SEX DUPA 40 ANI LA BARBATI

ehe!....vineri,13...
preciouss
Postat pe 13 Noiembrie 2009 09:38
ghinion...pisica neagra
zambila
Postat pe 13 Noiembrie 2009 09:42
Scuza-ma eu am 45 de ani,nu vreau sa par nesimtit,dar chiar daca de cateva luni am divortat,pana atunci mi s-a reprosat ca vreau prea mult sex,desi eu incercam sa fac dragoste fiindca o iubeam si era sotia mea.Sex faci atunci cand in viata se iveste ocazia si este o aventura trecatoare,altfel se complica lucrurile.Cred ca problema trebuie sa o cauti in primul rand la tine si daca esti convinsa ca ai incercat sa reaprinzi pasiunea din el si nu se schimba,atunci oboseala provine din alt pat.Stiu ca nu este frumos sa-mi tradez sexul,dar eu sunt patit cu fosta sotie,care venea tot timpul ,, obosita,, de la serviciu.
Jack
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:57
jack,

si cu ce iti "tradezi sexul" ma rog?

vad ca te prezinti intr-o lumnina favorabila,tu voiai "sa faci dragoste" ea "venea obosita"...
iasomia
Postat pe 13 Noiembrie 2009 18:18
lume nacajita, mami iaso...
ready_vivus
Postat pe 13 Noiembrie 2009 18:22
De la: Jack, la data 2009-11-13 16:57:25Scuza-ma eu am 45 de ani,nu vreau sa par nesimtit,dar chiar daca de cateva luni am divortat,pana atunci mi s-a reprosat ca vreau prea mult sex,desi eu incercam sa fac dragoste fiindca o iubeam si era sotia mea.Sex faci atunci cand in viata se iveste ocazia si este o aventura trecatoare,altfel se complica lucrurile.Cred ca problema trebuie sa o cauti in primul rand la tine si daca esti convinsa ca ai incercat sa reaprinzi pasiunea din el si nu se schimba,atunci oboseala provine din alt pat.Stiu ca nu este frumos sa-mi tradez sexul,dar eu sunt patit cu fosta sotie,care venea tot timpul ,, obosita,, de la serviciu.

mi se pare adevarat toate cele spuse aici..eu cred ca un barbat peste 40 de ani nu e normal sa fie mereu obosit si sa fie infiferent fata de partenera sa... daca lui ii lipseste cheful de a face sex si spune ca e mereu obosit inseamna ca oboseala sa provine din alt pat si de aici provine infidelitatea care duce la despartire de multe ori
garbo052263
Postat pe 17 Noiembrie 2009 14:57
Probabil ca la voi lipseste si comunicarea...incearca sa discuti cu el si sa-i zici tot ce te nemultumeste......si nu-ti plange in pumni..am trecut si eu prin aceeasi situatie ca si tine,al meu are acum 44 ade ani si incepe sa cam piarda din teren(acum e inebunit dupa mine)puneti mintea la contributie si ai sa reusesti..nu pot sa-ti dau sfaturi ce sa faci,numai tu gasesti solutia ,tu il cunosti cel mai bine
garbo067763
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:18
De la: LILO, la data 2009-08-14 21:19:55hi!!!! valentinoooo esti pe invers



de la pik_nic
cu mintea-i lata
sau prea lunga,
nici nu conteaza,
ca-i in dunga,
apare ea cu topice,
si gesturi filantropice,
sa tragem toti de-un penis mic
sa il prefacem in limbric,
sa invatzam vocabularul
de' nu, ne-nvatza ea cu parul,
ca-i pisaloaga de serviciu,
si face dragoste cu biciu'
isi pune mainile in X
piciorele pe-un crucifix,
si-asteapta V-ul s-o strabata
pana-n plamani, pe la culata;
zice ca are facultate
facuta-n strada, pe la spate,
si da-i si-omoara cu sondaje
ca lucratoarea la vidanje.
a incercat ea si la bare,
da' si-a luat-o-n felinare
deci, fara alte intrebari,
ca trecem la amenintari.

daca v-a placut bufoana
chiar de e nemernica,
v-o prezint:
"cu drag, aleha,
baba schizofrenica"!

Raporteaza abuz de limbaj

allexanndrra
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:15
AHA!! las-o-ncet ca spune toot..
care va sa zika...in mod cert ai fost si "faimosul VALENTINO"?????????!!!!!!!!

care va sa zika...NU AM GRESIT cand am spus ca esti pe invers(barbat fiindu-ti fosta identitate forumistika)


ce ti-e si cu intuitia aista..

oricum muult VENIN ai in tine FIINTZA NEANTALEASA
LILO
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:20
asa-i ca-i faina?
pik_nik
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:21
ready..

dap..

ai dreptate de data asta nu pot sa te contrazic,poate unde este marti...trei ceasuri rele, greseste lumea conturile....ehe,he,he....
iasomia
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:31
Stiati de ce scotienii spun ca sexul e o afacere proasta?
- Se baga in ea mai mult decat se scoate!.................
sophia1971
Postat pe 24 Noiembrie 2009 13:16
lala_cri
Postat pe 24 Noiembrie 2009 13:18
aceasta intrebare mi-am pus-o si eu cu ceva timp in urma, sotul meu cu care sunt in divort..MOTIVAND ACELEASI CUVINTE...pana am descoperit ca de fapt el....avea o femei cu care se plimba ziua dupa program, eu fiind inca la birou...asa ca am gasit toate raspunsurile la certurile si bataile din familia mea...de catev aluni am inaintat divortul si sunt foarte linistita cu fata mea....nu este de vina VARSTA...este de vina BARBATUL...
UN BARBAT LA 40-45 ANI ESTE POTENT CU SIGURANTA!!! NU VA LASATI INSELATE DRAGELE MELE!
mireluta68
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:25
De la: pufuletdesalcie, la data 2009-06-22 11:39:22ACUM NU MAI FAC NIMIC....IN TRECUT AM FACUT CRED EU DESTULE SI AM RENUNTAT SA MAI FAC CEVA DIN CAUZA RESPINGERILOR...SI A JIGNIRILOR UNEORI..DE MULTE ORI MIA SPUS CA SUNT DISPERATA DUPA P..A .....DAR O DATA LA 1 LUNA SAU MAI MULT...ASTA INSEAMNA CA SUNT DISPERATA?DACA LA INCEPUT ERA 1-2 PE ZI ACUM DE CE E ASA DE RAR? NU ZIC CA IMI DORESC ZI DE ZI DA NICI LA LUNA.....CREDETI CA AR TREBUII SA FAC CEVA IN CONTINUARE ....SA INCERC EU SA NE RELUAM RELATIA IN PAT CHIAR DACA DE MULTE ORI SUNT RESPINSA?

Te sfatuiesc sa citesti, "Femei care iubesc prea mult" de Robin Norwod. Vei intelege multe aspecte ale vietii si o sa reusesti sa te intelegi si mai mult de atat, sa te iubesti si pe tine. Aici,este marea problema a noastra. Oferim prea mult fara sa cerem nimic. Acesta e link-ul de accesare http://www.scribd.com/doc/6447136/Robin-Norwood-Femei-Care-Iubesc-Prea-Mult.
si eu am fost sfatuita de cineva de pe acest forum, in urma unor comentarii care le-am facut si persoana respectiva a ajuns la concluzia ca iubesc prea mult.
Sincer de cand am citit cartea m-am schimbat enorm de mult, in sensul bun petru mine. Sunt mai indiferenta si nu ma mai chinuiesc cu gandul: "oare, de ce ?" 'Ce anume nu fac bine?".
In concluzie noi suntem in stare sa ne comportam chiar foarte bine, Ei sunt cei care nu stiu sa ne aprecieze!!!
myriam
Postat pe 2 Decembrie 2009 18:02
La 40 de ani barbatul este pot sa zic in punctul lui de glorie,atunci el se cunoaste cel mai bine ,atunci face sex pentru cunoastere ,atunci el stie si sa autocunoscut la adolescenta iar acum vrea doar sa cunoasca si sa experimenteze deci....ar trebui sa fie chiar in forta:)nu inteleg ,ori are probleme de sanatate ori are probleme de cuplu adica mai presteaza in alta parte:)
florinradu80
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:04
NU nici nu poate fi vorba de asa ceva dupa 40 ani nu se imbunatateste sexul la barbati mai degraba ii scade apetitul saxual o data cu viirsta . Femeia e accea care trebue sa-l tina in forma nu axista barbati ipotenti mai degraba femei incapabele.
garbo075056
Postat pe 11 Decembrie 2009 08:08
bre,care esti responsabil cu "din putzul gandirii top 5"??!!
material proaspat!
preciouss
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:25
deci s-a auzit, da?
"femei incapa-na!belea!"
ready_vivus
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:28
...zise redi,deghizat in 056...
preciouss
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:30
bre 056....cine zice aia e!!!
eladaela
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:32
si eu m-am uitat. nu-mi venea a crede.
si_totusi
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:32
apetitul saxual..mananci prune, fratele meu ?
Tinkerbell_
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:32
bre, preci, data asta nu m-ai nemerit, bre!
io ieream deghizat in Sex-on ala, cercopitecu' de la autobaza
ready_vivus
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:41
Draga mea daca sotul tau este mereu obosit si se intampla tot ce ai spus tu, lucrurile sunt clare.Tu nu ai nicio vina si poate ca nici el, dar nu ai ce sa mai remediezi in acest sens.Cel mai bine sa aveti o discutie clara pe acesta tema, din experienta iti spun ca pe sotul tau nu varsta il oboseste,cel putin pe sotul meu il oboseau altele.
Respingerea lui nu are legatura cu tine si ai sa vezi ca poti o femeie iubita si apreciata la orice varsta.
Cu cat pui intrebari mai mullte si incerci sa intelegi ce ti se intampla, cu atat prelungesti agonia,trebuie sa fi realista si cauta raspunsul in dormitorul tau....si daca nimic nu se mai intampla acolo, accepta realitatea si decide tu singura ce iti doresti pentru viata ta.
kathe
Postat pe 12 Decembrie 2009 05:46

mie mi se parea ca aici poti comunica frumos, dar, m-am inselat. s-a ajuns, pana si aici, sa se faca misto de orice lucru. femeia avea o problema pe suflet si i s-a parut mult mai usor sa o spuna pe acest forum, insa a dat peste niste oameni fara caracter.
garbo011817
Postat pe 12 Decembrie 2009 08:31
Se spune ca barbatul care trece de 40 ani,intra intr-o'criza' mai exact:cauta alte femei,se indeparteaza de sotie,familie deci,trece printr-o perioada dificila si de multe ori se ajunge la divort! in jurul varstei de 40 de ani, se intampla un fenomen foarte placut pentru barbati. incep sa aiba bani.
si, deodata, faptul ca beau bere ca animalele(nu ca meseriasii ), ca au burta,incepe sa nu mai conteze in ochii femeilor. care femei ori au invatat sa mai reduca din pretentii, daca au 30 si de ani, ori sunt foarte pragmatice, daca au un pic peste 20.
asa ca , dupa 40 de ani, nu e o criza existentiala. e doar o abundenta de femei intalnita pentru prima oara in viata, care ameteste pe cei care nu sunt babarditori meseriasi.Parerea mea este sa nu mai iti plangi de mila daca ai incercat...treci la altul,asa o sa vezi ca nu-ti mai pasa si incepi sa accepti situatie.Mult noroc
garbo066173
Postat pe 12 Decembrie 2009 22:08
Probabil ca or sa sara toti pe mine dupa ce voi posta aici parerea mea. dar vreau sa fiti un pic obiectivi. Eu am o relatie cu un barbat peste 40 e ani casatorit. Nu se mai intelege cu sotia lui si sunt in divort. Ea arata excelent, am vazut-o in poze, cu mult mai bine decat mine. Motivul divortului lor este ca nu se mai inteleg SEXUAL si nici SENTIMENTAL. El traieste agonia barbatilor de varsta mijlocie, cand au nevoie de asigurarea ca inca sunt atractivi si inca mai pot sa-si demonstreze virilitatea in pat. Ea este o "printesa" care a devenit indiferenta dupa ce a nascut, convinsa fiind ca sotul va fi sclavul ei pentru toata viata numai pentru ca i-a daruit un copil. GRESIT !!!! daca exista pe forumul asta vreo femeie care s-a bazat pe asta, ei bine...rau a facut.Am uitat sa spun ca nici eu nu-s boboc de trandafir...am deja 40 de ani. Imi place omul asta pentru ca NICIODATA nu a vorbit-o de rau pe mama copilului lui. Singura lui dorinta este sa se simta un pic rasfatat si, o sa radeti, sa simta ca ii pasa cuiva si de el. Si mie imi pasa. SINCER !!! Pufulet, o sa ma urasti pentru asta, dar iti marturisesc ca, daca el si-a pierdut apetitul sexual in relatia cu tine, este pentru ca s-a saturat de atmosfera de acasa, ca nu te mai considera FEMEIA LUI cu doar un tovaras de viata...o ruda cu care s-a pricopsit. Nu va dura mult si vei vedea ca, daca nu schimbi ceva in ATITUDINEA ta, nu in fizicul tau, ei bine, vei vedea ca se va termina totul.
garbo083253
Postat pe 13 Decembrie 2009 08:49
daca ei sunt in divort, povestea ta e cat se poate de obisnuita, si nu vad de ce ar sari cineva pe tine
doar daca-ti doresti asta, poate...
dupa cum ai incheiat insa, nu mai e atat de clar cu divortul. pare mai degraba o poveste in care puffy si-a obtinut ce si-a dorit, un copil, si-a trimis "trantorul" sa polenizeze pe la alti stupi, si te-a gasit pe tine gazda unui suflet de pripas.
chestia cu disperarea barbatilor de varsta mijlocie n-o mai cred nici copiii
pik_nik
Postat pe 13 Decembrie 2009 08:59
Nu stiu ce varsta ai...253, dar te-a dus de nas! Asa spun toti barbatii insurati...fiecare are o poveste pe care incearca s-o descrie cat mai plauzibil...stai sa divorteze si apoi mai vezi tu cum mai e...
sora_ilsi
Postat pe 13 Decembrie 2009 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de lung e drumul de la casatorie la lipsa de comunicare.......? 23 De la: cremene 3 Noiembrie 2009 15:36
Ajutor! Am fost diagnosticata cu HPV oncogen! 6 De la: garbo_1155 5 Aprilie 2012 10:49
Sex si sentimente 24 De la: garbo_14136 31 August 2017 11:00
De oamenilor nu le plac oamenii directi? 364 De la: garbo109411 19 Iunie 2010 20:34
pastile de slabit 14 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:45
Setari Cookie-uri