CUM SA II DAU O LECTIE DE VIATA FOSTULUI ?

Stiti bancul acela:
Intrebare la radio Erevan: Se poate face dragoste la ....distanta? Raspuns: Da, cu o singura conditie:lungimea sa fie mai mare decit distanta
gavril
Postat pe 20 Februarie 2010 02:33
Cea mai buna lectie,care l-ar ajuta sa se maturizeze,este sa ii spui ca vrei sa te casatoresti,si sa il intrebi daca are de gang sa faca vreun pas.
Probleme sunt in orice relatie,iar barbatii,sunt toti cu defecte,ori una ori alta,numai daca e iubire poate suprevietui o relatie.
daniilia
Postat pe 20 Februarie 2010 07:23
Am vrut sa spun ca vrei sa va casatoriti,nu ca vrei sa te casatoresti cu altcineva...
daniilia
Postat pe 20 Februarie 2010 07:23
Salutare! subiectul discutiei este cumva.. fostul?adica cel cu care ai fost si ..din greseala nu mai e?
aha, daca ai raspuns afirmativ la intrebarea asta sincer, atunci...un fost nu trebuie sa ti mai preocupe viata ta. indiferent ce a fost intre voi, cu bune si rele, si cum si cine a dat mai mult in aceasta relatie.cind ti-ai dat seama ca e libertin, ai facut presupun tot ce ti-a dat prin cap sa il schimbi, sa ti arate ca tine la tine. te-ai straduit.TU. nu si el. asa ca ai ajuns la concluzia ca sa finalizat povestea.ai suferit , e o lectie de viata.sa mai lucrezi la filtrarea calitatilor care- ti sint tie importante.sau de care ai nevoie pentru a putea accepta acea persoana linga tine.
vrei sa te razbuni..sa nu te sperie ca data viitoare sa ti se intimple tie..povestea asta.cu platitul de facturi si chitante...mai are de a face si cu orgoliul...uneori mai copilaresc...sa nu spun altfel...trage linie si invata din acesta experienta,ca data viitoare sa nu se mai intimple. e mai simplu. si apoi....noi , de pe forum, chiar nu stim despre cine vorbesti de el vorbim. asa ca...poti sa mergi de astazi cu fruntea sus.stii cine esti si de ce esti in stare. Sa Iubesti
retroactiv sau in avanpremiera..Sa Fii Iubita de Dragobete!de cine meriti si sa gasesti acea persoana cit mai repede posibil.
danko
Postat pe 20 Februarie 2010 11:16
Ignora-l. Uitarea, e cea mai dulce razbunare. Sterge-l din viata ta.
Ai grija de tine, nimeni nu o s-o faca in locul tau. Si nu uita: Nimeni nu poate sa-ti faca rau fara acceptul tau.

Doamne ajuta!
kisa77
Postat pe 20 Februarie 2010 23:21
De la: garbo011360, la data 2010-02-20 23:21:45Ignora-l. Uitarea, e cea mai dulce razbunare. Sterge-l din viata ta.
Ai grija de tine, nimeni nu o s-o faca in locul tau. Si nu uita: Nimeni nu poate sa-ti faca rau fara acceptul tau.

Doamne ajuta!

Draga mea, tie toata lumea care ti-a facut rau pina acum.....ti-a cerut acceptul????
gavril
Postat pe 21 Februarie 2010 07:37
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 07:41
doamne ajuta!
bluelight
Postat pe 21 Februarie 2010 08:13
parerea mea este sa il tratezi cu indiferenta


http://aleahimis.blogspot.com/
ursan_mihaela
Postat pe 21 Februarie 2010 09:56
sincer,nu styu
garbo078978
Postat pe 22 Februarie 2010 16:05
kristruiata are mare dreptate ,asta in cazul in care esti despartita de el ,si bine inteles ca nu ii mai deschizi usa niciodata
garbo098956
Postat pe 26 Februarie 2010 07:50
De la: vanessa10, la data 2009-01-19 15:06:36Timp de 1 an si jumatate am avut o relatie la distanta. 1 an si jumatate per total..fiindca au fost despartiri si pauze, ultima in luna sept 2008, in care am hotarat clar sa nu mai fim impreuna. acum vrea sa ne revedem. mentionez ca suntem din localitati indepartate si l-am iubit cel mai mult din toti pritenii mei de pana acum. acelasi lucru nu pot sa il spun despre el, care e tinut la mine, dar in felul sau mai libertin. ideea este ca mi-am dat seama ca nu e pentru mine, ca imi fac mai mult rau si acum vreau sa ii dau o lectie ca sa nu se mai joace atata cu mine. va rog spuneti-mi ce sa fac. nu vreau o razbunare prosteasca, vreau doar o lectie care sa il atinga.
multumesc:)
,,am avut o relatie la distanta timp de un an si jumatate".Draga mea, a fost relatie de iubire?
Si daca da , cum v-ai iubit , asa, la distanta?
liaiedera
Postat pe 5 Aprilie 2010 16:16
indiferenta doare cel mai tare.si bun bancul de la radio erevan.ce fel de dragoste e aceea la distanta.oare chiar ai ajuns sa-l cunosti indeajuns?
leyla22
Postat pe 5 Aprilie 2010 22:59
Sa/l faci gelos
53_nono
Postat pe 6 Aprilie 2010 01:12
Daca e fost posibil nici sa-i pese.
Doara
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:07
De la: mia79x, la data 2009-05-10 12:51:45
De la: Ioana007, la data 2009-05-10 08:45:18Raspunsul tau Mia este corect.Dupa razboi, multi viteji se-arata.Daca nu ai reusit sa-i dai lkectii cat ati stat impreuna, lasa viata sa o faca in locul tau.Dand lectii, nu devii mai desteapta, din contra ii justifici lui despartirea, confirmandu-i ca a avut dreptate.

ce naiba,doar ti-am zis ca-s smart,007 cand ma las si cand nu ma doare...si cand blondul nu mi-e prea blond.
iaca mi-a reusit si faza asta cu modestia,see?puuuuppppppiiii miii!
...mai sunt si eu atenta la viata asta,ca doar n-om trece ca gasca prin loboda,nuu?sa am astfel de nelamuriri-chemarea la judecata...god!


Gasca prin apa trece fara sa se ude, stii tu... pene, grasime ...si da, nu sunt urme dupa trecerea ei prin apa.
liaiedera
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:46
Sustii pe ton grandilocvent banalul cel mai evident.Asa esti tu de la natura,gindesti putin si/atunci din...gura!
53_nono
Postat pe 7 Aprilie 2010 03:20
fleurdelis
Postat pe 7 Aprilie 2010 06:31
De la: 53, la data 2010-04-07 03:20:19Sustii pe ton grandilocvent banalul cel mai evident.Asa esti tu de la natura,gindesti putin si/atunci din...gura!

Din ce poezie citezi?
liaiedera
Postat pe 7 Aprilie 2010 12:03
Draga mea, din punctul meu de vedere tu deja i-ai dat o lectie prin faptul ca te-ai despartit de el.Cred ca daca acum doreste sa va intalniti, inseamna ca si-a dat seama ce a pierdut...in locul tau eu as fi de acord sa ma intalnesc cu el, as bea o cafea si l-as intreba ceea ce doreste de la mine dupa care as pleca, iar daca mi-ar aduce flori, le-as primi, iar la sfarsit i le-as darui ca amintire de la mine...acum tu decizi ce vrei sa faci, dar un barbat ca el nu te merita sigur
illona68
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:53
De unde stii tu cum e ea?
Doara
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:17
e bine ce zici, dar nu in realitate...nu te pune cu un barbat incins...crede-ma, nu stii cu cine ai de a face
illona68
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:33
da? si cum e cand se incinge? il strange catarama ?
si_totusi
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:51
io zic ca scoate aburi...
erika1
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:55
las ca-i bun asa. sa fie sub presiune
si_totusi
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:00
mie mi-i frica sa nu ma arz..
erika1
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:07
tot ce mai poti face de acum e sa iti vezi de viata ta si sa te preocupe viitorul tau nu cum sa ii dai o lectie fostului. cu ce te mai incalzeste? k il faci sa sufere? nu prea cred.... si eu m-am razbunat pe cel kre m-a facut sa sufar dar mi s-a intors pe alte parti inzecit. nu rezolvi nimic cu asta. nu te mai gandi la nici un plan de razbunare, nu faci dekt sa iti irosesti timpul. trateaza-l cu indiferenta, si explica-i ca nu mai face parte din inima si viata ta. indiferenta din partea persoanei iubite doare mai mult ca orice. fii cu 5 secunde mai desteapta decat toata lumea si traieste-ti viata, cci si asa e prea scurta. stii tu vb aia:"razbunarea ii arma prostului". candva o sa i se intoarca su lui caci "fie roata cat de patrata tot se mai intoarce o data". pup si grija de tine
anamaryya88
Postat pe 9 Aprilie 2010 08:10
Mia t corectez chiar daca nu are imic pt tine daca ii zici de exemplu auzi stai putin stii ca vroiam sa iti spun ceva dar...cred ca e mai bine sa nu iti spun si ii inchizi brusc zicandu-i ca ai treaba ii vei trezi curiozitatea si cu si fara sentimente
garbo061545
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:21
Mia t corectez chiar daca nu are imic pt tine daca ii zici de exemplu auzi stai putin stii ca vroiam sa iti spun ceva dar...cred ca e mai bine sa nu iti spun si ii inchizi brusc zicandu-i ca ai treaba ii vei trezi curiozitatea si cu si fara sentimente
garbo061545
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:21
Nu mai. Cel mai matur si mai frumos e sa-l suni, sa inchizi si cand te suna el nu-i raspunzi.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un ajutor...mai ales din partea femeilor... 7 De la: Alecsx 23 Aprilie 2009 15:09
Poti sa te indragostesti de doua ori de aceeasi persoana? 68 De la: scrichy 17 Mai 2009 18:29
infidelitate 189 De la: mia79x 13 Mai 2009 21:22
Decoratiuni de nunta cu baloane si flori? 2 De la: Micass 26 Decembrie 2008 09:21
iubirea femeii 40 De la: Ella34 15 Martie 2009 10:55
Setari Cookie-uri