred ca ploua un pic mai mult...tu nu zici?dar cu o chestie ai dreptate...pe finante-contabilitate si eu as indruma-o...
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 16:26
nea vidare...

multe fatuci care se-nscriu in normele generale la aspectu' fizic si care-au prestat candva pe la serbarile scolare se cred actrite...

mio, nu va mai uitai bre la filme americane cu emanciparea femeii, ca nu-s valabile nici macar in america... si eu sunt pentru emanciparea femeii, da' are ea domeniile ei unde sa se desfasoare... tot maritisu-i baza, fetelor...
zambil
Postat pe 13 Iulie 2009 16:33
total corect...la faza cu maritisu', zambilu...nimeni nu-l reneaga...dimpotriva
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 16:35
asa e, mia: nimeni nu-l reneaga...

doar ca dupa aia toti se dau cu capul de pereti
Thor
Postat pe 13 Iulie 2009 16:39

no way, vidar...pe tine nu te cred in stare...te vad pe felie, ce d-zeu
mia79x
Postat pe 13 Iulie 2009 16:41
oups!

mia, ai folosit cuvantul cu D in aceeasi fraza cu nick-ul meu...

nu se face, fata, nici chiar asa...
Thor
Postat pe 13 Iulie 2009 16:58
Jasmine, ai vazut ce nas am? IATC!!!
Aemulus
Postat pe 13 Iulie 2009 19:15
ce a fost aceasta tema,erika?o gluma?ai ca esti tare!si pana la urma,daca tot ,nu iti arde de facultate,colo n-ai aptitudinitu,dincolo nu avea proforul,acolo nu ai chemare,dincolo nu ai chef,trebuie minte multa fata mea,ca sa te decizi!dupa cum ai demarat,daca reusesti,la junalistica,unde nu iti trebue creier si talent si muschi de otel,sa pupi pamantul.in rest vi fi un al doilea ciomu,daca intri prin cine stie ce minune.fata mea ,nu prea ai de ales.presa de scandal,nici atat,ca tebuie sa intri cu bocancii pregatiti!mai cauta,oricum nu esti pregatita inca,pt viata.ori faci postari glumete,ca sa aibe ce sa discute,ce s omenteze,lumea?iti urez totusi ceva!deie domnul,sa scapi de ceata si s fi isteata!urarea mea are mult talc.daca il descifrezi,inseama ca incepi sa te maturizezi.atunci vei fi sigura de ce vrei in viata.deocamdata esti in deriva.succes!
allexanndrra
Postat pe 19 Iulie 2009 03:22
Erika nu baga de seama!
Aemulus
Postat pe 19 Iulie 2009 08:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
stiati ca..... 18 De la: Vidar 30 Iunie 2009 10:46
I ! ZIUAMULTI ANI FERICITI CELOR CARE-SI SERBEAZA ASTAZ 4 De la: VOIAJOR 22 Septembrie 2012 09:52
iubirea 183 De la: razvanut 9 Martie 2012 11:01
dedicatii 16 De la: hermosa20 9 Iulie 2012 01:18
Cea mai buna prietena a sotiei,amanta ideala a sotului 128 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:39
Setari Cookie-uri