chiar suntem o tara de hoti, criminali si violatori?

ma ingrozeste ce vad la tv , stiri despre crime , violuri si furtisaguri in tara , in strainatate nu ne dezmintim , ne-am pus italienii in cap cu ororile comise de catre cetatenii romani , nu se mai face diferenta intre romani si rromi, toti suntem considerati tigani ... astia sunt mesagerii nostrii? sunt legile prea ingaduitoare? scoala lasa mult de dorit? educatia in familie este de o moralitate indoielnica?
nu inteleg copii nostrii ce e bine si ce rau? pentru ca si aia sunt copii cuiva ...au italienii ceva cu noi in mod special ? vreau sa fiu patriot si sunt , iubesc tara asta dar sa ma ierte d-zeu ca eu daca plec nu o spun ca vin din romania , nu de alta , de frica ...am ajuns sa fim urati dincolo, ne mai putem redresa imaginea vreodata?
sisicleo
Postat pe 23 Februarie 2009 17:20
...........IMI E RUSINE CA SUNT ROMAN.................

acum nu m-as duce in italia pentru nimic in lume ,e ingrozitor cum vorbesc despre noi,cum se comporta cu romani de acolo care nu au nicio legatura cu bestiile numiti oameni ......uffffffff,imi este foarte greu sa si scriu despre asta
totusi sper sa nu ni se puna stampila pe toti ....CHIAR NU MERITAM......din cauza unor gunoaie

iubesc tara asta!!!!!!!(este superba avem peisaje splendide) si oameni pe care ii cunosc ........sper ca intr-o zi nu foarte indepartata sa pot spune ca sunt mandra ca m-am nascut aici
rizzibizzi
Postat pe 23 Februarie 2009 17:31
Poti sa spui ce vrei.Pana la urma, chiar suntem.
Ioana007
Postat pe 7 Martie 2009 09:41
De la: Ioana007, la data 2009-03-07 09:41:12Poti sa spui ce vrei.Pana la urma, chiar suntem.

toti? o tara intreaga?esti ultima persoana de la care ma asteptam sa spuna asa ceva
sisicleo
Postat pe 7 Martie 2009 20:40
de ce uitam frumusetile tarii si scoatem in fata toate astea!!?
intodeauna ai o telecomanda la indemana si oricand poti comuta canalul pe tvr cultural sau discoveri.
dar nu, noi stam si aruncam romania in aer doar pentru ca pro tv-ul are stiri la ora cinci, cu mutilarea societatii noatre, scotand in relief niste fapte ale semenilor nostrii, exclamand in cor de babe din fata scarii rontaind seminte " vaaai domne., s-a umplut tara de violatori si nici unu' nu trece pe la noi"
suntem manipulati la greu de televiziuni, pentru ca televiziuile nu aduc frumosul ci ratingul.
tu poti sta in continuare la ora cinci cu ochii bulbucati in fata ecranului, asteptand sa apara violatorul in serie de babe.
io prefer discoveri!
geo32
Postat pe 7 Martie 2009 22:23
asa se explica , nu stii ca nu doar babele sunt violate ci si copile de 13 ani si baietei mai ziceam ceva si de crime si furturi in stil mare
si crezi ca nu o sa am parte nici macar de un viol pentru ca sunt baba?
dar tu baga capul in continuare in nisip , scuze pe discoveri , poate intro zi ai sa te trezesti ca nu mai tv in casa si nici obiectele de valoare , atunci o sa fie prea tarziu sa-ti pui intrebarea :oare de ce?
sisicleo
Postat pe 8 Martie 2009 15:28
Daca comparatia Romaniei se face in raport de frumusetile geografice,atunci nu suntem o tara de hoti, criminali si violatori.Chiar daca nu va place, la capitolul omenesc, suntem si o tara de femei usoare, ca sa nu folosesc celalalt cuvant.Uitati-va in toate ziarele si o sa vedeti ca demnitatea unei romance sta in fluturasul de pe pubis, in chiloteii si sutienul pe care il poarta, nu in decenta si interligenta ei.Toate parasutele sunt aduse pe "sticla", ca sa faca educatie romanilor, si Dvs, va revoltati si spuneti ca nu este asa?Demonstrati ca nu am dreptate.
Ioana007
Postat pe 8 Martie 2009 18:23
De la: sisicleo, la data 2009-03-08 15:28:39asa se explica , nu stii ca nu doar babele sunt violate ci si copile de 13 ani si baietei mai ziceam ceva si de crime si furturi in stil mare
si crezi ca nu o sa am parte nici macar de un viol pentru ca sunt baba?
dar tu baga capul in continuare in nisip , scuze pe discoveri , poate intro zi ai sa te trezesti ca nu mai tv in casa si nici obiectele de valoare , atunci o sa fie prea tarziu sa-ti pui intrebarea :oare de ce?



ce are s u l a cu prefectura??
noi vorbim de modul de prezentare. chiar credeti ca suntem singura natiune cu 5 violatori la 1000 de babe!?
geo32
Postat pe 9 Martie 2009 17:04
exprimarea e frumoasa si coerenta n-am ce zice...
ai tu ce ai cu babele, ideea ca rade noi toata europa , nimeni nu mai aminteste de brancus ,eminescu , aurel vlaicu , cioran sau eliade, suntem romani = tigani asta e buba!
da tu un nume , unul singur de care se mandrim , dar sa fie din ultimii 20 ani
daca poti sa faci asta eu ma declar o baba senila care asteapta violatori la usa!
sisicleo
Postat pe 10 Martie 2009 09:51
costel busuioc
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 10:04
De la: sisicleo, la data 2009-03-10 09:51:10exprimarea e frumoasa si coerenta n-am ce zice...
ai tu ce ai cu babele, ideea ca rade noi toata europa , nimeni nu mai aminteste de brancus ,eminescu , aurel vlaicu , cioran sau eliade, suntem romani = tigani asta e buba!
da tu un nume , unul singur de care se mandrim , dar sa fie din ultimii 20 ani
daca poti sa faci asta eu ma declar o baba senila care asteapta violatori la usa!


si ca sa-ti mai spun o chestie, daca televiziunile iti scot in evidenta acte reprobabile, nu inseamna ca asta e imaginea societatii. pentru ele este doar o stire ce da rating!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 10:20
32 nene...

stirea da rating pt ca se bulucesc mahalagii... cumva, e o oglinda inversa, ma-ntelegi?... deci romania e ca in stirile alea...
zambil
Postat pe 10 Martie 2009 10:23
tocmai ai facuto pe sisicleo mahalagioaca.
dupa baba senila ce-si asteapta violatoru' , asta-i mai trebuia!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 10:26
De la: geo32, la data 2009-03-10 10:04:37costel busuioc

ok , ma declar o baba senila... vreau sa precizez ca NU astept violatori la usa
acu' nu ca ar fi costel busuioc pavarotti sau ar putea concura cu numele enumerate de mine mai sus...
sisicleo
Postat pe 10 Martie 2009 10:29
De la: geo32, la data 2009-03-10 10:26:25tocmai ai facuto pe sisicleo mahalagioaca.
dupa baba senila ce-si asteapta violatoru' , asta-i mai trebuia!

razi tu... dar parca nu e rasul tau
sisicleo
Postat pe 10 Martie 2009 10:31
De la: sisicleo, la data 2009-03-10 10:29:10
De la: geo32, la data 2009-03-10 10:04:37costel busuioc

ok , ma declar o baba senila... vreau sa precizez ca NU astept violatori la usa
acu' nu ca ar fi costel busuioc pavarotti sau ar putea concura cu numele enumerate de mine mai sus...



ok.
hai sa cautam nod in papura. ba ca n-a fost descoprit la noi, ba ca-i negru, ba ca era faiantar, ba ca nu are chiar asa o voce deosebita...........dar indiferent de toate astea, este roman!
si este cunoscut!

si sa-i raspund si lu' nea zambila.
este ca cinematografie.
filmele de arta sunt vizionate doar de cei ce le inteleg iar cu cat mai multa violenta exista in film , cu atat acesta are castiguri mai mari. dar acestea din urma nu reflecta imaginea corecta!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 10:34
geo ce zici , ai avea curaj sa mergi azi prin ulitele din roma cu un romanas alaturi vorbind limba romana? si daca da cam ce crezi ca ai pati? te pupa italienii nu?
sisicleo
Postat pe 10 Martie 2009 10:37
De la: sisicleo, la data 2009-03-10 10:37:07geo ce zici , ai avea curaj sa mergi azi prin ulitele din roma cu un romanas alaturi vorbind limba romana? si daca da cam ce crezi ca ai pati? te pupa italienii nu?


da, imi ridica statuie alaturi de cea a lu' traian!!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 10:39
De la: sisicleo, la data 2009-03-10 10:37:07geo ce zici , ai avea curaj sa mergi azi prin ulitele din roma cu un romanas alaturi vorbind limba romana? si daca da cam ce crezi ca ai pati? te pupa italienii nu?


draga mea, cum spunea cineva, italieni au nevoie de tapi ispasitori.
crezi ca ei n-ai violatori lor!!?? au, da' nu-i medaiatizeaza prea puternic sa nu strice imaginea italianului perfect!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 10:41
De la: geo32, la data 2009-03-10 10:39:37
De la: sisicleo, la data 2009-03-10 10:37:07geo ce zici , ai avea curaj sa mergi azi prin ulitele din roma cu un romanas alaturi vorbind limba romana? si daca da cam ce crezi ca ai pati? te pupa italienii nu?


da, imi ridica statuie alaturi de cea a lu' traian!!

atunci drum bun!
si mult noroc!
sisicleo
Postat pe 10 Martie 2009 10:42
georgica...

iar n-ai prins ideea...

ce spui tu acolo dovedeste numa doua lucruri:

1. sunt mult mai mult prosti decat destepti pe lumea asta - nimic nou, dealtfel...

2. sunt cativa destepti care fac o o gramada de bani de pe urma prostilor... si cand se plictisesc mai vad si cate-un film de arta...

ca sa nu mai zic ca stirile de la teveu n-au nimic de-a face cu povestile pt copii mari din ciematografie... acolo banii chiar vin din rating...

pana la urma, si mogulii cinematografiei si ai televiziunii au acelasi target major, metodele difera...
zambil
Postat pe 10 Martie 2009 10:43
aaaaaaa!
asa zi bre nea zambila!
prostu este eficient atata timp cat ii intretii arderea!!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 10:45
georgica...

pe undeva ai si tu dreptate... da' cred ca acuma vrei mai mult sa te bagi in seama... he,he,he...
zambil
Postat pe 10 Martie 2009 10:46
De la: sisicleo, la data 2009-03-10 10:37:07geo ce zici , ai avea curaj sa mergi azi prin ulitele din roma cu un romanas alaturi vorbind limba romana? si daca da cam ce crezi ca ai pati? te pupa italienii nu?


Haideti sa nu exageram!
Nu-ti rupe nimeni gatul daca te aude vorbind romaneste... Ai putea fi intampinat cu niscai priviri piezise si poate o injuratura printre dinti, dar nu risti mai mult, daca iti vezi de treaba ta ...
Ella34
Postat pe 10 Martie 2009 10:48
De la: geo32, la data 2009-03-10 10:41:45
De la: sisicleo, la data 2009-03-10 10:37:07geo ce zici , ai avea curaj sa mergi azi prin ulitele din roma cu un romanas alaturi vorbind limba romana? si daca da cam ce crezi ca ai pati? te pupa italienii nu?


draga mea, cum spunea cineva, italieni au nevoie de tapi ispasitori.
crezi ca ei n-ai violatori lor!!?? au, da' nu-i medaiatizeaza prea puternic sa nu strice imaginea italianului perfect!

toti au ceva cu noi? in italia, franta, elvetia, germania?
daca ai citit prima mea postare , acolo ma intrebam care este cauza si ce ar trebui sa facem ...iubesc tara asta si ma doare cand vad modul in care suntem priviti , asta e tot
sisicleo
Postat pe 10 Martie 2009 10:49
De la: zambil, la data 2009-03-10 10:46:59georgica...

pe undeva ai si tu dreptate... da' cred ca acuma vrei mai mult sa te bagi in seama... he,he,he...



atat de evident sunt ??
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 10:49
si hai sa n-o las nici pe sisilica neconsolata...

nici mie nu-mi place busuioc ala... degeaba ai voce daca esti neam de traista...

si terente avea darurile lui naturale, da' fara educatie si manere a ajuns in borcan la dr. minovici... desigur, daca ar mai trai, terente s-ar bucura, ca e si asta un fel de omagiere postuma...
zambil
Postat pe 10 Martie 2009 10:52
Geo,sunt absolut de acord cu tine.Aici ai perfecta dreptate.
mariana_alex_69
Postat pe 10 Martie 2009 10:53
De la: mariana_alex_69, la data 2009-03-10 10:53:07Geo,sunt absolut de acord cu tine.Aici ai perfecta dreptate.



termina, ca ma faci sa rosesc!
geo32
Postat pe 10 Martie 2009 10:57
nici mie nu-mi place busuioc, desi am vorbit deseori despre el..totusi nu am avut curiozitatea sa ma duc la un spectacol cu el,si doar mi se oferiseara bilete. gratis..

de ce?

nu are rasa nene...asta o ai, sau nu..
este adevarat ,te poti cizela in timp,dar el..nu o sa poata,este depasit...
iasomia
Postat pe 10 Martie 2009 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand o sa il uit ? 33 De la: minna 15 Februarie 2010 15:21
Ce ne enerveaza? 10302 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:25
Votati albastreaua 7 De la: ameno 21 August 2010 11:18
SIMPLU 75 De la: wife 19 Septembrie 2009 09:50
Am ajuns la o concluzie de-a dreptul idioata ! 16 De la: tutankhamon 22 Iunie 2009 22:07
Setari Cookie-uri