una din doua femei au inselat

si pt mine inselat = lipsa de respect fatza de partener
fluturasalb85
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:00
Suzuki a descoperit ca Suzuka l-a inselat.
-De ce ai facut-o?
-Din respect pentru tine, dragul meu.Vroiam sa-mi dau seama daca tu esti intr-adevar viril.
-Si la ce parere ai ajuns?
-Esti.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:48
De la: vanghelis007, la data 2008-11-06 20:48:24Suzuki a descoperit ca Suzuka l-a inselat.
-De ce ai facut-o?
-Din respect pentru tine, dragul meu.Vroiam sa-mi dau seama daca tu esti intr-adevar viril.
-Si la ce parere ai ajuns?
-Esti.


incerci intr un mod elegant sa mi spui ca m insel in tot ce spun sau mi se pare........
domo
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:18
N-am inshelat.
Deci sunt una din 2. Tzin echilibrul.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 00:56
Nu draga.Incerc sa spun in mod elegant ca sunt de acord cu tine.Cele care inseala(sau mint), sa le scrie Ion Minulescu o poezie.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 07:42
in fine.....
domo
Postat pe 7 Noiembrie 2008 07:58
inselat....nu cred ca exista cineva care sa nu fi insela vreodata intentionat sau nu ( minciuni nevinovate, omisiuni, etc) dar cred ca tema era legata mai mult de adulter,relatii paralele, aventuri, nu?
celor care nu au inselat....stii cum e dupa 15 ani sa simti din nou fluturasi in stomac? sincer? merita!
nu cred ca este cineva care sa insele sa nu se fi simtit inselat la randul lui(nu neaparat in acelasi mod ,ma refer la dezamagiri, juraminte uitate, multe ...multe alte motive).
vina intotdeauna apartine si celui inselat nu numai care inseala. nu cred ca se poate generaliza, nimic nu se intampla fara un motiv.
ella_e
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:11
am inselat. am fost inselata. nu mai insel. deocamdata. ca am invatat sa nu mai zic niciodata, asa ca nu zic ca nu as mai insela in veci. mai sunt inselata. intr-un fel sau altul. cum stam acum cu numaratoarea? una din doua? doua din una?
catwalk
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:26
e o nebunie cu inselatu' asta......
domo
Postat pe 3 Decembrie 2008 20:17
SI DACA NU ESTI CASATORIT...tot inselat e? adica ai o relatie stabila de ceva ani buni, si barbatul de linga tine se duce bine mersi la alta, si la un moment dat simtindu-se...iti zice, mai femeie...ia mai du-te tu si cu altul sa vezi cum e...ca poate altu e mai bun, mai priceput,mai...mare...prinzi si tu ceva nou...si se iveste ocazia...si te duci, de curiozitate...asta e inselat sau nu.?
karmenrosa
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:31
Normal ca tot inselat este...! Eu asa cred. Dar sincer, nu stiu ce fel de relatie e aia. Colegi de apartament, respectiv de pat?
picaturaderoua
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:13
da. tot inselat este. eu una inselata m-am simtit cand am aflat ca, in timp ce eram in tabara cu copiii, iubitul meu reglementa hormonal o prietena. prietena credeam ca imi este. iubit credeam ca imi este. ma inselam de cate ori? sa numaram. de doua ori ma inselam eu, de doua ori ma inselau ei...
catwalk
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:20
O, caty, caty..Cum a incercat diavolul sa-ti zdruncine prin nemernicii aceia, increderea in oameni.Daca iubitul tau(care nu merita sub nici-o forma aceasta adresare aleasa,)s-a purtat ca un idiot, mai vinovata a fost dupa parerea mea, prietena ta.Pana la urma, amandoi s-au dovedit niste oameni de nimic, care vor duce o viata de nimic.
Ioana007
Postat pe 13 Decembrie 2008 09:33
dracul a zguduit mai nimic. eu sunt cine sunt. am incredere in oameni. indiferent ce se poate intampla rau, mai multe bune se intampla.
catwalk
Postat pe 13 Decembrie 2008 17:04
Esti o femeie minunata, succes.
Ioana007
Postat pe 14 Decembrie 2008 19:11

dar..de ce?

Postat pe 23 Ianuarie 2009 00:25
Si barbatii sunt nesimtiti.
Ioana007
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:50
pas

Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:22
Parol.
Ioana007
Postat pe 31 Ianuarie 2009 19:55
Exista o vorba la olteni : manca l mama pe ciocioaca , el isi canta, el isi joaca!
ei bn cam asa sta treaba si aici ... ia uite cum se mira lumea ...de ispravele altora, femeile in genere
nu poti sti niciodata cifra reala ...trebuie sa va impacati ca adevarul e undeva la mijloc si in plus sunt multe feluri de inselaciuni...de la vanzatoarea de la chiosc , ce ti da rest o lama in loc de 50 de bani , mergi mai inkolo te inseala si bancomatu cand dai sa scoti 30 lei , si iti arata k poti doar 50 , si tu n ai dekat 30,9 lei...pana ajungi sa te insele si profu la ex , atunci k vezi k ala ce a copiat tot de la tn are 9 si tu doar 7 ...de parca astea n ar fi de ajuns te mai inseala si privirea , cand vezi partea plina a paharului in timp ce tu te scalzi in datorii ....si mai rau nu se putea , afli k te a inselat nevasta
Numai bine
DaMarkus09
Postat pe 1 Februarie 2009 02:03
Una din doua femei inseala?Eu cred ca sunt mai multe.
Ioana007
Postat pe 1 Februarie 2009 15:54
Un lucru este cert;FEMEILE INSEALA!1/2 dintre prietenele mele au inselat.Motivele sunt multe si altele decat cele ale barbatilor"nu-mi da atentie","ma inseala/ma razbun"....etc."Problema"este ca nu recunosc ca inseala asa ca nu putem face o statistica
babe_girl75
Postat pe 4 Februarie 2009 18:29
De la: Ioana007, la data 2009-02-01 15:54:11Una din doua femei inseala?Eu cred ca sunt mai multe.


da, ioana. trei din una, inseala. daca nu chiar 4
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2009 21:06
Buna...am mare nevoie de parerea voastra. Am o relatie de 3.5 ani care pana acum un an totul a fost mai mult decat ok, eu an 21 si el 27...intotdeauna mi-am imaginat ca daca-mi voi face un prieten cu ceva ani peste mine, va fi si mai matur, la inceput era poate mai matur, mai constiincios...simteam ca pot invata ceva de la el, insa intre timp eu am evoluat, poate un pic mai mult. El este genul de om care se multumeste c-o viata "trasa la indigo" in care trebuie sa ai un job(nu conteaza ce...job sa fie)..sa te insori, sa faci un copil s.a.m.d., in schimb eu imi doresc altceva...si nu-i vorba de parte financiara, pentru ca niciodata nu m-as simti multumita cu bani altcuiva, imi doresc sa realizez cat mai multe, sa invat tot ce pot, sa am cat mai multa experienta...nu pot trai fericita cu gandul la o "viata la indigo".Pe el nu-l intereseaza nici-un job..nu vrea sa invete nimic..nu vrea sa faca nimic.(motiv pentru care o perioada nici n-a lucrat)...in schimb eu sunt exagerat de activa...sunt la facultate...am un job de 8-10 ore pe zi...si toamna trecuta mai lucram si sambata, duminica ocazional...si-o faceam pentru ca-mi placea...pentru ca-mi doresc sa obtin cat mai multe prin propriile forte. Ideea e ca de un an nu ma mai simt atrasa de el... ...tin la el, dar nu este ceea ce-mi doresc...adica nu ma mai fascineaza, nu ma mai incita...ma dispera felul lui "lenes"...Pe langa toate astea de un an...se poarte ciudat...chiar urat uneori cu mine...si multa vreme m-am gandit ca nu realizeaza si ca mai degraba face totul din prostie...insa acum am ajuns sa cred ca m-am inselat si ca intotdeauna a stiut ce zica..mai ales cand ma jignea cu diverse...si cel mai grav e ca realizez tot ce se intampla, uneori incerc sa privesc din afara...si-mi dau seama cat ma calca in picioare...insa nu sunt in stare sa termin relatia asta...cand sunt cu el pur si simplu parca-as fi "legata" si nu-i mai pot reprosa nimic...si nu stiu ce-i cu mine, nu ma mai recunosc, pentru ca in general sunt foarte puternica si nu las pe nimeni sa ma calce-n picioare, incerc sa-mi dau un raspuns si nu pot...pentru ca nu cred ca-l mai iubesc...ma deranjeaza tot ce face, incepand de la glumele lui (pe care le consider fara nici-un haz) ....pana la jignirile ce n-au nici-o justificare. Inainte eram uneori "judecata"...pentru veselia mea excesiva...pentru modul de-a intampina pana si greutatile....acum...de aproximativ un an...sunt tot mai trista, nu mai stiu sa zambesc, sa fiu vesela...asa cum eram candva. Cu ceva timp in urma am cunoscut pe cineva...care mi-a "trezit" aceea sclipire-n suflet...insa n-am fost capabila sa lupt...si l-am pierdut. Ceea ce ma sperie este ca de fiecare data cand ma gandesc la o posibila despartire...nici nu ma gandesc la mine...ce-as face...sau etc...primul gand este ce-o sa faca prietenul meu...sa nu sufere...s.a.m.d., in conditiile in care in mare parte toate lucrurile astea se intampla din vina lui....nu stiu ce sa fac...
inaina
Postat pe 6 Februarie 2009 12:33
Intotdeauna cineva inseala pe altcineva.Interesant este cine e declarat invingator.
Ioana007
Postat pe 6 Februarie 2009 17:50
Acum depinde din ce cauza inseli ... sunt foarte putine persoane care recunosc tradarea!!
_dulcik_
Postat pe 6 Februarie 2009 22:20
Oare cand cineva insala,exista un invingator,sau,altfel spus,exista invingatori?
eladaela
Postat pe 7 Februarie 2009 08:30
De la: eladaela, la data 2009-02-07 08:30:33Oare cand cineva insala,exista un invingator,sau,altfel spus,exista invingatori?


Pai in mod cert exista invinsi, cei inselati, deci logic ar fi sa existe si invingatori, nu? Depinde cum privesti situatia si depinde de motivul pentru care inseli.

Referitor la ce se discuta mai devreme, daca se cheama inselat chiar daca nu esti casatorit... normal ca da! Adica na, eu m-am sarutat odata cu un tip si eram cu altul si tot mi s-a umplut sufletul de auto-repros... Ceea ce m-a facut sa fiu si mai sigura ca n-o s-o mai fac. Deci na, fiecare cum considera...
aikipy
Postat pe 7 Februarie 2009 09:16
Nepoliticos din partea ta,Ioana.Oare ai vrut sa te referi la cineva anume?Sau...
liviu_k
Postat pe 7 Februarie 2009 09:19
"care in mare parte toate lucrurile astea se intampla din vina lui....nu stiu ce sa fac"
Inaina, asta e o intrebare retorica? Cred ca stii exact ce ai de facut. E o mare, mare, mare PROSTIE sa stai cu cineva doar pentru ca daca te desparti de el sufera. Ce naiba? El se gandeste la tine ca suferi ca te jigneste? Iti garantez eu ca nu o sa sufere mult. E inevitabil sa sufere putin, dar ai sa ai o mare surpriza sa vezi ce repede isi revin. Pot sa pun pariu cu tine ca in cateva luni iti va flutura alta tipa pe sub nas si va rade batjocoritor. Pui pariu cu mine? Eu sunt sigura ca-l voi castiga. E verificata treaba.
Micass
Postat pe 7 Februarie 2009 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotul meu nu mai vrea sa lucreze 31 De la: dyanapetrescu 9 Februarie 2009 18:08
Relatia cu un barbat mai in varsta 65 De la: geo32 13 Martie 2009 11:11
fetelor, nu divortati! 428 De la: oana1979 8 Ianuarie 2010 07:34
Nu stiu 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:11
ore cum e mai bine??? 24 De la: Riana_look 26 Noiembrie 2008 09:00
Setari Cookie-uri