"Perioada dificila" la barbati

nu ma speria .....cum asa sa nu mai treaca!!!
jenyS
Postat pe 25 Octombrie 2009 15:45
Trece cu siguranta... Cu multa rabdare, intelegere,respect reciproc. Trebuie doar sa se convinga ca are acasa tot ce-i trebuie.
anisoaraf
Postat pe 25 Octombrie 2009 20:21
....perioada dificilaaaaa la barbati?

-1 martie;8 martie;1 iunie;mos nicolae;mos craciun.....etc
l_flory
Postat pe 1 Noiembrie 2009 03:25
ai uitat zilele alea din luna....din fiecare luna.....
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 03:26
.....poi era vorba de perioa.......aaaaaaaaaa....mancai putin lapte dar m-am prins....aia perioada... asa face el...si eu...
l_flory
Postat pe 1 Noiembrie 2009 03:30
ACEASTA PERIOADA APARE ATUNCI CAND UN BARBAT SAU O FEMEIE UITA CA AU CREIER CA AU PRINCIPII CA AU OAMENI IN JUR CARE TREBUIE RESPECTATI SI IUBITI CA AU DEMNITATE CA AU UN JURAMANT AL CASATORIEI CARE SUNT FRUSTRATI SI CARE NU POT IMBATRINI DECENT.SUNT OAMENI CARE SE VAND PLATIND PLACERI CREZIND CA IUBIREA SE CUMPARA SI CARE ACCEPTA INJOSIREA DE A AUZI CUVINTE DULCI CE CRED EI CA ESTE DRAGOSTE.NICIODATA NIMENI NU TE VA IUBI CA CEL CE TI-A FOST ALATURI ATUNCI CAND TI-A FOST GREU,CARE TE-A INGRIJIT ATUNCI CAND AI FOST BOLNAV,CARE TI-A CRESCUT COPII CU DRAGOSTE SI DARUIRE,CARE S-A INGRIJIT CA TUTUROR DIN FAMILIE SA LE FIE BINE CARE TE-A MANGAIAT CAND AI FOST TRIST,CARE TE-A SUPORTAT CAND AI FOST NERVOS SI CARE TE-AIUBIT CU TOATE RELELE TALE.ATUNCI CAND TE APUCA CRIZA GANDESTE DACA CELUI DE LANGA TINE MERITA SA-I RUPI SUFLETUL SI SA-I DISTRUGI TOATA CREDINTA DRAGOSTEI LUI SI TOATA DARUIREA SAU DACA TIE TI-AR PLACEA CA PARTENERUL SA-TI FACA ASTA.CAND TRAIESTI DOAR PENTRU TINE SI CALCI IN PICIOARE SOT,SOTIE,COPII,SENTIMENTE PENTRU CA ESTI IN CRIZA ORICUM NU MERITI SA AI NIMIC DIN TOATE ASTEA.NU MAI POTI FI NUMIT OM DEJA ESTI ANIMAL.PACAT CA DIN CE INCE TOT MAI MULTI UITAM CA SUNTEM OAMENI.
KOKETT_7
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:14
asta cu perioada dificila la barbati cu nemultumiri si cautari, mi-a amintit de un banc

cica, barbatul din ce in ce mai nemultumit de sotie :

- nu stiu de ce mai porti sutien. tot n-ai ce pune in el

ea:

- las, ca si tu porti chiloti
si_totusi
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:17
ready_vivus
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:19
yes!!
tutankhamon
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:28
de la 8 la 80 de ani.... e perioada cea mai dificila la barbati....
quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:09
nu este o regula, dar de la 40 de ani oricand.
Pe al meu la apucat acum la 46 de ani, si nu stiu daca o sa-si mai revina, ca este foarte prins.
garbo062402
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:37
402...vezi-tzi tu de trebusoara ta, ca el n-o sa-si mai revina....
l_flory
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:54
las ca o sa se desprinda cand va crapa ghipsul...ca nu tine la socuri....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:56
De la: tutankhamon, la data 2009-12-04 13:56:29las ca o sa se desprinda cand va crapa ghipsul...ca nu tine la socuri....
yanyacharberet
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:59
Pe la meu l-a apucat la 46 de ani , si sunt 4 luni de cand ma chinuie, oare cand o sa-i treaca, ca nu mai pot, sau poate nu o sa-i mai treaca , pe deasupra este si chinezoaica si are 23 de ani.
garbo062402
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:33
aveti amandoi aceeasi varsta....hmmmmmmm.....frumos....ce pot sa spun cu privire la subiectul asta. ideea e ca probabil ca tu nu-l intelegi in sensul ca tu nu ai mai fost casatorita si el da .oarecum el stie ce inseamna sa fii casatorit si care-i sunt responsabilitatile.sau poate ca ii semeni fostei lui sotii.nu stiu...incearca sa fii altfel, mai diferita , intelegi ce vreu sa zic. fa ceva pentru tine si cu siguranta vei face si pentru el.daca tu nu te poti schimba pe tine si incerci mereu sa te plangi pentru ca el nu prea iti da atentie, atunci e o problema.trebuie sa intelegi ca sunteti totusi tineri. dar trebuie sa accepti k la varsta de 32 de ani nu te mai comporti ca la 20.in primul rand pt k relatia sexuala este mai matura si nu vezi la aceasta varsta rezolvarea problemei in sex.barbatii dupa 30 de ani sunt mai pasivi in ceea ce priveste relatia sexuala, dar tu poti face sa schimbi aceasta situatie,. cum???? in prima faza nu te mai plange ca o fetita de 5 ani, dute la coafor, fa-te frumoasa pt a fi atragatoare, schima-ti garderoba, asteapat-l pe sot cand vine de la serviciu intr-o armonie.arata-i ca esti inca atragatoare si ca il doresti.spune-i lucruri tandre si dragute , pt k fiecare barbat e ca un copil si ii plac aceste lucruri , mai ales sa le auda de la tine.nu fii zgarcita cu sentimentele si comunicati mai mult pt k eu cred ca aveti probleme cu comunicarea.vorbiti mai mult despre dorintele fiecaruia, nu-ti fie teama, spune-i direct ce astepti de la el , atata din punct de vedere sexual cat si din punct de vedere social. incearca.
garbo059610
Postat pe 5 Decembrie 2009 11:24
ce de lucruri neintelese pe lumea asta...
"Perioada dificila la barbati" = momentul cind s-au cam plictisit de nevasta.
Sigur ca trece... daca se da respectiva peste cap sa para alta in fiecare zi. Asta e job full time, chiar ca nu mai ai timp sa mai faci nimic altceva in afara de a te motza in fel si chip ca sa scoti bietul om din perioada dificila.

grea viatza...
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 00:38
crissreno
Postat pe 6 Decembrie 2009 00:48
Am inteles... ai intrat si tu in perioada dificila...

Nu urla, ca nu ajuta.

Calm... o sa treaca.
garbo_C
Postat pe 6 Decembrie 2009 00:51
tocmai ce spuneam...
Grea viatza.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 00:53
cand renunti la bucuria copiilor pt el si tot nu e bine ce mai faci
crissreno
Postat pe 6 Decembrie 2009 00:53
nu renunti la bucuria copiilor pentru el. Aia faci.
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 00:56
De la: garbo062402, la data 2009-12-04 21:33:09Pe la meu l-a apucat la 46 de ani , si sunt 4 luni de cand ma chinuie, oare cand o sa-i treaca, ca nu mai pot, sau poate nu o sa-i mai treaca , pe deasupra este si chinezoaica si are 23 de ani.

Cunosc si eu un caz al unei familii in care sotul facea afaceri cu chinezi si s-a incurcat cu o chinezoaica, iar sotia lucra la banca cu program de dimineata pana seara tarziu. Aveau un copil care-l ingrijeau parintii lui. Cand au aflat - parintii au facut mare scandat si i-au zis ca-i face de ras, sotia a lasat munca la banca si a inceput sa tina contabilitatea la firma sotului. Acum au o fetita dragalasa de 2 ani, iar lucrurile au revenit la normal.
Asa ca draga mea rabdare multa si fii pisicuta dragalasa,invita-l undeva la munte si vorbeste sincer cu el-vezi ce-i in mintea lui...
anisoaraf
Postat pe 6 Decembrie 2009 08:45
sotul tau este cumva in zodia leului?????
pt.ca sotul meu este...
si descrierea care ai facut-o i se potriveste perfect.
iti raman doua alternative:
ori o sa i te conformezi dorintelor lui, ori il lasi balta, pt.ca el nu se schimba pt.nimic in lume ( si pt. nimeni )
gandeste-te de ce este deja odata divortat???
un motiv trebuie sa existe...
cocorita
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:16
De la: garbo062402, la data 2009-12-04 21:33:09Pe la meu l-a apucat la 46 de ani , si sunt 4 luni de cand ma chinuie, oare cand o sa-i treaca, ca nu mai pot, sau poate nu o sa-i mai treaca , pe deasupra este si chinezoaica si are 23 de ani.


deobicei barbatii intra in "perioada dificila" la andropauza! deja a intrat la o varsta atat de tanara daca pot sa ma exprim asa?...cred ca o sa-l cam tina aceasta criza..trebuie sa ai multa rabdare cu el daca vrei sa-l pastrezi!
Begonia
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:28
Asa e. Ai rabdare cu el ca si el o sa aiba rabdare cu tine cand o sa fii la menopauza.
Doara
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:32


siiiiiguuuuurrrrr
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:34
De la: Dor_marunt, la data 2009-12-06 10:32:27Asa e. Ai rabdare cu el ca si el o sa aiba rabdare cu tine cand o sa fii la menopauza.



el o sa aibe rabdare....poate cand va deveni neputincios deabinelea...
Begonia
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:35
begonia
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:37
Viitoarea sotie il intreaba pe viitorul sot care se apropie de varsta critica:
- Iubi, daca dupa ce ne casatorim te apuca umblatul dupa altele?
- Iubi, am umblat pana acum si femeile cu care am umblat mi-au adus numai necazuri. Vreau sa ma asez si eu la casa mea, sa am liniste, sa iubesc si sa fiu iubit.

Chestie de comunicare...
sora_ilsi
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:39

Recomandari

Setari Cookie-uri