Ce sa fac?

Am fost 2 ani si 4 luni cu el.In tot acest timp totul a fost sproximativ ok,in sensul ca i-am mai trecut cu vederea unele minciuni si indiferente.Insa s-a ajuns sa il prind cu o tipa in pat.Eram distrusa...nu stiam ce sa fac.Mi-a fost alaturi cel mai bun prieten(baiat) care in acelasi timp ii era si lui prieten si care mi-a marturisit in acest timp ca tine la mine altfel decat ca la o prietena.A fost destul de greu sa aud asta,nu stiam ce sa fac,dar,gandindu-ma la ce tocmai imi facuse iubitul meu m-am sarutat cu el si ne-am mai intalnit de cateva ori.In cele din urma l-am iertat pe prietenul meu si ne-am impacat,insa a aflat ce se intamplase intre mine si prietenul nostru comun.Pe moment a spus ca ma iubeste si ca ma iarta,dar de atunci s-a purtat foarte urat cu mine,m-a inselat in continuare si chiar m-a si batut destul de rau de vreo 2 ori.De Valentine-s Day mi-a spus ca nu poate sa treaca peste ce am facut eu si ca ar fi mai bine sa ne despartim.Acum inca ma mai suna.Il iubesc,il vreau inapoi.Ce sa fac?
BugsyGirl
Postat pe 21 Februarie 2010 13:24
De iubit, inteleg ca il iubesti, indiferent de cat de dobitoc este, poate ca nu iti poti schimba sentimentele. Insa, detaseaza-te putin de situatie si priveste obiectiv toata situatia ! Nu cred ca meriti sa acorzi atentie unui om care te bate, se comporta urat, sau cine stie ce mai face, indiferent de ceea ai facut. Asta ar insemna sa traim in haos, si la fiecare nedreptate sau greseala sa ne linsam ca animalele...Eu cred ca trebuie sa renunti la aceasta relatie, unde crezi ca va duce ? crezi ca vei uita ca l-ai prins cu altele, sau ca te-a batut ? Crezi ca el se va schimba ? Poate ca daca te insela o singura data si era o greseala, insa doar o data, mai aveai sanse sa crezi in relatia, dar tinand cont de faptul ca el a continuat sa te insele si pe deasupra s-a si comportat ca un porc, ar trebui sa iti iei gandul de la el ! respecta-te mai mult, ca om ! Ai grija de tine !
Kid0
Postat pe 21 Februarie 2010 13:32
Vezi tu...el spune ca e vina mea ca s-a purtat asa,ca l-am ranit mult prin ce am facut...
BugsyGirl
Postat pe 21 Februarie 2010 14:38
De la: BugsyGirl, la data 2010-02-21 14:38:19Vezi tu...el spune ca e vina mea ca s-a purtat asa,ca l-am ranit mult prin ce am facut...
Lasa ca nu trebuie sa te simti vinovata fata de el,pt ca si el ti-a facut acelasi lucru.Si din cate stiu,nici barbatul nu are dreptul sa insele incredere unei femei.De asta cunoaste bine persoana inainte sa te incurci cu ea.Sa vezi cat de serioasa este,cum se comporta cu ceilati oameni..Pt ca daca se comporta frumos doar cu tine,si cu ceilalti oameni,Pt ca asa ii vei putea intelege atitudinea lui,mai tarziu dupa ce isi va atinge interesul eu una m-as indeparta de el.Pt ca merita..Si nu este corect sa te insele,Apoi sa faci si tu la fel.intre relatie trebuie sa existe incredere si fidelitate din partea ambilor parteneri multa bafta
garbo099788
Postat pe 21 Februarie 2010 14:53
mai fata, dar tu cand l-ai prins cu aia in pat, l-ai batut? tu chiar vrei sa stai alaturi de un asemenea om? toata viata o sa te insele si o sa te bata, intotdeauna, intelegi?
nelly05
Postat pe 21 Februarie 2010 15:19
De la: BugsyGirl, la data 2010-02-21 14:38:19Vezi tu...el spune ca e vina mea ca s-a purtat asa,ca l-am ranit mult prin ce am facut...



Tu crezi ca este din vina ta ? Din cate ai scris, nu reiese ca ar fi vina ta...Adica tu il prinzi in pat cu alta, si tot tu esti de vina ? Hmm...evita astfel de specimene ca acest prieten al tau, mai degraba animal, dupa cum se comporta...
Kid0
Postat pe 21 Februarie 2010 16:57
poate se simte vinovata ca nu a pus asternuturi curate
pik_nik
Postat pe 21 Februarie 2010 19:13
Eu zic sa`ti gasesti pe altu...pt ca u`r ex,nu merita 2 bani!Tot ce face sa sa`ncerce sa`si spele pacatele prin "greseluta" facuta de tine!Lasa`l in biata lui!
AdrianaR
Postat pe 21 Februarie 2010 19:19
De la: BugsyGirl, la data 2010-02-21 14:38:19Vezi tu...el spune ca e vina mea ca s-a purtat asa,ca l-am ranit mult prin ce am facut...


eu cred ca ar trebui sa cauti mai mult in tine raspunsurile cu mintea si nu cu inima,in acest caz nu ar avea sens.Cel in cauza nu merita nici macar deschiderea unui topic pe Garbo :-)
reyya
Postat pe 21 Februarie 2010 19:30
Trebuie sa fii foarte complexat sa te gandesti ca din vina ta iei bataie si chiar sa fii impacat cu asta. Ce pocarie. Cand vad cat de proaste pot fi unele femei ma ingrozesc. Ce e mai ingrozitor e ca dupa ce te bate rau de 2 ori, ti se pare ca meriti asta si inca doresti sa fii cu el. Pai fata mea, tu nu numai ca meriti sa fii batuta, dar ti-o si cauti. Ma intrebam cum trebuie sa gandeasca femeile care accepta sa fie bataute. Sunt dobitoace ca tine fata mea. De aceea si exista dobitoci care lovesc femei.
Doara
Postat pe 23 Februarie 2010 19:04
De la: Dor_marunt, la data 2010-02-23 19:04:25Trebuie sa fii foarte complexat sa te gandesti ca din vina ta iei bataie si chiar sa fii impacat cu asta. Ce pocarie. Cand vad cat de proaste pot fi unele femei ma ingrozesc. Ce e mai ingrozitor e ca dupa ce te bate rau de 2 ori, ti se pare ca meriti asta si inca doresti sa fii cu el. Pai fata mea, tu nu numai ca meriti sa fii batuta, dar ti-o si cauti. Ma intrebam cum trebuie sa gandeasca femeile care accepta sa fie bataute. Sunt dobitoace ca tine fata mea. De aceea si exista dobitoci care lovesc femei.
xena_luptatoarea
Postat pe 23 Februarie 2010 19:37
Bugsygirl..Succes!!! In ce...??? In a te desprinde de aceasta relatie care nu-ti face decat rau.
reyya
Postat pe 23 Februarie 2010 19:43
Ai toate argumentele ca tipul nu este de calitate , nu stiu de te minti singura.
reyya
Postat pe 23 Februarie 2010 19:57
De la: Dor_marunt, la data 2010-02-23 19:04:25Trebuie sa fii foarte complexat sa te gandesti ca din vina ta iei bataie si chiar sa fii impacat cu asta. Ce pocarie. Cand vad cat de proaste pot fi unele femei ma ingrozesc. Ce e mai ingrozitor e ca dupa ce te bate rau de 2 ori, ti se pare ca meriti asta si inca doresti sa fii cu el. Pai fata mea, tu nu numai ca meriti sa fii batuta, dar ti-o si cauti. Ma intrebam cum trebuie sa gandeasca femeile care accepta sa fie bataute. Sunt dobitoace ca tine fata mea. De aceea si exista dobitoci care lovesc femei.




Draga mea,nu am spus in nici o clipa ca as gandi ca din cauza mea iau bataie...departe de mine gandul asta,am spus doar ceea ce spune el.Si daca imi doresc sa fiu cu el...da asa e si asta pentru ca il iubesc as fi dispusa sa trec peste doar daca as fii convinsa ca nu s-ar mai intampla.
BugsyGirl
Postat pe 23 Februarie 2010 23:26
tine minte un lucru : odata ce a existat precedent (nu are scuza) se va mai intampla , violenta este dovada clara ca nu ai cum si de ce sa-l mai iubesti.
reyya
Postat pe 23 Februarie 2010 23:29
Subscriu reyya!!!Asta`i clar!
P.S. e dovada clara ca`i un om slab!
AdrianaR
Postat pe 23 Februarie 2010 23:31
Prima oara cand a fost sa ia bataie s-a intamplat, a doua oara i-a scapat. A treia oara va fi cu noroc.
Doara
Postat pe 24 Februarie 2010 18:55

si-a patra oaraa?? =
fleurdelis
Postat pe 24 Februarie 2010 18:58
Daca mai scapa dupa a treia oara, poate se desteapta si ea.
Doara
Postat pe 24 Februarie 2010 19:00
bine eu n-am cetit da....
nici nu pot s=aud de....
fleurdelis
Postat pe 24 Februarie 2010 19:02
Cum frate sa ma bata rau un barbat, de 2 ori si eu sa plang dupa el si sa il vreau inapoi? Murea cu dintii mei in beregata.
Doara
Postat pe 24 Februarie 2010 19:04
da mai, daa...ce sa faca!??
fleurdelis
Postat pe 24 Februarie 2010 19:07
am o problema......ce sa fac?....
ladyDY
Postat pe 24 Februarie 2010 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In pat cu......dusmanul 5 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 21:48
Andrei Gheorghe da la toti... 15 De la: iasomia 16 Octombrie 2009 12:21
? 5 De la: iar_eu 24 August 2009 09:43
Poti sa te indragostesti de doua ori de aceeasi persoana? 68 De la: scrichy 17 Mai 2009 18:29
buna!!! 368 De la: yony 17 Septembrie 2009 20:51
Setari Cookie-uri