De ce femeile isi schimba parerea despre barbatul lor, dupa un timp ?

De observat ca unele femei ii culpabilizeaza in corpore pe barbati de esecul lor in relatie, foarte putine pareri sunt neutre si obiective. Intrebarea care se ridica este de ce mai au nevoie femeile de barbati? Femeile stiu de fapt ce le rezerva o relatie cu un barbat, dar spera in naivitatea lor ca vor primi ce au visat candva. Insa naivitatea nu poate fi invocata la infinit. Si raspunsul este dupa umila mea parere ca femeile vor un anumit tip de barbat, o strutocamila ideala care tine loc de card, aspirator, aragaz, mobila, umbrela, caraus, vulcanizare, tamplar, si din cand in cand...vibrator.
In schimb alte femei isi inteleg natura lor si nu numai atat, ii inteleg pe barbati si bineinteles nu ajung niciodata sa isi planga de mila.
taur_atipic
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:26
te inseli, taure.. acum cine suprageneralizeaza?

Dar am o intrebare: ce-ai vrut sa spui cu fraza asta ?

Femeile stiu de fapt ce le rezerva o relatie cu un barbat, dar spera in naivitatea lor ca vor primi ce au visat candva.
kyra
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:27
Spun ca este o mare discrepanta intre vis si realitate.
taur_atipic
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:33
Suna teribil ce spui tu acolo.
kyra
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:38
Poate ca e teribila trezirea la realitate. Barbatii sunt asa cum sunt, nu sunt asa cum ii viseaza o femeie.
taur_atipic
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:41
Pacat... Ati fi mult mai frumosi, taure...
kyra
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:01
ok picatura...picam la pace.
Ioana007
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:07
tauriciule...
poi tati,si femeile e asea cum e,nu cum le visati voi...
sau asta nu-i discrepantza,nu se pune numa' ailanta?
preciouss
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:05
Pai fiecare visam ceva ,cand ne gasim partenerul.....ideal.
Numai ca aici intervine flerul,sau norocul fiecaruia,in a vedea adevaratul....om pe care il iubeste......
Noi nu vrem de la ele sa fie mame,bucaterese,masini de spalat,menajere,sa faca aprovizionarea,......si sa fie si saritoare la pat!!!
Daca ar fi mai multa intelegere,ar exista o adevarata comunicare,....nu ar fii atatea discutii,si divorturi,.....
TEODORRD
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:13
nici daca nu ne place ce ni se comunica ??
blanca
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:17
adevar nu e ce se spune, ci ce se aude
anticenzura
Postat pe 6 Septembrie 2009 23:40
sau adevar e ce se vede

http://libertatea.ro/stire/e-oficial-barbatii-vorbesc-cu-sanii-femeilor-255137.html

dar voi stiati deja k barbatii e porci
anticenzura
Postat pe 7 Septembrie 2009 00:31
De la: Ioana007, la data 2009-09-06 18:07:30ok picatura...picam la pace.

Ok! Am fost noi vreodata in "razboi"?
Eu cred ca nu!
Putin scurtcircuit la prima "intalnire" si atat!
Nici nu merita!
Zau!
Si pe bune ca imi plac mult creatiile tale! Nu e chestie de "periaj". Urasc sa fac asta! O sa-ti urmaresc blogul!
picaturaderoua
Postat pe 7 Septembrie 2009 00:51
De la: taur_atipic, la data 2009-09-06 17:26:03De observat ca unele femei ii culpabilizeaza in corpore pe barbati de esecul lor in relatie, foarte putine pareri sunt neutre si obiective. Intrebarea care se ridica este de ce mai au nevoie femeile de barbati? Femeile stiu de fapt ce le rezerva o relatie cu un barbat, dar spera in naivitatea lor ca vor primi ce au visat candva. Insa naivitatea nu poate fi invocata la infinit. Si raspunsul este dupa umila mea parere ca femeile vor un anumit tip de barbat, o strutocamila ideala care tine loc de card, aspirator, aragaz, mobila, umbrela, caraus, vulcanizare, tamplar, si din cand in cand...vibrator.
In schimb alte femei isi inteleg natura lor si nu numai atat, ii inteleg pe barbati si bineinteles nu ajung niciodata sa isi planga de mila.




Sa inteleg ca tatal tau a fost un 'strutocamila'???
Nu mai de graba problema de educatie,..mai rau lipsa de educatie..
Pleci la drum la intamplare,..sau pleci la drum atras de o iluzie...'fat frumosul calare pe calul ce mananca jar'...povesti pentru adotmit copii,dar nu toti copii adorm cu aceleasi povesti...
anca_53
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:47
De la: taur_atipic, la data 2009-09-06 17:26:03De observat ca unele femei ii culpabilizeaza in corpore pe barbati de esecul lor in relatie, foarte putine pareri sunt neutre si obiective. Intrebarea care se ridica este de ce mai au nevoie femeile de barbati? Femeile stiu de fapt ce le rezerva o relatie cu un barbat, dar spera in naivitatea lor ca vor primi ce au visat candva. Insa naivitatea nu poate fi invocata la infinit. Si raspunsul este dupa umila mea parere ca femeile vor un anumit tip de barbat, o strutocamila ideala care tine loc de card, aspirator, aragaz, mobila, umbrela, caraus, vulcanizare, tamplar, si din cand in cand...vibrator.
In schimb alte femei isi inteleg natura lor si nu numai atat, ii inteleg pe barbati si bineinteles nu ajung niciodata sa isi planga de mila.


Si barbatii culpabilizeaza femeile pentru esecurile in relatii. Si ei spera ca femeia e nu stiu cum si in nu stiu ce fel. Si ei cred ca e si sotie si amanta si fotomodel si mama si bucatareasa etc...
Si as vrea sa cred ca ce-ai spus tu e adevarat, ca daca intelegi si vezi si accepti omul de langa tine cu defectele lui e mai bine... Numai ca nu stiu de ce intamplarile ma tot contrazic: si cele din viata mea si cele din a altora. Si daca iei omul ca atare, el tot va fi tentat fie sa creada ca esti prea buna pentru el, fie ca el e prea bun pentru tine. Am auzit mai multe variante.
Oricum intr-o relatie exista doar culpa comuna. Nici o relatie nu seamana cu alta si chiar daca ai invatat sa eviti anumite greseli intr-o relatie nu vei fi scutit sa faci altele in urmatoarea relatie. Suntem inventivi.
snowflake
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:14
Intra pe linkul care se gaseste sub replica mea.Acolo ai sa gasesti mai multe.Si poti sa spui ce doresti.
Ioana007
Postat pe 8 Septembrie 2009 17:15
..... seracii barbati or fost "o strutocamila ideala care tine loc de card, aspirator, aragaz, mobila, umbrela, caraus, vulcanizare, tamplar, si din cand in cand...vibrator" - adeca a vrut sa ne spuna ca dumnealor or fost boi si cand si-or dat cu sama ce face fomeia din ei or vazut oarece rosu la ochi si s-or facut tauri... multam frumos ca m-ai iluminat si pa mine ca eram tare neiluminata
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:29
taurelule, femeile isi schimba parerea dupa un timp despre barbati din pricina ca acestia isi schimba parerea despre ele si le considera o menajera...o mobila in casa..bucatareasa...masina de facut copii...doica...bona....si orice altceva decat femeia de care s-au indragostit.
Nu toti/toate isi schimba parerea la 180 grade, unii/unele schimba mai putin sau chiar foarte mult.
Cum sa nu-ti schimbi parerea cand partenerul/partenera tau/ta devine din persoana iubita inamicul tau nr.1? (batai, scandaluri,betii, tradari, neglijari.....pot fi o paleta intreaga de schimbari )
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:37
De la: ANTA, la data 2009-09-08 14:47:28
De la: taur_atipic, la data 2009-09-06 17:26:03De observat ca unele femei ii culpabilizeaza in corpore pe barbati de esecul lor in relatie, foarte putine pareri sunt neutre si obiective. Intrebarea care se ridica este de ce mai au nevoie femeile de barbati? Femeile stiu de fapt ce le rezerva o relatie cu un barbat, dar spera in naivitatea lor ca vor primi ce au visat candva. Insa naivitatea nu poate fi invocata la infinit. Si raspunsul este dupa umila mea parere ca femeile vor un anumit tip de barbat, o strutocamila ideala care tine loc de card, aspirator, aragaz, mobila, umbrela, caraus, vulcanizare, tamplar, si din cand in cand...vibrator.
In schimb alte femei isi inteleg natura lor si nu numai atat, ii inteleg pe barbati si bineinteles nu ajung niciodata sa isi planga de mila.




Sa inteleg ca tatal tau a fost un 'strutocamila'???
Nu mai de graba problema de educatie,..mai rau lipsa de educatie..
Pleci la drum la intamplare,..sau pleci la drum atras de o iluzie...'fat frumosul calare pe calul ce mananca jar'...povesti pentru adotmit copii,dar nu toti copii adorm cu aceleasi povesti...


Daca ai observat nu am nominalizat. Dar daca nu te afli printre femeile care ii inteleg pe barbati, poti face eforturi de acum incolo.
taur_atipic
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:33
Celor care simt nevoia unui comentariu subiectiv, le doresc sa reuseasca sa isi inteleaga barbatul din viata lor. Pe acest plan nici un efort nu va fi destul.
taur_atipic
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:38
femeile sa-si "inteleaga" barbatii lor?! dar,oare,barbatii STIU sa isi iubeasca si sa isi respecte femeile lor? ca pretentii,,,cit cuprinde
LILO
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:48
ei, lilo, nu ai inteles nemic :berbati nu tre sa le iubeasca si sa le respecte pe femei, ca ei e macio
ele sunt nebune ca isi schimba parerea despre berbatii lor in timp - adeca in traducere libera, nu si-o schimba in timp util......
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 23:55
da,in timp,impresia tot si-o schimba(bietele femei) mai bine mai tirziu,decit niciodata
LILO
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:02
Degeaba incercati sa convingeti ca pamantul e patrat. La donna e mobile...
taur_atipic
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:47
....care mobila? dincolo era mai ieftin
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:48
mobila? si eu nevoie...ca m-am saturat de fixa
panty_C
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:53
vedeti? ei ne considera mobile..adeka sa facem de toate!copii,menaj,sa aducem bani acasa...mobile...adeka:la cumparaturi cu noi,supuse...sau.. sa fim ca nesthe mobile d-acelea de:sufragerie,bucatarie,dormitor,
LILO
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:54
taur,
vorba zice: "la asa intrebare, asa raspuns"

tu zici ca femeile acuza barbatii de sfarsitul unei relatii, altii zic ca ei chiar sunt vinovati, alti ca vina e comuna, etc.. in n-spe pagini. pe scurt cate bordeie atatea obiceie...

dar tu ai deschis discutia cu de ce isi schimba femeile parerea despre barbatul lor? femeile e si tre' sa fie subiective... tu ai pus intrebarea aici, fara sa precizezi un lucru... cand femeia si-a schimbat parerea, ti-a zis si de ce? ca daca zici ca tu ai ramas la fel de la 1 zi pana la x ani, nu te cred. nu poti sa ceri obiectivitate la o chestie care n-are nimic a face cu ea... ca doar nu vorbim de criza economica mondiala...
snowflake
Postat pe 9 Septembrie 2009 01:02
...nici criza nu este obiectiva...adeca - unu o face si scapa, iar altuia i-o trage
daria_
Postat pe 9 Septembrie 2009 01:11
Doar in intentii suntem obiectivi. In rest, orice parere subiectiva s-ar expune nu va schimba nimeni istoria. Femeia tot statornica va fi, precum oceanul "pacific" de calm. Taurasul cam are dreptate
anarax
Postat pe 9 Septembrie 2009 01:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
drepturi parintesti..limitarea lor 21 De la: delinu 10 Ianuarie 2016 18:37
Asa doare pe toata lumea? 141 De la: MirelaClaudia 15 Ianuarie 2016 19:09
drept dupa divort 4 De la: iuliana_sava 3 Decembrie 2011 22:54
tutela copiilor 12 De la: Ioana007 15 Mai 2010 15:32
Concubinaj si partaj 30 De la: garbo_409768 10 Ianuarie 2016 18:36
Setari Cookie-uri