MAI POATE EXISTA O RLATIE DE PRIETENIE INTRE DOI FOSTI SOTI CHIAR DUPA MULTI ANI DE DIVORT?

pai daca ei divorteaza numai pentru a fenta inseamna ca sunt amandoi niste iresponsabili sau mai bine zis handicapati care nu stiu ce vreau de la viata...............
garbo003632
Postat pe 12 Iunie 2009 14:55
si atunci de ce te framanti atata pentru niste iresponsabili sau mai bine zis handicapati ? sa moara din nou mama lu Francfurt daca inteleg ce-i mana pe ei in lupta, ce voia acel Apus?
anakin
Postat pe 12 Iunie 2009 16:23
nici eu nu mai inteleg nimic ce ii mana pe ei sa se lupte in tribunal,sau ce voiau cand au divortat,...... sau numai s-au jucat dea divortul.......si apoi le vine pofta de sex...
garbo003632
Postat pe 12 Iunie 2009 16:52
anakin...bad boy, bad boy...

auzi, dar daca batman era femeie ? ha ?
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 16:54
Daca, wifo?.. pai da' io incep sa fiu sigur ca Don Quijote era femeie, iar Dulcineea barbatul. (mai gresesc si eu cateodata)
anakin
Postat pe 12 Iunie 2009 17:06
aauu...reinventezi literatura, my friend ?

sa ma bata soarele...da' despre ce se discuta acilea ? ca si azi sunt blonda...he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 17:09
Mai oameni buni,sint cazuri cind 2 persoane au in comun doar un lucru...ori pasiune pt un sport,muzica dans,munca sau...perfecta potrivire sexuala.Problemele cele mai mari incep de aici.Cind nu mai sint si alte puncte in comun si sex nu se poate face non-stop,in restul timpului ies scintei si s-ajunge-n tribunal.Cind,dupa un timp si ceva probe,vad baietii ca nu au mai gasit ce aveu cindva,se reintorc...simplu,nu?
valentino
Postat pe 12 Iunie 2009 20:45
pai ce baietii sunt aia care se reintorc pentru ca nu au mai gasit ce aveau candva,chiar asa simplu e sa se reintoarca la cea pe care au scuipato prin divort la tribunal.....nu cred ca e asa de simplu de iertat se poate ierta dar sanu poti uita tot ce a fost urat candva........
garbo003632
Postat pe 12 Iunie 2009 21:02
De la: garbo003632, la data 2009-06-12 21:02:56pai ce baietii sunt aia care se reintorc pentru ca nu au mai gasit ce aveau candva,chiar asa simplu e sa se reintoarca la cea pe care au scuipato prin divort la tribunal.....nu cred ca e asa de simplu de iertat se poate ierta dar sanu poti uita tot ce a fost urat candva........


Uitarea face parte din structura omului.Orice rana,cit de adinca,cu timpul se vindeca.Sigur,ramine semnul.Tu acum gindesti pe cald.Dupa ceva ani,daca sint conditiile pe care le-am spus,vei vedea ca n-am gresit.
valentino
Postat pe 12 Iunie 2009 22:04
val, esti maso de-ala, mami ?
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 22:06
wifo,
vali zice adevar mare, uitarea-i lucru mare...si taaare bun...
gabitzza
Postat pe 12 Iunie 2009 22:08
Nu draga.Mi-a fost dat sa aud si sa vad lucruri de te crucesti.Pe mine nu ma mai mira nimic.Sigur,nu se poate generaliza,dar nici exclude.
valentino
Postat pe 12 Iunie 2009 22:09
nu la aia ma refeream eu...he...he...

crez ca de la prea blonda am trecut la prea subtila
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 22:09
acu` pricepui...batranetea
gabitzza
Postat pe 12 Iunie 2009 22:10
yeap...

las' ca si val a priceput...ca si el e subtil...

wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 22:12
chiar daca uitarea face parte din structura omului,rana tot va ramane undeva in suflet si chiar dupa ceva ani.......
garbo003632
Postat pe 12 Iunie 2009 22:13
Deh,nu m-a nins dejaba pe la timple...
valentino
Postat pe 12 Iunie 2009 22:13
vezi ? ce spuneam eu ?

gata...te pup, gabelu...am sters-o la film si tricotat

va doresc o noapte linistita

val, stiam eu ca intelegi, my friend...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 22:14

Se pare ca n-a priceput chiar toata lumea...
Ella34
Postat pe 12 Iunie 2009 22:15
astea chiar sunt lucruri de care te crucesti,da bine le mai zici........
garbo003632
Postat pe 12 Iunie 2009 22:16
si eu te iubesc, Ella...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Iunie 2009 22:16
nu, nu , dar stii cum se spune..speranta moare ultima.

ma bag si eu la film, pupici..
gabitzza
Postat pe 12 Iunie 2009 22:17

Seara linistita fetelor!
Ella34
Postat pe 12 Iunie 2009 22:18
sa stiti ca exista femei atat de proaste care isi pot ierta fostul sot si dupa divort chiar daca le insala nu le pasa,si il primesc inapoi apoi sunt in stare sa il mai satisfaca si in pat,parerea mea este ca astfel de femeie nu este in toate mintile ,ori e handicapata,ori imbecila ,ori sia pierdut toate mintile si nu mai stie ce face.........
garbo003632
Postat pe 13 Iunie 2009 08:59
Draga mea 3632, oamenii se mai cearta din diferite motive, apoi se impaca pentru ca au realizat ca motivul pentru care s-au certat nu era atat de important si de multe ori regreta calea pe care au decis sa rezolve acele probleme, ajungi sa le ierti, iar apoi le uiti.
Daca un cuplu decide ca e mai bine sa se impace, poate au descoperit lucruri atragatoare in partener ori mai stiu eu ce.
Si cand te prezinti in fata judecatoriei pentru ati pronunta dorinta de a divorta ti se da nu stiu cate zile pentru a te gandii la pasul pe care vrei sa-l faci. Trebuie sa te lovesti de anumite chestii pentru a privi aceasta problema si prin alti ochi.

Nu-ti inteleg inversunarea.
persidadamian
Postat pe 13 Iunie 2009 13:39
mai, persdida, eu zic ca garbo la coada cu 32 are dreptate

oamenii care au ceva in cap nu ajung la divort pentru ca ea a vrut perdele mov si el vernil. instanta da acest timp de lamurire, pentru ca, la tribunal, mai apar si din acestia de la care n-ai pretentii sa gandeasca.

cand se ajunge la o situatie gen despartire, sigur sunt motive foarte intemeiate - discutam acum de oamenii care stiu ce vor, nu de ologofreni, oameni fara deminitate sau fitosi - asa ca, ce sa mai descoperi la unul care te bate, te inseala, il doare in p....papuc de tine?

ia zi, persdida, tu ce ai descoperi la asa om, de nu intelegi inversunarea fetei?
si_totusi
Postat pe 13 Iunie 2009 16:00
nu sunt inversunata draga doamna chiar daca ei se cearta din diferite motive si apoi se impaca indiferent pentru ce motive si apoi regreta eu cred ca un barbat nu se poate schimba si mai ales la varsta de 46 de ani pe care o are si chiar daca a inselat o data in mod sigur va mai insela si a zecea oara iar acea femeie care il poate ierta este probabil inconstienta sau foarte proasta ori nu este in stare sa isi mai gaseasca alt barbat si atunci se umileste sa il primeasca dupa ce si-a batut joc de ea si a inselat-o de n n ori..............asa ca nu cred ca asemenea femeie este intreaga la minte sa accepte sa fie amanta fostului sot dupa ce si-a batutu joc de ea.........iar o casatorie care nu a mers de prima data nu va merge nici a doua oara ..ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust
garbo003632
Postat pe 13 Iunie 2009 16:03
*** 32 iti racesti gura de pomana. doamnele care se tem sa traiasca singure, vor accepta orice. si culmea, sa vezi ce motivatii lacrimogene gasesc.

lucrurile sunt clare. nu se descurca singure, au dezvoltat o dependenta pentru un om si se leaga de el ca raia

cunosc un exemplu cand el a spalat cu ea pe jos. cand au mers la judecatorie, a avut pretentia sa-i calce camasa. tipa spunea ca a fost o placere sa faca acest lucru. i-a luat la partaj ,tot. absolut tot. cucoana, a cedat , gandind ca el va vedea ce fata nemaipomenita e ea. aiurea. ala se plimba fericit cu pipita si ea sta cu gazda. cica-l iarta daca se intoarce la ea.
si_totusi
Postat pe 13 Iunie 2009 16:20
poate aveti dreptate ca imi racesc gura degeaba pana sunt femei proaste si handicapate care se tem ca nu isi mai gasesc pereche si accepta sa fie carpa de schimb a unuia de care au divortat si care atunci cand se satura de aventuri se reintoarce la fosta dupa ce a spalat cu ea pe jos, si se leaga de el ca raia ,apoi il primeste cu bratele deschise, dupa ce el o cauta si vrea sa o recucereasca,si apoi se impacacu ea la pat,ca doar acolo e mai dulce impacarea nu........!!
garbo003632
Postat pe 13 Iunie 2009 16:50
wowwwwwww!!!!!!!......fetele...ce-i misandrismu` asta pe voi?
zau...ca avem ceva pretentii la unele persoane!!!
chia mushcati asa...orice ...ca bibanu`?
zau...ce dreaq...ca doar suntem oameni mari!!!!
in ce priveste ce spunea fata...eu cred ca E e ceva...facatura aici!!!
ori ascunde realitatea...ori...se vrea victima!!!
si...cum noi cred ca suntem suficient de maturi....nu cred ca tre sa-i dam apa la moara!!!
pt ca...sincer...cat am vrut eu...n-am gasit cheia...sa vad cum sta treaba....real!!!
pt ca e...ceva unilateral!!!
doar postu` ei!!!
chiar tre` sa fim asa creduli?
ovidiu42
Postat pe 13 Iunie 2009 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt femei de la un barbat 30 De la: garbo_8352 19 Aprilie 2013 15:26
Ce trista ma simt 41 De la: hermosa20 15 Iunie 2013 23:47
divort sau nu? 80 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:09
divort 17 De la: garbo_407430 17 Decembrie 2014 19:48
Cand sotia nu are caracter puternic si soacra preia controlul familie...... 44 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:54
Setari Cookie-uri