chiar suntem o tara de hoti, criminali si violatori?

De la: lela, la data 2009-11-01 01:30:46 Revenind la subiectul principal... Da ,reputatia acestei tari a cam fost patata peste hotare, am fost plecata de cateva ori cu familia si credeti-ma, nu intotdeauna suntem acceptati cu usurinta. Datorita faptului ca unii, plecand din tara, au continuat sa faca ceea ce erau obisnuiti sa faca aici, am cam ajuns sa fim desconsiderati ca popor. Nu zic ca intotdeauna- atunci cand muncesti din greu si esti corect, esti pretuit, insa nu mai suntem priviti ca si acum 15-20 de ani, cu multa bunavointa. La ultina iesire din tara am avut ocazia sa intalnesc rromi de-ai nostri, incercand sa vanda ghiuluri de "aur" si ma gandeam ca daca s-ar stradui tot atat de mult sa gaseasca de lucru precum se straduiesc sa insele lumea ar fi si ei respectati. Adevarat este ca in afara tarii, romanii a-si fac rau intre ei, daca stati de vorba cu cei care au lucrat pe afara, ve-ti intelege mai bine. Dar obiceiurile sunt luate de acasa... Se spune ca ai persecutam pe rromi, chiar asa? Sau poate e invers. Ni se spune ca trebuie sa respectam minoritatile, nu ar trebui sa fie reciproc? Ar trebui sa-i fi spus asta si Madonei, cand a venit la Bucuresti... Oricum ar fi, de noi depinde sa ne castigam respecrul in fata lunii. Numai bine tuturor
Eu sunt de parerea ca strainii sunt niste ipocriti.In romania nu sunt reguli,fiecare face ce il taie capul.Din cauza lipsa traiului bun in romania,de asta multi romani sau saturat de Romania.Peste tot sunt oameni buni si rai.Daca strainii au o parere rea despre noi este problema lor.Oricum strainii au o parere rea despre strainii care vin din tarile sarace.Pt ca ei se respecta mai mult daca stiu ca ai portofelul este gros,peste tot banul este la putere...Daca stiu ca vii din tari sarace,parca simti ca au o repulsie.Dar sunt oameni si oameni ca peste tot.............
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:58
De la: sisicleo, la data 2009-02-23 17:20:18ma ingrozeste ce vad la tv , stiri despre crime , violuri si furtisaguri in tara , in strainatate nu ne dezmintim , ne-am pus italienii in cap cu ororile comise de catre cetatenii romani , nu se mai face diferenta intre romani si rromi, toti suntem considerati tigani ... astia sunt mesagerii nostrii? sunt legile prea ingaduitoare? scoala lasa mult de dorit? educatia in familie este de o moralitate indoielnica?
nu inteleg copii nostrii ce e bine si ce rau? pentru ca si aia sunt copii cuiva ...au italienii ceva cu noi in mod special ? vreau sa fiu patriot si sunt , iubesc tara asta dar sa ma ierte d-zeu ca eu daca plec nu o spun ca vin din romania , nu de alta , de frica ...am ajuns sa fim urati dincolo, ne mai putem redresa imaginea vreodata?[/quote

Da..se intampla , din cauza celor mentionati de tine Romaniei era sa i se suspende acordul Schengen..din pacate etnicii romi sunt peste tot , nu numai in Europa..insa in pasaport e trecuta cetatenia si nu si etnia...
Fiecare om ar trebui sa lupte sa-si dovedeasca valoarea fie ca e roman , grec , italian , etc..atat timp cat este un om valoros.
reyya
Postat pe 9 Noiembrie 2009 02:17
noi ca locuitori ai acestei tari nu suntem asa...or avut grija nationalitatile conlocuitoare sa avem aceasta eticheta...
tutankhamon
Postat pe 10 Noiembrie 2009 00:22
De la: rizzibizzi, la data 2009-02-23 17:31:24...........IMI E RUSINE CA SUNT ROMAN.................

acum nu m-as duce in italia pentru nimic in lume ,e ingrozitor cum vorbesc despre noi,cum se comporta cu romani de acolo care nu au nicio legatura cu bestiile numiti oameni ......uffffffff,imi este foarte greu sa si scriu despre asta
totusi sper sa nu ni se puna stampila pe toti ....CHIAR NU MERITAM......din cauza unor gunoaie

iubesc tara asta!!!!!!!(este superba avem peisaje splendide) si oameni pe care ii cunosc ........sper ca intr-o zi nu foarte indepartata sa pot spune ca sunt mandra ca m-am nascut aici
lasa mai bine sa nu dam vina unii pe altii si mai bine sa se uite fiecare ca romania este plina de oameni corupti si hoti...care doar judeca pe altii dar pe ei nu se vad...Mai sunt si exceptii dar foarte putini,sunt cei care sunt oameni cistiti si de omenie.Pt ca in rest in romania sunt mai multe animale decat oameni...Adica ca nu sunt de oamenie si peste tot in lume se manaca unii pe altiii,de asta sunt tratati ca niste sclaviiii.PAI CUI II PASA DE OAMENI RAI? NIMANUI
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:20
Normal toti strainii din tarile slab dezvoltate sunt smecheri si vor sa obtina lucruri in timp scurt si fara sa munceasca.....Dar calca peste oameni peste sentimente ca sa obtina ceea ce vor ei,de parca nu o sa moara intr-o buna zi si oricum nu o sa ia nimic cu ei.......Dar fuga asta dupa bani nemunciti si cat de multi ii fac pe oameni sa uite de oamenie........Dar asta este foarte gresit,cu toti avem nevoie de bani ca sa putem supravetui dar nu trebuie sa uitam ca suntem oameni............
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:24
De la: moment31, la data 2009-11-10 14:24:39Normal toti strainii din tarile slab dezvoltate sunt smecheri si vor sa obtina lucruri in timp scurt si fara sa munceasca.....Dar calca peste oameni peste sentimente ca sa obtina ceea ce vor ei,de parca nu o sa moara intr-o buna zi si oricum nu o sa ia nimic cu ei.......Dar fuga asta dupa bani nemunciti si cat de multi ii fac pe oameni sa uite de omenie........Dar asta este foarte gresit,cu toti avem nevoie de bani ca sa putem supravetui dar nu trebuie sa uitam ca suntem oameni............
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:25
Multi nu vor sa fie de oamenie ca cica rad oamenii de ei...Dar sa rada daca sunt prosti,ca doar prostii rad.si la cei care le pasa de ceea ce zic altii sunt si mai prosti....De ce trebuie sa isi pese de ce gandesc altii despre tine,daca tu te simti bine sa faci o fapta buna pt ca Dumnezeu ti-o va intoarce de 5 ori....Pt ca daca tu faci un bine la un om.el face bine la 5 oameni si tot asa mai departe...Daca altii rad,sa rada tu trebuie sa arati ca stii ce vrei si sa nu te arati ca esti slab pt ca atunci esti atacat......Chiar daca esti atacat tu trebuie sa stii sa iti aperi drepturile si principiile....
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:44
Multi nu vor sa fie de oamenie ca cica rad oamenii de ei...Dar sa rada daca sunt prosti,ca doar prostii rad.si la cei care le pasa de ceea ce zic altii sunt si mai prosti....De ce trebuie sa isi pese de ce gandesc altii despre tine,daca tu te simti bine sa faci o fapta buna pt ca Dumnezeu ti-o va intoarce de 5 ori....Pt ca daca tu faci un bine la un om.el face bine la 5 oameni si tot asa mai departe...Daca altii rad,sa rada tu trebuie sa arati ca stii ce vrei si sa nu te arati ca esti slab pt ca atunci esti atacat......Chiar daca esti atacat tu trebuie sa stii sa iti aperi drepturile si principiile....
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:44
Trebuie sa ajuti un om,dar sa nu il lasi sa profite de tine,,si sa arati ca esti hotarat in tot ceea ce faci,pt ca daca omul vede ca esti slab si nehotarat de asta si te ataca.....La fel functioneaza si cu copiii,cu animalele,daca nu esti hotarat si slab nimeni nu te asculta si nici nu te respecta si incearca sa te domine cu gandirea lor......De asta spun daca esti hotarat si arati asta mereu vei fii ascultat si respectat,chiar daca esti om bun.......si faci fapte bune.....Daca esti bun,nu inseama ca trebuie sa fiii si slabbbb...Pt ca daca arati ca esti slab,atunci ii rau de tine......
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:49
trebuie sa ajuti dar sa nu lasi sa se profite de tine,,te impui ca de asta ,ti-a dat Dumnezeu gura.......Noi oamenii suntem diferiti dar trebuie sa ne suportam unii pe altii,pt ca nu avem de ales,dar cea mai importanta este comunicarea pe un ton hotarat si decis....
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:03
Irina, ai dreptate, trebuie sa faci bine, cand binele este apreciat si rasplatit e ok, cand nu, te lasi singur pagubas. Revenind la discutia cu Italia, sa nu uitam ca romanii, dupa revolutie, au fost foarte bine primiti acolo, insa imaginea ne-am stricat-o singuri, prin fapte care au stricat imaginea noastra, ca popor. Este adevatat ca inca mai sunt oameni care considera ca nu toti suntem la fel si nimeni nu stie mai bine ca noi acest lucru. Dar ce sa faci cand printre noi sunt oameni care considera munca o umilinta, pentru cei fraieri ?...Si pentru cativa, platim toti... Daca legile ar fi mai dure, aplicate si infractorii pusi bine la munca (sa-si scoata macar cheltuielile pe care statul le face pentru a le asigura hrana, cazare, cheltuieli pentru sanatatea lor, etc....si stiind ca statul cheltuie mai mult cu un detinut decat cu un student), poate am mai avea sanse. Avem nevoie de mana de lucru pentru repararea drumurilor, in agricultura, constructii, etc., etc., fiindca acum nu mai avem soldati sa duca greul si sa faca munci de ocnasi...Si atunci, cei care fug de munca, macar s-ar feri sa mai ajunga la puscarie, chiar daca li se asigura traiul acolo. Si cand mai pui ca sarmanii, pentru fapte banale infunda puscariile iar unii care fura cu milioanele de euro scapa fiindca din ce au furat i-si pot permite destui avocati buni... ce mai spui? Furi putin - e rau, furi mult - mai multe sanse sa scapi, morala, furati cat mai mult...Cultul muncii se invata mai ales acasa, in familie, apoi la scoala, unde teoretic auzim toti aceleasi lucruri bune, dar fara suportul familiei, sunt sanse sa nu prea iasa mare lucru, mai ales daca apare si un anturaj care lasa de dorit. Nu putem nega ca inca sunt parinti care i-si trimit copiii la cersit, furat, stiind ca legea nu-l poate atinge pe copil, fiind minor. Da, educatia se da acasa, asta face diferenta dintre oameni, familii, rase, societati, civilizatie, tari etc. Daca fiecare parinte si-ar educa copilul in spiritul dreptatii, muncii si omeniei, am avea o lume mai buna, copiii find de cele mai multe ori oglinda parintilor. Pana la urma, traditia este cea care conteaza cel mai mult, insa le cam pierdem pe cele bune, le adoptam pe cele rele. Daca mai pui si exemplul politic pe care tara noastra al are de 20 de ani in fruntea tarii, ca pestele de la cap se strica... Reducerea numarului alesilor in fruntea tarii...mai vedem daca se lasa ei dati la o parte asa usor si sa lase ciolanul de ros... Deci, pama la urma unde e cauza, la cap (alesii care a-si fac legile cum vor si sunt un exemplu de intangibilitate, lipsa de unitate intre romani), sau la coada (valorile morale ale familiei, educatia primita). Poate ca toate...Deci, de noi depinde...
lela
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:19
De la: lela, la data 2009-11-14 11:19:47 Irina, ai dreptate, trebuie sa faci bine, cand binele este apreciat si rasplatit e ok, cand nu, te lasi singur pagubas. Revenind la discutia cu Italia, sa nu uitam ca romanii, dupa revolutie, au fost foarte bine primiti acolo, insa imaginea ne-am stricat-o singuri, prin fapte care au stricat imaginea noastra, ca popor. Este adevatat ca inca mai sunt oameni care considera ca nu toti suntem la fel si nimeni nu stie mai bine ca noi acest lucru. Dar ce sa faci cand printre noi sunt oameni care considera munca o umilinta, pentru cei fraieri ?...Si pentru cativa, platim toti... Daca legile ar fi mai dure, aplicate si infractorii pusi bine la munca (sa-si scoata macar cheltuielile pe care statul le face pentru a le asigura hrana, cazare, cheltuieli pentru sanatatea lor, etc....si stiind ca statul cheltuie mai mult cu un detinut decat cu un student), poate am mai avea sanse. Avem nevoie de mana de lucru pentru repararea drumurilor, in agricultura, constructii, etc., etc., fiindca acum nu mai avem soldati sa duca greul si sa faca munci de ocnasi...Si atunci, cei care fug de munca, macar s-ar feri sa mai ajunga la puscarie, chiar daca li se asigura traiul acolo. Si cand mai pui ca sarmanii, pentru fapte banale infunda puscariile iar unii care fura cu milioanele de euro scapa fiindca din ce au furat i-si pot permite destui avocati buni... ce mai spui? Furi putin - e rau, furi mult - mai multe sanse sa scapi, morala, furati cat mai mult...Cultul muncii se invata mai ales acasa, in familie, apoi la scoala, unde teoretic auzim toti aceleasi lucruri bune, dar fara suportul familiei, sunt sanse sa nu prea iasa mare lucru, mai ales daca apare si un anturaj care lasa de dorit. Nu putem nega ca inca sunt parinti care i-si trimit copiii la cersit, furat, stiind ca legea nu-l poate atinge pe copil, fiind minor. Da, educatia se da acasa, asta face diferenta dintre oameni, familii, rase, societati, civilizatie, tari etc. Daca fiecare parinte si-ar educa copilul in spiritul dreptatii, muncii si omeniei, am avea o lume mai buna, copiii find de cele mai multe ori oglinda parintilor. Pana la urma, traditia este cea care conteaza cel mai mult, insa le cam pierdem pe cele bune, le adoptam pe cele rele. Daca mai pui si exemplul politic pe care tara noastra al are de 20 de ani in fruntea tarii, ca pestele de la cap se strica... Reducerea numarului alesilor in fruntea tarii...mai vedem daca se lasa ei dati la o parte asa usor si sa lase ciolanul de ros... Deci, pama la urma unde e cauza, la cap (alesii care a-si fac legile cum vor si sunt un exemplu de intangibilitate, lipsa de unitate intre romani), sau la coada (valorile morale ale familiei, educatia primita). Poate ca toate...Deci, de noi depinde...
Asa este....Dar romania a ajuns asa,pt ca nimeni nu lupta,nimeni nu zice nimic...Romanii isi fura caciula unii la altiii in loc sa se uneasca sa faca dreptate.....Pt ca poate mai sunt si oameni inteligenti,dar sunt putini si o mana de oameni nu pot face dreptate.....Daca oamenii ar fii mai uniti,atunci puterea ar fii mai mare.....Nu sa lupte cu arme sa se omoare intre ei,,,ci sa se impuna,nimenui nu ii pasa de nimeni....Fiecare este pt el.in tara asta...Dar sa nu uitam ca toti suntem romani,si foarte multi sunt saraci dar nu este bine sa ne judecam inytre noi.....Ci sa fim mai uniti...Sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine,ajuti un om cu un sfat bun cu un loc de munca........Dar nu ca romanii sa se manace intre ei,si asta este pt ca romanii nu se exteriorizeaza parca s-ar crede frate ca pe timpul comunismului....fiecare este liber sa isi exprime gandirea....si sa nu sa se lase dominat de nimeni in favoarea lui,,si sa nu lase pe numeni sa profite de ei....romanii au o reputatie proasta si din cauza rautatiii......peste hotare....
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:12
Asa este....Dar romania a ajuns asa,pt ca nimeni nu lupta,nimeni nu zice nimic...Romanii isi fura caciula unii la altiii in loc sa se uneasca sa faca dreptate.....Pt ca poate mai sunt si oameni inteligenti,dar sunt putini si o mana de oameni nu pot face dreptate.....Daca oamenii ar fii mai uniti,atunci puterea ar fii mai mare.....Nu sa lupte cu arme sa se omoare intre ei,,,ci sa se impuna,nimenui nu ii pasa de nimeni....Fiecare este pt el.in tara asta...Dar sa nu uitam ca toti suntem romani,si foarte multi sunt saraci dar nu este bine sa ne judecam inytre noi.....Ci sa fim mai uniti...Sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine,ajuti un om cu un sfat bun cu un loc de munca........Dar nu ca romanii sa se manace intre ei,si asta este pt ca romanii nu se exteriorizeaza parca s-ar crede frate ca pe timpul comunismului....fiecare este liber sa isi exprime gandirea....si sa nu sa se lase dominat de nimeni in favoarea lui,,si sa nu lase pe numeni sa profite de ei....romanii au o reputatie proasta si din cauza rautatiii......peste hotare.
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:13
irino tu vorbesti de furat, tu , cea care ai furat bani de la babuta din germania , ca sa iti satisfaci tu poftele lumesti , ai furat sa te distrezi pe bani babutei , deplorabil , deplorabil, si mai ai curajul sa si vorbesti
yanyacharberet
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:16
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-14 15:16:32irino tu vorbesti de furat, tu , cea care ai furat bani de la babuta din germania , ca sa iti satisfaci tu poftele lumesti , ai furat sa te distrezi pe bani babutei , deplorabil , deplorabil, si mai ai curajul sa si vorbesti
draga eu ti-am zis ca tu esti cam tacanita....de cate zeci de ori trebuie sa iti repet ca nu am furat pe nimeni,si nici nu fur....mie daca imi trebuie ceva eu cer de la sef..,eu nu fur
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:20
fah hoatzo , tzacanita esti tu , uitate acolo unde ai scris ca ai furat, nu ca ai cerut de la sef, cu cerutul de la sef ai rectificat tu , dupa ce te-au luat toti la unspe metri , asa ca vezi cum vorbesti hoato, si ce crezi ca daca ai trecut alba-iulia la localitate , esti diferita? tot irina cea hoata din barlad esti fah, date dreaq de mincinoasa si hoatza ce esti
yanyacharberet
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:32
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-14 15:32:05fah hoatzo , tzacanita esti tu , uitate acolo unde ai scris ca ai furat, nu ca ai cerut de la sef, cu cerutul de la sef ai rectificat tu , dupa ce te-au luat toti la unspe metri , asa ca vezi cum vorbesti hoato, si ce crezi ca daca ai trecut alba-iulia la localitate , esti diferita? tot irina cea hoata din barlad esti fah, date dreaq de mincinoasa si hoatza ce esti
eu cred ca tu nu esti sanatoasa la cap,,eu nu am spus asa ceva,,,poate esti putin bolnava pe paranoia,scuze oricum am apasat un oras orecare,de ce sa imi pun datele personale,pt ca sunt o groaza de pshihopati bolnavi cu capul pe internnet....
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:31
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-14 15:32:05fah hoatzo , tzacanita esti tu , uitate acolo unde ai scris ca ai furat, nu ca ai cerut de la sef, cu cerutul de la sef ai rectificat tu , dupa ce te-au luat toti la unspe metri , asa ca vezi cum vorbesti hoato, si ce crezi ca daca ai trecut alba-iulia la localitate , esti diferita? tot irina cea hoata din barlad esti fah, date dreaq de mincinoasa si hoatza ce esti
oricum nu trebuie sa iti dau tie explicatiii,oricum nu o sa mai povestesc nimic despre mine pe net,,,pt ca sunt o groaza de paranoici,apoi viata mea privata ma priveste doar pe mine......
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:33
irinooo.....cam tarziu...ai scapat porumbeii....
tutankhamon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:41
De la: tutankhamon, la data 2009-11-14 21:41:21irinooo.....cam tarziu...ai scapat porumbeii....
lasa ca mai sunt si altele de povestit,dar nu mai povestesc nimic despre viata mea privata,,ca sunt prea multi paranoici pe aici....
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:58
Nu,nu suntem o tara de violatori si criminali.din pacate,pentru cativa "Mailat"...suntem cu totii categorisiti la fel.de...,au si ei "stirile de la ora 5" unde conationalii nostrii (aia cativa),mai apar cu cate o grozavie.
roby_cado
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:59
Cui ii este rusine ca este roman ????? nu uita ca aici ai invatat ,,,aici ai trait si tot aici ai invatat valorile culturale , ce dracului macar putin nationalism,,,,,,
Yres
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:01
Asa este....Dar romania a ajuns asa,pt ca nimeni nu lupta,nimeni nu zice nimic...Romanii isi fura caciula unii la altiii in loc sa se uneasca sa faca dreptate.....Pt ca poate mai sunt si oameni inteligenti,dar sunt putini si o mana de oameni nu pot face dreptate.....Daca oamenii ar fii mai uniti,atunci puterea ar fii mai mare.....Nu sa lupte cu arme sa se omoare intre ei,,,ci sa se impuna,nimenui nu ii pasa de nimeni....Fiecare este pt el.in tara asta...Dar sa nu uitam ca toti suntem romani,si foarte multi sunt saraci dar nu este bine sa ne judecam inytre noi.....Ci sa fim mai uniti...Sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine,ajuti un om cu un sfat bun cu un loc de munca........Dar nu ca romanii sa se manace intre ei,si asta este pt ca romanii nu se exteriorizeaza parca s-ar crede frate ca pe timpul comunismului....fiecare este liber sa isi exprime gandirea....si sa nu sa se lase dominat de nimeni in favoarea lui,,si sa nu lase pe numeni sa profite de ei....romanii au o reputatie proasta si din cauza rautatiii......peste hotare.
irina31
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:04
nationalism ?.mda,asta a fost buna.da-mi un singur motiv,pentru care la ora actuala ar trebui sa dau dovada de nationalism.unu singur....
roby_cado
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:14
educatia, roby, constiintza de sine, de neam...
le ai sau nu le ai, aici nu incap jumatatile de masura
pik_nik
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:18
Dar asa cam la trei sferturi, ar merge?
Ioana007
Postat pe 15 Noiembrie 2009 08:21
Asa este....Dar romania a ajuns asa,pt ca nimeni nu lupta,nimeni nu zice nimic...Romanii isi fura caciula unii la altiii in loc sa se uneasca sa faca dreptate.....Pt ca poate mai sunt si oameni inteligenti,dar sunt putini si o mana de oameni nu pot face dreptate.....Daca oamenii ar fii mai uniti,atunci puterea ar fii mai mare.....Nu sa lupte cu arme sa se omoare intre ei,,,ci sa se impuna,nimenui nu ii pasa de nimeni....Fiecare este pt el.in tara asta...Dar sa nu uitam ca toti suntem romani,si foarte multi sunt saraci dar nu este bine sa ne judecam inytre noi.....Ci sa fim mai uniti...Sa nu lasi pe nimeni sa profite de tine,ajuti un om cu un sfat bun cu un loc de munca........Dar nu ca romanii sa se manace intre ei,si asta este pt ca romanii nu se exteriorizeaza parca s-ar crede frate ca pe timpul comunismului....fiecare este liber sa isi exprime gandirea....si sa nu sa se lase dominat de nimeni in favoarea lui,,si sa nu lase pe numeni sa profite de ei....romanii au o reputatie proasta si din cauza rautatiii......peste hotare.
irina31
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:08
Sincer eu nu pot sa ii inteleg pe romani,ca nu le place ca sa se vorbeasca pe fata de lucruri sincere......Poate este si egoismul si rautatatea pt ca nu le pasa la unul de altul....Pe romani ii unesc doar rautatile,,,dar ei nu se ajuta intre ei......
irina31
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:18
Am fost la biserica si preotul a vorbit despre lucruri foarte frumoase......A zis ca noi oamenii suntem diferiti,,,de asta trebuie sa invatam sa ne suportam si sa ne acceptam unii pe altii...Dar oamenii trebuie sa aiba respectul unul fata de celalalt,sa fie corecti unul cu altul.....Pt ca noi oamenii putem avea persoanalitati diferite,,de asta prin comunicare ne putem intelege unii cu altiii.......Ca doar asa poate exista pace intre oameni......
irina31
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:33
De la: pik_nik, la data 2009-11-14 22:18:06educatia, roby, constiintza de sine, de neam...
le ai sau nu le ai, aici nu incap jumatatile de masura
ar fi trebuit sa incepi cu..."Dragi parlamentari.."pik-ule..
roby_cado
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 32 De la: oana4me 14 Iulie 2010 11:50
gandire 25 De la: andrutza448 17 Aprilie 2011 03:36
imi e frica sa ma mut cu ea 22 De la: garbo_2177 16 Iunie 2012 11:30
Chestiunea zilei.. 23567 De la: Clm 4 Iulie 2017 15:59
cu sufletul zdrobit ce sa fac 31 De la: caleidoscop 20 Ianuarie 2012 08:23
Setari Cookie-uri