Si barbatii..plang.... (?)

Da si barbatii pling.Eu l-am vazut plingand pe tata cind a murit mama lui,pe fratele meu l-am vazut plingind la nunta mea(plingea mama si a inceput si el)eu eram prea tanara si nu stiam ca se plinge la nunta,am aflat mult mai tarziu cand s-a casatorit una dintre fetele mele.Am mai vazut si altii plingand dar cei drept nu prea recunosc .
ghelene_06
Postat pe 24 Mai 2009 20:50
Persida chestia e ca eu n-am glumit,chiar s-a imbatat si a inceput sa planga dupa o vreme,il enervasem si eu si avea mai multe adunate ,la urma a ras si el de ce a facut dar crapa de rusine....m-a mirat pentru ca il stiam de 2 ani asa si nu mi-as fi inchipuit vreodata ca l-as putea vedea intr-o situatie ca asta...de atunci nu a mai prestat cel putin in fata mea nu s-a mai intamplat
pissy29
Postat pe 24 Mai 2009 20:52
mai...eu credeam ca daca trec barbati pe aici...se potolesc spiritele!!!
dar vaz ca...voi vreti sa vedeti lacrimi...nene...d`alea de...crocodil!!
e...uite ca..nu veti vedea!!!
cred ca...se poate si fara a face un barbat sa plnga!!!
nu credeti?
ovidiu42
Postat pe 24 Mai 2009 20:54
si barbatii plang, dar cand nu-i vede nimeni..
gabitzza
Postat pe 24 Mai 2009 20:56
Ce spune-ti de un barbat care lacrimeaza dupa ce face dragoste prima data cu femeia pe care si-o dorea de ani de zile?
Sau de tatal care lacrimeaza cind isi vede copila mergind dupa 3 luni de stat in pat bolnava?
Sau de sotul care plinge de emotie la spital cind i se naste un copil?
Binenteles ca si barbatii pling ca nu ar fi umani daca nu ar facea. Exact asa cum si femeile injura.
Aemulus
Postat pe 24 Mai 2009 20:56
asa-i Mica, asa-i..e bine sa fim drepti..
gabitzza
Postat pe 24 Mai 2009 20:58
Gabitzza, sa inteleg ca tu injuri????
Aemulus
Postat pe 24 Mai 2009 21:00
dumnezeule!!!...DA!!!...SI barbatii plang!!!!
e adevarat ca...nu din orice dar...sant si ei...suflete sensibile!!!
chiar nu puteti intelege asta?
doamne...ce aiurea e!!!
de ce acest misoginism?
chiar trebe sa predomine ...doar femeia in viata asta?
doar e...cea ce simte?
pacat ca...asa se gandeste!!!
ovidiu42
Postat pe 24 Mai 2009 21:00
Mai injur..
gabitzza
Postat pe 24 Mai 2009 21:02
subiect de succes, clar...cred ca topicul asta ve egala, cel putin...cel cu papuceiiiii...de unde reiese aplecarea femeilor pentru melodrama si...papucei, nu?ce altceva...

mia79x
Postat pe 24 Mai 2009 21:03
De la: gabitzza, la data 2009-05-24 21:02:13 Mai injur..


tze, tze, tze, rushinica Gabi.Pentru ca ai fost sincera si ai recunoscut Domane Doamne o sa-ti dea un barbat care mai plinge.
Asa ca sa fie egalitate

Ovidiu, dar pe tine cine te-a suparat?
Aemulus
Postat pe 24 Mai 2009 21:04
Noi nu vrem sa vedem lacrimi de crocodil,eu una nu vreau...dar multe dintre noi ne intrebam daca un barbat a plans macar o data in viata lui....Tin totusi sa precizez ca si pe mine ma emotioneaza cazurile in care un barbat plange la nasterea unui copil sau doamne fereste la o imnormantare.Eu va doresc sa plangeti doar de bucurie
pissy29
Postat pe 24 Mai 2009 21:05
De la: pissy29, la data 2009-05-24 21:05:08Noi nu vrem sa vedem lacrimi de crocodil,eu una nu vreau...dar multe dintre noi ne intrebam daca un barbat a plans macar o data in viata lui....Tin totusi sa precizez ca si pe mine ma emotioneaza cazurile in care un barbat plange la nasterea unui copil sau doamne fereste la o imnormantare.Eu va doresc sa plangeti doar de bucurie

eu nu-mi pun asemenea intrebari...desi, am vazut ceva barbati plangand...si a fost...god, normal...poate usor mai emotionant, depinde situatia si momentul cand o fac...but...e absolut normal, people...
mia79x
Postat pe 24 Mai 2009 21:09
M-as multumi cu unul care nu ma face pe mine sa plang..

M-ati vazut voi pe mine vesela pe aici, dar din ianuarie imi cam plange sufletul Mica..

E greu sa vezi ca ti se pune sufletul la incercare, si tu esti sincer, dar poate o veni si soarele pe strada mea..
gabitzza
Postat pe 24 Mai 2009 21:09
poi...zau!!!...chiar nu mai inteleg!!!
daca unii barbati recunosc ca...mai si plang...uneori!!!...si...cu toate astea...tot vor mai adnac!!!
ce vreti mai...fomeilor?
ovidiu42
Postat pe 24 Mai 2009 21:10
mia79x
Postat pe 24 Mai 2009 21:12
,,M-as multumi cu unul care nu ma face pe mine sa plang..."

as competa: de durere...
Speranta nu moare niciodata Gabita...
valentino
Postat pe 24 Mai 2009 21:13
eeeeeeeeeeeeee.........vaz ca...va rasfatzati pe aici!!!
si...va place gadiliciu` asta!!!
ca...si barbatii plang!!!
asta e!!!
plang si ei...uneori!!!
e atat de rau?
nu va doriti stfel de barbati langa voi?
ovidiu42
Postat pe 24 Mai 2009 21:15
Nu moare Vali, dar ...se itzeste mai greu...eh..
gabitzza
Postat pe 24 Mai 2009 21:17
stiti ce-i nice? ... ca vin barbatii pe aici...arunca cu zambete...plec...apoi femeie, dupa femeie puncteaza la...plans... taree, of, cum ne completam noi unii pe altii...dragii de noi
mia79x
Postat pe 24 Mai 2009 21:18
mai mia...ce-i rau in asta?
ca ne putem completa?
daca ceva n-ar fi complet...chiar ar fi aiurea!
nu credeti?
ovidiu42
Postat pe 24 Mai 2009 21:20
pai..tocmai asta-i ideea...ca-i bine...dar e si funny somehow...
mia79x
Postat pe 24 Mai 2009 21:22
Eu sint unul care nu-si aminteste cum e sa plingi cu lacrimi...dar imi plinge sufletul ori de cite ori vad o nedreptate sau cind nu pot ajuta dupa cum simt...
valentino
Postat pe 24 Mai 2009 21:24
De la: micabis, la data 2009-05-24 20:31:47Welcome back Persida!


Multumesc Micabis, ti-am urmat sfatul si mi-am stins calculatorul cateva zile.
persidadamian
Postat pe 24 Mai 2009 21:25
va usureaza cu ceva?
sincer!!!
eu...cu muzica...pe aici...dar nu credeam ca puteti fi si sadice!!!
auzi!!!...sa vaza ele barbati plangand!!!
la ce va ajuta fetelor?
ovidiu42
Postat pe 24 Mai 2009 21:25
OVIDIU,la ce ne ajuta sa vedem ca barbatii plang,sa savuram monentul,ce ei nu sunt sadici,multi dintre ei,ei nu ne fac sa plingem,sa mai fie si un lup mancat de oaie
scrichy
Postat pe 24 Mai 2009 21:48
De la: ovidiu42, la data 2009-05-24 21:15:12eeeeeeeeeeeeee.........vaz ca...va rasfatzati pe aici!!!
si...va place gadiliciu` asta!!!
ca...si barbatii plang!!!
asta e!!!
plang si ei...uneori!!!
e atat de rau?
nu va doriti stfel de barbati langa voi?



De ce nu va ganditi ca sunt si femei care nu plang?
Sunt femei care sunt reci ca un sloi de gheata.
Dupa cum am spus, cred ca depinde de personalitatea fiecaruia.
Sunt oameni care creeaza impresia ca sunt foarte duri cand defapt sunt foarte sensibili.
Genu asta de oameni se ascund in spatele unui paravan de teama de a nu fi raniti.
De multe ori lucrurile ce ne-ar putea deranja pe noi ar putea insemna nimic pentru altii si vice versa.
persidadamian
Postat pe 24 Mai 2009 21:52
desigur ca si ei plang. mai rar decat noi si daca se intampla inseamna ca ceva e gresit rau de tot. pe al meu l-am vazut o singura data plangand din cauza copilului care suferea in urma divortului.mi-a rupt inima intrebandu-ma "ce i-am facut copilului meu?"
sorinara
Postat pe 24 Mai 2009 21:56
Bineinteles ca plang, sunt oameni uneori plang la adapostul singuratatii, alteori chiar fara retinere.
Cel mai impresionant, dar si cel mai tragic moment din viata mea a fost cand mi a plans in brate barbatul pe care il iubeam, din dragoste pentru alta femeie...........
medaeleftere
Postat pe 24 Mai 2009 21:59
ii rupeam capatina..pai de sufletul tau cui pasa fata ?
gabitzza
Postat pe 24 Mai 2009 22:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma! 33 De la: Danyxs 25 Noiembrie 2012 16:06
Hai sa marim lista de prieteni toti cei care ne place litoralul Romanesc 28 De la: garbo_396644 3 Aprilie 2014 10:06
Sunt o femeie extraordinara, zic ei, dar ma vor doar pe mine...eu in schimb vin la ..."oferta 2in1", am un copil de 9 ani 95 De la: estela 19 Aprilie 2010 03:11
secretul meu murdar 63 De la: mielutza 17 Iulie 2009 12:16
Idee criminala 164 De la: garbo061190 4 Noiembrie 2009 16:28
Setari Cookie-uri