De ce fug barbatii???

mai, marian, frate. ai grija. ca sa te pui cu micass e musai sa pui macar cratima in "TEAM". si asta este doar un exemplu. ca doar nu ai vrut sa scrii "team" = echipa in engleza ci "te-am". serios. nu te mai face de toata bafta.
anyway, egalitate nu poate fi intre femei si barbati. pentru ca femeile sunt infinit mai bune si utile decat barbatii. vrei argumente? am cel putin o mie.
ia mai ia de aici nonsens "egalitate in bine sau in rau". nene marian. egalitatea-i una. AIA. nu e logic sa pui problema asa.
si nu exista "neadecvat" ci "inadecvat"
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 19:23
si pe topic: de ce fug barbatii? pentru ca - asa cum am spus - sunt mult mai nasoi decat noi. o mare majoritate. si ei - in orgoliul lor nemasurat (de care, bineinteles, da dovada si marian...) nu suporta. si fug cu multa lasitate. dar sunt si unii care rascumpara pacatele tuturor barbatilor. exista niste barbati minunati. foarte rari - e drept. dar sunt deliciosi.... ceilalti ar fi bine sa-i ia de model. sa ia lectii, nene, si sa faca macar prin imitatie ce fac astia misto. chiar daca majoritatea barbatilor nu intelege o iota din ce fac cei exceptionali. mergeti, tovarashilor, orbeste pe mana si urma domnilor. nu veti regreta.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 19:30
giani, pana la ce ora e deschis muzeul ala cu barbati exemplari?
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 19:32
pik, tocmai. nu facem muzeu cu ei. ei tre' sa circule liber, cat mai mult, sa fie vazuti si urmati. totul e sa ai ochi sa-i vezi si urechi sa-i auzi. si, evident, putere sa-i urmezi.
dar tu ar fi trebuit sa nu te simti outsider. te simti?!!! nu uita ca aici poti minti frumos. nu te sanctioneaza nimeni... nu te cerceteaza si descopera. poti fi un reusit impostor.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 19:35
ufff, giani, m-ai linistit. ma si gandisem deja la un nou look...
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 19:37
pik, ascunde-te dupa ce simti ca vrei sa te ascunzi. aici nimeni nu pune suflet. de multe ori - nici minte. aici e mult can-can. daaaar. DAR. se mai strecoara si niste chestii deosebite.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 19:42
De la: gianiblue, la data 2009-06-26 19:23:45mai, marian, frate. ai grija. ca sa te pui cu micass e musai sa pui macar cratima in "TEAM". si asta este doar un exemplu. ca doar nu ai vrut sa scrii "team" = echipa in engleza ci "te-am". serios. nu te mai face de toata bafta.
anyway, egalitate nu poate fi intre femei si barbati. pentru ca femeile sunt infinit mai bune si utile decat barbatii. vrei argumente? am cel putin o mie.
ia mai ia de aici nonsens "egalitate in bine sau in rau". nene marian. egalitatea-i una. AIA. nu e logic sa pui problema asa.
si nu exista "neadecvat" ci "inadecvat"
daca consideri ca o femeie e mai utila decit un barbat doar ca pune cratima in team ai dreptate....dar daca vrei sa intri cu mine in discutii despre scrisul pe PC nu ai dreptate..VREAU DOAR 2 ARGUMENTE si daca ma convingi ma retrag de pe forum si nu mai intru niciodata...
marian_sss
Postat pe 26 Iunie 2009 19:43
giani,
" aici nimeni nu pune suflet. de multe ori - nici minte."
ma duc sa pun 536 kg de aur la banca.
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 19:45
Doua argumente ca ce? Despre ce? Despre scrisul la PC?

Argumentul 1 : se scrie si spune corect "scris la PC" nu "scris pe PC"
Argumentul 2 : incoerenta si inconsistenta de care dai dovada

Te retragi??????
Aemulus
Postat pe 26 Iunie 2009 19:48
mai pik, pune doar 535 kg. da-mi si mie un kg sa-mi deschid salonul de coafura. pardon: imprumuta-l. eu sunt economist. voi face calcule dure sa ma incadrez intr-un kil...
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 19:49
ei, aurul meu e ca mintea ce ar trebui totusi pusa atunci cand iti sustii ideile, cand iti argumentezi afirmatiile, sau pur si simplu cand casti gura in public:) si nu teoretic, eu ma refer la ce se intampla de cele mai multe ori practic pe aici.
sau, netul nu e o scuza pentru badaranii, invective, acuze, intoleranta, orgolii absurde si alte delicatese de sezon..
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 19:53
micabis, corect. da' asta-i carcotash.
marian, tu intelegi gresit totul. nimeni nu vrea sa te zboare de aici. ci doar sa te vada evoluand, sa vada ca iti foloseste si la altceva decat defulare postatul aici. capischezi matale?
iti dau argumente pentru a ramane si nu pentru a pleca. ia-o incetisor pe urma domnilor, mariane.
oki
1. femeile dau si intretin viata.
2. femeile mentin pacea pe pamant (cat se poate si unde se poate); daca ar fi numai barbati (nascuti de cine?!!!) ar fi numai razboi, droguri, bautura si homosexualitate (100%). nota: eu nu am nimic cu homosexualitatea innascuta. este un dat si gata. compatimesc si cred ca este foarte greu pentru homosexuali.
oki. reversul: daca ar fi doar femei, ele s-ar pastra in limita statistica a homosexualitatii feminine, sigur ar fi pace, bautura la sfarsitul saptamanii pentru o seara cu dans, droguri pe ici, pe colo... deci?!
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 19:57
mai pik. esti un pic prea sensibil. sa nu-mi spui ca tu vii aici ca la "mama acasa". te implor sa nu traiesti in virtual.
daca am jignit, imi cer mii de scuze. ce-am vrut sa spun este ca o mare majoritate suntem ok si nu asteptam mai mult decat o relaxare de aici. ceilalti fac can-can. m-am facut inteleasa? bine?
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:00
De la: micabis, la data 2009-06-26 19:48:27Doua argumente ca ce? Despre ce? Despre scrisul la PC?

Argumentul 1 : se scrie si spune corect "scris la PC" nu "scris pe PC"
Argumentul 2 : incoerenta si inconsistenta de care dai dovada

Te retragi??????
nu mult iubita si apreciata "doamna profesoara' ma retrag daca imi spui 2 argumente referitoare la genialitatea femeilor fata de barbati
marian_sss
Postat pe 26 Iunie 2009 20:00
giani, si eu fac la fel
se pare ca eu nu m-am facut bine inteles.
da' ora asta, intre doua inghetzate si o pizza cu fund dublu m-a facut sa gandesc cu voce tare. despre starea natiunii, of course
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 20:03
pik, ma bucur pentru "ghiftuiala". la mai mare!
sa ne inviti si pe noi - cand se poate. sa ne povestesti in fata. asa ne-om intelege mai bine, nu crezi?
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:05
Hai ca vii acasa!
Deci stii sa duci la bun sfirsit o idee, fraza......
Buuuuun, deci vrei 2 argumente despre genialitatea femeii fata de genialitatea barbatilor?
Pai e un nonsens sa pui o asa intrebare cita vreme femeia este continuarea si completarea barbatului.
femeie + barbat = intreg
Nu poate fi o jumatate mai mare decit cealalta jumatate.
Aemulus
Postat pe 26 Iunie 2009 20:06
in faaaaaaaaaaaatza??? ioooooooooooo???
ioi domane, si-s asa de timiiiiiiiiiiiiiid!!!
cred ca iau foc si numai la gandul ca....alo, garon, sampania te rog!
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 20:07
De la: pik_nik, la data 2009-06-26 20:07:45in faaaaaaaaaaaatza??? ioooooooooooo???
ioi domane, si-s asa de timiiiiiiiiiiiiiid!!!
cred ca iau foc si numai la gandul ca....alo, garon, sampania te rog!


ete nah...lasa ca te tratezi!!!si nu iti mai freca mainile de emotii....zi cu voce tare ce ai de zis!!
walkiria
Postat pe 26 Iunie 2009 20:09
hai pik-nik, da un picnic la marginea drumului cu prietenii. de ce sa fii timid? te tratatm noi. cu sampanie, omenie, umor si bunavointa. e enough? sau zi conditiile.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:10
De la: gianiblue, la data 2009-06-26 19:57:44micabis, corect. da' asta-i carcotash.
marian, tu intelegi gresit totul. nimeni nu vrea sa te zboare de aici. ci doar sa te vada evoluand, sa vada ca iti foloseste si la altceva decat defulare postatul aici. capischezi matale?
iti dau argumente pentru a ramane si nu pentru a pleca. ia-o incetisor pe urma domnilor, mariane.
oki
1. femeile dau si intretin viata.
2. femeile mentin pacea pe pamant (cat se poate si unde se poate); daca ar fi numai barbati (nascuti de cine?!!!) ar fi numai razboi, droguri, bautura si homosexualitate (100%). nota: eu nu am nimic cu homosexualitatea innascuta. este un dat si gata. compatimesc si cred ca este foarte greu pentru homosexuali.
oki. reversul: daca ar fi doar femei, ele s-ar pastra in limita statistica a homosexualitatii feminine, sigur ar fi pace, bautura la sfarsitul saptamanii pentru o seara cu dans, droguri pe ici, pe colo... deci?!
ITI MULTUMESC "GIANIBLUE'PENTRU PRIMA FRAZA.te poti bucura de tot respectul meu
marian_sss
Postat pe 26 Iunie 2009 20:11
mey...nu mai pricep nimic...despre ce vorbiti voi aici ?


m-ati pierdut...
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Iunie 2009 20:13
mar, daca nu esti ironic, ma bucur ca ai venit intre noi. sa stii ca nu-i greu sa fii relaxat... (desi cand gandesc la unele personaje de aici care nu se relaxeaza in veci... in fine..) eu zic sa lasi sabiutza si sa ne inveti si sa te invatam. si sa ne bucuram. nu-i suficient razbel afara? macar aici sa fie cald si bine...
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:16
wifo, ii smulgeam lui pik-nik un picnic intre prieteni. organizat de el. si-l aduceam pe marian la sentimente mai bune. eu asta incercam...
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:18
si ai succes ? ca mie imi pare ca se lasa greu amandoi...

crez ca trebe' mituiala...

marian face si el pe nebunu'...braveaza, dohh...da' las' ca-i trece...am io un feeling

mey...ma dispera astia cu MJ...
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Iunie 2009 20:21
ei...niste poale-n brau si sunt gata mituiti!!!

o seara buna fetelor... si domnilor la fel,bineinteles!!!

walkiria
Postat pe 26 Iunie 2009 20:36
wifo, marian va ceda. caci va intelege ca aici suntem prieteni. ca nu dam cu tifla, ca nu judecam decat la mishto. de fun.
pik-nik? e sensibil. va intelege BINE si TOT.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:38
walki, buona sera.
wifo, si M.J. isi merita discursul post-mortem.
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 20:39
alo-alo!!! zicea cineva de poale-n brau? uni-s, brie!??
Thor
Postat pe 26 Iunie 2009 21:36
la Moldova, la fietili din Moldova, shi la plashintarii, nene
gianiblue
Postat pe 26 Iunie 2009 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:( 21 De la: tutankhamon 8 Noiembrie 2009 02:26
cum sa mai procedez...? 104 De la: zambila 12 Noiembrie 2010 12:19
sotul meu ma abusa verbal..........cum il confrunt???? 8 De la: eu_geminy 16 Decembrie 2011 00:18
p[p; 12 De la: garbo095559 24 Februarie 2011 22:59
mi-am pierdut increderea in oameni 48 De la: dor_de_tine 22 Iulie 2010 10:06
Setari Cookie-uri