un om cu doua fete UN OM RECHIN CU DOUA FETE .DELFIN SI RECHIN?

Am trait o relatie frumoasa la inceput apoi tot mai ciudata spre finalul ei Cu un barbat ,timp de 2 luni.Un timp scurt dar am suferit enorm cand am aflat adevarul despre el.
Am aflat ca traia consecutiv cu mine inca o relatie mai veche de 4 luni cu o alta femeie in alt oras.Orasele noastre sunt pe ruta lui de naveta catre servici.
L-am intrebat ieri sa imi raspunda sincer de ce a ales asa..ca raspuns ..a spus ca doar profita material de la cealata si ca doar cu mine si linga mine e fericit.In completare m-a rugat sa sterg relatia noastra de prietenie afisata pe facebook doarece Emilia asa o cheama i-a pus o conditie -sa se mute in chirie cu ea si abia atunci va scoate bani de la CAR pt a putea cumpara o masina,masina cu care e va face naveta,dar si sa renunte la prietenia cu mine(de mine stie doar ca sunt o amica care il ajuta sa o faca pe ea geloasa).
Tot el ma rugat sa ii mai caut o garsoniera spre inchiriat in orasul unde locuiesc eu deoarece aici urma sa fie aproape de mine.si bineinteles la doar 30 km de serviciul lui.(un cuibusor de nebunii asigurat).
Cu mama Emiliei am vb despre toate astea ca el este un materialist si un profitor ..dar emilia nu o crede pentru ca acest barbat a facut-o sa nu mai creada in familia ei.
Azi l-am sters definitiv din viata mea nu doar de pe facebook ,raminind un gol imens in suflet si un amar ,... de ce mi se intampla mie toate astea?Atatea planuri ..atatea vise.Gata renunt la a mai crede in cineva..
lore01
Postat pe 21 Septembrie 2011 11:52
Multumeste la Dumnezeu ca ti-ai dat seama ce fel de om este dupa 2 luni de zile si nu mai tarziu,
Persia
Postat pe 21 Septembrie 2011 12:17
Bine.
ufishor
Postat pe 21 Septembrie 2011 12:18
cel mai tare ma durut cat de prefacut a putut fi desi el banuia ca eu stiu adevarul despre el .
Bine ca l-am scos din viata mea desi acum a ramas in viata Emiliei care din pacate nu isi da seama de pericolul care o paste.Va trai o drama.
lore01
Postat pe 21 Septembrie 2011 12:29
nu fi fraiera, lasa sa moara si capra vecinului
elodia
Postat pe 21 Septembrie 2011 18:07
Deci sa inteleg ca Emilia nu l-a sters de pe feisbuc? al dracului dom'Mitica

Apropo, ce inseamna ca dom'Mitica e rechin si ce anume inseamna ca e delfin?il ajuta la inot, sau are reducere la carrefour? ca aici eu sunt un pic in ceata, ca magarul.
anakin
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:14
Anakin..cred ca "rechin"=papa tot;si "delfin"=alunecos! Sau e invers?
Delfin cu Lore=o iubeste...vrea un cuibusor de nebunii;Rechin cu Elvira=vrea banii ei de la CAR ptr masina cu ,care sa faca naveta... Sau invers?
Cred ca si eu sunt in ceata...
elisabeta_boia
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:27
Bre Betti, sa-mi trag palme cu pliciul de muste daca ma luminasi vreun pic
Hudafac is Elvira? nu ar fi cazul sa o consolam?
I'm going deeper underground....
anakin
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:29
Zau..c-am vrut..dar mai rau m-am incurcat... ba m-am incetosat si eu..si parea asa de clar..?!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Septembrie 2011 20:38
am sters contul anterior dar m-am razgandit.trebuie sa imi spun parerea.
Si eu sunt in ceata rau de tot dar decat sa traiesc in incertitudine mai bine deloc.
Inca tin la el dar se pare ca nu merita.Nici el nu stie ce vrea sau mai degraba are un scop precis.
In ultima discutie avuta cu el ...imi spunea ca sa am rabdare...pentru ca pe el il urmareste trecutul si ca trebuie sa isi rezolve anumite probleme.
Atunci de ce nu a fost sincer cu mine?De ce mi-a spus ca eu am un loc special in viata lui.Care e totusi scopul lui .Numai el poate sa raspunda la aceste intrebari.
Imi pare rau de Emilia sincer pentru ca Il crede.Se va muta cu el in chirie dar peste un timp el va gasi pe altcineva si ei ii va rupe sufletul.Sper sa vada si ea comentariile.
lorey01
Postat pe 21 Septembrie 2011 23:47
E groaznic sa te simti tradata si te inteleg, dar totusi, incep sa cred ca daca el ar venii maine la tine si ti-ar spune ca te vrea inapoi, tu ai accepta.
Ma insel?
Persia
Postat pe 22 Septembrie 2011 00:01
Omul are clar doua FETE si nu doua FETZE, cum s-ar putea intelege din titlu.

Daca nu a aparut si o balena ucigasa, inca e bine.
nathalie
Postat pe 22 Septembrie 2011 00:08
Nu, pentru ca am trecut prin multe si acest om nu se va schimba.
lorey01
Postat pe 22 Septembrie 2011 08:09
lory .. Persia are dreptate. Astfel nu deschideai topicul . Sperai ca este si alta solutie pe care nu o vezi tu. Dar nu e decat una .. sa fie sters din viata ta, din gandurile tale, nu doar din lista de prieteni.
cricat
Postat pe 22 Septembrie 2011 08:18
OMUL ASTA CU DOUA FETE NU ARE SI EL PARTILE LUI BUNE?
mistersecret80
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:12
Depinde la care fata te uiti!!!
constance
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:18
De la: anakin, la data 2011-09-21 20:14:10Deci sa inteleg ca Emilia nu l-a sters de pe feisbuc? al dracului dom'Mitica

Apropo, ce inseamna ca dom'Mitica e rechin si ce anume inseamna ca e delfin?il ajuta la inot, sau are reducere la carrefour? ca aici eu sunt un pic in ceata, ca magarul.


inseamna ca e consecutiv...cu ea... te-ai luminat?

@ Azi l-am sters definitiv din viata mea nu doar de pe facebook ,raminind un gol imens in suflet si un amar ,... de ce mi se intampla mie toate astea?Atatea planuri ..atatea vise.Gata renunt la a mai crede in cineva..

lore, n-am inteles prea bine, de ce ai ramas cu un gol in suflet...daca e lipsa lui, iarta-ma, dar nu merita asta din partea ta...si...lumea nu se rezuma la nenea asta....
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:20
eu sunt de acord cu ideile voastre dar pun o intrebare ... niciodata nu ati inselat ?
mistersecret80
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:20
eu nu inteleg care e intrebarea topicului
sau...exista o intrebare?
pt ca "relatie de 2 luni" imi suna ca un mare fas
da' nah...se stie ca eu is oleaca defecta

elodio, da' di ce sa moara capra vecinului, bre? nu mai bine sa moara vecinu' caprei?
michelle_
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:29
Si-ti inchipui ca toti o sa ne etalam vietile doar pentru ca ai si tu o intrebare?

Apropo, din doua - una - fie nick-ul tau e pleonstic, fie esti barbat si avatarul nu concorda.
nathalie
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:38
Michelle, ciao
Nu te-am vazut cand ai intrat
Cred ca ma uitam pe geam.
nathalie
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:40
ei...poate descopera si mister/mistress...daca a fost inselat/a...acolo o fi mister_iosul secret...
sau or fi 80?
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:43
Da, din nou... din doua-una
nathalie
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:45
ciao, gagicile...am cam lipsit, este?
adevarul e ca sunt incredibil de fericita, dupa un we de tot rahatu'

by the way...va plac buzele mele? is personale, sa stiti
michelle_
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:56
acu ce vrei...sa si gustam?
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 22:00
Cum sa raspunzi la o asa intrebare fara sa se interpreteze?
nathalie
Postat pe 22 Septembrie 2011 22:01
buhuhu!!!
voi v-ati dilit de tot, parol
io ziceam asheee...de admiratie, maica

ca tot v-am prins p-acilea...nu va e foame? ca mi-am dat cuvantul de onoare ca mananc, am mancat, da' nu poci sa mananc tot
si ma gandeam ca gasesc si eu un suflet caritabil, sa ma ajute
michelle_
Postat pe 22 Septembrie 2011 22:03
shi locotinentu', ce panama sa faca?
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 22:04
locotenentu' e in delir, nu-i vine sa creada...
cred ca a avut emotii mai mari decat mine, cand am ajuns acasa ma asteptau fo' 20 de intrebari la foc automat, si o cerere de a spune toate amanuntele procesului creativ...cerere destul de imperioasa, as zice
michelle_
Postat pe 22 Septembrie 2011 22:07
eeeh, shi?
da rezultate?
da de mancare ce-ai? io am mancat...da asa de solidaritate...
iti trebe suflet cald...si burta goala... ( ia, ti-am luat si o tigara)
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SALUT 3 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 17:35
Caut un cardiolog pediatru dedicat (din Bucuresti) 1 De la: Daleen 31 Martie 2009 11:12
clonele - personalitati multiple - o problema psihiatrica??? 276 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:27
relatie serioasa 4 De la: loveactually 31 August 2009 16:12
el mai tanar decat mine 136 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:31
Setari Cookie-uri