CUM SA II DAU O LECTIE DE VIATA FOSTULUI ?

asa asa, irinuco, spune tu fata...barbatii astia, neste porci

irina, sa mor daca nu mi-esti draga
cum le sti tu pe toate
zambila
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:53
De la: pik_nik, la data 2009-10-23 14:53:26irinuca, ia povesteste tu ce senzatii ai cand simti cum te patrunde credintza aia tare prin toate orificiile
dragule eu zic ca trebuie sa iti faci un control la un doctor de suflete,pt ca eu consider ca sufletul este cam mucegait.Ai nevoie de un doctor sa te ajute sa te vindeci,adica de un preott
irina31
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:56
zambilutz, eu zic s-o infiem cu randul... o zi eu, o zi tu...
garbo_C
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:56
irinuco, te impiedici de chilotii mei? stai fata ca-i scot eu, nu mushca!
pik_nik
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:57


cell, nu mai pot
zambila
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:58
mucegaiul meu se potriveste cu paianjenii tai, nu?
pik_nik
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:58
De la: zambila, la data 2009-10-23 14:53:32asa asa, irinuco, spune tu fata...barbatii astia, neste porci

irina, sa mor daca nu mi-esti draga
cum le sti tu pe toate
pai lasa ca nici femeile nu sunt mai breze,dar ele sunt asa pt ca sunt dominate de barbati.Si sunt prea comode ca sa lupte.
irina31
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:00
De la: zambila, la data 2009-10-23 14:53:32asa asa, irinuco, spune tu fata...barbatii astia, neste porci

irina, sa mor daca nu mi-esti draga
cum le sti tu pe toate
pai lasa ca nici femeile nu sunt mai breze,dar ele sunt asa pt ca sunt dominate de barbati.Si sunt prea comode ca sa lupte.
irina31
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:01
tu fata draga vezi ce sunt barbatii astia....... Eu in locul tau nu m-as incurca cu oricine......
irina31
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:03
aha, deci numai de ochii lumii ai opus rezistentza, acuma te lasi penetrata!
de credintza, fireste! ce credeai???
pik_nik
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:04
MAI BINE TI-AI DA TIE O LECTIE DE VIATA INVATAND SA TRAIESTI IN PREZENT, NU IN TRECUT, SAU CAUTAND METODE DE RAZBUNARE...
Nirvana
Postat pe 27 Octombrie 2009 10:21
De la: vanessa10, la data 2009-01-19 15:06:36Timp de 1 an si jumatate am avut o relatie la distanta. 1 an si jumatate per total..fiindca au fost despartiri si pauze, ultima in luna sept 2008, in care am hotarat clar sa nu mai fim impreuna. acum vrea sa ne revedem. mentionez ca suntem din localitati indepartate si l-am iubit cel mai mult din toti pritenii mei de pana acum. acelasi lucru nu pot sa il spun despre el, care e tinut la mine, dar in felul sau mai libertin. ideea este ca mi-am dat seama ca nu e pentru mine, ca imi fac mai mult rau si acum vreau sa ii dau o lectie ca sa nu se mai joace atata cu mine. va rog spuneti-mi ce sa fac. nu vreau o razbunare prosteasca, vreau doar o lectie care sa il atinga.
multumesc:)



Daca vrei ceva tare , invita-l undeva, ia-ti o prietena si initiaza o scena bi cu prietena ta in fata lui,(saruturi , chestii..u know..sunt sigura ca te descurci :-) apoi spune-i privindu-l gales ca va cam deranjeaza ,e cam in plus, e vremea ca baiatul sa plece la culcare ( desigur la el acasa, nu la tine)
cu putin talent iti va iesi...:-)
Pe de alta parte , eu personal l-as lasa in durerea lui , nu mi-as bate capul cu el .
oricum , indiferent ce varianta vei alege iti urez succes!
reyya
Postat pe 27 Octombrie 2009 19:46
De la: gianiblue, la data 2009-01-25 00:42:36vanessa, puiule, nu tu ii vei da lectie unui libertin. ci una data dracului care-l pune in fund. lasa-l sa treaca pe langa tine. cel mult il poti duce cu vorba legat de momentul intalnirii. il tot amani ca au aparut chestii urgente. si sa nu uiti sa plangi in telefon ca ti-e dor de el si tare ai vrea sa-l vezi dar nu ai cum. Daca vrei lectie si nu indiferenta, enerveaza-l asa. sa creada ca pune iar mana pe tine, ca doar tu ii declari (adica ai grija sa-i declari ca esti toata a lui DAR SA NU SA SI FIE ASA, DESIGUR) ca nu mai poti de dor.... aaa mi-a mai venit o idee. sau mai multe.
daca ai tupeu... du-l in camera, pac, cina romantica, lumanari etc tot arsenalul; tu super misto. desuuri super. il incingi bine si cand sa se apuce de fapte izbucnesti in plans si ii marturisesti ca ai mai fost intre timp cu cineva si totusi te mai gandesti si la ala. si termini momentul poetic. tu ai grija sa fii teatrala si credibila. si il rogi sa plece... vrei sa fii singura
sa meditezi. ei?
garbo018655
Postat pe 26 Noiembrie 2009 02:09
De la: anca_53, la data 2009-08-02 13:20:26
De la: vanessa10, la data 2009-01-19 15:06:36Timp de 1 an si jumatate am avut o relatie la distanta. 1 an si jumatate per total..fiindca au fost despartiri si pauze, ultima in luna sept 2008, in care am hotarat clar sa nu mai fim impreuna. acum vrea sa ne revedem. mentionez ca suntem din localitati indepartate si l-am iubit cel mai mult din toti pritenii mei de pana acum. acelasi lucru nu pot sa il spun despre el, care e tinut la mine, dar in felul sau mai libertin. ideea este ca mi-am dat seama ca nu e pentru mine, ca imi fac mai mult rau si acum vreau sa ii dau o lectie ca sa nu se mai joace atata cu mine. va rog spuneti-mi ce sa fac. nu vreau o razbunare prosteasca, vreau doar o lectie care sa il atinga.
multumesc:)




Ignora-l..
Nu te cobori la nivelul lui, singura ai realizat ca nu este pentru tine....
SHIVA
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:20
Nu te cobora la nivelul lui ca sa nu ajungi Doamne fereste la subsol.
Ioana007
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:30
Draga mea, sunt nou venita in grupul vostru si abea acum am vazut mesajul tau. Te rog sa-mi dai voie sa-ti spun si parerea mea, fara a avea pretentia ca este cea mai buna. Este doar parerea mea.
O vorba din batrani spune "Ce este prost de la inceput, prost va ramane pana la sfarsit". Eu cred in experientele acumulate a atator generatii. Cred ca o relatie de iubire la distanta este imposibila, fireste cu foarte mici exceptii. O relatie de prietenie, da, dar nu de iubire in sensul de cuplu.
Tu deja ai investit in aceasta relatie a ta, sentimente, sperante, visuri, etc. Dar cel mai mare dar pe care i l-ai facut a fost timpul din viata ta. Nimeni pana acum nu a reusit sa cumpere timp indiferent cati bani are si nici timpul nu a reusit nimeni sa-l dea inapoi, sa-l recupereze.
Sfatul meu - fi ceva mai "zgarcita" cu acest dar de pret si nu-l mai risipi cu cine nu merita. Tu trebuia sa primesti o lectie de viata ca sa ai mai mult respect pentru tine.
Despre fostul ... stai linistita ca daca a gresit, daca si-a batut joc, isi va primi singur lectia de la viata si te pot asigura ca va fi cu mult mai dura decat ce poti gandi tu.
In concluzie, nu-ti mai pierde timpul gandindu-te cum sa-l pedepsesti pe el. Nu-i mai darui timp din viata ta.
Incearca sa te cunosti mai bine, sa te redescoperi si cauta cu incredere mai departe barbatul care sa ti se potriveasca.
Zambeste cu incredere, draga mea, "Si maine este o zi".
SHIVA
Postat pe 26 Noiembrie 2009 08:43
De la: vanessa10, la data 2009-01-19 15:06:36Timp de 1 an si jumatate am avut o relatie la distanta. 1 an si jumatate per total..fiindca au fost despartiri si pauze, ultima in luna sept 2008, in care am hotarat clar sa nu mai fim impreuna. acum vrea sa ne revedem. mentionez ca suntem din localitati indepartate si l-am iubit cel mai mult din toti pritenii mei de pana acum. acelasi lucru nu pot sa il spun despre el, care e tinut la mine, dar in felul sau mai libertin. ideea este ca mi-am dat seama ca nu e pentru mine, ca imi fac mai mult rau si acum vreau sa ii dau o lectie ca sa nu se mai joace atata cu mine. va rog spuneti-mi ce sa fac. nu vreau o razbunare prosteasca, vreau doar o lectie care sa il atinga.
multumesc:)


buna, fii indiferenta fata de el. indiferenta doare mai mult decat orice razbunare. crede-ma, trec si eu prin acelasi lucru acum. deci...ignora-l. bafta multa in noua viata
diana36
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:05
ba, io as zice ca daca vrea sa se razbune, sa se intoarca la el
pik_nik
Postat pe 26 Noiembrie 2009 10:07
hahahahaha.. cea mai tare replica!!!!
garbo002404
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:36
ai putea sa il faci sa isi muste buzele... sa te intalnesti cu el, sa il exciti pana nu mai poate si apoi sa te imbraci si sa pleci fara a da prea multe explicatii... ulterior cand vei mai vorbi cu el daca ti-o va mai cere el, sau daca va veti intalni pe strada poti sa i-o dai... pentru ceea ce mi-ai facut timp de un an si jumatate in care te-am iubit.. iar tu m-ai considerat o pasagera in viata ta.. asta daca ai tarie de caracter si te tin curelele sa faci asa ceva... nu iti trebuie prea mult curaj, ci numai tarie de caracter... barbati care ne considera niste pasagere prin viata lor... ei bine nu suntem, ei poate da, dar noi niciodata, noi fara ei putem trai daca ne punem mintea la contributie, ei fara noi...
mitzura
Postat pe 26 Noiembrie 2009 21:41
ai putea sa il faci sa isi muste buzele... sa te intalnesti cu el, sa il exciti pana nu mai poate si apoi sa te imbraci si sa pleci fara a da prea multe explicatii... ulterior cand vei mai vorbi cu el daca ti-o va mai cere el, sau daca va veti intalni pe strada poti sa i-o dai... pentru ceea ce mi-ai facut timp de un an si jumatate in care te-am iubit.. iar tu m-ai considerat o pasagera in viata ta.. asta daca ai tarie de caracter si te tin curelele sa faci asa ceva... nu iti trebuie prea mult curaj, ci numai tarie de caracter... barbati care ne considera niste pasagere prin viata lor... ei bine nu suntem, ei poate da, dar noi niciodata, noi fara ei putem trai daca ne punem mintea la contributie, ei fara noi...
mitzura
Postat pe 26 Noiembrie 2009 21:41
he,he...!! si ei fara noi, trust me!
garbo_C
Postat pe 26 Noiembrie 2009 21:46
pikanu' - good point,nene!

caze reale,in direct si inregistrat,numai in curtea mea!
preciouss
Postat pe 27 Noiembrie 2009 20:08
i-as spune asta...:..CAND AM VRUT EU N-AI VRUT TU...ACUM CAND VREI TU NU SE MAI POATE...!
luciannen
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:23
lectiile de viata le da viata, nu iti face probleme... Nu trebuie sa le dai tu.
quasaria
Postat pe 4 Decembrie 2009 05:06
punandu-l intr-o situatie dificila. naucindu-l. nu trebuie sa-si dea seama ca e de la tine decat la sfarsit.
cercelmarilena
Postat pe 17 Decembrie 2009 14:38
Cea mai buna lectie pe care i-o poti da unui asemenea individ IGNORA-L pentru ca nu merita sa se joace cu sentimentele cuiva.Este prea superficial si o asemenea persoana trebuie ignorata total
minodora_50
Postat pe 11 Ianuarie 2010 16:55
Salut!Inca il mai iubesti;altfel nu ai smti nevoia sa il pedepsesti.Totusi daca vrei sa-i atragi atentia ignora-l,fa tot posibilul sa arati tot mai bine , este necesara o schimbare de luc si atitudine.Succesul este garantat.Bafta!
garbo078049
Postat pe 12 Ianuarie 2010 13:39
Si eu i-am dat fostului ceva...o palma..de ziua lui..oops.
Si dupa aia nu m-a mai deranjat Nu, sa nu intelegeti gresit, nu am vrut sa ii dau o lectie de viata...dar m-a suparat prea tare si mi-am iesit din sarite..oricum a functionat.
garbo002556
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:03
O lectie care sa il atinga..., de ce? Nu crezi ca aceasta dorinta de a-i da o ,,lectie", ascunde faptul ca il iubesti mai mult decat vrei sa recunosti? Nu te merita pentru ca nu te iubeste la fel de mult, nu-i asa sau cel putin asa crezi tu. Stii...nu toti barbatii stiu sa arate la fel de bine ca noi cat de mult ne iubesc si de aceea de multe ori, faptul ca nu reusim sa intuim acest lucru, sa stim sa descoperim ce se ascunde in inima Lui prin gesturi aparent neinsemnate sau sa citesti pritre randuri atunci cand El incearca sa iti spuna ca i-a fost dor dandu-ti un simplu telefon doar ca sa iti auda vocea sau incearca stangaci sa iti spuna ,,te iubesc", cu o ciocolata sau cu o floare ascunsa in buzunarul din interiorul hainei,gesturi mici care ascund o mare de sentimente, de fapt ei atunci simt ca si noi ca nu ii meritam.
Daca totusi simti ca ,,nu e de tine" cea mai buna lectie de viata este sa iti demonstrezi tie in primul rand ca esti suficient de matura sa mergi mai departe fara el, faptul ca a vrut sa reia relatia cu tine a demonstrat deja ca nu ii esti indiferenta asa ca nu vad de ce trebuie sa ii mai demonstrezi ceva. Cauta in interiorul tau si raspunde-ti singura daca il iubesti, daca nu viata e minunata si fara el, sa nu uiti asta, vei gasi in cele din urma pe cineva care sa te merite, iubindu-te asa cum iti doresti...
garbo042534
Postat pe 19 Februarie 2010 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU POT AVEA ORGASM...OARE DE CE? 35 De la: Alexandra20 18 Mai 2009 14:19
probleme in cuplu 34 De la: Ioana007 1 Ianuarie 2009 20:39
Salata 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:12
cat de des faci sex? 181 De la: just_helle 7 Mai 2009 17:55
Ce sa fac? 27 De la: Ioana007 8 Februarie 2009 16:46
Setari Cookie-uri