Ultimul film vizionat

l-ai vazut sister?? e belea!!! o luat acuma james cameron premiul globul de aur pentru cel mai bun regizor....

p.s. pentru cine nu stie, cameron e regizorul titanicului din 1997, ala cu 11 premii oscar....
tutankhamon
Postat pe 20 Ianuarie 2010 23:52
deci tot timpul m-am intrebat cine a scris asa o poveste mai! e minunataa...si nu intru totul utopica, imi place mie sa cred si daca mai pui si efectele speciale....
fleurdelis
Postat pe 20 Ianuarie 2010 23:56
am vazut doar o prezentare...nu ma omor cu filmele...viata mea bate filmul, eheheee
sora_ilsi
Postat pe 20 Ianuarie 2010 23:57
da, ai si tu dreptate ce sa zik
fleurdelis
Postat pe 20 Ianuarie 2010 23:59
ilsi...e o lume superba......in care florile se lumineaza cand le atingi.....si dragonii pot fi inseuati de oameni.....fiecare dragon ii e credincios unui singur om....bine, populatia Na'vi nu sunt oameni, sunt creaturi umaniode....si copacul unde te poti "conecta" la sufletul celor dusi in lumea dreptilor...si unde sufletul pamantului si zeitatea principala iti asculta gandurile si rugaciunile.....e mag-ni-fic.... eu am fost la fel de beata dupa ce l-am vazut......o stare ciudata de ameteala placuta.....
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:03
cred ca e minunat sa poti sa evadezi din cotidian si sa te transpui in acea lume mirifica...asa imi imaginez eu cerul..." ce ochiul n-a vazut, urechea n-a auzit si la inima omului nu s-au suit", asa sunt lucrurile pregatite de Domnul pentru cei ce-L asculta...si vor fi ale noastre intr-o zi pentru ca cerul e atat de ieftin datorita iubirii infinite...si ceea ce azi doar visam va fi realitate, e minunat...
sora_ilsi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:11
io cred, ilsi, ca cel de sus o fost in mintea regizorului asta......ca prea frumos ii filmu....
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:15
Am vazut in seara asta ,,The princess and the frog''-animatie !

Belea, am ras de ma dor toti muschii !
Kid0
Postat pe 23 Ianuarie 2010 23:16
De la: tutankhamon, la data 2010-01-21 00:03:10ilsi...e o lume superba......in care florile se lumineaza cand le atingi.....si dragonii pot fi inseuati de oameni.....fiecare dragon ii e credincios unui singur om....bine, populatia Na'vi nu sunt oameni, sunt creaturi umaniode....si copacul unde te poti "conecta" la sufletul celor dusi in lumea dreptilor...si unde sufletul pamantului si zeitatea principala iti asculta gandurile si rugaciunile.....e mag-ni-fic.... eu am fost la fel de beata dupa ce l-am vazut......o stare ciudata de ameteala placuta.....


Ai descris perfect senzatia, asa m-am simtit si eu, l-am vazut la cinema si nici nu imi venea sa cred ca se terminase, as fi vrut sa mai continue ! :)
Kid0
Postat pe 23 Ianuarie 2010 23:17
mie avataru' ala nu-mi placu...

da la ala cu broscoiu' am ras de m-au durut muschii!

preciouss
Postat pe 26 Ianuarie 2010 21:48
ma, eu avataru l-am vazut 3d sambata... si am avut asa o intepenire in picioare dupa, si un rau de miscare pe care nu l-am mai avut de cand aveam 14 ani...

nu m-a impresionat cine stie ce filmul... ori ma plafonez, ori imbatranesc, ori amandoua... dar macar nu am avut senzatia pe care am avut-o dupa all inclusive cu jean reno... kkt... nu va recomand... mai ales pentru jean reno... previzibil, plictisitor si neverosimil...

in schimb am vazut un trailer ca au alice in tara minunilor si mi-a placut trailerul...
snowflake
Postat pe 27 Ianuarie 2010 00:52
"Push" cu Dakota Fanning si Chris Evans, mi-a placut, imi plac filmele de gen

Iata trailerul:
http://www.youtube.com/watch?v=EgB70STcqSw
pretty_varza
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:59
Am vazut in seara asta Couples retreat....dezamagitor...plictisitor

Astept sa vad ,,The book of Eli'', sper sa nu ma dezamageasca Denzel !
Kid0
Postat pe 28 Ianuarie 2010 01:17
ps i love u , anustiucataoara...
fleurdelis
Postat pe 28 Ianuarie 2010 03:49
...deci taiem statiunea de pe lista...booonnn....
preciouss
Postat pe 28 Ianuarie 2010 20:59
Aseara am vazut ,,Agora'' ! Mi s-a parut un film extraordinar, pe care l-as mai revedea cu drag !

Ce ,,Avatar'', ce ,,2012'' ?!...nu inteleg cum de acest film nu a fost mediatizat ca cele mai sus enumerate..Hmmm
Kid0
Postat pe 5 Februarie 2010 00:36
fata,nu-l gasesc numa' in cam-rip...
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 10:41
La Agora nu gasesc subtitrarea !
ex_
Postat pe 7 Februarie 2010 12:07
veve, cauta "Why did I get married !" Bine, nu te intreba, ca-i mai bine !
ex_
Postat pe 7 Februarie 2010 12:32
notat,kyruleano!

vazui cu fii-mea G-Force...
bre,am ras de m-au durut tzatzanile la gura!
rozatoarele alea e bine facute!
preciouss
Postat pe 7 Februarie 2010 15:39
Libertinul - cu Jhonny Depp. Bun
blue_dream
Postat pe 10 Februarie 2010 17:33
"The Imaginarium of Doctor Parnassus" - pentru cine gusta genul fantastic, si are rabdare de fier. Distributia insa merita, adica il ai pe Christopher Plummer, Collin Farell, Jude Law, Jhonny Deep, Heath Ledger, Tom Waits in acelasi film. Aaa, sa nu il uitam pe Verne Troyer, l-ati mai vazut si in Austin Powers - Goldmember. Ai putea spune ca este o veritabila piesa de teatru.
anakin
Postat pe 13 Februarie 2010 23:39
The Wolfman !

Nu m-a impresionat f mult filmul, a fost destul de violent, sadic, din anumite puncte de vedere...Mi-a placut sa il revad pe Anthony Hopkins
In film sunt niste scene cu niste tigani, care evident, vorbesc limba romana - a ras toata sala de cinema cand au inceput aia sa vorbeasca in romana-
Kid0
Postat pe 14 Februarie 2010 09:40
De la: anakin, la data 2010-02-13 23:39:39"The Imaginarium of Doctor Parnassus" - pentru cine gusta genul fantastic, si are rabdare de fier. Distributia insa merita, adica il ai pe Christopher Plummer, Collin Farell, Jude Law, Jhonny Deep, Heath Ledger, Tom Waits in acelasi film. Aaa, sa nu il uitam pe Verne Troyer, l-ati mai vazut si in Austin Powers - Goldmember. Ai putea spune ca este o veritabila piesa de teatru.


Bine ai zis, rabdare de fier...eu nu prea am avut, poate ca si pt ca nu imi place acest gen fantastic ! Am vazut filmul pana la capat, insa mi s-a parut ca a durat o vesnicie
Acum....totul tine de gusturile fiecaruia !
Kid0
Postat pe 14 Februarie 2010 09:42
"The spy next door" - cu Jackie Chan, un fel de remake la "O dadaca muschiuloasa" cu Hulk Hogan sau "The pacifier" cu Vin Diesel. De vazut in dimineata de Craciun, neaparat cu un copil de 12 ani langa tine ca sa ti-l explice cand te ia somnul.
anakin
Postat pe 15 Februarie 2010 22:29
io de unde-l iau p-ala de 12 ani ?

vazut Agora cu tot ce trebe..e groasa rau..
ex_
Postat pe 15 Februarie 2010 22:37
Kyrrule, daca nu posezi, merge si fara, dar o sa ai senzatii de deja-vu ca la toate filmele cu spioni trazniti ale lui Jackie Chan. Nu stiu, mie imi placea mai mult cand lua lectii de kong-fu, prin anii '80, in traducerea Margaretei Nistor.

Eu am ales sa vad asta-seara District 9. Mi se pare interesanta ideea ca extraterestrii ajunsi pe pamant, taman in Africa de Sud, sunt tratati precum negrii in timpul Apartheidului.

Am vazut Everybody's fine, ieri. Filmul este salvat de Robert de Niro, ce-i drept, insa eu personal l-am vazut ca o pelicula medie, un film de duminica dupa-amiaza si cam atat. Adica un film care curge bine, are antren si este ajutat si de coloana sonora, iar in final toata lumea e bine, desi mai devreme fusese mai rau. Pata de culoare este Jack, copilul de acela haios de 11 ani.
anakin
Postat pe 15 Februarie 2010 22:52
Gothika, cu Halle Berry si Robert Downey jr. - e thriller
on_fire
Postat pe 16 Februarie 2010 16:23
anakin-baiatu'

hai ca il mai vazuram pe de niro si in filme de mana a doua,o sa incerc sa-mi aduc aminte,adevarul este ca un actor mare nu face tot filmu',asta e...

in schimb pe jack nicholson..nu prea l-am vazut,sau poate nu le-am nimerit eu...
iasomia
Postat pe 16 Februarie 2010 17:09
De la: kyrra, la data 2010-02-15 22:37:37 vazut Agora cu tot ce trebe..e groasa rau..


Misto filmul. Mi-a placut foarte mult.
anakin
Postat pe 18 Februarie 2010 17:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Film de vazut in familie 4 De la: garbo_1894 5 Iulie 2012 11:47
Filmul anului 2008? 39 De la: PetricaFi 7 Ianuarie 2010 13:08
Serial Prima Doamna 12 De la: garbo_11776 22 Martie 2013 19:40
naspa: Sucker Punch: Evadare din realitate 1 De la: cristi_iordache 3 Aprilie 2011 09:13
Va castiga Brad Pitt Oscarul? 6 De la: pik_nik 27 Iunie 2009 15:18
Setari Cookie-uri