Ce ati alege?

Buna!

Am de ceva vreme o curiozitate legata de preferintele femeilor la barbati. Mai exact, daca ati avea de ales intre un barbat cu bani, dar pe care nu-l iubiti si un barbat de care sunteti indragostite, dar nu are bani, pe care l-ati alege? Adresez aceasta intrebare deoarece aproape toti barbatii cu care sunt amica critica femeile pentru ca aleg prima varianta si eram curioasa daca chiar asa este, avand in vedere ca eu nu as alege niciodata banii in detrimentul iubirii.

Multumesc si sper sa nu fie considerat un subiect prea nepotrivit!
aikipy
Postat pe 16 August 2010 21:37
hee he he.....io sincer...l-as cauta pe al treilea.Otara debani....si ceva dragoste....amandoua la un loc....fac alegerea corecta!!!
walkiria
Postat pe 16 August 2010 21:40
Zici tu. Cand te paste dragostea zici ca poti sa faci fata la orice. Si-l alegi pe cel fara bani. Iar dupa cativa ani, dupa ce trece dragostea ai pasionala, si te macina lipsurile, te gandesti ca era mai bine sa-l iei pe ala cu bani.
Doara
Postat pe 16 August 2010 21:41
deoarece alegerea e foarte grea, eu ii aleg pe amandoi.
cine e contra?
silfida
Postat pe 16 August 2010 21:42
Nu indraznesc sa fiu contra.
Doara
Postat pe 16 August 2010 21:43
banii se fac.
quasaria
Postat pe 16 August 2010 21:43
si io care vazui preferintele femeilor in materie de femei....
ups!
n-am zis nik...
preci
Postat pe 16 August 2010 21:44
de acord....amindoi.
nazirra
Postat pe 16 August 2010 21:44
dor.. nu indraznesti sau esti de acord?
silfida
Postat pe 16 August 2010 21:46
Nu indraznesc sa fiu contra ta, deci sunt pentru.
Doara
Postat pe 16 August 2010 21:50
si cu gandul si cu fapta? zi zau!
silfida
Postat pe 16 August 2010 21:57
Zau.
Doara
Postat pe 16 August 2010 21:59
si io,si io!!!
ma lapad de cele sfinte in cazu' asta,nu de satana!
ioi,am ramas cu sechele..
preci
Postat pe 16 August 2010 22:00
zaaau....zic si io....
nazirra
Postat pe 16 August 2010 22:07
Il aleg pe cel de calitate. Iubirea nu e totul-chiar de pare-si nici banii nu sunt totul. Calitatea umana o aleg.
Luna_in_capricorn
Postat pe 16 August 2010 22:08
i auzi!!!!!! calitativ-valoric......
nazirra
Postat pe 16 August 2010 22:11
amandoi sunt de calitate! pe care-l alegi?
silfida
Postat pe 16 August 2010 22:11
cini bre io????????????valoric.....
nazirra
Postat pe 16 August 2010 22:16
nazii nu tu mai! ai ales dejaa!
Chinaaaa
fleurdelis
Postat pe 16 August 2010 22:20
da io nu vreau sa i aleg!!!!!!!!!!!ii incerc na!!!!!!!!!!! daca nu e bun il pun la loc....jur.
nazirra
Postat pe 16 August 2010 22:24
fleurdelis
Postat pe 16 August 2010 22:26
De la: silfida, la data 2010-08-16 22:11:40amandoi sunt de calitate! pe care-l alegi?


Nu pot fi amandoi de aceeasi calitate. Eu la barbati pretuiesc bunatatea, inteligenta si caracterul. Daca un barbat le are pe toate tre,i iti da si dragoste si bani si respect.
Luna_in_capricorn
Postat pe 16 August 2010 22:34
3in1....
unu de 30 de ani,destept,frumos si cu bani
eladaela
Postat pe 16 August 2010 22:48
precum Q, banii se fac..daca n-ai intelegere in casa ori te certi ca chiorii pana te imbolnavesti,, te stergi la cour cu banii...

daca te duci doar dupa ei, sa nu te miri ca mai tarziu te vinde , ori, mai rau, te da gratis...
Freya_
Postat pe 16 August 2010 23:45
De la: aikipy, la data 2010-08-16 21:37:51Buna!

Am de ceva vreme o curiozitate legata de preferintele femeilor la barbati. Mai exact, daca ati avea de ales intre un barbat cu bani, dar pe care nu-l iubiti si un barbat de care sunteti indragostite, dar nu are bani, pe care l-ati alege? Adresez aceasta intrebare deoarece aproape toti barbatii cu care sunt amica critica femeile pentru ca aleg prima varianta si eram curioasa daca chiar asa este, avand in vedere ca eu nu as alege niciodata banii in detrimentul iubirii.

Multumesc si sper sa nu fie considerat un subiect prea nepotrivit!
sigur pe cel ce il iubesc!
perlutza
Postat pe 16 August 2010 23:56
eee...de parca e dupa noi!!!Hai mai ...ca inimii nu-i poruncesti.In cazul asta...numai ratiunea ne mai salveaza....

walkiria
Postat pe 17 August 2010 00:00
za story of m life: nea Ghitza (pe care chiar il iubeam, ai'de courul meu atunci...) a decis ca i-ar fi mai bine FARA mine , cam din aceleasi considerente (familie, chestii, tipare predefinite, etc).
Si si-a sumetit ratiunea si a zis no fato, gata - fiecare pe drumu'lui. Eu sint holtei vinat si am altceva in cap: vreau o partida mai buna.

Asa ca m-am dus pe drumul meu. Si s-au intersectat drumurile dupa un timp - a recunoscut ca a fost un imbecil (cam asa credeam si eu...). Am incercat sa reluam si nu s-a mai putut , de fapt, niciodata.
A fost o chestiune de alegere, sau de orgoliu prostesc: pus pe masa dezavantaje vs avantaje si ales cu ratiunea. Pentru ca dl. se considera prea rational sa se lase influentat de sentimente si alte chestii dstea de fiinta slaba.
Si te beep pe ea de ratiune cind pui capul pe perna in fiecare seara si urli de singuratate linga cineva care e acolo doar ca sa fie.

Din pacate, a ajuns la concluzia asta dupa ce a ales: si dupa ce n-am mai avut nici o sansa sa evoluam frumos si normal impreuna, cu toate fantomele trecutului dupa noi.
Ar fi putut fi altfel. Could've been.

Iar in momentul asta, material oricum avem tot ce ne trebe amindoi... ne-am iubit ca prostii cu toata disperarea aiurea... ne-am facut unul altuia chestii peste care nu putem trece, si inceputul asta a fost: ca el si-a imaginat ca ar trebui sa aleaga ALTCEVA.
Ce sa zic... ghidati-va dupa ratiune... Probabil contabiliceste va iesi balanta. Dar doar atit.
quasaria
Postat pe 17 August 2010 00:01
De la: walkiria, la data 2010-08-17 00:00:02eee...de parca e dupa noi!!!Hai mai ...ca inimii nu-i poruncesti.In cazul asta...numai ratiunea ne mai salveaza....



si in plus...eu mai am o vorba"Din prea multa dragoste...te arunca si pe balcon":d
eu cred ca trebuie sa fim temperati in alergerile pe care le facem.....

.....io...de colo.....
walkiria
Postat pe 17 August 2010 00:01
Q...experienta similara am avut si eu...mai tanar....fara obligatii....la un moment dat"radea viata de el" daca ramanea cu mine. Si acum,nu-si poate explica de ce nu il mai vreau....ca el ma vrea!
Experiente in viata asta cu duiumul....sper ca toate sa fie cu folos....
walkiria
Postat pe 17 August 2010 00:05
bre io l-as alege tot pasta da sa aibe bani bre .......si sa pot darui si sa pot face bucurii tuturor si sa pot schimba lumea si sa salvez balenele si copii lumii .......da sa nu mor devreme si sa am timp sa fac sex si dragoste
garbo074997
Postat pe 17 August 2010 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care este cel mai nebun lucru pe care l-ati facut in pat? 102 De la: tutankhamon 1 Octombrie 2009 13:41
adoptia unui copil, dar nu permanenta 14 De la: quasaria 4 Ianuarie 2010 23:32
sex...in afara dormitorului!!:-> 79 De la: superbus 31 Ianuarie 2009 17:12
Durerea unei fiice 67 De la: Saraha 6 Ianuarie 2016 21:55
Am nevoie de un ajutor...mai ales din partea femeilor... 7 De la: Alecsx 23 Aprilie 2009 15:09
Setari Cookie-uri