MAI POATE EXISTA O RLATIE DE PRIETENIE INTRE DOI FOSTI SOTI CHIAR DUPA MULTI ANI DE DIVORT?

destept baiat..suge de la doua..

mai sunteti multe d-astea mai? viata mea...
gabitzza
Postat pe 5 Iunie 2009 22:18
hahahaha, Gabitzzo, eu acum as fi spus altfel, dar daca tu vrei asa...adica nu el ..... de la doua ci doua...la el.
Aemulus
Postat pe 5 Iunie 2009 22:21
Nu este ce trebuie. Ce e aia sa-si ia jucariile si sa plece de cate ori nu-i convine ceva? Tine-l pentru floricele, bombonele, sex, pentru mai mult nu-i bun daca nu te poti baza pe el
tulipe
Postat pe 5 Iunie 2009 22:21
oameni buni, totusi as vrea sa raspund la intrebare...
cum sa mai existe o relatie de prietenie cand ea nici nu a fost - caci de aia s-a ajuns la divort?
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 22:34
se poate geanico, se poate, ..mai greu, dar se poate..

cand exista copii la mijloc si cei doi inteleg ca trebuie sa treaca peste orgolii si sa pastreze o legatura decenta si sa discute fara..acute..de dragul lor..
divortezi de sot/sotie, nu si de copil...

sau depinde si de motivele despartirii..viata asta e ciudata..

uite, ma dau exemplu pe mine, nu ma bag in ce nu stiu sau n-am trait..eu nu am mai vorbit cu el din clipa in care am iesit din tribunal, nu pentru ca nu m-ar mai fi iubit, pentru ca dragoste cu sila nu se poate, iar eu nu sunt genul de femeie harpon.. ci pentru ca a mintit.. si a fost las...l-am intrebat ceva si a mintit..

eu am o vorba..
poti sa nu ma iubesti, pentru ca dragostea vine sau nu, nu se comanda..
dar sa te fereasca Sfantu sa nu ma respecti..
gabitzza
Postat pe 5 Iunie 2009 22:47
mai gabel. ce zici tu se numeste "relatie ca trebuie". aici se intreaba despre prietenie. si aia ca la carte presupune: respect, a-ti pasa de celalalt, etc. io cred ca astea - daca ar fi fost - nu s-ar fi ajuns la divortz. si sa infloreasca asa... dupa divortz... greu de crezut.
gabel, te inteleg perfect. eu nu mai pot sa mai intorc nici macar un colt de ochi dupa cel care m-a mintit, care a fost las. mai ales un omulet care ma cunoaste, ar trebui sa stie ca eu reactionez foarte elegant la lucrurile oneste - oricare ar fi ele. caci - mai presus de toate - vreau sa fiu informata si in cunostinta de cauza. asa ca prefer sa-mi spuna unul in fata: "te cred o vaca" decat sa ma evite un timp, sa ma mai caute cand are nevoie de ajutor, etc..
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 22:58
geanico, eu m-am referit la prietenie, sau hai, amicitie..

dar..la naiba..unii pot, altii nu..
gabitzza
Postat pe 5 Iunie 2009 23:02
dap, gabel...
gianiblue
Postat pe 5 Iunie 2009 23:06
parerea mea este ca se joaca cu amandoua cum vrea el, iar voi cadeti pe spate ori de cate ori va cauta. Crezi ca asta e viata???????????
ana02
Postat pe 5 Iunie 2009 23:32
eu mai degraba cred ca e tipul barbatului care ii place sa umble de la una la alta...
garbo003632
Postat pe 6 Iunie 2009 13:22
sau cred ca cei doi fosti soti in cazul in care nu isi mai gasesc alti parteneri pentru o relatie stabila ajung mereu sa se impace chiar dupa multi ani de divort,mai ales daca nici unul dintre ei nu isi mai gasesc sufletul pereche se ajunge la aceasta situatie de a fi amanti cei doi fostii soti dupa divort
garbo003632
Postat pe 6 Iunie 2009 14:46
sunt si eu divortata i avem si doi copii superbi,dar intre mine si fostul sot e doar o relatie buna de comunicare legata de copii si nu as accepta nici o data sa devin amanta lui sau el amantul meu!
lenuja
Postat pe 7 Iunie 2009 05:36
si daca el fostul sot nu isi mai gaseste alta prietena dupa divortul de tine si ar veni la tine sa va impacati si sa fiti prieteni ai accepta propunerea lui.......?
garbo003632
Postat pe 7 Iunie 2009 09:49
exista si divorturi facute numai pe hartie sau de forma cum este si acest caz in care fostii soti continua relatia lor de prietenie ba chiar continua sa faca si sex fara nici o retinere
garbo003632
Postat pe 10 Iunie 2009 09:47
De la: garbo003632, la data 2009-06-10 09:47:27exista si divorturi facute numai pe hartie sau de forma cum este si acest caz in care fostii soti continua relatia lor de prietenie ba chiar continua sa faca si sex fara nici o retinere


Si cam care crezi tu ca ar fi pozitia ta intre ei?
tulipe
Postat pe 10 Iunie 2009 09:57
nu ii pot intelege pe cei care se scuipa la divort in tribunal si pe urma se trezesc ca inca se mai iubesc,eu nu as putea sa mai ling pe cineva pe care l-am scuipat odata...............
garbo003632
Postat pe 10 Iunie 2009 14:32
tanti 3632, eu cred ca faza cu scuipatul iti ramase de la sexul oral. Insa la contextu' respectiv nu trebuie sa il lingi pe ala pe care l-ai scuipat, ci pe cel care te-a scuipat, ... diferenta de nuanta, hehehe.
anakin
Postat pe 10 Iunie 2009 15:32
nene anakin aici nu e vorba de sex oral asa ca pardon...s-a facut o confuzie ,cine se scuipa nu se mai linge....e o diferenta mare
garbo003632
Postat pe 10 Iunie 2009 16:40
De la: garbo003632, la data 2009-06-10 16:40:11...s-a facut o confuzie ,cine se scuipa nu se mai linge....


tanti, sau cum vrei.. la confuzia asta a matale e interesanta pozitia din care privesti ditai silogismul. Adica eu cred ca ala care se scuipa, intai se curata, nu?..
anakin
Postat pe 10 Iunie 2009 23:34
donsoara 3632...daca a scuipat tot.....degeaba mai lingi ca nu mai iese...mai stai o tura si...poate....poate....mai iese.....
tutankhamon
Postat pe 10 Iunie 2009 23:44
nene anakin,matale nu intelegi ca aici nu e vorba de scuipat care pe care ,e vorba despre relatia de prietenie intre doi dosti soti care au divortat si continua sa se iubeasca si sa faca sex dupa divort,asa ca nu amestecati lucrurile........!
garbo003632
Postat pe 11 Iunie 2009 14:49
donsoara tutankhamon eu mi-am spus doar o parere,care ma priveste pe mine in sensul ca acolo unde scuip nu ling,ceea ce inseamna ca cei care s-au despartit odata la tribunal nu ar trebui sa se mai impace sau sa fie prieteni,sau parteneri de sex,sexul dupa divort nu mai e ca cel dinainte oricat ar vrea cei doi sa se iubeasca..........!
garbo003632
Postat pe 11 Iunie 2009 14:53
Tanti numerologul, sa mor io daca intelegi matale o iota din ceea ce vrem noi sa spunem pe aici, dar e vina noastra ca vorbim in parabole hiperbolizante... cross my heart, sa moara Bibi!!!
Da' sa moara si mama lu'Francfurt, ca noi te intelegem pe tine si ca da, se poate sa egziste si situatii din alea in care el cu ea se mai dau o data cu barcutza, asa, de dragul vremilor trecute... ca vorba aia, cunosc terenul.... aaaa, matale nu ai face asta?.. bun, si ce daca?

dar cat de misto suna fraza asta:
De la: garbo003632, la data 2009-06-11 14:53:52..sexul dupa divort nu mai e ca cel dinainte oricat ar vrea cei doi sa se iubeasca.....!

care sex este sucks si care e the best-ul?
anakin
Postat pe 11 Iunie 2009 16:17
eu am inteles asa, si o sa o rog sa ma corecteze daca am inteles alaturea cu drumu. distinsa garbolina 3632 are un amant care amant are o fosta nevasta, care fosta nevasta i-o mai face sa rada 'mnealui, din cand in cand, sub pretextul unei sincere si total dezinteresate prietenii. asa ie?
tulipe
Postat pe 11 Iunie 2009 16:28
distinsa tulipe nu am vreun amant care sa aiba o fosta nevasta ,doamne fereste sa fiu eu in cauza nu am fost nici fosta nevasta nici nu am amant divortat care face sex cu fosta nevasta transformata in amanta fostului sot
garbo003632
Postat pe 11 Iunie 2009 18:02
ce faceti, nene ? parca-i telenovela...
wife_de_zmeu
Postat pe 11 Iunie 2009 18:07
nene anakin nici matale nu intelegi ce veau sa spun eu aici si nu vorbesc in hiperbole sau parabole,cred ca nu ma intelegeti pe mine ca pot sa existe situatii din alea in care el cu ea se mai dau in vant...de dragul vremurilor trecute,si daca cunosti terenul ,matale ai ma face asta?......sa te mai culci cu fosta nevasta in calitate de amanta dupa divort....? sexul dupa divort e cu totul altceva dupa ce si-a pierdut puterea acel certificat de casatiorie........?
garbo003632
Postat pe 11 Iunie 2009 18:10
De la: garbo003632, la data 2009-06-05 22:14:56pai ce sa zic situatia mea e foarte asemnatoare ,partenerul meu e divortat iar eu nu am fost casatorita si suntem impreuna al treilea an ,e o diferenta de trei ani ca varsta intre noi dar si ca studii suntem diferiti eu am studii superioare iar el are numai profesionala,desi parintii mei nu il accepta intre noi exista o chimie puternica care ne atrage reciproc,am mai avut si niste conflicte eu eram mereu geloasa pe fosta lui nevasta pentru ca el nu voia sa rupa relatia de prietenie cu ea nici dupa divort iar asta ma enerva,iar el de cate ori se supara pe mine se intorcea la fosta lui nevasta care mereu il primea iar mie asta nu imi convenea,nici acum nu stiu ce sa mai fac,el a fost iar impacat vreo doua luni cu fosta si acum ma cauta pe mine nu stiu cum ar fi mai bine sa il iert sau nu....?


aici ce scrie? monsieur scrie, monsieur citim
tulipe
Postat pe 11 Iunie 2009 18:10
nu va mai certati bre..
unii fac si dupa, dragoste d-aia cu nabadai, depinde de context..

hai sa va zic eu una, adevaraciune, deci nu umblu cu sushanele.

un el si-o ea..divortati de ani buni,.. te intalnesti cu ea pe strada, se echilibra cu doua sacose..
- ce faci gagico?..zici tu
- pai uite, ma duc sa fac ceva mancare, vine al meu diseara
- care al tau?
- pai fostul !
- te-ai timpit.. concluzia..
- he, he..zice tipa..hai sa-ti zic o treaba..
E CEL MAI BUN AMANT AL MEU..

DOH!

asa ca se poate copii, se poate..
gabitzza
Postat pe 11 Iunie 2009 18:11
touche
wife_de_zmeu
Postat pe 11 Iunie 2009 18:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"e vina mea, nu a ta" 47 De la: garbo165708 6 Decembrie 2010 14:29
divort la judecatorie 31 De la: belle_a 10 Ianuarie 2016 18:25
As vrea sa divortez dar... 5 De la: 13 Noiembrie 2018 12:25
Doctor 3 De la: garbo_462924 10 Martie 2017 13:12
divort si partaj 76 De la: estela 15 Aprilie 2010 05:07
Setari Cookie-uri