De ce femeile isi schimba parerea despre barbatul lor, dupa un timp ?

Este o greseala de timp.Confucius nu spune, ci a spus.De atunci pana in prezent a inceput sa miroasa.
Ioana007
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:45
Da,dar de cand a spus.....in China s-a respectat....de asta sunt atitia chinezi......eu nu divortau,ci se inmulteau!!!
TEODORRD
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:50
bluecyborg.de ce crezi ca ajungi sa cunosti un om ,dupa ce stai o vreme,alaturi de el?eu,nu cred ca ne cunoastem(cu adevarat)nici pe noi insine!suntem SUPUSI schimbarilor neincetat! nu descoperiti,ca v-ati schimbat unele mentalitati,de-a lungul anilor???
LILO
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:52
Femeile nu-si schimba parerea despre barbatii lor dupa un timp de convietuire. Eu as zice altceva:ca nu sunt in stare si destul de mature sa-i vada asa cum sunt de la inceput. Caci ele ii ridica pe piedestal, facandu-le statuie,aducandu-le ofrande. Ele, femeile sunt cele care nu inteleg ca si barbatul e doar un OM ca si ele, cu bune, cu rele, ca poate gresi. Atata timp cat tinerele vad numai ingerasi zburand si inimioare sclipitoare....vad si faptul ca barbatii se schimba, cand, de fapt, ele nu au vazut realitatea de la bun inceput: barbatul de langa ele asa era. DAR FEMEILE VOR SA VADA NUMAI PARTEA BUNA, la inceput!
maya73
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:18
De la: maya73, la data 2009-09-04 21:18:16Femeile nu-si schimba parerea despre barbatii lor dupa un timp de convietuire. Eu as zice altceva:ca nu sunt in stare si destul de mature sa-i vada asa cum sunt de la inceput. Caci ele ii ridica pe piedestal, facandu-le statuie,aducandu-le ofrande. Ele, femeile sunt cele care nu inteleg ca si barbatul e doar un OM ca si ele, cu bune, cu rele, ca poate gresi. Atata timp cat tinerele vad numai ingerasi zburand si inimioare sclipitoare....vad si faptul ca barbatii se schimba, cand, de fapt, ele nu au vazut realitatea de la bun inceput: barbatul de langa ele asa era. DAR FEMEILE VOR SA VADA NUMAI PARTEA BUNA, la inceput!
Nu se cunosc fratii intre ei,iar sotii nici dupa 50 de ani inca nu se cunosc bine pt ca viata ii pune in diferite sityatii si oamenii actioneaza din instinct ,iar reactiile sunt altele decat le invatam in timp,unul fata de altul.
Dalimi
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:24
toti oamenii isi schimba parerile despre toti si toate dupa un timp. dar valoarea autentica ramane, rezista - in general - tendintei spre dezorganizare a materiei (sa-i zic decrepitudine?). nimeni nu ne invata ca o relatie trebuie ingrijita si intretinuta, separat cumva (nu in sensul de rupt) de sentimente.

cum sa nu iti schimbi parerea cand, dupa ani si ani, apare concurenta, young and fresh? :D

aici intervine si viziunea de viata a fiecaruia (acea mult blamata morala): crezi in valoarea familiei tale, parterner(a), copii sau alegi sa dai iama in prospatura, cu gandul ca o viata ai si tre' traita din plin?
anticenzura
Postat pe 5 Septembrie 2009 03:48
De la: maya73, la data 2009-09-04 21:18:16Femeile nu-si schimba parerea despre barbatii lor dupa un timp de convietuire. Eu as zice altceva:ca nu sunt in stare si destul de mature sa-i vada asa cum sunt de la inceput. Caci ele ii ridica pe piedestal, facandu-le statuie,aducandu-le ofrande. Ele, femeile sunt cele care nu inteleg ca si barbatul e doar un OM ca si ele, cu bune, cu rele, ca poate gresi. Atata timp cat tinerele vad numai ingerasi zburand si inimioare sclipitoare....vad si faptul ca barbatii se schimba, cand, de fapt, ele nu au vazut realitatea de la bun inceput: barbatul de langa ele asa era. DAR FEMEILE VOR SA VADA NUMAI PARTEA BUNA, la inceput!


Punct ochit - punct lovit ! Aici e buba ! Cea mai mare greseala e sa-l ridici pe cel (cea) de care te-ai indragostit pe un piedestal, transformandu-l intr-un soi de idol, cand El (Ea) e doar un simplu om, cu defecte si calitati, ca tot omul...Personal cred ca idealizarea sau idolatrizarea e cel mai mare dusman intr-o poveste de dragoste...Am patit-o pe pielea mea (acuma, drept ca aveam doar 16 ani cand m-am indragostit de fostul meu sot cu care m-am maritat la 20 de ani, dupa 4 ani de corespondenta asidua si idolatrizare a lui asa, de departe...Nu l-am cunoscut deloc, ca om, ce sa-l cunosc, ca abia-abia bajbaiam sa ma cunosc pe mine insami !) Si iaca asa am invatat ce SA NU MAI FAC ...
Nathaly_Albu
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:15
buna dimineata, Nathaly
da' un pic de cafea mai faci? pentru cei care n-au ajuns inca sa doarma...
pik_nik
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:17
femeile sint foarte schimbatoare
inis
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:25
da.
schimba intre ele barbatii
pik_nik
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:27
si ei pe ele de plictiseala
inis
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:29
Ca la Timisoara.
Ioana007
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:38
Buna dimineata ! Si, o zi buna, tuturora ! Da, Pik, tocmai imi beau cafeaua. Hai si tu !
Nathaly_Albu
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:38
multumesc, pastreaz-o calda, ca mai am 4 ore de job
pik_nik
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:40
Condoleante, Pik, ca sa zic asa... Lasa, ca o sa treaca si astea 4 ore.
Nathaly_Albu
Postat pe 5 Septembrie 2009 08:42
Pai la ce iti mai trebuie cafea daca iesi de la munca? Ca te duci sa te culci. Acu' daca vrei. Daca nu, lingura'n brau.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 09:38
Ioana, Confucius SPUNE, nu A SPUS. Prezentul este folosit corect, in detrimentul perfectului compus. Confucius traieste si e bine mersi. Ca dovada, ii gasesti fotografia in profilul meu . Luni ii voi mai face o fotografie, cu un ziar alaturi, din care sa se vada data
Poison
Postat pe 5 Septembrie 2009 10:07
ai dreptate, micass. mai bine torn in mine un tort de inghe' de ciocolata, cu o ciocolata alaturi, beau o ciocolata apoi si dorm, nu?
pik_nik
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:39
si io de la ciocolata doooooorm .e,he,heeeee.....
blanca
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:51
De la: pik_nik, la data 2009-09-05 12:39:22ai dreptate, micass. mai bine torn in mine un tort de inghe' de ciocolata, cu o ciocolata alaturi, beau o ciocolata apoi si dorm, nu?

Ciocolata calda nu ma prea da pe spate, dar un tort de incghetata de ciocolata cu bucati de ciocolata in el e intotdeauna bine venit.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:15
inghetata, fara mineee ???
kyra
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:16
Nu bre. Am spus ca te astept.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:23
faca-se voia voastra! inghetata de ciocolata cu micass si kyra!
pik_nik
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:26
Cedezi cam greu.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:27
pik_nik
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:29
Ingerash cu coarne.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:39
si cu frisca. tot de ciocolata.
pik_nik
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:43
Moama, ce te-ai salvat pe final. Frisca bleah.
Micass
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:46
Si filozofii mai mor de batranete si dau fotografiile urmasilor lor prin testament.Eu imi las poeziile.
Ioana007
Postat pe 5 Septembrie 2009 19:51
Frumoase poezii!
Sensibil esti, chiar daca nu pari!
Si m-am lamurit si eu in sfarsit cu "sexul" mariei tale! (hai nu fi rautacios acu'!)
Cu toate ca de mult te citesc pe aici pe forum... chiar de la inceputuri... dar am pierdut firul la un moment dat!
picaturaderoua
Postat pe 5 Septembrie 2009 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de pareri/sfaturi 11 De la: garbo_2702 11 Iunie 2012 16:08
divort - partaj 17 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:54
impas 28 De la: garbo_402078 16 Iulie 2014 14:26
partajarea bunurilor comune 10 De la: garbo253760 25 Mai 2012 11:52
gfh 20 De la: eladaela 23 Noiembrie 2009 12:43
Setari Cookie-uri