MAI POATE EXISTA O RLATIE DE PRIETENIE INTRE DOI FOSTI SOTI CHIAR DUPA MULTI ANI DE DIVORT?

Ma indoiesc ca un cuplu care a fost divortzat si se impaca nu mai poate de iubire unul fatza de de celalalt !! Sint multe compromisuri in viata si facem multe compromisuri , ca sa ajungi la divortz este imposibil sa nu-ti jignesti partenerul macar o data, dispare respectul si atza cu nod nu o sa treaca niciodata prin gaura acului !
Asta-i numai parerea mea !!
Bunica
Postat pe 16 Iunie 2009 10:44
draga doamna si eu ma indoiesc ca un cuplu care a divortat si se impaca nu mai pot de iubire unul fata de celalalt,chiar daca ar face multe compromisuri,oricum daca au ajuns la divort este imposibil sa nu isi jigneasca partenerul daca nu o data cel putin de n ori asa ca precis a disparut respectul dintre fostii soti...si bine mai zici ata cu nod nu o sa treaca niciodata de gaura acului,ai o parere foarte normala.....despre impacarile dupa divort intre fostii soti
garbo003632
Postat pe 16 Iunie 2009 11:17
Oamenii pot f bine sa-si faca rau unul altuia si sub umbrela casatoriei.
Pt unii divortul e dovada de maturitate.Au inteles ca sunt altii decat credeau la inceput.
Atunci poate exista prietenie. Eu stiu cazuri .

Dar situatiile de genul asta sunt putine . Cum putini sunt si oamenii cu adevarat maturi.
blanca
Postat pe 16 Iunie 2009 15:35
daca oamenii isi fac rau sub umbrela casatoriei de ce mai stau sub acelasi acoperis......?nu stiu ce dovada de maturitate poate fi divortul...dar mai de graba e o dovada de imaturitate in cazuri in care fostii se pot impaca fara nici o retinere... cred ca cazuri de genul asta sunt putine...asa cum si oameni imaturi care se impaca dupa divort sunt putini
garbo003632
Postat pe 16 Iunie 2009 17:23
Pai tocmai asta e ..32! Cand ti-e mai mult rau decat bine e dovada de maturitate sa renunti. Iubirea nu cred ca se repara . Exista sau nu.
Oamenii revin de multe ori la un om cu care au fost impreuna nu neaparat din dragoste ci din atasament si poate unii de frica sa nu ramana singuri .
blanca
Postat pe 16 Iunie 2009 20:41
sau poate ca si-au dat seama ca decat fara rau...e mai bine cu un rau minor.....adica decat sa o ia de la capat cu unul strain, macar traieste tot cu ala pe care il stie si il accepta asa cum e....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 21:29
mai fetelor!!!...zau...voi chiar ganditi asa?
cum dreaq sa iau de la cap...pe cineva care ma batea...si...care avea si alte cele?
sunt barbat si...d`aia zic!!!
chiar vi se pare ca...o ciorba reincalzita...seamana cu una proaspata?
chiar daca nu stii ce ingrediente are!!!
hai ca...eu cred ca nu e asa de simplu!!!
ovidiu42
Postat pe 16 Iunie 2009 21:36
ovi...calmo....ca nu era vorba de noi...era vorba de prostanacele care se reintorc la exul dupa divort.....eu una nu m-as intoarce nici moarta.....unde scuip nu mai ling....mai bine singura..... daca omul respectiv nu ma merita, adios muchacho!!! si e valabil si pentru "pretenele" care mi-au tras tzeapa....cu care am rupt prietenia, foarte greu o mai reinnod.....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 21:40
dia...zau...unele nici nu stiu ce implica o relatie!!!
ele cred ca...doar sexu`...e cel ce conteaza!!!
daca le place...e ok!!!
daca nu...barbatii e neshte porci!!!
ovidiu42
Postat pe 16 Iunie 2009 21:46
mey, voi nu v-ati plictisit de topic si de companie ?

de 8 pagini se discuta aceeasi chestie iar si iar si iar...

io m-am lamurit...fomeile sunt fraiere cand se impaca cu berbatii care este excroci...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Iunie 2009 21:53
draga doamna tutankhamon ce bine le mai ziceti sunt chiar prostanace alea care se intorc la fostul dupa divort,o femeie intrega la minte nu s-ar mai intoarce niciodata,dar pana exista femei fara minte care au tupeul sa mai linga pe omul de care s-au despartit in tribunal ca doar le este frica ca nu se mai uita nimeni la ele si nu se gandesc ca fostul ...nu le mai merita.......accepta orice de la fostul numai sa nu fie singure.
garbo003632
Postat pe 16 Iunie 2009 21:54
De la: garbo003632, la data 2009-06-16 21:54:59draga doamna tutankhamon ce bine le mai ziceti sunt chiar prostanace alea care se intorc la fostul dupa divort,o femeie intrega la minte nu s-ar mai intoarce niciodata,dar pana exista femei fara minte care au tupeul sa mai linga pe omul de care s-au despartit in tribunal ca doar le este frica ca nu se mai uita nimeni la ele si nu se gandesc ca fostul ...nu le mai merita.......accepta orice de la fostul numai sa nu fie singure.
roby_cado
Postat pe 16 Iunie 2009 22:03
draga 32...io ma uit si la tv la stiri....mai apare cate una batuta mar....si declara senina ca nu e prima oara si ca il iarta si nu depune plangere....doooaaamneeeee...ce-mi mai vine mie sa le bat eu in gura......
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 22:04
va deranjeaza cumva ca se discuta pe acest subiect de 8 pagini,daca nu ar fi interesant nu s-ar vorbi,si prometeus_wife invata sa mai scrii corect ca femeile nu sunt fomei si barbatii nu sunt berbati asa cum ai scris tu,si daca ai 45 de ani inca nu ai invatat sa scrii romaneste sau in ce limba ai facut scoala.........
garbo003632
Postat pe 16 Iunie 2009 22:05
draga 32...ai auzit de forma la shto a cuvantului?????....crede-ma...doamna wife stie sa scrie...dar o apuca o lehamite cand citeste topice de doi lei in care prostanacele isi pun fustele in cap....fomeile "e" prostanacele si berbatii "e" aia porcii....
tutankhamon
Postat pe 16 Iunie 2009 22:08
bre fata, daca aia se intoarce la fostul, o doare fix dupa ceafa, de gura lumii...
face cum simte ea, nu traieste nimeni in locul ei, si bine face dupa mine...
sau, mai stii, se intoarce el, ca dadu numai de acrituri, si-acum poate sa faca diferenta...

in oricare din situatii, e numai problema lor..
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 22:08
lume buna!!!...are dreotate wife!!!
chiar devine obositor sa tot tastezi...si...sa apara niste ...nimeni...care sa reia!!!
asa ca...imi cer scuze de deranj...si...nu-mi mai tocesc deshtele p`aci!!!
si...nici nu aduc injurii...ca...n-am cui!!!
ovidiu42
Postat pe 16 Iunie 2009 22:18
mey fetele, vaz ca muriti rau de plictiseala, mamicule...

iote si la Cata, cum se hlizeste...

gabelu, tu ce faci, mami ? socializezi ?
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Iunie 2009 22:19
pai daca se intoarce la fostul aia inseamna ca este una fara demnitate si nu are coloana vertebrala,mai ales daca are si pofta de sex cu fostul eu cred ca si-a pierdut toate mintile,si nu are pic de mandrie in ea.......
garbo003632
Postat pe 16 Iunie 2009 22:20
acu`...daca fostu`...o avea maracini...in...eu stiu unde...cum sa-l lase?
ovidiu42
Postat pe 16 Iunie 2009 22:25
nu bre, inseamna ca nu stii tu de ce o face, si te-avanti p-acilea cu presupusul..
sau mai bine zis cu ce ti-ar placea tie sa fie...
acolo la chimie..parerea mea si-a ta, e fix banana..

dar acum stau io si ma gandesc, tu pe cine vrei sa convingi, pe tine sau pe noi?...
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 22:28
wifo, am si io o conversatie p-acilea, d-alea da extetzi..
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 22:30
converseaza bitza!!!
ca yo...ma ls pagubash!!!
n-am despre ce sa vb!!!
sexu`...e pt cei ce nu stiu cum e!!!
pt mine...e un capitol incheiat!!!
ptiu`!!!...ce scosei din taste!!!
ovidiu42
Postat pe 16 Iunie 2009 22:32
vaz, vaz...keep going

ma duc sa pun dreaku mana pe-o gramatica pana lamuresti tu problema...

ha...il rog pe anakin sa ma mediteze...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Iunie 2009 22:33
ovide, pai cum mai mami?
asa te lauzi?

wifo, zi vazut ce-a scris? viata mea..
gabitzza
Postat pe 16 Iunie 2009 22:36
ceasu' rau, pisica 13...

de-aia zicea sa-l luam in jamaica...he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 16 Iunie 2009 22:39
garbo003632
Postat pe 16 Iunie 2009 22:39
wife, lectiile e scumpe.
Una peste alta, noroc cu 32 ca reusim sa citim corect cuvantul "femeie" si "barbat", alaturi de altele extrem de complicate cum ar fi "lichele, handicapati, lepadaturi, prostanaci", etc, si altele la fel. Iar din cautarea de pe goagal nu am reusit sa le gasesc sensul.
anakin
Postat pe 17 Iunie 2009 09:24
anakinu` mami, vezi daca nu stii sa folosesti goagalu`?
gabitzza
Postat pe 17 Iunie 2009 10:24
nene anakin cuvinte complicate cum ar fi"handicapati,lichele si lepadaturi sau prostanaci"nu am reusit sa le inteleg sensul in cautarea de pe google,.........poate reusesti tu mai bine ca mine.........
garbo003632
Postat pe 17 Iunie 2009 10:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poezie...(Prelucrare dup autor necunoscut) 8 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 22:17
divort sau nu? 80 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
divort din strainatate 111 De la: fleurdelis 2 Iunie 2010 22:00
Dl.Columbeanu versus D-na Columbeanu 97 De la: dor72 15 Aprilie 2011 18:19
sotia a bagat acte pt divort eu nu am vr divortul 30 De la: garbo_406554 10 Ianuarie 2016 18:25
Setari Cookie-uri