Si barbatii..plang.... (?)

De la: medaeleftere, la data 2009-05-24 21:59:11Bineinteles ca plang, sunt oameni uneori plang la adapostul singuratatii, alteori chiar fara retinere.
Cel mai impresionant, dar si cel mai tragic moment din viata mea a fost cand mi a plans in brate barbatul pe care il iubeam, din dragoste pentru alta femeie...........

Pai voi erati prieteni, casatoriti, ori nu stia ce simti pentru el?
persidadamian
Postat pe 24 Mai 2009 22:57
din ceea ce spui tu,eu inteleg ca barbatii n-ar fi oameni (n-ar trebui sa planga,ca de-aia sunt barbati); plansul inseamna sa traiesti,sa exprimi ceea ce simti- asa cum imi place sa mi se spuna ca sunt iubita, atunci cand vad un barbat plangand,imi dau seama ca are incredere in mine,ca ma lasa sa-l cunosc asa cum e el, ca si el e om
adinavali
Postat pe 24 Mai 2009 23:11
shy, eu cred ca barbatii sunt asa cum vrem noi sa-i vedem; pot sa si planga,pot sa si rada,pot sa ne lase sau nu sa le vedem trairile;mai cred si ca barbatii pot sa iubeasca, ca pot fi sinceri. Nu-mi place sa generalizez si sa spun ca toti barbatii sunt la fel, asa cum nici toate femeile nu sunt la fel; suntem diferiti si cred ca putem comunica foarte bine atunci cand suntem sinceri unii cu altii si cand trecem peste mituri (barbatii sunt asa,femeile sunt asa)
adinavali
Postat pe 24 Mai 2009 23:21
e sigur !!! ca si barbatii plang ! culmea e ca tot femeile ( mame , iubite , colege...) le reproseaza ..." ca nu-i frumos ca un barbat sa fie vazut...cand ? plange ...)cate pleonasme...pe pamannt !!!!!
garbo001219
Postat pe 25 Mai 2009 00:41
De la: epsilon_13, la data 2009-05-24 12:25:21....da...cred cu tarie ca si barbatii plang cate o data ...dar sa nu-i vada nimeni ...si ei stiu sa iubeasca mai mult decat asi pot inchipui femeile .... DA..cand sufera si ai doare plang si ei ..



nu,zau?
hai, ca-i buna asta!
double_chock
Postat pe 25 Mai 2009 10:48
nimanui
medaeleftere
Postat pe 25 Mai 2009 15:10
Medo..
mama...ce te bat !!! Tie sa-ti pese!

daca el n-a stiut, putut, apreciat, valorizat ceea ce ai tu de dat,
nu inseamna ca nu-i valoros..

se va ivi un altul care va aprecia..cand? o sa simti..
nu te agata de iluzii si nu te framanta inutil..

se spune ca simtim iubirea atunci cand suntem iubiti, asa cum ne dorim sa fim iubiti..
gabitzza
Postat pe 25 Mai 2009 15:30
Bineinteles, ca si barbatii sufera, insa unii.... isi arata suferinta, provocind la rindul lor alta suferinta....pentru ca nu stiu sa comunice altfel....De ce nu pot comunica altfel decit... prin forta(fie ea de orice natura)????? Astept raspuns de la barbatii...ceilalti,daca exista..??? Eu, cred pt. ceilalti este valabil cintecul "Si baietii pling uneori/Cind nu-i vede nimenea"
Insa, asa cum se spunea mai sus, nu-si exteriorizeaza suferinta si tin in ei,ajungind pina la urma sa-si inece amarul intr-o sticla de vin sau...la nebuni.Ce parere aveti fetelor, am dreptate???
gavril
Postat pe 26 Mai 2009 10:41
Da si barbatii plang si sufera din dragoste ,am vazut eu la fiul meu care are 27 de ani ,nu credeam ca poate suferii din dragoste dupa doua relatii (prima de 5 an si a doua de 2 ani ),dupa prima relatie n-a suferit prea mult timp ca a fost a doua fata care il tot ispitea ,dar cand s-a terminat si cu ea (va spun ca si in genunchi a rugat-o sa se intoarca la el si n-a vrut )
a suferit enorm ,nu-si gasea linistea ,nu mai vorbea cu noi -parinti lui -nu comunica deloc a inceput sa bea nu-i convenea nici o fata ,desii cunoscuse mai multe ,dar de o luna a cunoscut o fata de care mi-a marturisit ca s-a indragostit si pot sa spun ca s-a linistit ,nu mai umbla noptile aiure sta mai mult pe acasa si asta ma face fericita ,MULTUMESC BUNULUI DUMNEZEU ca la facut sa-si gaseasca linistea (in decembrie 2008 si-a lovit masina -starea in care l-am vazut in acea noapte ,socul pe care il suferise ,nu-l puteam oprii din plans-plangea si vorbea -am crezut ca inebunise -atunci in acea noapte ne-a marturisit ce era in sufletul lui -ne era frica ca se sinucide -ca tot asta repeta incontinu -noi l-am incurajat ca masina se repara si incet incet cu slujbe facute in fiecare vineri la o manastire aproape de orasul in care locuim si-a revenit .
Deci fetelor asa sa stiti ca si barbatii PLANG si poate tot noi femeile suntem de vina -atat ca mame cat si ca iubite s-au sotii . Ar fi multe de spus ,sper ca nu v-am plictisit .
sweet_marylin
Postat pe 26 Mai 2009 15:16
eram prieteni, iubiti si stia ce simt pentru el.
medaeleftere
Postat pe 26 Mai 2009 15:39
pentru bataie sunt cam batrana si e cam tarziu, in rest am depasit momentul de mult, am ramas buni prieteni, eu l am iubit el nu s a indragostit de mine, se intampla, nu i nimni de vina, poate doar inimile............
medaeleftere
Postat pe 26 Mai 2009 15:42
da cand sunt beti ca atunci isi aduc aminte de toate in rest mai rar ca doar sunt sexul tare ce sa faci bine macar ca plang si asa,isi mai spala si ei ochii
pufoasa67
Postat pe 26 Mai 2009 15:46
ce misogine sunteti!!!
dar...va ganditi uneori...sincer ca...si ei...BARBATII...sant tot sufl;ete?
eu...dupa comment-uri...cred ca nu!
ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 15:59
Da, sunt tot SUFLETE, dar unii sunt.... animale cu chip uman...uneori.
Nu cred ca suntem misogine, dar tu Ovidiule, nu cred ca vei simti vreodata cum e.... sa simti un sulet mic in interiorul trupului tau.Poate...daca faci schimb de sex...???
gavril
Postat pe 26 Mai 2009 16:29
Sweet_marylin, ma bucur pt. tine si baiatul tau ca ati castigat un razboi in lupta cu viata....Fiti pregatiti in continuare, ca viata e lunga sau....e scurta,eu as zice ca e un joc al hazardului.Ce parere ai marylin?
gavril
Postat pe 26 Mai 2009 16:34
ba da ne gandim si chiar apreciez un barbat care are puterea sa recunoasca cand a gresit dar astia sunt foarte rari si u suntem misogine doar atit ca din cind in cind ne mai saturam sa fim gatul vostru si va mai scuturam
pufoasa67
Postat pe 26 Mai 2009 16:50
Bravo,Pufoasa.Ai dreptate cu gatul....
gavril
Postat pe 26 Mai 2009 17:03
mai fetele...asta e un topic feminist ?

ce-aveti cu plansu' barbatilor ?

sigur ca si barbatii plang...ca o fac mai pe fata sau mai pe ascuns nu mai e relevant

wife_de_zmeu
Postat pe 26 Mai 2009 17:12
wife...zau...e penibil sa incerci sa faci acu`...cautari...cine...cum...si de ce!!!
e adevarat ca...si barbatii plang!!!
asta e cert!!!
dar...care ar fi pb?
despre ce vb aici?
eu...asta incerc sa inteleg!!!
cine are frustrari?
si...de ce natra sant?
ca...prea o da in gard...cu plasu` la barbati!
iata ca...sant si barbati care plang!!!
unde ar fi o pb?
ca...topicu`...deja...cade in desuet!!!
sant lucruri umane...si...mi se pare normal sa fie asa!
deci...sincer...despre ce vb?
fomei care vor ceva?
sau...ce?
ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 17:57
ovi...e penibila atitudinea asta misandrina, suflete...

si cum se pune problema aici, pare ca barbatii sunt niste fiinte nesimtitoare, care ori plang cu sticla in mana, ori plang cand sufera din amor...da' o fac pe ascuns

de parca barbatii ar fii alt regn, si numai femeile detin licenta pentru sensibilitate

wife_de_zmeu
Postat pe 26 Mai 2009 18:01
wifo!!!...sincer...ma inspaimanta ce spui!!!
cum ca...barbatii ar plange doar ....cu sticla-n san!!!
zau!!!
voi aveti inima?
stiti cum gandesc barbati?
si...ce anume primeaza in viziunea lor?
daca tu...doar astfel de barbati ai cunoscut...SORRY!!!

iertare ca spun asta!
dar...nu starniti animozitati ....va rog!!!
nu credeti ca nu e cazu`?
ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 18:05
ovidache

noi chiar te credem ca tu plangi si fara "ajutor",esti un baiat tare sensibil...
iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 18:14


Doamne, zici ca-i concurs d-ala, Cine plange , castiga..

Valea Plangerii, nu alta..
gabitzza
Postat pe 26 Mai 2009 18:20
Medo,

atunci a fost nesimtit fata...
gabitzza
Postat pe 26 Mai 2009 18:21
De la: iasomia, la data 2009-05-26 18:14:34ovidache

noi chiar te credem ca tu plangi si fara "ajutor",esti un baiat tare sensibil...



iaso!!!...sincer...plang...daca cineva ma poate face sa ajung intr-o asemenea stare!!!
dar,,,nene...chiar tre` sa fie....cu merite!!!
ca...altfel...cade in derizoriu!!!
stiu ca...voi femeile...a-ti dori asemenea barbati in preajma sa...tot carcotiti!!!
sau...eu stiu...unele...chiar simt nevoia sa vada asa ceva!!!
dar....asa cum spuneam...tre sa fie motivat acest planset!!!
adica...sa fie nene...cu ceva legaturi...conotatii...nu asa...cum zicea wife...din cauza sticlei!!!
e treaba lor ...a celor ce plang din cauza de sticla!!!
chestia...zic yo...ca despre ce era vb in propozite...altfel sta!!!
ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 18:27
ovi...tu esti tzaca ? cand dreaku am zis eu asta ?

eu citam ce zic fetele astea, mami...

io crez ca nu-ti functioneaza conexiunile alea...de la braga ti se trage

yeap, gabicu...valea plangerii

wife_de_zmeu
Postat pe 26 Mai 2009 18:28
io zic sa plangem toti, ca tot n-a prea plouat
gabitzza
Postat pe 26 Mai 2009 18:31
bueey...plang si cu sticla in mana si de amor, si ca nu le intra plozii la scoala, si ca ii inseala fomeia...

tocmai asta e ideea...ca plang si ei, barbatii astia, ca nu sunt toti insensibili, si ticalosi...
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Mai 2009 18:32
ia lasati nene baiatu-n pace... ovide, nu plange - nu plange...

uite-acilea muzica simtita pentru barbati sensibili... un fel de hit the road jack in varianta hindustani...

http://www.youtube.com/watch?v=w-Si4e8YJ-Y
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 18:34
ioi, ishtenem...zambilica...ne omori...raj kapoor, nene ?
wife_de_zmeu
Postat pe 26 Mai 2009 18:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SA CRED CA VA MERGE??? 22 De la: CocoGeorgiana 3 Noiembrie 2009 23:17
S-a indragostit de o prostituata 4 De la: ana02 4 Octombrie 2009 17:50
Cum arat? 5 De la: Michaels_David_1 8 Martie 2016 19:45
il iubesc pe sotul meu dar ma loveste , imi vb urat, insa castiga f bine si nu duc lipsa de nimic, am insa un amant care ma iubeste si mi place sa fiu langa el, e tandru si iubitor insa castiga destul de putin, nu stiu ce sa fac :( 95 De la: zorideziua 12 Septembrie 2009 10:28
ce ma fac? 14 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:36
Setari Cookie-uri