imi iubesc sotia dar ea......cred ca nu ,ce sa fac?

s-o lasi sa se duca. Nu prea ai ce sa faci altceva.
quasaria
Postat pe 2 August 2012 20:13
"Urmand cearta si reprosurile fara bataie...." si "...cand ma gandesc la lucrul asta imi vine sa-i crap capul "
Sa inteleg ca-i mai dadeai cate o bataiuta din cand in cand????
Rotty
Postat pe 2 August 2012 20:16
Amice, eu, nu te scuz ...de ce?....cum de ce?!
...nu esti "bun" la mate...ai luat-o de crescut?....in cate parti vrei sa-i crapi capu?


Fss_ssu
Postat pe 2 August 2012 22:08
inteleg ca ti-e greu si nu te acuz cu nimic si nici pe ea. asa se mai intampla in viata. nu esti primul si nici ultimul. dar nu cred ca mai poti sa faci ceva. o despartire acum va poate da o sansa la fiecare sa va refaceti viata, separat... ! stiu ca ti-e greu... dar si mai greu o sa-ti fie daca ramaneti impreuna. lasa-te de spart capete... nu gasesti nimic acolo.... si gandeste-te si la copil. vrei sa ramana orfana... ea n-are nici o vina. numai voi doi aveti. esti tanar si poate si cu ceva minte mai multa decat acum 9-10 ani !!! aduna-ti puterile si incearca sa va despartiti cat mai repede. asta e parerea mea... ! succes !!!
barboneli
Postat pe 2 August 2012 22:21
pai daca ai luat-o de la 16 ani ce vrei? era un copil, nu stia ce vrea. i-ai papat cei mai frumos ani din adolescenta, facand-o sa isi isi inceapa o viata de femeie maritata de la o varsta mica. e logic ca acum vrea si ea mai mult cand s-a mai maturizat. cat despre faptul ca dormeati separat....ti-a convenit sa stai singur, sa nu te deranjeze plansul copilului. o cred saraca ca si-a cautat in alta parte. s-o fi saturat si ea. las-o in pace sa isi faca viata cum crede ea, abia acum a deschis si ea ochii si stie ce vrea. la 16 ani ai pacalit-o, si ai bagat-o intr-o relatie serioasa, cand ei nu ii trebuia decat sa invete si sa se distreze, asa cum e normal. si se vede ca ai mai dat in ea, dupa cum te exprimi. plus faptul ca ti-a trecut prin cap sa instalezi program sa ii urmaresti activitatea pe net...doamne ce calau esti. sfatuies-te-o sa fuga de tine cat mai departe
MARILENA_25
Postat pe 4 August 2012 11:01
era sa zic o expresie nu ca i-as crapa capul voi din afara luati treaba in alta maniera poate asa as fii si eu daca asi incerca sa dau un sfat
ne iubeam era o iubire mare intre noi poate ceva a dejamagit-o dar ma gandesc la un divort si stiie ca are de pierdut ,eu nu renunt la copil asta e ce-a mai mare durere a e
eu nu am fortato sa vina la mine poate multe nu le stiti voi
dar hai sa lasam pe cineva care a trecut printr-un divort sa -mi spuna intr-o situatie ca a mea voi ramane cu copilul ,vreau sa platesca scump avem credit luat cand eram impreuna si ea fiind coplatitor vreau si pensie pentu copil si credit impartit si tot ca sa vada ce am fost pentru ea
crysty30
Postat pe 4 August 2012 16:20
De la: crysty30, la data 2012-08-02 19:24:03vreau sa va spun povestea mea si poate aveti niste sfaturi
Am 30 ani , sotia are 25 si un baietel de 4 ani ,casatoriti de 6 ani si impreuna locuim de 9 ani

...in urma cu cateva luni am prinso ca ma insela , am observat ca are mai multe apeluri la un numar de tel dintr-o alta retea ,am intrebat ce este cu acel numar si mi-a raspuns ca nu e nimic important...
...deschid programul respectiv sa vad activtatea recenta a sotiei...
...a venit intrebarea direct "te-ai culcat cu el" raspunsul a fost da si foarte linistit ca si cand a vrut sa aflu...
...i-am spus sa plece si plangea ,sa caute chirie in alta parte si a cautat...
...sunt barbat imi este greu fara o femeie este mama copilului,sotia mea care inca o iubesc am iubito si o voi iubi...
...poate era mai bine sa ma minta sa nu-mi recunoasca dar nu stiu de ce a vrut sa stiu ...adevarul...



Eu vad ca ti-ai dorit sa stii... Nu vad nicaieri ca ai incercat sa afli motivele sau sa incerci sa repari ceva... Cred ca acum e cam tarziu si ar fi mai bine pentru voi sa va vedeti fiecare de viata voastra... Nu pari deloc genul care sa stearga totul cu buretele... Nu spun ca nu se poate... Am prieteni care au trecut prin asta si sunt si acum impreuna si se inteleg mai bine ca inainte... Dar daca ea nu te mai iubeste... Nu vad ce poti face tu... Sa te iubeasca cu forta??!!
Ophiuchus
Postat pe 4 August 2012 16:45
Sa nu ma intelegi gresit... Nu am nimic cu tine... Sunt convinsa ca amandoi ati gresit... Doar ca in loc sa va faceti viata un chin, unul altuia, ati putea mai degraba sa o refaceti, chiar daca... separat... Toate bune! Indiferent de deciiziile pe care le veti lua... Indiferent daca va veti acorda o noua sansa sau veti decide sa divortati... Nu sunteti nici primii, nici ultimii care treceti prin asta...
Ophiuchus
Postat pe 4 August 2012 17:02
Crysty, chiar mare-i iubirea ia s plteasc ea pt c nu-i apreciaz dragostea!
Cel mai mult m-ai convins cu creditul luat mpreun. mprii fr creditul, c altceva nu prea mai avei...
Axl_R
Postat pe 4 August 2012 17:09
vrei sa te razbuni? gandeste-te de 10 ori inainte sa spui asemenea grozavii;
nu stii niciodata ce iti rezerva ziua dre maine; nu stii niciodata daca maine va mai exista;
si eu am trecut printr-un divort , copiii mi-au fost incredintati spre crestere si educare cu hotarare definitiva si irevocabila; intotdeuna am putut sa plec cu copiii in vacante oriunde in lumea asta pentru ca nu aveam nevoie de semnaturi; evident ca ulterior am cunoscut pe cineva si am de 15 ani un partener de viata; tatal biologic al copiilor a gresit enorm fata de copii inca de cand erau mici sa nu ai vorbim cand s-au marit; a gresit si fata de mine enorm si tot el imi promitea ca se va razbuna pe mine....etc; anul trecut a venit si s-a certat cu copiii lui de ziua lor si nu au reusit sa se mai impace; nu se mai vazusera de un an, iar in urma cu cateva saptamani tatal lor a murit;
ia spune tu "crysty30" ce a rezolvat daca s-a razbunat pe noi toti?! ce a rezolvat daca in toti acesti ani a venit mereu pus pe scandal cand isi vizita copiii?
ce a rezolvat pentru faptul ca ne ameninta pe toti de fiecare data cand venea?
nu vreau sa intru in amanunte, dar razbunarea nu aduce nimc bun.


Sa revin la cazul tau , daca nu mai puteti continua, atunci mai bine va despartiti ( probabil ca veti imparti custodia) si bine este sa va intelegeti ca sa cresteti copilul; fiecare dintre voi poate avea o alta viata , dar veti colabora la cresterea copilului;
daca veti ramane impreuna si va veti certa si va veti bate o sa traumatizati copilul.
adeline
Postat pe 4 August 2012 18:55
Povestea asta mi-a amintit de una asemanatoarwe...sotul a reusit sa obtina copilul-baiat,la divort,cu pile si "binevoitori" care-au depus marturii mincinoase...dar nu asta am vrut sa spun.. Fericit de obtinerea custodiei baiatului,la inceput i-a facut tot felul de ..mofturi;apoi a cunAsa ca...s-a dus grabit la fosta si i-a dat copilu mult disputat..fara nici o pretentie-ba ii da pensie alimentara maricica,numai sa se vada fara copilu care-i statea in cale in noua relatie!!
Finalul? Il banuiti...dar am vrut sa subliniez "dragostea mare" de tata... Doar din ambitie se "lupta" unii pt copil,nu din dragoste...
Si eu zic:divort,copilu lasa-l sotiei...numai te v-a "incurca" intr-o noua relatie...si cr
E clar ca nu te mai iubeste daca a recunoscut asa repede relatia noua-si sigur si tu ai gresit,nu mai conteaza unde-vedeti-va fiecare de viata lui!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 August 2012 20:40
Ceva am batut si-am sters..
A cunoscut o doamna care nu l-a dorit cu copil..si i-a conditionat relatia prin a-l reda mamei lui-drept ca copilu devenise ff obraznic,rasfatat si chiar..prost crescut..
Asa ca s-a dus...
restul e corect scris..SZ!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 August 2012 20:44
De la: crysty30, la data 2012-08-04 16:20:25
dar hai sa lasam pe cineva care a trecut printr-un divort sa -mi spuna intr-o situatie ca a mea voi ramane cu copilul ,vreau sa platesca scump avem credit luat cand eram impreuna si ea fiind coplatitor vreau si pensie pentu copil si credit impartit si tot ca sa vada ce am fost pentru ea


Crysty, nu e nevoie sa fii femeie sau barbat / musai sa fi trecut printr-un divort pt. a oferi o parere sau un sfat la problema ta.
Dpmdv, cred ca te simti foarte mahnit in sufletul tau de ce ti se intampla (si ca barbat) inteleg mai bine ca o femeie.Trebuie insa,sa "te aduni" in sens bun al cuvantului, sa alungi temerile inutile: ce/cat/cum, se vor intampla toate, in urma decizie(de ambele parti) a unui divort in care intr-adevar copilul va fi putin dezorientat/usor afectat. Odata cu cresterea, lucrurile se vor aseza de la sine si va intelege situatia altfel.
Parerea mea:desi ai sentimente puternice pt. copil, poti foarte bine sa lasi lucrurile la latitudinea hotararii judecatoresti(in urma divortului) sa te implici in cresterea si educarea copilului, indiferent de decizia legii.(cu sig. vei beneficia de custodie si sa o respecti asa cum ti-o cere) Ca barbat, ar trebui sa ai minimum de informatii vis-a-vis de cine se ocupa de educatia copiilor in mai mare masura si neconditiont. Nu cred ca este nevoie sa exprim un procent in care barbati fac acelas lucru, la fel ca femeile(mame)Dar e bine sa iei in calcul ca frustarile masculine ofensate dintre tine si femeie, sunt dezastruase la copil.Vb. Adelinei(daca ai citit cu atentie) nu stii ce viitor vei avea din mom. respectiv dar (e o vb.) daca te lovesti cu capul de grinda prima oara, a doua oara, putina aplecare, nu strica. Hai sa-ti fie cu %%- si refaceti-va viata cu mult echilibru psihic! Sa auzim de bine!
Fss_ssu
Postat pe 4 August 2012 21:40
Este foarte simplu ,daca iti iubesti cu adevarat sotia ,iart-o,si treci mai departe,fara reprosuri inutile si alte discutii.Ceva cu siguranta ca i-a lipsit de a trebuit sa caute in alta parte ,vezi ce anume si ofera-i tu, pentru ca pe viitor sa nu te mai insele.Despre planurile de divort, nu le mai face, ca le faci foarte prost .Risti sa pierzi tot ,indiferent daca ea este de vina ,dispozitivul tau de inregistrare nu constituie proba in instanta si pensia alimentara o vei plati cu siguranta tu.Creditul comun te va lasa si lefter si fara obiectul sau,deci las-o rapid balta si nu mai face planuri de razbunare ,ca nu sunt realiste ,sunt izvorate din dorinta ta de razbunare.Nimic nu se poate face pe aceasta lume cu sila ,cu mila sau mai rau cu forta ,gaseste acele solutii izvorate din dragoste ,intelegere si bun simt Lasa orice fel de razbunare la o parte si vei supravietui ,nu esti nici primul si nici ultimul inselat ,doar ca tu ai vrut cu tot dinadinsul sa afli ,ei bine- AI AFLAT.Esti muiltumit sper.......????
garbo265966
Postat pe 4 August 2012 23:05
Mi biei, n seara asta meritai
Axl_R
Postat pe 4 August 2012 23:10
io prefer sa mai pun
si sa ii returnez cu multumiri!;)
Fss_ssu
Postat pe 4 August 2012 23:22
Na, asta am primit-o.
Axl_R
Postat pe 4 August 2012 23:26
De la: Ophiuchus, la data 2012-08-04 16:45:03
De la: crysty30, la data 2012-08-02 19:24:03vreau sa va spun povestea mea si poate aveti niste sfaturi
Am 30 ani , sotia are 25 si un baietel de 4 ani ,casatoriti de 6 ani si impreuna locuim de 9 ani

...in urma cu cateva luni am prinso ca ma insela , am observat ca are mai multe apeluri la un numar de tel dintr-o alta retea ,am intrebat ce este cu acel numar si mi-a raspuns ca nu e nimic important...
...deschid programul respectiv sa vad activtatea recenta a sotiei...
...a venit intrebarea direct "te-ai culcat cu el" raspunsul a fost da si foarte linistit ca si cand a vrut sa aflu...
...i-am spus sa plece si plangea ,sa caute chirie in alta parte si a cautat...
...sunt barbat imi este greu fara o femeie este mama copilului,sotia mea care inca o iubesc am iubito si o voi iubi...
...poate era mai bine sa ma minta sa nu-mi recunoasca dar nu stiu de ce a vrut sa stiu ...adevarul...



Eu vad ca ti-ai dorit sa stii... Nu vad nicaieri ca ai incercat sa afli motivele sau sa incerci sa repari ceva... Cred ca acum e cam tarziu si ar fi mai bine pentru voi sa va vedeti fiecare de viata voastra... Nu pari deloc genul care sa stearga totul cu buretele... Nu spun ca nu se poate... Am prieteni care au trecut prin asta si sunt si acum impreuna si se inteleg mai bine ca inainte... Dar daca ea nu te mai iubeste... Nu vad ce poti face tu... Sa te iubeasca cu forta??!!


barboneli
Postat pe 5 August 2012 00:36
Daca nu te mai iubeste ..ce rost are sa va mai chinuiti .Ramai si tu si ea si mai ales copilul cu niste amintiri oribile .Si asta nu vei mai putea sterge vreodata .Evident ca un copil mic fie fata fie baiat va fi dat spre crestere si educare mamei .Tatal va plati pensie alimentara , asta o stabileste instanta de cati bani va fi vorba .Vacante una la tata ,una la mama .
Cunosc un caz de razbunare din partea tatalui care isi dorea copilul tot asa din orgoliu .A vazut ca nu l-a obtinut in instanta .S-a dus frumos si a luat din casa unde a ramas mama si copilul electrocasnicele ...Iar copilul vazand ca nu mai are televiror sa se uite la un desen animat , a perceput asta ca o pedeapsa .De atunci refuza sa vorbeasca chiar si la telefon cu tatal egoist .Iar instanta nu poate obliga un copil sa isi petreaca vacanta cu tatal , daca nu doreste asta ..vezi unde se poate ajunge ? Cristi , nu te mai razbuna .Daca ai luat-o trebuia sa ai grija de ea .Nu sa simta lipsuri ..e pacat .Cand vei intalni pe altcineva ,iti vei fi dorit sa termini cu prima sotie mai repede .Dar acum nu vezi lucruril asa , te agati cu disperare de ceva care iti scapa printre degete .Relatia e terminata ...Accepta situatia pentru binele copilului ,daca nu esti egoist .
Maria2009
Postat pe 5 August 2012 12:46
Pacat ca inca o familie se destrama....Nu inteleg cum de tu ca barbat care sustii ca iti iubesti sotia nu reusesti sa realizezi ca o femeie neglijata din mai multe pcte de vedere la care se adauga sau nu violenta de limbaj si/sau fizica ajunge sa-si doreasca altceva!?Consideri cumva ca prin faptul ca aveti un copil inceteaza sa-si mai doreasca sa fie iubita,admirata de sotul ei?Soc-simte nevoia mult mai puternic sa-si simta partenerul alaturi.De ce ai incetat sa dormi cu ea?Sunt convinsa ca ai facut-o sa se simta mai putin femeie incepand cu acel moment.Dc in ochii tai nu s-a mai vazut cea mai frumoasa femeie,s-a oglindit in ochii altcuiva.Imagineaza-ti-are doar 25 de ani!Nici macar nu e femeie in adevaratul sens al cuvantului,inca se descopera.Lasa deoparte amenintarile si orgoliile,acum are alaturi probabil un barbat mai puternic(intelegi ce vrei) decat tine si nu o vei atinge prin razbunarea ta de om ce a pierdut tot.Singurul ce va resimti va fi copilul.Vrei asta?Probabil nu te intereseaza,ai orgoliul prea mare.Lasa pe altul sa-i faca fericiti,fii sigur ca dc sotia te-a parasit pe tine ca sot,nu va face prostia sa ramana lg unul care sa nu o faca fericita.
garbo188355
Postat pe 5 August 2012 12:48
De la: garbo188355, la data 2012-08-05 12:48:58Pacat ca inca o familie se destrama....Nu inteleg cum de tu ca barbat care sustii ca iti iubesti sotia nu reusesti sa realizezi ca o femeie neglijata din mai multe pcte de vedere la care se adauga sau nu violenta de limbaj si/sau fizica ajunge sa-si doreasca altceva!?


hai sa nu exageram... intr-o despartire de obicei sint de vina ambii. Nu numai el, nu numai ea. Daca femeia aia avea caracter, nu ajungea sa insele. Isi discuta problemele si alegea o cale - laie sau balaie - cu barbatu-sau inainte sa apara un altul.
Aici deja e fapta consumata, nu mai are importanta - important de acum incolo e sa sufere cit mai putin COPILUL, pentru ca el nu are mijloacele si capacitatea unui adult de a gestiona schimbarile. Ambii ar trebui sa fie focusati pe a face tranzitia mai lina pt copil, nu pe orgoliile proprii.
quasaria
Postat pe 5 August 2012 13:10
...Cu totii gresim...asta i viata...important este cu ce ramanem dupa...ne maturizam sau copilarim in continuare...fiecare avem felul nostru de a iubii...si ...de multe ori nu ne exprimam cum ar trebui sentimentele...aici intervine problema....sfatul meu este sa i dai drumul...important este ce ti doresti tu ..pt tine ...de la viata...daca ti doresti...esti tanar si poti sa fii fericit intadevar....gandeste te ca nu e pt tine....bafta
gina375
Postat pe 5 August 2012 13:35
Cum sa-i dea drumul? Nu ai citit ca la gandul plecarii ei doar,i vine sa-i crape capul ? Oameni care gandesc in felul asta,sunt pentru mine zero barat
Rotty
Postat pe 5 August 2012 13:41
Vorbesti din carti.Quasaria.In viata reala se intampla altfel.Suntem oameni,nu am intalnit inca persoana in masura sa ii judece pe ceilalti,cu toate ca toti suntem buni la sportul asta.In general cei care dau cu piatra primii si o fac pe moralistii sunt cei care o si comit cel mai grav(scuza-mi exprimarea).Hai sa lasam basmele si filosofia neaplicata!Lumea asta nu e perfecta,toti cautam fericirea si putini o atingem,(aproape)toti plecam de la premisa ca nu vom insela si nu vom fi inselati,dar se intampla.....etc.Imi mentin parerea-in acest caz sotia domnului nu-si poate spune varianta,dar cred ca dc ar face-o,nu ar fi pusa la zid pt infidelitate la un mod f dur.Dc el este violent,nu ar tb sa stea singur in preajma copilului.Si sa-ti mai zic ceva(strict pctul meu de vedere)-nimeni nu e nebun sa-si riste familia inseland decat dc constata ca nu mai are ce pierde.
garbo188355
Postat pe 6 August 2012 10:34
eu nu inteleg ce v-ati pus toti cu atat inversunare pe capul omului "sfintilor"ca voi ati face asa si nu asa ca voi nu ati zice asa ca ati zice altfel....normal ca omul e suparat si isi spune oful cu acel "crapat capul"..daca era il crapa in acea dimineatza nu mai statea sa va zica voua aici asa si il vedeati ulterior la stiri..nu toti amenii sunt moi ca si guma de mestecat .fiecare are caracterul sau..in fine,.eu cred ca a iubit-o si inca o mai iubeste dar daca nu stiti de la iubire la ura nu sunt decat cativa pasi.......si...tot o dati inainte toti cu "daca nu te mai iubeste"....pai daca nu il mai iubeste nu trebuie sa faca totu;l pe ascuns iar pe el sa il tina de prost acasa...nu il mai iubeste ..ok,ii spune si gata....nu merge sa stai cu fundul pe 2 scaune va spun eu ca am destula experienta de viata...si..ce compromis ...numai papa lapte fac compromisuri si aici ma refer si la femei si barbati ca toti inseala in egala masura...care compromis..ce e ala ?cu ce se mananca?adica sunt luat de prost dar eu accept pentru binele nu stiu cui ...nu s-a nascut nimeni legat unul de celalalt...sfatul meu este sa isi vada de treaba si sa o lase sa plece unde stie ea mai bine ...femei mai sunt pe lumea asta destule ...iar pe viitor sa incerce sa cunoasca mai bine persoana....adevarul este a fata era tanara si .nu ar fi trebuit sa o ia asa de tanara..acum ...cel mai bine e sa isi vada de treaba si gata...nu e singurul om ...si altii au trecut prin astea ..dar fara violenta....
thex26
Postat pe 7 August 2012 02:10
De la: garbo188355, la data 2012-08-06 10:34:11VHai sa lasam basmele si filosofia neaplicata!Lumea asta nu e perfecta,toti cautam fericirea si putini o atingem,(aproape)toti plecam de la premisa ca nu vom insela si nu vom fi inselati,dar se intampla.....etc.I


sa inseli nu "se intimpla" - o faci tu. Asa cum nu poti sa omori un om ca "se intimpla", sa minti ca "se intimpla", sa furi ca "se intimpla" nici nu inseli ca se intimpla - ci pentru ca TU asa DECIZI.
quasaria
Postat pe 7 August 2012 05:24
355 scz. da io zic asa: daca faci o mancare, care n-o mananci nci tu ca :te deranjeaza, nu-ti place, nu ai pus toate condimentele pe gustul tau, nu ai bucatarul care sa te initieze sa faci alta,nu ai fiert-o cat trebuie, ti-e foame si vrei sa mananci, nu-ti place (filozofia, realitatea)dar esti innebunita de foame, nu accepti un sprijin o idee de la bucatar??....eeeee! atunci , risti sa ramai flamanda si sa te imbolnavesti,vrei asa?.....treaba ta!
Da, nu-i bine?
Fss_ssu
Postat pe 7 August 2012 11:00
De la: quasaria, la data 2012-08-05 13:10:47
De la: garbo188355, la data 2012-08-05 12:48:58Pacat ca inca o familie se destrama....Nu inteleg cum de tu ca barbat care sustii ca iti iubesti sotia nu reusesti sa realizezi ca o femeie neglijata din mai multe pcte de vedere la care se adauga sau nu violenta de limbaj si/sau fizica ajunge sa-si doreasca altceva!?


hai sa nu exageram... intr-o despartire de obicei sint de vina ambii. Nu numai el, nu numai ea. Daca femeia aia avea caracter, nu ajungea sa insele. Isi discuta problemele si alegea o cale - laie sau balaie - cu barbatu-sau inainte sa apara un altul.
Aici deja e fapta consumata, nu mai are importanta - important de acum incolo e sa sufere cit mai putin COPILUL, pentru ca el nu are mijloacele si capacitatea unui adult de a gestiona schimbarile. Ambii ar trebui sa fie focusati pe a face tranzitia mai lina pt copil, nu pe orgoliile proprii.


Q......ca de obicei tu esti mai rationala si mai corecta decat toti

vad ca toata lumea de aici da sfaturi pentru el sau pentru ea insa la copil nu prea sau gandit
dupa opinia mea, nu mai conteaza acum cine este vinovat si cine nu, faptul este consumat si casnicia se va destrama...asta-i clar! in consecinta, ar trebui sa te pui de acord cu ea in privinta divortului si sa va vedeti de viata voastra nu este o adevarata tragedie un divort.....poate o a doua sansa este mai buna si iti poti continua viata cu o alta persoana mai potrivita pentru tine

daca apelezi la razbunare, risti sa lezezi foarte mult psihicul copilului si nu se merita....nu are nicio vina in toata povestea asta ; faptul ca vrei sa o faci sa sufere din toate punctele de vedere, va afecta si copilul care sigur va ramane cu mama ei!


tymbark
Postat pe 7 August 2012 11:39
Ideea era ca violenta in familie este de neacceptat!Acest om da semne clare de reactii de acest gen.Unii o acuza pe sotia d-nului ca a inselat inainte de a divorta.Ma retin in a-mi expune inca o data pctul de vedere.Copilul va fi fericit dc mama lui este linistita si iubita.Altfel,toate frustrarile ei i se vor transmite sau si le va varsa asupra lui.Dc nu intelegeti un rationament atat de simplu,asta este.Cat despre-De ce vrei altceva dupa casatorie,nu puteai deschide ochii inainte?-vreau sa va aduc in vedere faptul ca oamenii se pot shimba dupa,in special barbatii,si te poti frige rau de tot.Ideal este sa spui pa fara sa inseli,dar viata nu este ideala!
garbo188355
Postat pe 7 August 2012 14:37
"viata nu e ideala" - discutam de imaterie sau...? Constelatia astrala? Karma? Energii divine?
Marioara l-a calarit pe Costel - e foarte simplu. Nici o "viata", nici o filozofie sau analiza conceptuala... nici macar vreo paradigma in chestia asta.
quasaria
Postat pe 7 August 2012 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie urgent de un sfat va rog 121 De la: sufletista 5 Ianuarie 2010 18:51
oare cate mame fac asa fara un motiv 73 De la: eladaela 21 Decembrie 2009 21:59
Mi-am parasit sotul acum cateva luni,locuiesc 5 De la: garbo182398 10 Ianuarie 2012 07:03
Eu maritata el arestat 27 De la: garbo116458 12 Martie 2011 14:02
vreau o parere 50 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:59
Setari Cookie-uri