Femeia Taur, Barbatul Berbec

Iubitul meu este Berbec , iar eu sunt Taur
Ce parere aveti despre compatibilitiatea dintre aceste zodii
adinaro
Postat pe 30 Iunie 2009 10:01
de ce va luati dupa compatibilitatea zodiilor intr-o relatie?
daca voi stiti ce simtiti unul pt altul.....daca voua va e bine amandoi cu coarne ....la ce mai conteaza zodiile?

Postat pe 30 Iunie 2009 10:04
Barbatul Berbec are obiceiul sa faca dragoste n mod spontan. Precautia si ezitarile femeii Taur, care nu face aproape nimic din impulsul momentului, l enerveaza pe barbatul Berbec.

Daca femeia Taur i permite barbatului Berbec sa conduca, atunci poate descoperi noi placeri carnale. Altfel, va fi greu de stabilit un echilibru n cadrul relatiei, n care exista, si asa, nentelegeri considerabile.

Barbatul Berbec si femeia Taur sunt incompatibili pentru o relatie de lunga durata.

(de la nenea gugal cetire)
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 10:04
vezi ce-mi faci, domnisoara? acu' tre sa-i dau dreptate lui heaven!
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 10:05

Postat pe 30 Iunie 2009 10:06
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 18:09
no way!!...el spontan si nonconformist....tu(taur) mai conservatoare,mai echilibrata si ai impresia ca te straduiesti prea mult ca sa-l intelegi...si ce este mai rau la barbatii berbeci:sunt foarte orgoliosi...si considera ca ei sunt cei care au dreptate INTOTDEAUNA....eu asa am patit...dar sper sa fiu doar eu in situatia asta...taurul are nevoie de un berbec..dar se pare ca pentru un berbec taurul nu este indispensabil...:(..dar repet..asta am patit-o eu..si nu este valabila neaparat si pentru altii....deci:fii spontana...energica...mereu pusa pe actiune...oboseste-l cu ideile tale de "mare filosoafa":P..da-i subiecte incitante de discutie..si poate asa o sa-i captezi atentia ca totusi traieste pe pamant(aaa...mai e si un mare visator)...si cel mai important..este inconjurat de oameni..nu de animale...multa bfta..:*
Miss_L
Postat pe 14 Februarie 2010 05:16
Avand in vedere ca sunt semn de foc, respectiv de pamant, compatibilitatea de baza este buna, cu conditia ca in cuplu sa mai fie lasate orgoliile la o parte, de ambele parti
on_fire
Postat pe 15 Februarie 2010 15:14
D-mi voie s-mi las i eu amprenta de ,, Berbec ". Sunt intr-o relatie cu iubita mea ( Taur ) De ceva timp, asa e.. Am fost un baiat destul de orgolios si posesiv, DAR NU CU EA... A fost acea femeie care-a stors din mine toate culmile extazului ...si toate culmile emotiilor. Si m-a facut sa-mi dau seama ca viata nu e frumoasa deloc, ci pur si simplu fiecare secunda e un vis cand iubesti din inima. Sunt de parere ca zodiile chiar nu conteaza la capitolul asta, obsesia cu zodiile e de cnd lumea.. te afecteaza pe plan psihic sa stii ca esti intr-o relatie cu un semn cu care nu esti compatibil. Trebuie sa traiesti momentul si sa nu te gandesit la despartire, si daca iubesti sa lasi de la tine in asa fel incat sa salvezi ceea ce iti doresti la urma urmei nu ? Multumesc Lui Dumnezeu, El este scutul meu si al iubitei mele, speram sa tina pana la adanci batraneti. Eu unul sunt dispus sa las mereu de la mine si sa-mi mentin orgoliul 0 pentru ea. Sa va ajute Dumnezeu sa va indepliniti pasiunea. :)
garbo_10701
Postat pe 17 Ianuarie 2013 06:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat.....sau poate un ajutor.... 33 De la: dodoloata 18 Iulie 2010 17:59
zodie 1 De la: garbo006927 6 Iunie 2009 21:50
LEOAICELOR cum va place sa fiti curtate? 174 De la: pantera_neagra 7 Mai 2011 20:09
eu balanta..el taur...merge? 12 De la: magdabeauty 9 Mai 2011 11:17
eu gemeni el varsator 11 De la: wife 26 Octombrie 2009 23:46
Setari Cookie-uri