Ce faci cand fostele sunt ......in prezent ...prietene?

Garbo 644 eu zic ca daca tot tu si ,,fostul" va iubiti din ,,copilarie" poate ii cuplati si pe cei doi ,,victimele colaterale" pe sotul tau cu sotia tipului..ca ar merge asa in X ; sau varianta 2 sa va iubiti in ,,formatie de 4" ..de ce nu ...
reyya
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:37
reyya, asta a fost propunerea mea intr-un topic cu familia, parca!
i-am zis "modelul familiilor infratite"
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:39
la pariu ca una din cele doua tipe incepe sa se distanteze..??!! prima data asa..in alergare usoara..dupa aia cam cu 180 viteza... cu iubirea nu te joci :-)
reyya
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:43
cine e curios poate incerca sa vada ce iese
reyya
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:43
ei, asta-i partea interesanta! ca in modelul asta nu se intra pe baza de optiuni, ci te trezesti in el
tu decizi ce faci mai departe, atat
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:46
dupa ce ,,arzi in flacari" iesi la o alergare( viteza) :-) si fara sanse de revenire dar ..chestie asta tine de optiune sau varinata 2 ...ii tragi un sut in fund nenorocitului care a alergat dupa ,,doi iepurasi" si continui iubirea cu iepusarul second sau first...ca nu mai conteaza..iti dai seama ce drama pe ala ,,parasit de nevasta si amanta " in acelasi timp..cele doua iubindu-se in tihna"
reyya
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:52
suna interesant
hmmm...dac-as putea sa povestesc...
pik_nik
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:55
Dar cin'te tine?
Doara
Postat pe 5 Decembrie 2009 09:54
Buna... eu sunt fosta... actuala "prietna"

ne-am depsartit acum cateva luni dupa o relatie de 6 ani jumate si el se intalneste acum cu altcineva.. de cateva luni... a stat o saptamana singur!!!! n-o cunosc stiu ca inca nu e serios... dar am zis sa va spun de experienta de pe partea cealalta.

am incep[ut sa ne vedem sa vb pt ca ma ajuta cu diverse chestii. Du va faceti iluzii. Sentimentele intre fost sunt foooarte profunde.

Fiind prieteni si vazandu-ne atat de des, retraiam numai partea frumoasa fostei relatii... nu mai existau obligatiile, astptarile neimplinite care au dus la ruperea relatiei. Asa ca a fost un pas mic pana sa degenereze prietenia. la mine a durat o saptamana pana sa-mi dau sema cat este de gresit. acum ma fortez sa nu ne mai vedem... e greu

Dar prietenie cu fost din experienta mea nu exista. Este profund gresit si daunator. Nu se vindeca ruptura nicodata. Nu mai reusesc sentimentele sa treca. Trebuie rupta punct. Poate sa se vada cu fratele dar numai ei 2.

Aratati-le actualilor vostri post-ul meu si spuneti-le sa puna stop "prieteniei", pentru ca ori degenereaza prietenia ori se va gandi intotdeuna la ea. Nu e doar parerea mea, aceeasi exerienta au avut-o si multi alti prieteni de-ai mei, mi-a zis si un coleg de serviciu exact acelasi lucru care nu reusea sa se desparta de fosta.

Trebuie rupt "clean cut" ca fiecare sa se vindece complet in timp si sa-si poata continua viata intr-o sanatate sufleteasca deplina...

Mult succes si luati masuri drastice!
Oana_M
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:15
cand l-am cunoscut a spus ca nu are obligatii si nu este insurat, ma facut sa ma indragostesc de el este un adevarta manipulator a durat relatia mea si cu cealalta persoana 8ani lungi si grei plini de suferinta si amagiri sa nu mai vb de minciuni. un craciun cu mine , anul nou cu ea.+ ce prindea pe traseau. Sa nu mai vb de violenta folosita asupra mea cand era prins cu minciuna tot pe mine ma batea.ca orice femeie simte cand este mintita nu am mai putut suporta si i-am dat putinele haine pe care le tine-a la mine asa sa aiba un loc cald si la mine.,pt siguranta.Nu m-am inselat era plecat la Brasov cu alta noua >care si pe aia a mintit-o la fel cum ma mintit si pe mine cand ma cunoscut ca el saracul avut chinion de unde?!el e cu f.m promleme.am intrat in depresii plangeam din orice,dar pe el nu la interesat lacrimile mele si suferinta mea ca sa nu spun ca mi-a iesit papa nicolau cu ceva probleme nici nu ma crezut>sa tinem cont acest om a alergat dupa mine timp de 7 ani lungi nu ma lasat in pace si spunea ca sunt femeia vietii lui. bla bla bla!sa nu mai dati a doua sansa barbatilor eu asa am facut i-am dat multe sanse si am pierdut !nu merita nimeni ,l-am iubit pe acest ca o nebuna sa constat ca nu merita nici macar un pahar de apa la cata suferinata mi-a provocat mie si familiei mele. am trait doar din promisiuni si vorbe goale> deci mare atentie nu faceti ca mine!
garbo068195
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:13
Capul sus si mergi inainte. Cu siguranta o sa gasesti altul mai bun ! Bucura-te de viata - e cel mai frumos dar pe care-l avem !
anisoaraf
Postat pe 5 Decembrie 2009 19:18
De la: garbo079644, la data 2009-12-04 15:39:49Ma rog la Dumnezeu sa ma ierte,sa ne ierte,si sper din tot sufletul sa nu se intample asta.
Avem grija sa nu se afle,suntem foarte atenti.


am o banuiala ca si fostul meu facea la fel... si chiar m-a aburit de vreo 2 ori cand l-am prins. dar dupa cum am spus, lumea nu e niciodata suficient de mare... si oamenii nu sunt atat de prosti pe cat ii crezi. iar cu Dumnezeu, aici e o mica dilema: stii el e ala care l-a lasat pe Abel sa-l omoare pe Cain ca dupa aia sa-l trazneasca...

cat despre tinutul la sotul tau, mi-e mila de oamenii la care tii... stii, e sezonul rece, asa ca si opiniile mele vin cam "on the rocks"...
snowflake
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:50
fulgule,fata are suflet mare simulta iubire de dat
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:58
cunosc eu genu... buni de pus la rana, buni de pus la zid, numai ei stiu taina fiecarui rid...
snowflake
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:59
eladaela
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:02
duplicitatea e greu de priceput, intr-adevar...
quasaria
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:29
as spune mai degreaba greu de acceptat... nu stiu, am senzatia ca si daca pricepi de ce tot nu te ajuta sa treci mai usor peste asta... cel putin, eu nu pot... si nu am parerea despre mine c-as fi asa un unicat. mai ales ca mama a mai avut un copil...
snowflake
Postat pe 6 Decembrie 2009 19:45
TARE ASTA
garbo074428
Postat pe 16 Decembrie 2009 03:13
cheam-o pe fosta la o cafea cand merge el la fratele foste-i:)))
garbo074428
Postat pe 16 Decembrie 2009 03:15
fii atenta,am intalnit pe cnv am vb noi fiecare despre suferinta noastra...la un mom tipul imi zice ca mereu se despartea de fosta desi ii facea toate placerile (ea lui)apoi se sucea iar se impaca cu ea ca ajungea la concluzia ca de fapt o iubeste,apoi iar despartire si tot asa....in fine ...dupa un timp ne-am cuplat....a stat la mine vreo 5 zile....cand surpriza,ma trezesc pe la 2 noaptea si il vad la calculator,vb cu fosta pe mess...bun..nu am reactionat urat doar l-am intr"ce faci draga te conversezi cu mari?"si i-am aratat indiferenta...ma deranja enorm iti inchipui,dar nu am lasat sa se vada,a inceput cu chestii de genul,vino sa vezi ca i-am zis ca mi-am gasit p altcineva,ca i-am zis d tn etc etc...stii care a fost rasp meu?
nu ma intereseaza,nu vreau sa vad nimic,am vazut deja...daca aveai un minim de respect pentru mine la ora asta ma tineai in brate si dormeai cu mine nu vb cu ex p mess...si asta a fost,dupa mai multe discutii legate pe tema asta si pe geloziile lui ne-am despartit....cand un barbat face cv gresit si ii ceri explicatii,o face pe victima daca nu e in avantajul lui si face in asa fel incat sa te faca sa te simti tu vinovata chiar daca nu ai gresit cu nimic....parerea mea....indiferenta doare cel mai tare,aratai ca nu iti pasa si veziti de treaba ta,marginalizeaza-l,nu ii mai acorda atata atentie si roata se va intoarce...ai grija sa nu fie prea tarziu ca la un moment dat ti se va lua d toata iubirea asta si ai sa o lasi balta singura,nu te chinui si nu te amagi singura multa bafta si ai grija de tine,meriti mai mult decat un tip care traieste in viitor,crede-ma.puici.
andu390
Postat pe 8 Martie 2010 14:18
in trecut am vrut sa spun...scz
andu390
Postat pe 8 Martie 2010 14:20
prietenie intre fosti nu se poate,pt ca vei fii tentat cel putin o data,la o partida de sex,la un sarut,la o amintire pe kre numai voi doi o stiti.din experienta stiu ca e interzisa
pisiMic
Postat pe 16 Martie 2010 17:46
mmmda!
keks
Postat pe 16 Martie 2010 18:33
I-as interzice,i-as spune ori cu mine ori cu ele.I-as spune,nebuna sau nu,ma deranjeaza,si gata.Cu fratele fostei se va vedea acasa la voi ,sau afara,nu mai are ce cauta in casa lui,iar cu celelalte s-a terminat,prieteni raruta,la ora de nevoie,la greu,sa le ceara ajutorul,nu si in rest.
trebuie sa fii mai hotarata.Normala sau nu,situatia te deranjeaza,daca te iubeste va tine cont de ce te deranjeaza.
trebuie sa ii vorbesti o singur data,despre subiectul asta,doar o singura data,ii vei spune,am sa iti spun ceva doar o singura data.Pentru ca,daca o faci obicei,va eroda relatia voastra,ca si situatia in care ii spui lui,soacra,mama ta ,a facut asta,sau ailalta,des.Ambele situatii il indeparteaza,oricat de mult ar iubi,creeaza un bagaj de stres.
daca nu intelege nici asa,ai tu de ales,ori accepti situatia,si nu ii mai reprosezi,ori va despartiti.Intr-o relatie sunt compromisuri,si poate chiar nu are nimic cu ele,decat prietenie.
daniilia
Postat pe 17 Martie 2010 06:18
femeie!!!!!
te inseala in fata si tu...ce faci??????????
esti nebuna!!!!!!!!
Toniy
Postat pe 17 Martie 2010 08:45
Fat-o sincera tu chiar nu gandesti si ma refer la faptul ca ai acceptat asa ceva...si pana acum!!!
Inca nu imi vine sa cred...
Offff!!!
Mi-am stricat ziua!!!
Toniy
Postat pe 17 Martie 2010 08:53
De la: si_totusi, la data 2009-01-20 14:21:46pai, mai intrebi?

fostele au devenit actuale.e clar

baiatul e mare gagicar. are harem. faptul ca-i permite unei "foste" sa te barfeasca, e indeajuns sa te faca sa-ti pui semne mari de intrebare

cum sa reactionezi? exact ca un barbat
spune-i ce ai de spus si apoi, fara cuvinte in plus, fara nervi, fara miorlaieli , vaicareli, reprosuri, ii zici un civilizat adio si-un praz verde!





No , no no... prazul verde sa fie pentru ea, el are cu ce ramane.

liaiedera
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:32
ai dreptate. la asta nu m-am gandit. sa plece fara praz.
si_totusi
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:54
bluelight
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:58


Cum o fi ramas cu prazul?
liaiedera
Postat pe 21 Aprilie 2010 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MARIAN COZMA, ADIO 5 De la: prometeus_wife 10 Februarie 2009 18:01
Ma simt atras de sotia fratelui meu 76 De la: valentino 28 Aprilie 2009 14:35
cınd trebuie sa le vorbim copiilor despre sex? 22 De la: Clm 8 Mai 2009 16:08
iubire?!...sau,prostie?! 391 De la: SAL 23 Ianuarie 2012 12:45
buna!!! 368 De la: yony 17 Septembrie 2009 20:51
Setari Cookie-uri