Ce faci cand fostele sunt ......in prezent ...prietene?

Raspund si eu , umil din perspectiva masculilor. daca nu esti prea suparata pe toti, cum sunt unele doamne pe aici.

Un an si ceva zici?
e o perioada critica, si, parere personala, dca se comporta asa, cu secrete... trebuie sa iei o decizie manageriala transanta
ai doua variante:
1) discuti cu el si lamuresti de ce inchide mess-ul si mai ales de ce nu foloseste Optiunea IGNORE. e posibil sa apeleze tipa la tot felul de amintiri si sa il foloseasca ca si confident , caz in care tipul e tembel daca pune botul si nu inceteaza dupa ce discuti cu el

Avem intr-adevar tendinta d a ajuta fiintele care ne-au fost dragi, si de a le sprijini cand au necazuri, insa daca se ascunde de tine... atunci nu stie ce vrea
2) ii instalezi pe computer un programel de spionaj asa numitele keyloggere si te lamuresti

daca se dovedeste a flirta cu fostele sau doamne fereste, chiar sa pacatuiasca cu ele.... nu iti ramane decat sa faci ca Tom Hanks (RUN, FORREST,... RUN
Clientu
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:45
Raspund si eu , umil din perspectiva masculilor. daca nu esti prea suparata pe toti, cum sunt unele doamne pe aici.

Un an si ceva zici?
e o perioada critica, si, parere personala, dca se comporta asa, cu secrete... trebuie sa iei o decizie manageriala transanta
ai doua variante:
1) discuti cu el si lamuresti de ce inchide mess-ul si mai ales de ce nu foloseste Optiunea IGNORE. e posibil sa apeleze tipa la tot felul de amintiri si sa il foloseasca ca si confident , caz in care tipul e tembel daca pune botul si nu inceteaza dupa ce discuti cu el

Avem intr-adevar tendinta d a ajuta fiintele care ne-au fost dragi, si de a le sprijini cand au necazuri, insa daca se ascunde de tine... atunci nu stie ce vrea
2) ii instalezi pe computer un programel de spionaj asa numitele keyloggere si te lamuresti

daca se dovedeste a flirta cu fostele sau doamne fereste, chiar sa pacatuiasca cu ele.... nu iti ramane decat sa faci ca Tom Hanks (RUN, FORREST,... RUN
Clientu
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:46
nenik, daca mi-ar da cineva un ban... nu un leu, un ban, pt fiecare data cand am auzit faza aia cu am fost impreuna si acum suntem prieteni sau pt aia mi-a placut sa fiu cu tine, acu hai sa fim prieteni, v-as duce pe toti cu yachtul in Mediterana cel putin o saptamana... restul i-as baga in plasamente avantajoase cu grad mare de risc...

snowflake
Postat pe 1 Decembrie 2009 18:30
pfff....eu sunt de parere ca nu exista asa ceva. Chestia asta cu ramenem prieteni e cam absurda... Ramanem prieteni ca sa ce?
Alexutzza22
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:17
ca sa ne mai conversam din cind in cind... de dragul vremurilor apuse.
quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:27
sa mai bem o cafea....sa mai bagam un lemn in soba.....sa mai ducem ratonu in vizita la veverita....
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:58
daca tot e cararea batuta... de ce nu.
quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:16
apai...pi cararea di la padure.......
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:27
Mi-a luat ceva timp pana sa ma decid daca sa scriu sau nu...
Sunt o "fosta",v-am socat?
Ne cunoastem de aproape 20 de aniam avut o relatie de aproape 3 ani,pot spune ca ne-am iubit in tot timpul asta,de cand nu mai suntem impreuna,chiar daca fiecare are familia lui.Nu este totul roz,nici la mine,nici la el,chiar si asa,tot ne iubim jumatatile si copiii.
Ne-am invartit in aceleasi cercuri toti anii astia,de fiecare data cand ne vedeam,simteam amandoi fluturi in stomac.
Am inceput sa vorbim (ghiciti unde?)....pe net.Dupa luni de discutii,timp in care ne impartaseam iubirea si ne spuneam ca nu ne putem vedea in carne si oase,ca nu ar fi corect fata de familiile noastre,simteam amandoi ca este musai sa ne intalnim....doar sa ne tinem in brate, de dragul vremurilor de demult,sa vedem ce se intampla.Chiar daca o sa ma urati,vreau sa va spun ca a fost ceva ireal,nu am mai simtit niciodata asa ceva:pur si simplu simteam ca plutim,ca ne-am intors in timp si ca totul era exact asa cum ramasese.Ne-am trezit din reverie in momentul in care a trebuit sa plece fiecare la familia lui.Fiecare despartire este dureroasa,merg si imi ''descarc'' iubirea catre sotul meu.Pot spune ca m-am apropiat mai mult de el,de cand am inceput sa ma vad cu "fostul".pt ca am inceput o relatie,ne vedem foarte rar dar apreciem fiecare secunda petrecuta impreuna.
Daca mi-ati fi cerut parerea in urma cu aproape un an,as fi fost pe aceeasi lungime de unda cu voi.....asta pana cand ti se intampla chiar tie si nu ai cum sa te impotrivesti sentimentelor.Da,iubesc doi barbati si el iubeste doua femei.Nu mi-as parasi sotul,nici el sotia,asa ca o sa ne bucuram de rarele momente pe care le avem....atat cat se va putea.
Acum bombardati-ma....
garbo079644
Postat pe 4 Decembrie 2009 02:44
Garbo 644..se intampla rar..altii nu au o iubire reala intr-o viata de om, daca tu poti avea doua e minunat...nu ar avea rost sa-ti spun ca nu fairplay fata de sotul tau si fata de sotia fostului..asta presupun ca stii deja..stii ceva? viata e facuta sa fie traita , atata timp cat iubirea ta si a lui este o iubire AUTENTICA.
reyya
Postat pe 4 Decembrie 2009 02:50
9644, nu ne-ai socat deloc. Eu traiesc continuarea (nefericita) a unei povesti oarecum similare.
Asa ca daca vrei iti spun si continuarea.
quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2009 02:58
continuarea e ca...de,,fostele " ,,fostii" nu scapi decat daca VREI CU ADEVARAT ..la cei doi din speta ..ei nu-si pot spune "NU"; Am mai intalnit cazuistica de gen , il tot suna fosta..ca-l iubea, ca-l dorea..ca nu putea sa creada ca s-a terminat....chestii de gen..daca se doreste de ambele parti un final no problem , dar aici nu se doreste..ei se iubesc "de dragul vremurilor trecute" ... Pt cata vreme si cu ce pret asta ramane de vazut...
reyya
Postat pe 4 Decembrie 2009 03:04
sint unii teortetic "fosti" care nu sint "fosti" deloc. Sint mai actuali ca niciodata, numai ca tot fugind unul de altul distrug si alte vieti in jur.
E un caz aparte...
quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2009 03:08
da..am avut pe cineva...a fost un inceput de iubire frumos ...insa nu era ferm in a-i spune NU , unul hotarat fostei. , si am crezut de cuviinta ca-i mai bine sa ma retrag...ocupatia ,,fostei" fiind ,,mentinerea relatiilor" cu toti ,,fostii " ei iubiti...cam vreo 5 la numar in acel moment perclitand daca nu distrugand relatiile existente, dar asta e un caz singular...nu peste tot e musai la fel
reyya
Postat pe 4 Decembrie 2009 03:14
reyya,

sint si situatii in care faci tot posibilul sa te desparti si nu faci decit sa iti distrugi viata in mod sistematic - si nu numai pe a ta, din pacate. Nici de partea cealalta poate sa nu fie prea bine. Nu stii ce e behind the beast. Au fost foarte multe momente in care mie imi era atit de rau incit chiar nu ma interesa cum se vede dinafara. Nu ca acum m-ar interesa prea mult.

quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2009 03:39
Voi nu sunteti on topic. La voi trebuia sa se numeasca topicul: "cand fostele sunt in prezent amante".
Doara
Postat pe 4 Decembrie 2009 08:52
e, amante...
Master of disaster.
quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:15
Nu stiu cum mai puteti. Eu una daca am plecat din relatie plecata raman. Nu m-am putut nicodata intoarce sa reincalzesc ciorba. Pur si simplu nu ar avea gust. Mi se pare si pierdere de timp. Dar asa sunt eu. Fiecare cum simte si cum vrea.
Doara
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:19
Q...
ready_vivus
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:20
vrajeli....si iar vrajeli.de ce nu il urmaresti sau de ce nu te duci o data dupa el cand se duce la fratele fostei???sau ia nr lui de tel si cand iubi tau pleaca la fostu cumnat dupa 30 min il suni.....gasesti tu un motiv ca sa vb cu el,inventezi ceva pe moment.de ce nu intri tu pe mesul lui si poate se nimereste vrodata sa ii trimita aia un msg sau ceva si o bagi din nou in lista de mess. bafta in ce faci

PS.dragoste cu sila nu e poate...mai bine fara iti spun din propria experient
garbo069714
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:32
ce sa faca??
fleurdelis
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:35
Mi se pare foarte bun aceasta metoda
Demonstreaza i ca nu i faci jocul..;
adynelle
Postat pe 4 Decembrie 2009 10:57
644...e normal sa te bucuri de cateva ore si sa-l iubesti atata timp cat nu-i speli sosetele imputite si nu-i aduni voma din baie dupa o noapte de betie......
tutankhamon
Postat pe 4 Decembrie 2009 12:35
intrebare pt fosta g...644: zi-mi si mie ce veti face daca accidental sotul tau sau sotia lui afla de voi si de rarele voastre momente?... stii, lumea nu e niciodata suficient de mare.
snowflake
Postat pe 4 Decembrie 2009 15:29
Da,tutankhamon,ai mare dreptate,nu?Nu este genul...
Oricum,eram tineri,adolescenti,cand am inceput relatia noastra,eram cam superficiali,eram "la inceput" in toate,daca intelegeti ce vreau sa spunn...Acum,cu experienta anilor care au trecut peste noi, pot spune ca este totul mult mai puternic si mai profund decat atunci.
Asa ca o sa savurez la maxim fiecare clipa.
Voi avea grija ca sotul meu sa nu simta nimic,il iubesc si pe el,nu vreau sa il privez de nimic, poate doar ...fidelitatea mea.
Imi pare rau,am incercat sa ma impotrivesc tuturor acelor dorinte si sentimente si impulsuri....poate sunt prea slaba,poate au fost ele mult prea puternice....
garbo079644
Postat pe 4 Decembrie 2009 15:37
Ma rog la Dumnezeu sa ma ierte,sa ne ierte,si sper din tot sufletul sa nu se intample asta.
Avem grija sa nu se afle,suntem foarte atenti.
garbo079644
Postat pe 4 Decembrie 2009 15:39
Pai cum vine asta?
Te rogi sa te ierte si sa va ierte, da' speri din tot sufletu' sa nu se intample asta?
ready_vivus
Postat pe 4 Decembrie 2009 15:44
644..si cand te privesti in "oglinda" oare ce vezi? e ok?
intreb si io uite ashea numa
LILO
Postat pe 4 Decembrie 2009 15:45
buna...doar tu poti sa iei decizia cea mai buna pentru tine gandeste-te foarte bine ce faci sa nu gresesti daca il iubesti atunci tolerezi ...numai bine
d_mari
Postat pe 4 Decembrie 2009 19:53
Lilo, cind te uti in oglinda vezi doar o femeie.
Tu vezi altceva?

quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stiati? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:11
BIZAR SAU....?! 4 De la: eu_butterfly 14 Noiembrie 2008 12:12
l-am inselat ii spun? 177 De la: Ioana007 30 Iunie 2009 19:32
nu stiu ce sa fac????? 10 De la: picaturaderoua 30 August 2010 23:16
Cartea 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:14
Setari Cookie-uri