Ce faci cand fostele sunt ......in prezent ...prietene?

ia exemplu bre! nutzi mai bate capul!
fleur_de_lis
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:54
Total de acord cu tine Adela :X..Uneori trebuie sa mai si testezi terenul, in ce ape se scalda..si apoi sa actionezi. Stiu e greu sa stai linistita in asemenea situatii, dar se intampla adesea sa tragi concluzii pripite si tot ce e posibil gresite si sa iti para rau.
Incearca'ti norocul ...cum a spus Adela si apoi vezi daca ai dreptate Tu ..sau El.
Iti urez din inima multa bafta ..pentru ca cunosc destul de bine cazurile de genul asta :(.
Pupici fetelor..:*:*:*
Matssa
Postat pe 8 Octombrie 2009 08:37
Draga mea am un prieten care spune ca...sintem niste porci...si le crede femeilor ce indura din partea unor confrati de ai lui,de aceea imi zice ca sa il lasi caci nu te merita si abuzeaza de bunatatea ta.Cine alearga dupa mai multi iepuri ...risca sa nu prinda nici unul.Sint destui barbati care sa te merite...daca nu e bun ,unul, altul la rind.Nu sta sa-ti fie calcata demnitatea in picioare...a ta,ca el se pare ca nu are....
magdalia63
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:10
Ai doua solutii draga mea, si eu trec prin ceva similar, insa mult mai grav, asta a fost insurat cu una cu care nu vrea sa termine si imi aduce ploadele lor in casa,

insa eu am rezolvat, copii sunt copii, dar la aia daca mai calca ii distrug si ei si lui viata, si serviciul si le spun si copiilor diverse chestii, am ajuns la santaj sentimental, caci nu se mai putea... macar acum sunt convinsa ca ma iubeste pe mine si nu pe ea, si ca doar copii sunt ceea ce de moment impart, insa niciodata nu se stie...

in cazul tau ORI PLECI iti faci bagajele sau ii faci bagajele si sa traiasca linistit in alta parte cu cine vrea, cu tot cu messengerul....

sau IL FACI GELOS, pune/te si tu pe internet si cind vine linga tine, inchide repede numa ca sa ii vezi reactia, pune o prietena sa dea mesaje noaptea ca sa para de la unul, iesi in oras si intoarcete dupa 12 noaptea,,,, sa vedem cum se va simti
iar la prima discutie ii zici scurt
CIOCU MIC, ori termini cu fostele cu internetul si cu vizita la fosta, ca cu frasu poti sta la bere si afara sau aici la noi, ori fiecare cu viata lui

cam atit....

te pup si iti tin pumnii

uneori zic de noi barbatii ca suntem ale dracului, dar cum sa nu fii scorpie cind el se tine de timpenii cu altele ?
si taticu,ok, le mai vine si lor sa isi ia cimpii, dar macar sa nu afli niciodata,
pentru ce sa faci sa sufere femeia de linga tine asa ?

asta nu inteleg barbatii astia ....
le respectam libertatea, da sa nu sara calu...


keep in touch
OCTAVIA77
Postat pe 28 Octombrie 2009 01:35
scorpii, dom'le...
pik_nik
Postat pe 28 Octombrie 2009 06:26
he..he..! ce-mi place fata asta, OCTAVIA...!
bravo fetita, asa!
garbo_C
Postat pe 28 Octombrie 2009 06:48
ti-am mai spus ca dai de banuit!
pik_nik
Postat pe 28 Octombrie 2009 06:50

inseamna ca incep sa intru si eu in randul lumii...
garbo_C
Postat pe 28 Octombrie 2009 06:53
eheheeeee, fetitzo, numai sa ai grija cu cine te acompaniezi!
vezi ca experientza mea imi permite sa dau sfaturi
pik_nik
Postat pe 28 Octombrie 2009 06:55
zici?
OK
keep in touch...
garbo_C
Postat pe 28 Octombrie 2009 06:58
pik_nik
Postat pe 28 Octombrie 2009 07:03
O zi minunata, tuturor!
garbo_C
Postat pe 28 Octombrie 2009 07:06
si tie, frumoasa doamna!
pik_nik
Postat pe 28 Octombrie 2009 07:08
Ai dreptate Octavia draga. Ce nenorocit! Auzi, sa-si aduca copiii in casa la voi. Pfff!
Dar cand ai inceput relatia cu el nu stiai ca are copii? L-ai acceptat asa? Sau credeai ca va renunta la ei pentru tine? Cat de scarba sa fii sa ii interzici tatalui sa isi aduca copiii in casa? Prost e el ca iti accepta asta. Tu poti fi doar o pasarica careia i-o trage cativa ani. Poate nici atat. Ei vor fi MEREU copiii lui. Ce spui de treaba asta?
Tiffany
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:18
Bravo Tiffany. Concord cu tine si mai adaug " santaj emotional ", inseamna ca va sta cu tine din obligatie...oricum nu stiu cat de multumita vei fi...
elisee1983
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:14
bravos octavia...mare oama, mare caracter !!!
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:30

... chiar ca uneori am impresia ca femeile astea cam merita ce li se intimpla.... Care o fi limita naivitatii umane?!

Eu m-as pune la tzol festiv imediat si as declara ca sigur - e normal, imbratisez normalitatea si vin sa-l cunosc pe "fratele". Si zau ca m-as duce pe la "fratele" mai des ca el. M-as imprieteni la catarama, l-as intreba daca ma lasa sa mai si dorm pe la "frate", ca facem pijama party.
Si mai am si eu si alti frati din astia, pe care bineinteles ca pot sa ii sun si sa ii invit pe la noi, ca doar nici eu nu m-am nascut ieri, am history, si am si agenda telefonica. Nah, visele sint subconstiente, cine ma poate acuza pe mine ca l-am visat pe ala azi-noapte si mi s-a facut dor de el?! Cum sa nu intelegi, doar nu iti programezi visele...dar desigur ca pe tine te iubesc, honey.
Cel putin asa, in sufletul meu.
Bineinteles ca nu se vede, ca e pe interior sufletul asta - da' iti spun eu ca asa e. Crede-ma pe cuvint. Inima mea iti apartine...daca as avea una.
quasaria
Postat pe 7 Noiembrie 2009 01:59
quasaria, tu cu cine te certi??
zambila
Postat pe 7 Noiembrie 2009 02:05
cum cu cine ma cert, era o declaratie de corazon....
quasaria
Postat pe 7 Noiembrie 2009 02:24
deci, e noapte, e tarziu, is blonda, si ma dor ochii in cap, intelegi?
zambila
Postat pe 7 Noiembrie 2009 02:33

Nu inteleg.




quasaria
Postat pe 7 Noiembrie 2009 03:21
De la: garbo010026, la data 2009-09-21 21:51:47nu vezi cat de prietenosi sunt barbatii astia?? nu-i credeam asa
prietenosi cum pff eu am un iubit de un an este o iubire imposibila pt uni dar noi tot ne iubim si vom trece peste tot si el este pr cu una dintre fostele dar nu cum erau dabea mai vb dak vb
NaDYA059812
Postat pe 20 Noiembrie 2009 23:13
vorba lui anakin, "up"
pik_nik
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:41
812, sa mor daca inteleg ceva poti sa spui mai rar?
io-s mai baba, asea...
melanie
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:50
Melanio, vrea sa spuna ca iubitul ei are un an ... normal ca e cam imposibila iubirea lor; dar chiar si asa, platonic vorbind, baiatul avea mintea ocupata de prima fetita pe care a vazut-o la maternitate.
anakin
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:53
eu nu mai vad bine,da cred ca am citit pe alt topic ca iubitul are 4 luni!
elodia
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:56
Incerc eu Melanie sa expun problema...
1relatie impsosibila ( spun unii :-)
2 astia doi ,,porumbeii " unul ,,cam suicidar" ce-i drept se iubesc de mama focului
3 domnisoara crede ca relatia va rezista..adica,,trebuie sa reziste "
Problema e o fosta...care isi cam baga coada si fce sicane pe acolo pe la ei ,,prin curte"
Eu cred ca domnisoara cu suicidul spera si baietul asta face fente
reyya
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:57
Nadia 812..esti ,,dusa" maica vezi ca trece acceleratul pe celalalt topic
reyya
Postat pe 21 Noiembrie 2009 00:59
iote la reyya ce rabdare a avut ea sa citeasca si sa priceapa toate chestiile alea!
ready_vivus
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:02
e clar, creste ca Fat-Frumos, intr-o ora cat altii intr-un an

oare nu fabuleaza ?
melanie
Postat pe 21 Noiembrie 2009 01:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SE FACE NUNTA - vreau si eu info 25 De la: cinezee 12 Mai 2009 12:59
Poti sa te indragostesti de doua ori de aceeasi persoana? 68 De la: scrichy 17 Mai 2009 18:29
Cat de usor renunta o femeie la barbatul care o iubeste? 35 De la: giulyiuli 13 Decembrie 2011 09:25
Oferta Speciala 1 De la: macarena 10 Octombrie 2008 22:23
Votati o miss 11 De la: Ella34 25 Februarie 2009 14:33
Setari Cookie-uri