singuratate

ce sa faci cand simti ca esti singur printre atata lume?ai impresia ca nimeni nu te intelege,ai toate problemele care pot exista si nu poti vb cu nimeni despre astea.pur si simplu esti deprimat.banca ameninta cu ipoteca,ai tai se cearta tot timpul,nici ca le pasa de altceva,mama te santajeaza sentimental cum apuca!!!! nu mai rezist si nu am pe nimeni pur si simplu nu mai vreau sa traiesc!!! nu am prieteni sunt singura si nu mai rezist,incep sa ma gandesc la ce nu trebuie,am nevoie de un sfat mie teama ca o sa innebunesc nu mai pot
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 20:56
pe mine nu m-ai convins,poate sunt altii mai sufletisti p-acilea...
iasomia
Postat pe 10 Iulie 2009 20:58
vai, ce trist...
zambil
Postat pe 10 Iulie 2009 20:59
nu trebuie sa conving pe nimeni,nici nu ma astept sa inteleaga careva,trebuie sa ma descarc pt ca nu mai pot,si un om fara suflet ar suferi in situatia asta,oricum mi ati fost de mare ajutor,ajutor din asta am mai primit
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 21:02
ai si tu dreptate,deja vu....
iasomia
Postat pe 10 Iulie 2009 21:07
De la: l_erika, la data 2009-07-10 20:56:30ce sa faci cand simti ca esti singur printre atata lume?ai impresia ca nimeni nu te intelege,ai toate problemele care pot exista si nu poti vb cu nimeni despre astea.pur si simplu esti deprimat.banca ameninta cu ipoteca,ai tai se cearta tot timpul,nici ca le pasa de altceva,mama te santajeaza sentimental cum apuca!!!! nu mai rezist si nu am pe nimeni pur si simplu nu mai vreau sa traiesc!!! nu am prieteni sunt singura si nu mai rezist,incep sa ma gandesc la ce nu trebuie,am nevoie de un sfat mie teama ca o sa innebunesc nu mai pot


cred ca nu iti ramane decat sa speri ca maine o sa fie mai bine,si sa te gandesti ca nu esti singura care trece prin asta.
eu te inteleg pt . ca uneori nici eu nu inteleg de ce mam nascut,dar cu siguranta am si eu un rol pe lumea asta........
garbo024060
Postat pe 10 Iulie 2009 21:08
cand simti ca esti singur...incearca sa cauti...prieteni!!!
cu ajutoru` lor...poate ca poti trece peste ceea ce spui!!
dar...pt asta...tre sa muncesti...!!!
sa scrii...sa te lasi tarata in tzarana...si alte cele!!!
crezi ca...suporti?
si...asta nu-i tot!!!
ovidiu42
Postat pe 10 Iulie 2009 21:09
nu esti singura, mai fata....
n-ai idee cati oameni se simt singuri, si cate perechi se simt singure, si cate comunitati se simt singure...
de ce crezi ca nimeni nu apleaca urechea la strigatul tau? pai cam toti au cate o problema, fata draga. nu-si vad capul cu ale lor.
deunazi mi se plangea cineva care lucreaza la urgente ca se simte desconsiderat, ca nimeni nu-i multumeste pentru ce face el, in situatii critice. pai oamenii aia nesimtitori, i-ar pupa si talpile, da' nu cand au alte necazuri pe cap. pentru asta ne purtam fata de ceilalti ca si cum nu ne-ar interesa. ca toti avem momentele noastre de singuratate.
crezi ca problemele tale sunt cele mai mari??? o-ho ho, cum ar zice mos craciun...
banca amenintza? pai asta fac toate bancile, iti imprumuta umbrela cand e soare si ti-o cer inapoi cand incepe sa ploua.
mama te santajeaza? arata-i obrazul...ca sa nu zic mai mult
se zice ca daca-ti doresti multi bani, trebuie sa incepi prin a te purta ca si cum i-ai avea.
daca tu iti doresti sa fii linistita si fericita...vezi ce ai de facut. ca problemele se rezolva, da-le naibii.
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 21:16
mi se pare normal ca ceste lucruri sa fie intelese de persoane care au mai trecut prin asa ceva.. cine stie cunoaste din pacate
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 21:18
nu neaparat, erika. e suficient daca ai auzit ca plita incinsa arde, si nu mai pui mana...
se mai zice ca lumea e o coorva, si ca lumea suntem noi...
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 21:22
singuratatea egrea, te inteleg si este greu, dar spera ca va iesi soarele si pe strada ta, azi plangi, maine razi.... viata asta este asa grea.... dar trebuie sa trecem prin ea, cu bune cu rele, asa avem multe de invatat.... spera ca maine va fi mai bine si nu dispera... speranta moare ultima
tanya72
Postat pe 10 Iulie 2009 21:24
ai dreptate sunt constienta ca fiecare are problemele lui si fiecare simte ca ale lui sunt cele mai mari...dar parca ale mele nu s emai termina...in cine sa ma incredere ca in oameni nu am si mi doresc ca dumnezeu sa ma ajute dar parca nici el nu si mai intoarce privirea spre mine...oamenii in care credeam m au dezamagit,care i am iubit au plecat,nu mi a ramas nimic si nimeni. pe nici un plan afectiv finaciar educational nimic nu am reusit sa fac...ma simt o ratata as vrea sa se termine odata!!! nimeni nu pleca ureches la strigatul celuilalt pt ca este convins ca el trece prin ceva mult mai grav...viata e un cosmar de cativa ani si am tot asteptat cred ca am dat tot ce am avut mai bun in mine dar cred ca tot ce a fost bun s a terminat si nu mai am putere credinta sau speranta ii inteleg din tot sufletu pe cei care renunta la viata...si pe mine m a luat de multe ori acest gand insa stiu ca e un pacat foarte mare si o dovada de lasitate
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 21:25
eriko,
nu cred ca vreunul p-aici care sa nu fi avut momente grele in viata lui...asa ca, pass..
kyra
Postat pe 10 Iulie 2009 21:25
Fiecare om are haosul sau personal...eu imi spun mereu ca solutia cea mai inteleapta nu e curajul de a te convinge ca nu mai ai prea mult de asteptat de la viata,ci lasitatea de a te multumi cu ce ti se ofera! Important e sa ne straduim pana la capat,daca putem,daca avem resurse,daca ajungem sa credem ca nu "masura" ne scoate din mediocritate,ci harul de a dori,de a visa,de a iubi "fara masura"! Nebuneste adica,dar asta n-are legatura cu psihiatria..
preciouss
Postat pe 10 Iulie 2009 21:26
cred ca cineva ar trebui sa traiasca putin in locul meu si sa privesca lucrurile obiectiv,sa aiba viata mea un timp,asa mia r putea raspunde la intrebare: oare eu sunt problema?
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 21:32
pik, destept baiat... mai e valabila oferta aceea?
mai erikutzo, desteptul invata uitandu-se la prost cum cade in gropi si face in asa fel incat sa nu treaca prin ele. de unde ideea tembela ca trebuie sa treci prin ceva pentru a putea intelege?
iaca mai suntem si oameni care pricepem doar privind. si am exemple mii si stele faclii.
solutii rapide? te stropshesti la toti: banca, mama si tot. sa vezi cum se linistesc. banca face abuz? du-te si striga pe holurile ei. mama face tam-tam? tu trebuie sa faci tam-tam-tam. ce-i asa greu? tztz
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 21:35
in primul rand tu..
kyra
Postat pe 10 Iulie 2009 21:37
in zile mai bune as rade vazand ce scrieti...parca ar fi un joc sau ceva de genu...daca ar fi asa de simplu..am zile in care sunt f optimista si imi spun ca totul va fi mai bine,dar at normal ca se intampla ceva si toatte sperantele mele mor. gianiblue mai sunt oameni care nu cad in gropi de prosti ce sunt,nici macar sa priveasca nu vor si totusi se trezesc in groapa,de unde nu mai pot iesi.
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 21:41
totusi daca eu sunt vinovata in primul rand...atunci ce e de facut?totul e sa privesc totul optimist,si sa ma prefac ca nu exista problemele care de fapt is batatoare la ochi??
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 21:45
erika, stiu cazul celor pe care ii arunca altii in groapa. dar de asta e desteptul destept: sa gaseasca solutii sa iasa. capisci?
prima solutie? iubeste-te!
a doua: mergi des pe la biserica (de preferat cand nu sunt babele alea care-ti comenteaza tocurile si unghiile rosii). mediteaza acolo. se poate si acasa... daca te simti mai bine
a treia: cine este fericit non-stop? nimeni. mai ales pentru ca lucrurile si oamenii de valoare se obtin cu munca, nenicule!
daca vrei ceva frumos pentru tine, pune osul la treaba.
cum bine zicea un filosof bulgar: totul - pentru a fi solid - trebuie sa aiba o baza spirituala. ia si exerseaza taria si credinta. viata de afara se va modela conform convingerilor tale. ce nu se asorteaza, nici macar nu baga in seama.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 21:46
mey fata, tu tii cu ursu'???
trebuie doar sa vezi problemele la adevarata lor dimensiune. si ca nici o problema nu apare singura, fara rezolvare. si ca rezolvarea problemelor e sarcina ta. si ca mereu poate sa fie si mai rau. ca fara probleme ne-am plictisi. ca toti avem probleme.
a, ca era sa uit - ca niciodata o problema nu vine de una singura, ci in grupuri de cate trei. urmatoarea problema dupa un astfel de grup nu e a patra ci prima dintr-un alt grup de trei.
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 21:49
si, pik, asa cum este obisnuit pe forum, chestia asta cu singuratatea se va asorta perfect cu inca doua probleme musai sexuale.
cat e gluma e panarama dar sa recapitulam. fata, erika, ai inteles? pe puncte si pe randuri de banci.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 21:53
in orice rau exista si un bine cred ca am rez pt ca am stiut sa fac haz de necaz,piknik ma faci sa rad serios
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 21:53
mai fata, orice lucru se face in mod serios, chiar si rasul.
ca pe o moaca trista, zau nu shade bine. rasul.
pik_nik
Postat pe 10 Iulie 2009 21:55
pik, vin' sa te pup dulce pe verzile de urechi. asa, iubire. vezi ce sensibil poti fi? asa mai vede fata pe Luminita, alta fata.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 21:58
imi place f mult sa rad asta nu mi o poate lua nimeni,macar atat sa am si eu.rasul chiar nu e ceva de luat in gluma,este singurul dorg care face bine si de care ar trebui sa devenim dependenti
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 21:59
pai te rog sa fii dependenta chiar din acest moment. cand vine banca e bine sa te c... rasul. cand mama ta..., idem. este?
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 22:00
se pare ca...e cu happy end!!!
ma bucur!!!
si...fie sa fie si-n realitate!!!
ovidiu42
Postat pe 10 Iulie 2009 22:01
eee, ovi... si tu acuma... garbo ca garbo da' practica ne omoara!
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 22:04
mai este pana la end si ramane de vazut daca va fi unul happy,dar mai am o intrebare f serioasa si am nevoie de sfatul vostru,in leg cu banca asta a vietii,care e de 14 mil pe luna lei vechi...nu e a mea e a parintilor dar e ipotecata casa.e o afacere nereusita...ideea ca nu mai stiu ce sa fac unde sa ma angajez ca sa rezolva probl asta suntem in urma de 2 luni iar ai mei nu fac fata oricum .eu de asta m am angajat...nu stiu ce sa mai fac
l_erika
Postat pe 10 Iulie 2009 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Durerea unei fiice 67 De la: Saraha 6 Ianuarie 2016 21:55
Mi-am prins sotul masturbandu-se in fata camerei web 121 De la: anakin 15 August 2009 11:13
Virgina la 21 de ani !!!! 5 De la: Alecsx 7 Decembrie 2008 12:39
Sa mai lupt pebtru casnicie? 79 De la: Ioana007 6 Aprilie 2009 15:30
iubirea mea 2 De la: floare_cu_colti 5 Martie 2011 10:04
Setari Cookie-uri