Si barbatii..plang.... (?)

...de-ar intelege cit mai multi acest adevar...numai ca,pina atunci,nu kinuim reciproc...offfff, am trecut si eu cindva p-aci...
valentino
Postat pe 26 Mai 2009 19:50
zambi, NU-I ASA. sorry, dar tu ai generalizat fara sa incerci si pentru n+1, cum cere inductia matematica.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 19:52
zambile..aci te contrazic, nene..

mi-am furat-o rau de la viata, pe motiv de sinceritate d-aia..
prima oara s-a dus in lumea mare, da nush de ce mama naibii plangea cand mi-a cerut divortu`, ca io trebuia sa ma intorc la mama si eram cu sufletu` tandari..

si-a doua oara, asea mai de curand..nu stiam ce dreaku avea de se comporta ciudat si pe urma mi-a zis ca facea teste, vroia sa vada cat imi tin franele.. faza proasta pentru el a fost ca ma prinsesem ..
replica. mustele se prind cu miere nu cu otet..mdea.

.da` sa vezi dracia dreaku cand orbecai dupa borcanu de miere prin pat, si dai de muraturi..ca miere fuse doar de-un desht, cat sa se prinda pe ochi..
gabitzza
Postat pe 26 Mai 2009 19:52
ba sa ma minta frumos neneaca,ca de la varsta asta minciuna este binevenita,ehe,he,he...

pai ce? mai sunt vreo zana?he,he...

aiureala cu adevarul asta ,cine draq il vrea?

eu una nu..asta mi-ar mai trebui ,sa-i stiu toate gagicile....
iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 19:54
+1 ala e exceptia care face regula ca paru'...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 19:54
valentino, lumea nu-l intelege PENTRU CA NU VREA SA INTELEAGA.
in opinia mea (ovi, eu imi afirm opiniile si nu adevaruri universal valabile), omul indragostit accepta sa fie presh in mainile mincinoase ale partenerului. accepta orice numai sa nu fie izgonit din "rai". dar raiul este un iad mascat. si - mai devreme sau mai tarziu ingerashilor li se topesc aripile de la focul de sub... pajistea verde.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 19:54
iaso!!!...sincer...incerc sa nu fac rau prin cuvinte...
dar...zau...uneori...si...(de cele mai multe)...fatuca asta...are o doza de infatuare...care chiar nu ma amuza!!!
ce vina am eu ca...umoru` ei e atat de ineficient?
ma rog...la mine...
dar...de ce ar trebui sa par cu zambete si flori daca nu asa e?
imi pare rau pt ea ca...e atat de incisiva!!!
iar eu...ca orice om...nu mereu pot deschide falcile...doar tp a face placeri!!!
e uman zic eu...daca poate intelege lumea!!!
numa` ca fatuca asta...are un stil care nu cade pe...ceea ce eu sunt!!!
si...tot incerc sa evit...insa...o mananca tare!!!
ca si pe mine de altfel!!!
ca nu poci sa tac!!!

doamne...ce aiurea poate fi!!!
ma intreb...oare...de ce trebe sa ne strangem cu usa?
ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 19:56
uite nene cine stie cu ce se mananca...

asa-i iasomico... minciuna e pana la urma semn de rafinament si civilizatie... numa' sa stii regulile si sa-i lasi si pe ceilalti sa traiasca, deh...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 19:56
probe, probe zambile..

iote-acilea... http://www.youtube.com/watch?v=enmNf0C0oLc&feature=related
gabitzza
Postat pe 26 Mai 2009 19:57
zambil, iaso, eu cred ca toti tanjim dupa sinceritate. ca ne-am resemnat la n+1, asta e alta treaba.
iaso, ideea era sa nu insele (forma de minciuna in sine). si atunci nu trebuie sa ascunda nimic.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 19:58
fetelor,

ma bagati in depresie,noroc ca sunt data.

iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 19:59
hai, mai, Ovi. eu sunt mereu cu gura pana la urechi cand postez "impotriva" ta. tu esti incrancenat. ce infatuare, nene?
ia da exemple ca deja imi vuieste capul de cuvantul asta folosit de tine. pune, dom'le, pe masa infatuarea mea. si cere si parerea celor de aici. ia vezi, nene ovi, daca si ei ma percep infatuata.
dracii dracilor daca am cu ce sa ma umflu in pene. nu am. deci nu o fac. esti sigur, ovi, ca vezi bine lucrurile?!!
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 20:01
ovidache

bai copile!
eu te-am mai invatat! ia-o la misto,da' misto de buna calitate...tarnoseste-o putin pe podea,asa de fite.

iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 20:02
iaso, iubire, pana si eu l-am invatat sa ma ia la misto. da' el nu si nu. tztz
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 20:03
gianeto..

tanjim dupa sinceritate din teama de-a nu cadea de prosti... orgolii, mami... si pan' la urma, ce-i aia adevar?..

iote, eu cand imi cade una cu tronc, ii spun cate-n luna si stele... mint?... nu prea, desi e clar ca exagerez, m-a luat valu'... de fapt vreau sa obtin ce-mi doresc...

abia p-orma incepe greu'... cand am obtinut ce-am vrut, da' nici sa-i dau drumu' nu-mi vine... nu inca...

bre, pricepeti ce vreau sa spun acilea?...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 20:04
gabitzo...

hop-asa...

da' ce te-a tulburat, mami, de nu poti sa-mi zici?... hai ca vezi ca sunt pus pe adevaruri, nu?...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 20:06
bre, pricep. numa' ca eu nu vad necesara sinceritatea DECAT IN RELATII TIP SUFLET-PERECHE. cand iti arde sa nu-i dai drumul niciodata. ca te implineste, ca simti ca-i lipit(a) de sufletul tau. eu nu vorbesc de can-can-uri trecatoare.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 20:07
ehhh.. si cu sufletu' ala pereche e greu... ca nu se potriveste din prima, te strange la obiceiuri si trebe sa-l obosesti, sa se lase la purtat... altfel te dor adevarurile de nu te vezi...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 20:11
de ce puii mei plangea ??

adica, venise acasa sa discutam si el nu si nu, ca vrea divortu` si de-odata se ridica brusc din fotoliu, direct la baie si vine cu prosopul in mana..se vedea ca se abtine..

ha??? ..ca nu pricep, sa mor !
.. ca p-orma, dupa o saptamana, dupa ce m-am tirat eu, si-a adus gagica-n casa, na , zi tu ca esti barbat, ca mintea mea de fomeie nu poate sa priceapa..
gabitzza
Postat pe 26 Mai 2009 20:13
mai iaso!!!...sincer imi cer scuze...dar...la cat sunt de dracos...zau...ca nu pot s-o iau la misto!!!
as face ceva ce n-ar fi demn de mine!!!
si...prefer sa n-o fac!!
in ce priveste faptu` ca si ea...vad c-ar vrea asta...nu pot face misto de cineva cu care incerc sa comunic!!
iar daca nu gasim calea...chiar nu e de bun augur s-o dam in mishto!!!
zau!!!
am si yo ceva pe mine...si...chiar nu pot!
daca as face-o...as fi acuzat ca...prestez ca fiind cumva...siperior!!
si...mi-e greu sa fac asta!!!
asta e felu` meu!!!
prefer sa pic putin pe locu` 2...si...sa nu fac asta!!
nu stiu daca pot fi inteles!
cu acest mesaj...inchei polemica asta absurda!!!
si...sper sa inteleg si eu...despre ce vb lumea!!
ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 20:14
gaboantzo...

e greu de patruns in sufletzelu' unui barbat... cand o parasesti pe una pentru alta, doar asa, ca noutate, e o adevarata simfonie acolo, beethoven curat...da' ce intelegeti voi?...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 20:16
pricepem zambile,ca doar nu ne-am nascut ieri....

nu-ti vine sa-i dai drumu' poate pt ca ai ajuns in stadiul cand nu mai trebuie sa minti,ajunge sa te uiti in ochii ei ,ca sa stii ce vrea,si invers...

cum draq sa intorci spatele, cand totul merge ca uns,si nu trebuie sa faci niciun efort pt asta....

crez ca ceva de genu' asta e ce zici talica acolo...
iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 20:17
hai, mai, ovi, era vorba de relaxare. nu de altceva.
mai bine ia si posteaza pe subiect si gata. nu mai fugi de responsabilitatea de barbat care comunica pe aici si tre' sa ne spuna daca plange ori ba si cu ce ocazie.
ai zis ca vrei sa comunici cu mine. eu nu te opresc. doar te rog sa nu mai fii asa de aprig. EU GLUMESC si tu crezi ca este problema de importanta capitala.
ei?
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 20:17
ba ia-o nene la misto,fa-i curte de maine.

cum o prinzi,intoarce-o cu cracii in sus...
iasomia
Postat pe 26 Mai 2009 20:19
si pe urma, credeti ca geaba prefera actorii aia profesionisti rolurile de ticalosi?... alea mustesc de viata, trairi, ti se face pielea de gaina...

una e sa-i spui partenerei hai, valea ca m-am plictisit, si alta e sa-i dai de fapt papucii in timp ce ea se-nmoaie dupa tine cu totul...
zambil
Postat pe 26 Mai 2009 20:20
oameni buni, toti plangem pana cand radem ca am gasit sufletul pereche. eu am vazut in jurul meu multe exemple de suflete pereche.
si asta nu inseamna ca merge uns ci ca amandoi simt ca altfel nu se poate daca nu fac tot posibilul sa inteleaga ce-i cu celalalt, sa-l sprijine, sa faca sa mearga relatia. sunt si norocosi pe lumea asta, va spun pentru ca am vazut cu ochii mei.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 20:21
asa o fi, nu zic ba, ca dupa 3 luni i-a dat liber, si de atunci trece din gagica in gagica, da` nu ramane cu niciuna..

stii care-i faza?..mi-e mila de el acum, cred ca-i un suflet chinut..naiba stie..

bai, ce mi-ati facut?..hmm..

vreti neste maimutze ??

http://www.youtube.com/watch?v=DNmZGukf3tE&feature=related
gabitzza
Postat pe 26 Mai 2009 20:23
zambilu, sufletele pereche nu se plictisesc unul de celalalt. tztz. asta-i nenorocirea pe lume: ca gasim greu, foarte greu pe ACELA sau pe ACEEA...
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 20:23
iaso, exclus curte pe net. eu ii dau ok pentru mishto forever.
gianiblue
Postat pe 26 Mai 2009 20:24
mai iaso!!!...zau...nu-i stilu` meu!!!
si...nici genu`!!!
deci...si daca as face ata...nu ar ajuta la nimic!!!
si...stiu ce spun!!!
crede-ma!!!
prefer sa nu!!
si...e mai bine!!!
nush` ce puteti intelege voi din asta dar...asta e!!!
prefer sa nu comunic cu cineva care se crede mai presus decat e...si...atat!!!
e pb ei...iar eu...ma simt absolvit!!!
chiar daca voi ve-ti crede ca...e o pierdere!!!
ovidiu42
Postat pe 26 Mai 2009 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare 9 De la: garbo_11804 4 Aprilie 2013 11:51
salutare tuturor! 65 De la: mia79x 14 Iulie 2009 18:16
ce credeti despre prieteniile facute pe net,,,,sunt bune sau poate face rau,,, 66 De la: garbo098250 23 Septembrie 2014 10:49
la ora asta incep sa se deschisa barurile 9 De la: tutankhamon 27 August 2009 00:46
cresterea copilului de barbati 29 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:10
Setari Cookie-uri