chiar suntem o tara de hoti, criminali si violatori?

De la: zambil, la data 2009-03-10 10:52:20si hai sa n-o las nici pe sisilica neconsolata...

nici mie nu-mi place busuioc ala... degeaba ai voce daca esti neam de traista...

si terente avea darurile lui naturale, da' fara educatie si manere a ajuns in borcan la dr. minovici... desigur, daca ar mai trai, terente s-ar bucura, ca e si asta un fel de omagiere postuma...



multii se vor intreba ce a avut terente atat de deosebit. femeile au apreciat calitatile lui!

da' cateodata ma ia valu' si uit ca nu-s roman
ce pretentii avem la strainataturi sa vada romania ca un paradis pierdut cand cei din tara o vad ca o groapa comuna!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 11:03
daca busuioc nu poate fi considerat un NUME , pentru ca asta am cerut , un nume reprezentativ din ultimii 20 ani
inseamna ca pot sa-mi retrag cuvintele? nu mai sunt o baba sclerozata?
sisicleo
Postat pe 10 Martie 2009 11:08
sisi,

vezi ca sambata, la 5 dimineata.. isi apara bute titlul de campion mondial...

in rest un nume?

cum il chema pe regizoru' nostru de a castigat palm d'or?

sunt o gramada de nume, dar media este ocupata cu manelele..

apropos! ia uite cine este pe prima pagina prin tabloide!

dementu' ala de dansa la volan...

tiristu' he,he..
iasomia
Postat pe 10 Martie 2009 11:13
ai dreptate nu ma pot scoate nici cum , raman baba scleroazata , asta e. avem de ce ne mandrii ca romani
sisicleo
Postat pe 10 Martie 2009 11:28
De la: sisicleo, la data 2009-03-10 11:28:04 ai dreptate nu ma pot scoate nici cum , raman baba scleroazata , asta e. avem de ce ne mandrii ca romani



hai sa incercam un exercitiu, ce zici!?
gandeste-te olecutza cum erau priviti chinezi cand a inceput treaba cu valizele!?? la noi in tara!

iesi din starea de baba sclerozata si transforma-te in frumoasa printesa! ca-n basme!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 11:45
nu stiu daca mai este posibil la varsta mea
sisicleo
Postat pe 10 Martie 2009 11:48
offf....tocmai pe Costel Busuioc l-ati gasit????...fratilor....de abia se formeaza......o sa aibe momentele lui de glorie - daca se tine de treaba...daca nu, va fi alt ratat.....
tutankhamon
Postat pe 10 Martie 2009 11:57
De la: sisicleo, la data 2009-03-10 11:48:03nu stiu daca mai este posibil la varsta mea



nici daca apare un print calare pe vreo 150 de cai putere, roibi!!?
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 11:58
De la: tutankhamon, la data 2009-03-10 11:57:22offf....tocmai pe Costel Busuioc l-ati gasit????...fratilor....de abia se formeaza......o sa aibe momentele lui de glorie - daca se tine de treaba...daca nu, va fi alt ratat.....



e cel mai proaspat!!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 11:59
fratilor..... alexandra maria lara, catalin goia(voltaj), laurentiu duta, andreea banica cu petrisor ruge(locul doi la concursul de dans din mexic), dan balan(fost o-zone parca)...si ma mai gandesc....desigur astia toti poate maine nu mai au succes dar acuma au....depinde de ei daca vor munci in continuare ca si pana acuma
tutankhamon
Postat pe 10 Martie 2009 12:16
Tinand cont de topic, le urez succes.
Ioana007
Postat pe 10 Martie 2009 22:26
In loc sa se ascunda faptele rele, se dau pe posturile de televiziune,parca s-ar mandri cu ele... Iar pedepsele sunt prea usoare.
syrenaa
Postat pe 24 Iunie 2009 06:13
DA!!! si atat!!!

daca voi atat sunteti in stare sa vedeti, traiti-va soarta! o meritati!!!

apropos: uitati-va, printre manelele pe care le ascultati, si la ce a postat iasomia! ASTA E IMPORTANT!!!!

daca nu, muriti asa cum traiti: simpli frustrati!
Thor
Postat pe 24 Iunie 2009 23:09
si ai uitat alcoolici....ca de la bautura se intampla multe rele....
tutankhamon
Postat pe 24 Iunie 2009 23:39
in fuga dupa bani pentru traiul familiei aproapenimeni nu mai da atentie la ceea ce trebuie...in plus presa si televiziunea prezinta tot ce e mai rau.Filme de groaza,erotice,etc,sau jocurile si desenele tot mai violente.La scoala e indiferenta si nu se mai face dirigentie,iar noi toti de unde sa luam exemple bune?Ce e bun nu are publicitate .
Dalimi
Postat pe 23 Iulie 2009 13:39
NU TREBUIE SA NE FIE RUSINE CA SINTEM ROMANI,PESTE TOT IN LUMEA ASTA EXISTA PROBLEME CA LA NOI ---CRIMINALI,VIOLATORI,DROGATI ETC.AM FOST PLECATA IN MULTE TARI DAR MAI FRUMOS CA LA TINE ACASA NU-I NICI UNDE.DE CRACIUN AM FOST IN GERMANIA --ACOLO NU SE DA PREA MULTA ATENTIE TRADITIILOR FARA COPII CARE VIN SA-TI UREZE UN AN MAI BUN ,FARA MINCAREA NOASTRA TRADITIONALA (SARMALE ETC.)TOTUL ERA F.SIMPLU NISTE ZILE CA ORICARE ZILE IN CARE EI SA SE ODIHNEASCA,SINCER AM REGRETAT CA NU SINT ACASA.ASA SINTEM NOI MAI SENSIBILI MAI IUBITORI DE TRADITIA NOASTRA. ASTA ESTE PAREREA MEA DACA NOI NU NE IUBIM NU VA VENI NIMENI SA NE IUBEASCA SI SA NE OFERE NIMIC GRATUIT.ELENA
LENUS
Postat pe 14 August 2009 18:37
De la: Ioana007, la data 2009-03-08 18:23:26Daca comparatia Romaniei se face in raport de frumusetile geografice,atunci nu suntem o tara de hoti, criminali si violatori.Chiar daca nu va place, la capitolul omenesc, suntem si o tara de femei usoare, ca sa nu folosesc celalalt cuvant.Uitati-va in toate ziarele si o sa vedeti ca demnitatea unei romance sta in fluturasul de pe pubis, in chiloteii si sutienul pe care il poarta, nu in decenta si interligenta ei.Toate parasutele sunt aduse pe "sticla", ca sa faca educatie romanilor, si Dvs, va revoltati si spuneti ca nu este asa?Demonstrati ca nu am dreptate.
.........
....NU, NU ESTE DELOC ASA, SA FIM MANDRI CA AVEM O TARA FRUMOASA,BOGATA SI......INTR-ADEVAR SA NE EDUCAM MAI MULT , NOI, OAMENII ACESTEI TARI, AICI STAM PROST DE TOT "EDUCATIA"-IGIENA MAORALA SI SPIRITUALA A NOASTRA......
sophia1971
Postat pe 18 Septembrie 2009 19:54
Eu sunt de parerea ca strainii sunt niste ipocriti.In romania nu sunt reguli,fiecare face ce il taie capul.Din cauza lipsa traiului bun in romania,de asta multi romani sau saturat de Romania.Peste tot sunt oameni buni si rai.Daca strainii au o parere rea despre noi este problema lor.Oricum strainii au o parere rea despre strainii care vin din tarile sarace.Pt ca ei se respecta mi mult daca portofelul este gros.Daca stiii ca vii din tari sarace,parca simti ca au o repulsie.Dar sunt oameni si oameni ca peste tot.............
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 00:28
De la: moment31, la data 2009-10-25 00:28:16Eu sunt de parerea ca strainii sunt niste ipocriti.In romania nu sunt reguli,fiecare face ce il taie capul.Din cauza lipsa traiului bun in romania,de asta multi romani sau saturat de Romania.Peste tot sunt oameni buni si rai.Daca strainii au o parere rea despre noi este problema lor.Oricum strainii au o parere rea despre strainii care vin din tarile sarace.Pt ca ei se respecta mai mult daca stiu ca ai portofelul este gros,peste tot banul este la putere...Daca stiu ca vii din tari sarace,parca simti ca au o repulsie.Dar sunt oameni si oameni ca peste tot.............
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 00:32
mami...si la viol ai venit???
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 01:17
multe-s problemele nerezolvate ale omenirii...
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 01:19
De la: pik_nik, la data 2009-10-25 01:19:28multe-s problemele nerezolvate ale omenirii...
lasa ca mie imi place sa ii sfatuiesc pe oameni.Un om bun da un sfat bun neconditionat......
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 02:00
irinuco, iti fac un loc in patul meu sa ma sfatuiesti si pe mine in noaptea asta?
doar esti un om bun...
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 02:02
De la: pik_nik, la data 2009-10-25 02:02:40irinuco, iti fac un loc in patul meu sa ma sfatuiesti si pe mine in noaptea asta?
doar esti un om bun...
Imi pare rau dar cu asta nu te pot ajuta.I-ati o sotie ca sa iti tina de urat......... noapte buna papa
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 02:07
irinucooo...nu te-ai culcat inca????ioooi...ai stat iar la filme din alea.....ntz...ntz...ntz...cum te-am prins....nebunatica mica...
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 02:09
da' as putea sa-ti tin eu tie de urat!
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 02:10
Eu sunt de parerea ca strainii sunt niste ipocriti.In romania nu sunt reguli,fiecare face ce il taie capul.Din cauza lipsa traiului bun in romania,de asta multi romani sau saturat de Romania.Peste tot sunt oameni buni si rai.Daca strainii au o parere rea despre noi este problema lor.Oricum strainii au o parere rea despre strainii care vin din tarile sarace.Pt ca ei se respecta mai mult daca stiu ca ai portofelul este gros,peste tot banul este la putere...Daca stiu ca vii din tari sarace,parca simti ca au o repulsie.Dar sunt oameni si oameni ca peste tot.............
irina31
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:03
irinucaaaaaaaaaaa, stiam io ca-mi lipseste cineva!!!
pik_nik
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:05
Revenind la subiectul principal... Da ,reputatia acestei tari a cam fost patata peste hotare, am fost plecata de cateva ori cu familia si credeti-ma, nu intotdeauna suntem acceptati cu usurinta. Datorita faptului ca unii, plecand din tara, au continuat sa faca ceea ce erau obisnuiti sa faca aici, am cam ajuns sa fim desconsiderati ca popor. Nu zic ca intotdeauna- atunci cand muncesti din greu si esti corect, esti pretuit, insa nu mai suntem priviti ca si acum 15-20 de ani, cu multa bunavointa. La ultina iesire din tara am avut ocazia sa intalnesc rromi de-ai nostri, incercand sa vanda ghiuluri de "aur" si ma gandeam ca daca s-ar stradui tot atat de mult sa gaseasca de lucru precum se straduiesc sa insele lumea ar fi si ei respectati. Adevarat este ca in afara tarii, romanii a-si fac rau intre ei, daca stati de vorba cu cei care au lucrat pe afara, ve-ti intelege mai bine. Dar obiceiurile sunt luate de acasa... Se spune ca ai persecutam pe rromi, chiar asa? Sau poate e invers. Ni se spune ca trebuie sa respectam minoritatile, nu ar trebui sa fie reciproc? Ar trebui sa-i fi spus asta si Madonei, cand a venit la Bucuresti... Oricum ar fi, de noi depinde sa ne castigam respecrul in fata lunii. Numai bine tuturor
lela
Postat pe 1 Noiembrie 2009 01:30
absolut.....cetatenii rromi ai acestei tari sunt invatati sa faca o singura meserie...aceea de hotz...cu derivatele ei, in functie de specialitate.....pacalire, furtisag, inselatorie....asta e ceea ce am dus cu noi, ca romani in strainatate....de fapt e ceea ce fac ei ...si, pentru ca sunt cetateni romani, iluzia colectiva e ca toti romanii fac asa.....TRIST DAR ADEVARAT.....
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 02:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
surse de re_surse, 12 De la: comoaramea 17 Mai 2010 00:55
oare sunt si fete sub 18 ani aici? 17 De la: pantera_neagra 29 August 2010 13:09
vindecare de iubire 41 De la: Elle2011 21 Ianuarie 2011 19:30
Imi caut sufletul pereche 42 De la: LaurentiuTudor 7 August 2013 18:03
un om cu doua fete UN OM RECHIN CU DOUA FETE .DELFIN SI RECHIN? 106 De la: laura30 31 Octombrie 2011 21:39
Setari Cookie-uri