unghii false cu look natural!

fetelor ce parere aveti de unghii puse?
oxana_c
Postat pe 7 Noiembrie 2008 10:24
da, si eu zic ca este cel mai bun lucru care se putea infiinta. nu mai ai treaba cu unghiile saptamani bune. este super ok
algehmym
Postat pe 26 Mai 2009 13:10
Eu am extensii de unghii cu gel direct pe unchiile mele naturale si sunt foarte multumita de ele, sunt sanatoase.Sunt mereu cu manichiura facuta si nu trebuie sa bat in fiecare saptamana drumul la salon.Si in plus pot sa fac mai multa treaba acasa cu ele acuma, plus de asta tastez cu ele la calculator la un birou notarial si nu le duc grija ca se rup,se exfoliaza.etc Am mers la o prietena care lucreaza acasa si prima intalnire a fost pentru constructia cu gel si din 3 saptamani in 3 merg la intretinere.
Merita investitia.
Manichiura reprezinta cartea de vizita a unei femei

ConsultantBeauty
Postat pe 12 Iunie 2009 18:15
buna sincer mi as dori si eu dar la noi in loc dej nu stiu daca este asa ceva unde ti ai facut?
daniela6august
Postat pe 29 Iunie 2009 14:15
De la: oxana_c, la data 2008-11-07 10:24:16fetelor ce parere aveti de unghii puse?
vulpitza19
Postat pe 29 Iunie 2009 19:18
De la: oxana_c, la data 2008-11-07 10:24:16fetelor ce parere aveti de unghii puse?

SINT SUPERBA.......DACA ESTE FACUTA BINE.UN AN DE ZILE AM AVUT SI EU,,,,,,,,,SINCER ERAM FT INCINTATA,,,,DAR TREBUIE AVUT GRIJA,SE DISTRUGE UNGHIILE FT TARE........
fede1954
Postat pe 3 Iulie 2009 08:09
eu am avuth` unghii puse ... constructzie cu gel .. sh` am fost foarte multsumita de ele .. inainte sa le am .. nhu`mi cresteau mari .. se rupeau :| .. dar dupa ce am avuth` k gel .. unghiile imi cresc foarte mari .. le`am tzinuth` kam 3 luni.. sh` dupa ce le`am dath` jos mi`am cumparath` de la farmacie Lotziune Pt unghii cu Vitamina B5 ... imi ador unghiile de akuma!!!
Floriiii
Postat pe 3 Iulie 2009 13:34
de ce sa nu incerci sa repari ce ai? de ce sa apelezi la unghii false? exista o multime de remedii, de la o manichiura spa ( trebuie sa ai rabdare cu ea, insa da rezultate ), pana la a da cu ulei de ricin pe unghie. si cu ricinul e de durata, dar... da randament si nici nu-i asa costisitor
_Leo
Postat pe 5 Iulie 2009 14:28
Fetelor salut. Stati putin ca nu este chiar asa. Imi pun unghii si nu mai am treaba saptamani bune. Eu mi-am pus anul trecut, la doua saptamani trebuia sa ma duc la intretinere pentru ca unghia creste si dupa o saptamana se vede ca naiba. Ca sa nu mai spun ca este si destul de costisitor, cand le am dat jos ( acum o saptamana) am constatat cu tristete ca in loc de unghiile naturale aveam daor niste foite ca de celofan care s-au rupt din carne, iar unghia este afectata pana aproape de cuticula. Deci vreo 6 luni cred ca nu voi mai avea nici un fel de unghii. Dar exista si o parte buna in toate astea. Prietenul meu este super incantat ca nu mai am unghii sa ii pot face masajul care ii place f mult.
Eu va sfatuiesc sa va ganditi bine daca aveti timpul, banii si rabdarea necesara. Nu va speriati, sunt fata nu gay
ionutbond
Postat pe 6 Iulie 2009 20:06
Ionut, si ce alte experiente comune cu fetele mai ai tu?
Ai avut si dureri de ovare luna asta cind ti-a venit "ciclu"????
Aemulus
Postat pe 6 Iulie 2009 20:11
Am o parere forte,forte buna.Tot timpul sunt ingrijita,ptr.o doamna conteaza!Am 50 de ani,dar nu-asi renunta la unghi.Am gasit o fata forte priceputa,are f.multe modele.Din 2 in 2 sapt.ma duc la inretinere.Nu mi-se pare scump.Manichiura obisnuita ma costa mai mult.Incercati si voi!
garbo022853
Postat pe 9 Iulie 2009 13:14
merita investitzia
garbo025131
Postat pe 12 Iulie 2009 16:26
sincer... mie imi surade ideea, si eu am vrut sa-mi pun extensii cu gel pentru ca nu-mi cresc unghiile si se exfoliaza, insa am inteles k dupa ce renunti la ele ti se strica .... nu stiu ce sa cred, unele zic ca merita investitia , altele zic ca nu merita...:P
secret_x
Postat pe 4 August 2009 18:33
Merita investitia daca gasesti un tehnician bun,care lucreaza corect si cu materiale de calitate.Nu gelul strica unghia ci tehnicianul daca o pileste prea mult.Gelul o protejeaza de toti factorii externi,dar in momentul in care hotarasti sa dai jos gelul,trbuie sa ai grija ca tehnicianul sa nu foloseasca freza pe unghia naturala.Aceasta distruge unghia.Gaseste un tehnician bun si incearca cu incredere.
CRIMEDE
Postat pe 6 August 2009 12:15
mie imi plac unghiile naturale si niciodata n-am pus false poate in viitor
andreea_elena
Postat pe 13 August 2009 16:16
Am si eu unghii false sis unt foarte multumita de ele..Aplic si eu unghiif alse din acryl ,constructie pe unghia naturala sau tipsuri ,cu model sau french permanent.Produse profesionale de cea mai buna calitate,la cel mai mic pret! Daca vrei sa iti pui lasa mesaj.
DyanaPta
Postat pe 14 Septembrie 2009 01:25
Am si eu unghii false sis unt foarte multumita de ele..Aplic si eu unghiif alse din acryl ,constructie pe unghia naturala sau tipsuri ,cu model sau french permanent.Produse profesionale de cea mai buna calitate,la cel mai mic pret! Daca vrei sa iti pui lasa mesaj.
DyanaPta
Postat pe 14 Septembrie 2009 01:25
De la: oxana_c, la data 2008-11-07 10:24:16fetelor ce parere aveti de unghii puse?
..............
...DRAGA MEA, unghiile false, ca sa zic asa.......este ceva artificial, de fitze,.......la ce-ti trebuie???
fa-ti mai bine o manechiura simpla, frantzuzeasca si alege o culoare aprinsa-rosu de exp..
iti va sta mult mai bine.........garantez!!!
sophia1971
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:54
Nu sunt adepta unghiilor false,imi plac naturale,norocul meu ca am unghii cu format frumos si rezistente
lotus6
Postat pe 11 Octombrie 2009 11:34
buna!eu am acril pe unghiide 4 ani, e cel mai bun, un pik mai scump dar este cel mai rezistent.nu mi-a atacat unghiile le am la fel de sanatoase, cel putin daca il scot se recupereaza foarte repede....iti recomand daca esti la prima incercare sa te duci la un salon foarte bun, perfect nails e excelent si sa nu alegi niciodata domnisoarele care fac acest lucru acasa doar pt ca te costa mai ieftin!succes te poop
creatzaely
Postat pe 30 Octombrie 2009 06:25
pai cum ti-a dat jos unghia falsa de ti-a ramas "ca naiba"? se curata cu un lichid special si iti raman doar mai subtiri, pt ca deh..iti mananaca unghia...incearca cu constructie acril, gel...e mult mai practica si nu ti se vede unghia urat dedesubt...te poop
creatzaely
Postat pe 30 Octombrie 2009 06:29
cat depsre intrebarea pe care ai pus-o, nu sunt de acord cu unghiile"puse" , ci doar cu acea constructie despre care iti vorbeam mai sus, care nu face decat sa iti mentina unghia fara ca ea sa se rupa, sa se agate in momente neplacute...sa se indoaie..etc...fiecare stie mai bine...un french simplu ca nu se mai poarta modelele si scurtute e perfect...multa bafta!
creatzaely
Postat pe 30 Octombrie 2009 06:34
subscriu,si asa suntem mult prea ,,neneturale ''. putem sa pastram cea ce avam valoros .si unghiile sunt/nu un dar de la mama natura. atunci cand nu sunt aspectoase{mici si incarnate}merita sa le ,,falsifici''.accept ungiile false dar,numai unde este necesar pt ca in timp degradeaza unghia naturala.dealtfel alegerea ne apartine!
garbo039290
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:45
eu am unghii "puse" ca practic e doar gel deasupra acum de doi ani si mi-e super bine cu ele, am niste maini frumoase tot timpul nu mai imi cresc pielitele alea uricioase pt ca mi le curata cu freza si imi fac manechiura o data la 3 sapt, plus ca pot sa fac orice ca nu se rupe nimic , totul ramine la loc. e o inventi e minunata , si nu am nici o problema cu unghiile naturale sunt pefecte nu s0a subtiat nimic si nici nu s-au deformat
mamarutza
Postat pe 2 Noiembrie 2009 02:02
Buna fetelor.Eu am solutie si pentru cele care doresc unghii false (extensie cu gel,cu tips,design cu gel colorat sau tempera acrilica,pictura chinezeasca,etc.)si pentru cele care prefera unghiile sale naturale,dar nu le pot pastra lungi pentru ca sunt prea subtiri sau pentru ca se exfoliaza,etc.Va pot face protectie cu geluri dizolvabile(un fel de oja permanenta).Produsele sunt de calitate superioara,aduse din Olanda si nu fac decat sa protejeze unghia naturala de factorii externi.Intretinerea se face la 2-3sapt.,iar cand nu mai doresti acest gel pe unghii,se poate da jos cu un dizolvant.Puteti avea unghii cu look natural dar si in pas cu moda.Pentru cele interesate va las un nr. tel.0722349899.
CRIMEDE
Postat pe 4 Noiembrie 2009 13:17
as vrea si eu unghii false
garbo065280
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:57
Cu multa placere daca esti din Bucuresti.Daca vrei ceva de calitate cu aspect cat mai natural ,ai nr. meu de tel.
CRIMEDE
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:43
ma intereseaza si pe mine un pret ceva ne puteti lasa si un ID de msg ? fetele care se ocupa de asta.. plzzzzzz
olihuryah
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:47
Pret intre 60(protectie pe unghia naturala) 100(design,pictura chinezeasca,3d),depinde ce doresti .Intretinere la 3-4sapt
CRIMEDE
Postat pe 1 Decembrie 2009 22:41
Si eu am avut unghii de portelan (construite din gel)timp de o luna si jumatate, apoi le-am dat jos pt k imi crescusera ale mele, iar acum am gel pus de mine pe unghiile mele deja crescute si sunt foatre multumita, tot timpul imi este laudata manichiura.........
roxycazan83
Postat pe 17 Decembrie 2009 15:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii de par 6 De la: garbo030780 24 Iulie 2009 18:06
RIDURI IN JURUL GURII 9 De la: garbo_495170 12 Decembrie 2018 16:27
De ce multi oameni buni au de suferit de pe urma oamenilor rai? 21 De la: xenaluptatoareainimoasa 16 Octombrie 2010 18:03
Epilator cu laser Quelle 1 De la: Camelia1 2 August 2009 18:47
Castiga unul din cele 2 seturi de lenjerie intima oferite de 4Passion! 226 De la: ConcursGarbo 29 Octombrie 2010 14:29
Setari Cookie-uri