Cum ar vrea femeile sa fie barbatul "aproape" ideal ?

m-am sfatuit cu prietena gabitza, si am ajuns noi la matura convingere ca ar fi interesant sa facem un compendiu editie prescurtata despre cum isi doresc femeile sa fie barbatul din viata lor

un fel de sugestii fara reclamatii

binenteles, ne asteptam ca unul dintre baietii garbo, sa faca un topic asemanator dar cu titlul " cum ar vrea barbatii sa fie femeia "aproape" perfecta

tanarul ginerica am vazut ca s-a gandit serios la asta, deci il astept cu noul topic

so...doamnelor...ia sa va aud...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:26
incep eu confesiunea, daca tot a aruncat Superbul manusa pe alt topic si-am avut curajul sa raspund..

Ferm, dar sensibil, bland si calin, sa fie umarul puternic de care ma sprijin cand eu sovai, bratele puternice care ma strang cand ii mangai si sarut obrazul sau coltul buzelor.. si sa ma vad cea mai frumoasa femeie din lume, prin ochii lui, atunci cand ma priveste..

Fetele..va invit sa scrieti..

gabitzza
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:34
oops...da' noi astea care am gasit barbatul ideal, putem sa mai zicem ?
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:39
De ce nu?

Poate noi, astea care nu l-am gasit, descoperim valente noi.
gabitzza
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:42
hmmm...nu stiu ce sa zic...pro este la antiteza primului meu sot...

nu bea niciodata, munceste ca un nebun, si are oroare de aventuri cu patzachine

eu cred ca toate femeile vor un barbat pe care sa stie ca pot conta in orice situatie...in saracie si bogatie, la boala si sanatate

si care sa nu umple brambura pe la altele...

cred ca o femeie vrea sa se simta importanta pentru barbatul ei...nu sa traiasca cu spaima ca o ia ala pe aratura dupa altele...

sa ii ofere un sentiment de stabilitate...de incredere...sa o faca sa se simta speciala...

wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:52
WIFE am sosit ,dar am intirziat ca am postat ceva si eu in paralel cu tine, cind scriai,catre ORNELA, care am constatat cu stupoare ca e de virsta ta,
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:53
mda...cred ca la topicul pe care il va deschide unul dintre baieti va trebui citata reactia doamnei la sectiunea NOT

si se mai mira femeile ca barbatii o iau pe alaturi...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:57
BARBATUL IDEAL,nu e ceva standard, la fel pentru toate femeilee o vorba :e frumos ce imi place mie,dar trasaturi comune pe care le vrem toate binenteles ca sunt,toate vrem un barbat tandru,pe care sa te bazezi,putin romantism nu strica,non violent,sa ne complectam reciproc,sa fie cel mai bun prieten al tau si patern indiferent de virsta care o are,vesel,etc...
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:02
Stiti cum e? Fiecare vrea cate ceva de la partenerul sau pentru a-l considera ideal. Problema e ca atunci cand ne da acel ceva pe care il vrem, parca am vrea mai mult. Ce sa zic? Poate exista un barbat asa cum ni-l dorim noi si totusi sa nu ne starneasca acel ceva. Si invers.
Micass
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:03
sa aiba simtul umorului...asta e foarte important...sa nu-i tune si fulgere tot timpul

eu am o prietena care incepe sa tremure cand aude cheia in usa...semn ca i s-a intors barbatul...drept e ca ala cum intra in casa se duce glont la tembelizor sa vada daca e fierbinte, asta fiind un semn ca doamna sotie s-a uitat la telenovele...

sa aiba spirit de observatie...sa "simta" cand nu esti in apele tale.

sa ii placa sa se dea in leagan ... asta imi place mie, nu trebuie sa fie o regula
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:07
micass...asta zic si eu...depinde de persoana...ce imi place mie, poate uneia ii face oroare...

cred ca in primul rand trebuie sa se iubeasca...si sa se respecte...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:09
IDEAL,e utopie,ideal pentru fiecare ,e ceia ce ni se ofera si ne place,ni se potriveste,dar atentie perfectiunea nu incita si nu va incita niciodata ,e monotona,e prea liniste in cazul asta de iti urla in urechi,respectul rebuie sa existe,ca ceva primordial si love,musai,sau e uitata
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:09
scrishy...perfectiunea nu exista...si da...ar fi teribil de plictisitor sa traiesti alaturi de cineva perfect...se duce dreaku toata spontaneitatea...ala ar rectiona ca un robot, ar face numai ce se cuvine, fara pic de suflet

eu cred ca depinde mult de femeie, de ce isi doreste ea..de cat de bine se cunoaste acea femeie...

daca stie ca e capriciosa si impulsiva, nu ar fii indicat sa isi ia unul ca ea...ca ies scantei, si cat ar fii dragostea de mare tot se duce naibii

cred ca trebuie sa existe un echilibru intre cei doi...

eu...iarasi eu...ca ma iau ca punct de referinta, sunt de cele mai multe ori absurda in chestii lipsite de relevanta...ca nu a pus cana cu codita intr-o parte...manii de gospodina nebuna

si pro o pune cum vreau eu, nu pentru ca e de aceeasi parere...doar ca sa nu ma contrarieze...dupa ce imi trece bazdacul, radem amandoi...si pun cana cum a vrut el

wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:16
Sa nu fie egoist, sa fie capabil sa aiba sentimente pt. o femeie, sa nu faca crize de nervi din orice nimic, sa nu aiba "vicii"(de ex. afemeiat, mincinos), si lista poate continua
ccKitty
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:19
sa NU bea...

am eu un fix cu bautura...de la ex mi se trage

adica sa nu bea si sa se imbete ca porcu'
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:24
Nu discutam de vicii aici si nici de defecte. Doar de calitati. Consideram din start ca n-are defecte.
Micass
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:24
cei capriciosi si firi iuti din fasa,da ,ies scintei,doua pietre tari se spune ca nu fac casa buna,o singura exceptie exista totusi ,daca iubirea e chiar mare si exista fara egoism,fiecare uita de el in favoarea celuilalt,se produce schimbare,te transformi in omul ideal pentru celalalt
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:25
toata lumea are defecte , nu le putem ignora,ce facem ne mintim,nu merge,apropo de cei care beau,unii fac urit la bautura,se zice,dar realul e altul, bautura amplifica firea fiecaruia,cum e persoana de fapt,e o prostie sa spui ca a facut ce a facut ca e beat/beata, ma rog,persoana,singura realitate este ca bautura deschide lacate de la anumite sertare unde sunt anumite comportamente care treaz nu le deschizi,deci:in vino veritas,
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:31
Sa-mi impartaseasca dorintele si temerile lui, fara teama ca l-as putea judeca si eu sa pot face acelasi lucru.
gabitzza
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:32
gabitza...bingo...punct ochit, punct lovit


micass...cum sa nu aiba si defecte ?

ca pe urma ne gretalim de atattea calitati...

hai sa zic eu ce defect are pro...hmmm...e prea pupacios...ma sufoca...toata ziua vrea sa ne pupam...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:39
De la: prometeus_wife, la data 2009-04-12 18:39:14gabitza...bingo...punct ochit, punct lovit


micass...cum sa nu aiba si defecte ?

ca pe urma ne gretalim de atattea calitati...

hai sa zic eu ce defect are pro...hmmm...e prea pupacios...ma sufoca...toata ziua vrea sa ne pupam...

Sa fii sanatoasa cu asa iubit/sot, decit sa fie unul de-ala rece ca piatra
ccKitty
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:51
WIFE< de cit timp sunteti impreuna
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:52
De la: Micass, la data 2009-04-12 18:24:21Nu discutam de vicii aici si nici de defecte. Doar de calitati. Consideram din start ca n-are defecte.

Pai un barbat n-are defecte decit atunci cind abia l-ai cunoscut, si n-ai apucat sa le descoperi
ccKitty
Postat pe 12 Aprilie 2009 19:10
Eu cred ca PW s-a dus la vecina dupa Pro....
Aemulus
Postat pe 12 Aprilie 2009 19:13
suntem casatoriti legal de doi ani jumate...

si inca vrea sa ma pupe...

ehee...vrea el mai mult de-atat

neah...ca i-a zis aleia ca il doare chishorul
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 19:14
rasfatzato,faci fitze
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 19:21
yeap...fac...recunosc...cu primul am fost toanta cat incape

cu pro...m-am "facut" dashteapta...

nu ma comport ca o nevasta tipica...il mai tin in suspans...sunt proaspata ca o zambila...trucuri pe care toate femeile ar trebui sa le stie...

nu-i destul ca un barbat te iubeste, dragostea trebuie intretinuta...sa ii fie "foame" de tine tot timpul...

monotonia distruge cuplul la fel de sigur ca si lipsa de comunicare
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 19:27
Doamnelor cred ca eu sunt ceva mai tinerica decat voi,cu mai putina experienta,insa constat ca desi unele dintre noi suntem mai acide si rautacioase cateodata,ceea ce nu strica... in esenta suntem femei care isi doresc aproximativ acelasi lucru...

Pentru mine,barbatul ideal trebuie sa fie in primul rand un om cu capul pe umeri,altruist,cu simtul umorului foarte dezvoltat,sprijin cand mi-e greu,sa-mi insufle curaj in momentele de deznadejde,sa-mi dea o pastila cand sunt bolnava si sa ma mangaie pe frunte,sa fie un om responsabil din toate punctele de vedere,sa se gandeasca la stabilitatea si linistea familiei....am uitat sa spun ca trebuie sa fie apt sa faca copii ,sa fie un pic mai frumos decat dracu.. ...sa fie muncitor,nu puturos, sa aiba simtul masurii(mai ales cand e vorba sa guste un paharel)sa vrea sa faca un viitor copiilor,in sensul asigurarii unui confort material..sa fiu pentru el cea mai importanta femeie si sa discute cu mine despre toate framantarile lui,fara sa creada ca i se stirbeste din barbatie... sa fie calm cand eu spumeg ... sa ma sarute si sa ma imbratiseze in fiecare zi cand pleaca de acasa si cand vine de la serviciu... sa aiba rabdare sa se joace cu copii indiferent de problemele de peste zi....


eheee am mari pretentii,insa Dumnezeu a fost tare bun cu mine si mi l-a daruit...
Roxxynela
Postat pe 13 Aprilie 2009 00:48


acu', ma intreb si eu ca o fosta blonda...da' o fi existand un asemenea barbat ?

io zic ca trebe' sa aiba si ceva defecte...

ce defecte v-ar place sa aiba un barbat ?
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Aprilie 2009 08:54
pai nici n-am apucat sa enumar calitatile si deja am trecut la defecte? eu zic sa nu ne bagam la greu, e plin forumul de probleme si defecte...hai sa mai zicem si de bine...
eu nu stiu cum ar trebui sa fie, pana acum am constatat ca, desi a fost asa cum credeam ca ar trebui sa fie- nu mi-a placut, sau invers, era exact ce ma enerva mai mult, si...
bine, nu zic acum de defecte majore, acolo nici nu se pune problema, nu concep jigniri si batai!!
imi doresc doar sa ma faca sa ma simt iubita, frumoasa, importanta pt el, sa stie sa ma faca sa-l iubesc si sa ma simt bine cu el....indiferent cum arata si ce defecte are!
zambila
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hai sa marim lista de prieteni toti cei care ne place litoralul Romanesc 28 De la: garbo_396644 3 Aprilie 2014 10:06
Remedii pentru raul de masina la bebe 12 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
sa iubesti e poate tot cei mai frumos pe acest pamint..dar poti si suferi mult...doare doare si iarasi doare................ranile nu se pot vindeca usor.... 39 De la: garbro3 7 Mai 2012 21:05
BARBATII...II IUBIM,II URAM SI NU NE SUNT INDIFERENTI 276 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:52
cum se cuceresc barbatii? 893 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:52
Setari Cookie-uri