De ce alege un barbat sa faca amor cu lumina stinsa??

Stiu ca poate parea o intrebare frivola si ca mai des ca unele femei au retineri de a interactiona pe lumina, dar pe un barbat care sa zicem chiar arata bine si este atras fizic de partenera, ce l-ar putea determina sa prefere intunecimea?
charmelen
Postat pe 22 Martie 2015 17:05
Un motiv ar fi ca simte inconfortabil in propria piele de ex. din cauza alunitelor, a burtii, a vreunui alt defect estetic. Sau pur si simplu este complexat de ceva numai de el stiut.
angel_forever
Postat pe 8 Mai 2015 17:26


Sau pur si simplu nu vrea sa-si vada partenera... si in loc sa-i puna o perna pe fata, mai bine stinge lumina. Mai face si economie de curent...
barboneli
Postat pe 8 Mai 2015 20:02
garbo_406968
Postat pe 8 Mai 2015 20:15
De la: barboneli, la data 2015-05-08 20:02:52

Sau pur si simplu nu vrea sa-si vada partenera... si in loc sa-i puna o perna pe fata, mai bine stinge lumina. Mai face si economie de curent...


Sau poate are ochi de pisică şi vede mai bine la întuneric.
VasileDinNuc
Postat pe 8 Mai 2015 21:59
motan mai
garbo_406968
Postat pe 8 Mai 2015 22:24
De la: garbo_406968, la data 2015-05-08 22:24:33motan mai


Corect. :) Motan.
VasileDinNuc
Postat pe 8 Mai 2015 22:42
sau poate isi imagineaza ca face dragoste cu o fosta iubita
garbo256924
Postat pe 9 Mai 2015 04:22


Ntz... aia tipa tare, scula si vecinii...
barboneli
Postat pe 9 Mai 2015 16:23
Draga Charmelen, daca stii vreunul, cred ca cel mai bine ar fi sa il intrebi direct. Si zi-ne si noua raspunsul. Poate va fi de ajutor cuiva, cine stie?
angel_forever
Postat pe 11 Mai 2015 21:18


Eu unul nu cred ca ar fi bine ca Charrmelen sa-l intrebe, daca stie vreunul... nici direct si nici indirect. Risca sa piarda "amorul" ! Iar daca ma iau dupa titlul topicului, barbatul respectiv are posibilitatea sa aleaga, intre cel putin 2 variante. Cu lumina stinsa sau cu lumina aprinsa... Pe mine ma preocupa altceva la totpicul asta. Cine stinge lumina ? Si amorurile se fac si ziua, atunci ce face barbatul asta ? Si nu cred ca raspunsul poate fi de ajutorul cuiva... Cred.
barboneli
Postat pe 12 Mai 2015 19:58
,aceasta este o dilema existentiala

Salutari la toata lumea
sunsset
Postat pe 13 Mai 2015 07:31
Ea a stins lumina, la cererea lui. Cat despre enigma s-a rezolvat: e Batman!
charmelen
Postat pe 16 Mai 2015 07:06
garbo112343
Postat pe 6 Iunie 2015 06:49
Sint multe motive:dar sa spun doar doua.
1.Nui place asa de mult partenera incit vrea totusi acest act,doar fiziologic,si pentru a si reusi atunci merge mai usor cu imaginatia la probabil alte vechi amoruri.
2.Daca vrea intradevar dragoste si nu numai sex,atunci vrea sasi imagineze mai bine totul,sa simta fiecare soapta si gest al partenerei,sa se strecoare in trupul ei nu numai jos,ci in intregul organism,sa se raspindeasca in fiinta iubita prin totzi pori pina in cele mai indepartate locuri ale ei.
O asemenea arta nu poate fi ajunsa cu lumina aprinsa,e prea frumos sa nu lasi imaginatia satzi ofere mai mult chiar decit este in realitate.
garbo_399163
Postat pe 6 Iunie 2015 07:56


Nnna... ca-i reusit sa ma exciti ! Ma duc sa sting lumina......
barboneli
Postat pe 6 Iunie 2015 09:00
De la: barboneli, la data 2015-06-06 09:00:50

Nnna... ca-i reusit sa ma exciti ! Ma duc sa sting lumina......



Mai , ca asta nu glumeste...

http://media.giphy.com/media/GRthfpAwOqcoM/giphy.gif

Rotty
Postat pe 6 Iunie 2015 09:04
De la: barboneli, la data 2015-06-06 09:00:50

Nnna... ca-i reusit sa ma exciti ! Ma duc sa sting lumina......


Schmetterling
Postat pe 6 Iunie 2015 09:04
Simplu. Stie ca face un pacat imens si vrea sa nu-l vada nimeni. Ha. Il vad toti.
garbo263115
Postat pe 6 Iunie 2015 11:06

Ce pacat dom'le... ? Si "il vad toti"... ce, pe cine, pe pacat sau pe barbat ? Poate ca barbatul vrea sa ia o pastila minune inainte si nu vrea sa fie vazut... ?! Sau poate a mancat usturoi inainte si crede ca pe intuneric nu se simte... ?
barboneli
Postat pe 6 Iunie 2015 11:30
zoller_zoltan
Postat pe 6 Iunie 2015 11:31
De la: garbo_399163, la data 2015-06-06 07:56:49Sint multe motive:dar sa spun doar doua.
1.Nui place asa de mult partenera incit vrea totusi acest act,doar fiziologic,si pentru a si reusi atunci merge mai usor cu imaginatia la probabil alte vechi amoruri.
2.Daca vrea intradevar dragoste si nu numai sex,atunci vrea sasi imagineze mai bine totul,sa simta fiecare soapta si gest al partenerei,sa se strecoare in trupul ei nu numai jos,ci in intregul organism,sa se raspindeasca in fiinta iubita prin totzi pori pina in cele mai indepartate locuri ale ei.
O asemenea arta nu poate fi ajunsa cu lumina aprinsa,e prea frumos sa nu lasi imaginatia satzi ofere mai mult chiar decit este in realitate.


Mmda... se vede si cu lumina stinsa ca ai ceva experienta...
barboneli
Postat pe 6 Iunie 2015 11:34
cineva a explicat cel mai natural motiv si bineinteles cel mai placut mod de a face amor ... deja numele explica tot "amor" ,e specificat sub acest nume cand e vorba despre pasiune si emotiile mangaierilor nicidecum o partida de sex energetic sau chiar salbatic cum le plac multora din ziua de azi . Sa ne intoarcem la intrebarea pusa ... categoric nu conteaza daca e lumina sau nu oricum acele simtaminte cand te invaluie nu mai conteaza... chiar nici nu iti dai seama de cea ce te inconjoara, dar un amor de calitate si categoric mult mai incitant e fara lumina mai exact nu tocmai intuneric ci o la o lumina foarte vaga in care se poate doar distinge liniile corpului sau sa vezi doar cu simtamintele (oricum cand placerea e destul de intensa ochii sunt inchisi ) asa ca despre ce sa mai discutam ... doar traieste clipa si nu da importanta detaliilor ,cel putin nu de fiecare data :) si dupa cum bine stiti ,daca partenerul d-voastra face parte dintr-o relatie ce merita si de durata ... dorintele se pot exprima asa incat sa fie un amor armonios pentru ambele parti .
de ce ?! poate ca el e romantic si vrea sa traiasca si sa simta fiecare atingere fiecare particica a corpului ...e mai sigur asta ,sa nu fim rautaciosi !un barbat care se gandeste doar la o partida de sex fara sa se implice prea mult oricum nu stinge lumina ,doar o face scurt si la obiect ...termina repede si tu ramai fara sa iti dai seama ce a fost ! asa ca cu siguranta nu e de genu barbatului sa isi imagineze pe intuneric altceva anterior decat sa traiasca ce e in prezent .
Sandy_Alexandra_1
Postat pe 6 Iunie 2015 13:02
De la: garbo_399163, la data 2015-06-06 07:56:49Sint multe motive:dar sa spun doar doua.
1.Nui place asa de mult partenera incit vrea totusi acest act,doar fiziologic,si pentru a si reusi atunci merge mai usor cu imaginatia la probabil alte vechi amoruri.
2.Daca vrea intradevar dragoste si nu numai sex,atunci vrea sasi imagineze mai bine totul,sa simta fiecare soapta si gest al partenerei,sa se strecoare in trupul ei nu numai jos,ci in intregul organism,sa se raspindeasca in fiinta iubita prin totzi pori pina in cele mai indepartate locuri ale ei.
O asemenea arta nu poate fi ajunsa cu lumina aprinsa,e prea frumos sa nu lasi imaginatia satzi ofere mai mult chiar decit este in realitate.
zoller_zoltan
Postat pe 6 Iunie 2015 13:58
O singura varianta; de prost !
garbo183316
Postat pe 6 Iunie 2015 15:50
De acord cu barboneli. Daca ti-e drag partenerul n-ai nici un motiv sa stingi lumina !
garbo_403951
Postat pe 6 Iunie 2015 18:12
Interesante păreri.Insa intrebarea,dpmdv,e cam egală cu: de ce îi place lui x inghetata cu vanilie,iar lui y de ciocolată?! O fi ca asa ii place, fara prea multe dedesubturi si dileme existentiale,eventual drame fara motiv.
Schmetterling
Postat pe 6 Iunie 2015 22:10


Scurt si cuprinzator ! Mie imi place inghetata cu/de ciocolata si numai cu/de ciocolata. Asta ca sa stiti cum faceti cu lumina...
barboneli
Postat pe 8 Iunie 2015 17:22
Am inteles , o stingem.
Rotty
Postat pe 8 Iunie 2015 17:35
....fiindca are ochii sensibili si lumina il deranzeaza.
Cred ca e important sa iti ofere placere si cind lumina e stinsa, cred ca senzatia e mai puternica.
garbo182691
Postat pe 11 Iunie 2015 01:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Povestea mea cutremuratoare 211 De la: alfheim 8 Mai 2011 00:54
A iubi cu adevarat! 8 De la: TaniaTita 18 Aprilie 2012 15:51
viata este un calvar...:( 1 De la: garbo067987 1 Martie 2011 12:22
relatie extraconjugala 24 De la: Achmed 20 Septembrie 2010 16:06
exista suflet pereche?unde pot gasi:))? 493 De la: al_ma 27 Februarie 2012 10:45
Setari Cookie-uri