MAI POATE EXISTA O RLATIE DE PRIETENIE INTRE DOI FOSTI SOTI CHIAR DUPA MULTI ANI DE DIVORT?

can` te bagi...strange-l si tu pe pro....sa simta ca sevizioneaza ceva...
sa-ti tina companie!!!
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 15:33
neah...ca ii vin idei...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 15:36
si...ti-o parea rau...te pomenesti!!!
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 15:42
esti tzaca ?

nu vezi ce cald e afara ?

gata, am sters-o la film...sa fii cuminte
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 15:45
stiu ca ai aer conditionat!!!
si...centrala temica...asa ca...nu-i pb!!!
se rezolva repede...
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 15:52
mai, tu tii cu ursu'...

in contrapartida, poate vorbesc cu doamna ta si o anunt confidential ca ar trebui sa-si mai cumpere ceva smacuri, ca tu esti mort copt dupa ele...
wife_de_zmeu
Postat pe 14 Iunie 2009 15:56
couru` tau!!!!
las` ca...are suficiente!!!
si...colac este pupaza....ii aduce fiesa!!!
la greu!!!
pb e ca...stau in dulapuri...si...dupa ceva vreme...le da la sarmani!!!(a se citi...neamuri)...
asa ca...eu oricum ii fac placerile!!!
ca...doar e domna mea!!!...dar...acu...am culcat-o!!!
i-am pus un film...si...cred ca deja sforaie!!!
pt ca...stiu ce o adoarme!!!
d`alea...siropoase!!!...cu pupaturi lungi...si...vieti pompoase!!!
deci...poci naviga linistit...pana mai tarziu cand...m-a amenintzat ca...ma scoate iar in lume!!!
mall...filme...inghetztzi...si alte cele!!!
da`...cum sunt un intretinut...nu ma poci eschiva!!!
ovidiu42
Postat pe 14 Iunie 2009 16:06
ce se mai distreaza forumistii pe aici.......
garbo003632
Postat pe 14 Iunie 2009 19:32
De la: si_totusi, la data 2009-06-13 16:00:06mai, persdida, eu zic ca garbo la coada cu 32 are dreptate

oamenii care au ceva in cap nu ajung la divort pentru ca ea a vrut perdele mov si el vernil. instanta da acest timp de lamurire, pentru ca, la tribunal, mai apar si din acestia de la care n-ai pretentii sa gandeasca.

cand se ajunge la o situatie gen despartire, sigur sunt motive foarte intemeiate - discutam acum de oamenii care stiu ce vor, nu de ologofreni, oameni fara deminitate sau fitosi - asa ca, ce sa mai descoperi la unul care te bate, te inseala, il doare in p....papuc de tine?

ia zi, persdida, tu ce ai descoperi la asa om, de nu intelegi inversunarea fetei?

M-am tot gandit daca sa-ti raspund sau nu, si m-am gandit sa nu o fac, pentru ca poate as parea mult prea puerila ori proasta pentru unii.
Insa am sa-ti spun ceva, fiecare duce atat cat poate sa duca si atata timp cat tii la casnicia ta, te lupti pana in panze albe sa determini motivul pentru care s-a ajuns la inselatore bataie,etc iar apoi incerci sa eviti sa mai dai motive. E mult mai usor sa divortezi si sa-l trimiti in desert, decat sa lupti pentru a incerca sa sa-ti mentii casnicia pe o linie de plutire.
E mult de scris aici si sincer nu am nici puterea necesara nici rabdare sa-mi spun punctul de vedere la aceasta tema.
Fiecare face ce vrea si ceea ce simte. Am emotii numai ca ma gandesc la chestiile astea.
Sincer nu sunt pregatita sa vorbesc de ele, incerc sa le uit nu sa le retraiesc.
Eu nu am ajuns la divort, insa am cunoscut un cuplu care a divortat, apoi s-au impacat si sunt foarte bine de 8 ani de zile.
DE ce acesti oameni trebuiesc facuti cu ou si cu otet, daca ei in felul acesta au realizat ca defapt sunt facuti unul pentru altul.
Cat despre faptul ca o femeie poate deveni amanta fostului sot, ce sa zic eu una nu as ajunge in postura asta, asa ca nu stiu ce sa zic.
persidadamian
Postat pe 15 Iunie 2009 00:22
De la: prometeus_wife, la data 2009-06-14 15:23:31
batman forever, ce sa mai zic...


Right, wifo...
Eu am spus deja ca insistenta tipei in problema este una direct interesata. Probabil ca sperantele ei si-or fi luat-o peste bot de la individul care s-a impacat cu fosta sotie.. ma gandesc ca i-o fi citit panseurile de pe aici, de-aia.
anakin
Postat pe 15 Iunie 2009 00:39
De la: ovidiu42, la data 2009-06-14 15:10:45wife...zau...nu toata lumea are un...vocabular (_caiet cu expresii folosite in vorbire_)...care sa cuprinda asa mul;te expresii!!
pt asta...tre sa le si fi folosit!!!
ori...cum aici...lumea foloseste doar...epitete...si pietre sau...bolovani...la ce te astepti?
cand ai o idee coerenta si viabila...o expui...o discuti...si se rezolva!!
camd n-ai nik...iata ce iese!!!
ce naiba?...nu te-ai obisnuit pana acu`?
ia vezi cazu`...persidutza!!!

Simti nevoia sa lovesti Ovidiu?
Ori vorbesti doar asa sa te faci observat?
Care dintre ele?
Oglinda ta, e departe de tine?
persidadamian
Postat pe 15 Iunie 2009 00:43
mai frate dar va distrati nu gluma....
kitkit
Postat pe 15 Iunie 2009 00:46
mi-a placut raspunsul tau persidadamian gandesti foarte bine desi nu esti trecuta prin viata la 29 de ani,intradevar nici eu nu pot intelege de ce cei care ajung la divort si se fac cu oua si cu otet in tribunale se trezesz dupa multi ani de cand au divortat ca ei sunt facuti unul pentru altul si apoi se impaca fara nici o jena ca si cum nu ar fi fost vreodata divortati.........
garbo003632
Postat pe 15 Iunie 2009 08:38
Hai sa-ti spun ceva si cu asta am incheiat.
In viata nu toate lucrurile decurg ca si in carte. Tocmai asta este si frumusetea vietii. Toti avem in viata niste principii dictate de rationament, de la care nu vrem sa ne abatem, din pacate se poate intampla sa trebuiasca sa trecem peste. Este vorba de perceptia fiecaruia, rationamentul fiecaruia si nu in ultimul rand ceea ce se intampla pe plan afectiv si consecintele acestora.
Ceea ce vreau sa spun este ca nu exista o carte scrisa care sa te ghideze in viata, fiecare isi scrie propria carte de viata. Singura carte ar fi biblia care-ti ofera o frumoasa conduita in morala civica.
Asta nu face pe nimeni mai prost, mai handicapat si etc.
Cel putin asta cred eu.
O zi frumoasa.
persidadamian
Postat pe 15 Iunie 2009 12:51
ai dreptate persidadamian si eu cred ca fiecare isi scrie propria carte de viata,iar bibilia iit ofera o conduita de viata morala pentru cine o poate intelege, si n-are rost sa fie citita de oameni prosti sau handicapati care nu inteleg nimic din ea..........
garbo003632
Postat pe 15 Iunie 2009 15:00
De la: garbo003632, la data 2009-06-15 15:00:12,iar bibilia iit ofera o conduita de viata morala pentru cine o poate intelege, si n-are rost sa fie citita de oameni prosti sau handicapati care nu inteleg nimic din ea..........


si tu ai reusit sa o citesti cumva? ca in privinta cartii de gramatica am serioase dubii.
anakin
Postat pe 15 Iunie 2009 16:41
ce sa-i faci, anakine...oameni prosti si noi...handicapati, de-aia...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 16:43
io crez ca-n cazul asta, handicapu` e in alta parte..he, he..

bre tanti, s-ar putea sa inteleaga mai mult decat tine, de aici si divergenta ..doh !
gabitzza
Postat pe 15 Iunie 2009 16:50
cum ziceam, gabelu...posturile doamnei abunda de epitete de-astea duioase...prosti, handicapati...

interesant este ca doamnei i se pare normal sa foloseasca asemenea cuvinte...

ce ti-e si cu studiile astea superioare...he...he...

wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 16:54
unii ie 'andicapati iemotional
tulipe
Postat pe 15 Iunie 2009 16:55
laleao, multi e maica d-astia

wifo, ne mangaie pe crestet, auzi cica prea multa scoala tampeste.. , si de paine se zice la fel..
gabitzza
Postat pe 15 Iunie 2009 16:57
aoleu, pai si-acu ce sa mai facem ? cum mai indreptam handicapu' ? ca noi am terminat faculta de mult...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 16:59
fete, v-am vazut p-aci si nu ma putui abtzine sa nu shoparlesc un pic si, biensur, sa va urez o saptamana frumoasa
tulipe
Postat pe 15 Iunie 2009 17:00
un workshop, ceva..

laleao, o saptamana faina si tie fetitza..
gabitzza
Postat pe 15 Iunie 2009 17:02
tulipo...baga, mami, de maine urarea aia cu saptamana...azi e luni, si toata lumea e mai bizara

mey...am sa impietez topicul asta, da' tre' sa va spun ca am facut aseara o prajitura cu mere...yammi, yammi...cu aluat frantuzesc...

s-a trezit pro peste noapte si a bagat 5 bucati...asa...cu ochii inchisi...

nush cum de m-a lamurit sa fac asta...e mare migaleala la aluatu' frantuzesc...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 17:05
va pupacesc. azi sunt batrana, bolnava cu o pensie de mizerie si am atata treaba.......da' sunt cu geana pe voi. aaaa, si plang usor

eh, asa e unii, mai superiori, cu studiili lor

wife, mai ai praji?


tulipe
Postat pe 15 Iunie 2009 17:11
yeap, tulipo...am facut doua tavi...ca pro a fost copil chinuit, niciodata n-a mancat ceva pe saturate, nici macar lapte cu biscuiti...

a iesit faina prajitura...are si scortisoara

am facut si un bol de frisca, asa...de fitze...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 17:14
moaaaaaama, cu scortisoara!!!! Mi-ai facut o pofta!!!!!! Am fugit sa prestez si io, o tava. sar'na de idee
tulipe
Postat pe 15 Iunie 2009 17:18
sa cresti mare...nu uita sa storci merele...

bueey...mi-am adus aminte ieri ca am blender, nu mai tre' sa-mi razalesc deshtele pe razatoare...
wife_de_zmeu
Postat pe 15 Iunie 2009 17:20
De la: persidadamian, la data 2009-06-15 00:43:59
De la: ovidiu42, la data 2009-06-14 15:10:45wife...zau...nu toata lumea are un...vocabular (_caiet cu expresii folosite in vorbire_)...care sa cuprinda asa mul;te expresii!!
pt asta...tre sa le si fi folosit!!!
ori...cum aici...lumea foloseste doar...epitete...si pietre sau...bolovani...la ce te astepti?
cand ai o idee coerenta si viabila...o expui...o discuti...si se rezolva!!
camd n-ai nik...iata ce iese!!!
ce naiba?...nu te-ai obisnuit pana acu`?
ia vezi cazu`...persidutza!!!

Simti nevoia sa lovesti Ovidiu?
Ori vorbesti doar asa sa te faci observat?
Care dintre ele?
Oglinda ta, e departe de tine?





persidutza!!!zau...ti se puse pata pe mine?
sau...care ar fi pb ta?
daca vreau sa vb...vb...daca nu....NU!...
care ar fi pb ta in ce priveste faptu` ca eu vreau sa vb cu cineva sau nu?
chiar vrei sa cred ca ...exista pb?
zau...suntem oameni mari...si...cred eu...posedam si ratiune unii dintre noi!
nu crezi ca...altfel ar fi trebuit sa decurga dialogul?
ovidiu42
Postat pe 15 Iunie 2009 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TOT PARTAJ..!!!.. 10 De la: garbo205094 10 Ianuarie 2016 18:23
vreau o parere 50 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:59
divort 44 De la: garbo_455882 24 Decembrie 2016 18:11
gfh 20 De la: eladaela 23 Noiembrie 2009 12:43
Cu siguranta inca un divort!!! 29 De la: daria_pet 20 August 2009 01:16
Setari Cookie-uri