il iubesc pe sotul meu dar ma loveste , imi vb urat, insa castiga f bine si nu duc lipsa de nimic, am insa un amant care ma iubeste si mi place sa fiu langa el, e tandru si iubitor insa castiga destul de putin, nu stiu ce sa fac :(

off ciudata e viata asta, sotul imi ofera stabilitate financiara dar multe batai si certuri, amantul imi ofera dragoste si sprijin moral dar nu are bani,nu stiu ce sa fac, cu cine sa raman :( e si un copil de 6 ani la mijloc
Imposibila
Postat pe 18 August 2009 23:30
De la: Imposibila, la data 2009-08-18 23:30:09off ciudata e viata asta, sotul imi ofera stabilitate financiara dar multe batai si certuri, amantul imi ofera dragoste si sprijin moral dar nu are bani,nu stiu ce sa fac, cu cine sa raman :( e si un copil de 6 ani la mijloc

Care este motivu batailor si certurilor? Nu cumva amantul?
lumida
Postat pe 18 August 2009 23:32
bataile au inceput cu multi ani in urma , aproximativ2-3 ani cand nu aveam pe nimeni, ma batea ptr ca era convins ca l insel, cu toate ca nu l inselasem niciodata, amantul care l am e de 4 luni, asta pentru ca la un moment dat m a m saturat sa iau bataie degeaba cu pretextul ca l inseli, si mi am zis"daca tot iau bataie degeaba ca te insel, atunci te insel si macar iau bataie cu un scop "
Imposibila
Postat pe 18 August 2009 23:37
INTERESANT!SI NICK-UL!DAR CEL MAI INTERESANT ESTE SA FII LINISTITA,CONSIDER EU!
margelatu_68
Postat pe 18 August 2009 23:38
de ce mai sunteti impreuna?
lady_corina
Postat pe 18 August 2009 23:39
GRESIT!AI COPII?
margelatu_68
Postat pe 18 August 2009 23:39
am inteles asta si cred ca cel mai bine sa o iei pe cale erarhica!consuma alcool?
margelatu_68
Postat pe 18 August 2009 23:41
Sa inteleg ca omul e foarte gelos dar nu avea de ce iar acum i-ai dat motiv.
Draga mea ce pot sa spun decat ca imi pare rau pentru tine dar trebuie sa incerci sa gasesti calea cea buna avand in vedere ca ai un copil care este destul de mic si nu face bine lui in primul rand sa vada batai in casa dar in acelasi timp trebuie sa te gandesti si la tine.
lumida
Postat pe 18 August 2009 23:42
gelozia fara motiv, agresiva, tine de paranoia...
lady_corina
Postat pe 18 August 2009 23:44
lumi,da nu poate sta asa sa stii trebuie sa apeleze la parinti,frati,sau cel mai simplu la un ptreot intr-o manastire!nu stiu daca stii!
margelatu_68
Postat pe 18 August 2009 23:46
si, de fapt care e problema ta????eu...in locul tau as alege amantul si mi-as cauta si eu de munca....dar se pare ca tu ai ales deja sa ii toci banii sotului....
tutankhamon
Postat pe 18 August 2009 23:47
sunt diferite,depinde in ce stare vine,ce spune ce motive avea si ce are! e cert ca, cauta ceva!
margelatu_68
Postat pe 18 August 2009 23:48
in primul rand tb sa te gandesti la copil, pt el nu e bine chiar delok sa creasca in mediul ala, la varsta pe care o are isi da seama foarte bine de ce se intampla intre parintii lui
nelly05
Postat pe 18 August 2009 23:49
De la: margelatu_68, la data 2009-08-18 23:39:42GRESIT!AI COPII?


ador conceptiile astea de ev mediu. copiii inteleg inaintea noastra ce se intampla. si pot fi mult mai flexibili si intelegatori decat ai putea crede. dar daca vor creste alaturi de un tata care crede ca faptul ca banii pe care-i castiga ii dau dreptul sa se poarte urat cu sotia lui cand si daca vrea, atunci si copilul va face la fel. nu vad ce favor i s-ar face copilului. stiu copii care au crescut in astfel de famili si care nici acum nu si-au revenit, desi dunt oameni maturi si cu familii la randul lor. fete care considera ca e dreptul sotului s-o "disciplineze" din cand in cand si soti care considera ca li se cuvine orice pentru ca aduc bani in casa. asta nu inseamna sa fii linistita. si daca e asa violent, ma intreb cum de nu ti-e frica sa calci stramb. prin divort ai putea sa obtii o pensie alimentara si ai trai linistita cu copilul tau. numai ca nu e o idee foarte desteapta sa te lauzi pe tot felul de site-uri unde nu se stie ce mai scrie cu anumite chestii, despre care evident stii ca trebuie sa ramana secrete.
snowflake
Postat pe 18 August 2009 23:51
sa castigi tu mai mult. Poti?
quasaria
Postat pe 18 August 2009 23:52
De la: margelatu_68, la data 2009-08-18 23:46:37lumi,da nu poate sta asa sa stii trebuie sa apeleze la parinti,frati,sau cel mai simplu la un ptreot intr-o manastire!nu stiu daca stii!

Doamne fereste, nu am spus sa stea , am zis sa caute calea cea buna.Si prin aceasta eu una as cauta cat mai repede sa scap de acest cosmar.
lumida
Postat pe 18 August 2009 23:54
copiii traiesc intr-un mediu toxic care-i va traumatiza iar faptul ca tu simti nevoia sa vorbesti, e de inteles insa...mai bine ai actiona - iesi din casatoria care e un calvar pentru tine, spala paharul si doar apoi toarna apa limpede!
lady_corina
Postat pe 18 August 2009 23:55
posibil!dar nu poate traii asa si cauta alinare,sfatul cel mai bun ptr ca sa aleaga si binenteles ca se gadeste la copil in primul rand!la o femeie trebuie liniste in primul rand curaj si tandrete ptr a trece si a incuraja si pe cel ce o respecta!
margelatu_68
Postat pe 18 August 2009 23:55
va gasii alinarea ca nu numai in bani sta viata asta si daca e respect,intelegere,comunicare e tot si treci cu brio totul!viata e o poveste de teatru in care trebuie sa joci!dar sa joci cinstit(a)!
margelatu_68
Postat pe 18 August 2009 23:58
si vei simtii ca e langa tine si ptr tine, de la mareee ditanta cine e ptr tineee....
margelatu_68
Postat pe 18 August 2009 23:59
curaj,draga mea imposibila,dar totul e posibil sa ai curaj si sa stii ce vrei!succes!
margelatu_68
Postat pe 19 August 2009 00:03
Daca poti sa intelegi ceva din viata mea deci nu dau cu parerea ci iti povestesc din aeperienta mea.
Am fost cu barbatul vietii mele 8 ani de zile, am facut firma impreuna , bani multi......o viata si un cuplu de invidiat de multa lume.Dar intr-o zi el de prea mult bine si-a gasit o tinerica care i-a sucit mintile si uite asa au inceput certurile.Eu nu am fost persoana care sa accept ca cineva sa tipe la mine sau sa gaseasca motive din orice fleac pentru cearta.Asa ca am plans, am suspinat, am rumegat si intr-o zi m-am hotarat sa pun capat, dar imi era foarte greu deoarece si munca era legata de el.Dupa multe sacrificii am reusit si dupa.....nu voiam sa mai vad barbati in fata ochilor.Am uitat sa-ti marturisesc ca aveam si un baietel impreuna dar care purta numele meu.sa ca draga mea acum mi-am gasit jumatatea , azi 19 august implinesc 2 ani de casnicie si multumesc celui de sus pentru ca mi-a scos asa un om in cale care sa ma iubeasca si pe mine si pe baielul meu in aceeasi masura.
Draga mea, viata este scurta si nu merita irosita si acceptata asa cum e.
lumida
Postat pe 19 August 2009 00:05
LUMI,LA MULTI ANI! SA VA DEA DOMNUL NUMAI DE BINE!EU NU AM AVUT NOROC DELOC!
margelatu_68
Postat pe 19 August 2009 00:16
Multumesc Margelatule.
Asa ziceam si eu inainte de a-l cunoaste pe sotul meu si sincer gandeam ca m-am nascut frumoasa desteapta dar fara noroc dar uite ca ,nici nu stii cum apare norocul langa tine atunci cand te astepti mai putin.
lumida
Postat pe 19 August 2009 00:20
Multi inainte, Lumi!
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 00:25
Ai citit ce scriam eu acum cateva zile,eu nu am avut noroc si citesc de la voi ptr ca va admir cata lucruri bune exista dar e unii sa zicem oameni care au uitat sau nu mai recunosc cine au fost!Si nu condamn dar trebuia sa existe intelegere si respect unul fata de altul ,eu nu am avut noroc si nici cu una nici cu alta1am fost prea cinstit zic eu1la proces nu am cerut copilul si stiam ca va alege! a ales!si iata-ma printre voi iar copilul iasi iubeste tatal mai mult!si stiam asta!asa si aici ea va incepe o lupta care va castiga aici!cu respect,LUMI!LA MULTI ANI!
margelatu_68
Postat pe 19 August 2009 00:28
Mersi Corina.
Cea mai faina faza a fost ca ne-am intalnit prima dat de Dragobete si in 19 august ne-am casatorit.Am stiut de la prima intalnire ca suntem facuti unul pentru celalalt.
Toata lumea din jur spunea ca suntem nebuni ca nu putem asa repede sa facem si nunta , ca sa mai asteptam, sa ne mai gandim..etc dar noi am facut asa cum am simtit si nu imi pare rau .
lumida
Postat pe 19 August 2009 00:30
DEGEABA AM BANI EU SAU NU,ARE EA,SAU SUNT FRUMOS SAU NU,EA E FRUIMOASA!CE CONTEAZA MAI MULT INTR-UN CUPLU?
margelatu_68
Postat pe 19 August 2009 00:33
Intelegerea si respectul conteaza cel mai mult.
In fiecare casnicie sunt si bune si rele , important este ca sa fie intelegere si sa poti trece impreuna cu jumatatea ta si peste rau si peste bine.Iar cand iti este greu iar celalalt te imbratiseaza sau iti spune o vorba dulce , toate greutatile , toate durerile trec.
lumida
Postat pe 19 August 2009 00:38
EXACT!Draga mea,si iarta-mi cuvintele ca sunt barbat,dar daca e respect,intelegere si sanatate e de toate draga mea!banii nu aduc fericirea,dar cate odata le duci dorul si poti trece si de asta si de toate1Dar e unii care greu inteleg asta!am pierdut mult sa stii!foarte mult si eu la viata mea si nu vreau sa fiu mamos dar face parte din viata cotidiana si trebuie sa stim un lucru1pierzi parintii,care defapt unul din ei mama nu ma vrut umbland tata cumine in brate asa era atunci am crescut intre strini apoi iam imormantat am cladit o casnicie cu casa unde sia bagat nasul altii din partea ei apoi divort si iata -ma intreg si sperand in altcineva!va fii si soare pe strada asta numie frica de nimic !scuze ca am intrat in discutia referitor si la minmeee...
margelatu_68
Postat pe 19 August 2009 00:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi_a dat semne ca ma place și acum ma evita 1 De la: garbo_501959 6 Martie 2020 01:01
Barbatii gemeni 28 De la: estela 24 Iunie 2010 04:37
ecxistenta 55 De la: tutankhamon 17 Octombrie 2009 00:59
Vreau sa aud !!!!! 27 De la: dor72 8 Martie 2011 20:58
amanta sau sotia??? 30 De la: garbo106264 16 Aprilie 2010 00:01
Setari Cookie-uri