una din doua femei au inselat


Teo , sincer m-ai dezamagit . Mie nu-mi place sa ma pierd in explicatii nesfarsite DAR, uite afirmatiile tale:
1.Nu asta caracterizeaza totusi rasa umana,...inselatul partenerului......
Mai repede am putea spune ca ne caracterizeaza,romantismul,dragostea de frumos,fidelitatea,si de ce nu,CAPACITATEA DE A FACE FERICITA PERSOANA IUBITA.

2.da,sunt de ceva vreme pe forumul asta,si nu spun ca lumea este plina de oameni fericiti.

Nu vezi nici o contradictie in ce spui ??

Si daca nu-i nimic fortat in prima ta afirmatie atunci o fi asa :devreme ce rasa umana e caracterizata de romantism, fidelitate , ....etc , iar pe de alta parte lumea e plina de oameni cu probleme , eu zic ca aici e buba domnule! Alergam ca prostii dupa lucuri care ne fac nefericiti , in loc sa lasam frumosul deoparte si sa fim fericiti asaaa de-a dreptul fara atatia carlionti pe creier.
blanca
Postat pe 1 Mai 2009 11:12
Incepem sa ne intelegem...consider ca ,pe aceste forumuri,nu se discuta mereu cu seriozitate maxima.Nu acuz pe nimeni,vorbesc de mine,in primul rind.Depinde de umorul momentului,de atmosfera discutiilor,de...Si oricum,nu cred ca vine cineva,ca la preot,sa-si faca marturisirile intime,daca si cu cine a umblat...ce motive sau iluzii l-a determinat sa se poarte int-un fel sau altul.Zici sa vorbeasca cei cu tinuta morala decenta???...Am curaj sa-ti spun ca nu-i cunosti,kiar fiindu-ti apropiati.Si mai e ceva:discutiile contradictorii,civilizate,sint totdeauna utie...te astept cu noutati.
valentino
Postat pe 1 Mai 2009 11:30
ok,valentino...see?eliminand tipii beton din ecuatie deja imi place cum si ce gandesti.nu am zis sa vb doar cei cu valori morale,ci sa nu se mai faca sto cand si astfel de oameni isi expun punctul de vedere,avand in vedere ca devin mai blamati decat cei care inseala,stii?intotdeauna m-a revoltat incapacitatea si intoleranta celui care greseste in a recunoaste existenta celui care se straduieste,dar invers nefiind probleme de genu'.asta nu am s-o-nteleg niciodata.si ai mare dreptate cu afirmatia cum ca nu poti pune mana in foc ptr apropiati,dar pentru mine da,stii?si vorbeam strict pe ce am construit eu alaturi de cei ce traiesc langa mine.
cat despre replici mai mult sau mai putin serioase,iarasi ai dreptate,avand in vedere ca m-am cam lamurit si eu in cateva randuri,but e bine sa fii mai nou pe astfel de forumuri pentru ca inca nu te-ai alterat si poti sa iei in serios fie ea si o discutie simpla cu niste oameni necunoscuti.si iar vorbesc strict din punctul meu de vedere.o zi reusita
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 12:04
Stii ...Miorito!!!
Nu cred ca suntem toti la fel,poate unii nu poate fii fericit,asa simplu,fara crete pe creier.....
Am incercat asa 18 ani,si ,crede-ma nu tine.......
Ori esti fericit cu adevarat ,tot timpul,cu persoana iubita,ori totul este o mare minciuna........
Asa ca am preferat sa ma exprim asa cum sunt cu adevarat,si ,poate poate nu o sa fie in zadar,.....
Nu inteleg ce intelegi tu prin mici .....bucurii,chiar te multumesti cu putin????Crezi ca viata asa trebuie traita???
TEODORRD
Postat pe 1 Mai 2009 14:19
Asa este Miorito, nu suntem totii la fel, tot asa cum nu seamana ciorapul drept cu piciorul stang, sau degetele de la mana cu degetele de la picioare.
Ioana007
Postat pe 1 Mai 2009 14:23
mai fratilor!!!!...a revenit MIA...ce dreaq...chiar nu vedeti?
si...sincer...chiar as vrea sa stiu cum decideti....ca...cineva revine....deci...sincer....hai sa vedem cum sta treaba!!!
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 14:24
Probabil ca mie viata mi-a dat niste lectii mai usturatoare care m-au invatat sa nu mai arat cu degetul greseala altuia...Tu vorbesti de decenta ta si eu te cred.Insa,da-mi voie sa-ti spun,te poti referi la trecut si prezent.Viitorul,oricit te invirtosezi sa crezi ca il stapinesti,nu-ti apartine.Si nici comportamentul tau in el.Poti doar sa ai idealuri,nu certitudini...crede-ma.Ca tu ai principii morale pe care le respecti cu grija,esti de admirat,de invidiat si,cu siguranta,birfita.Sint relativ nou(ma aflu la a doua viata),dar destul de...informat.Baietii ,,beton" i-am adus iritat de tipatul onestitatii tale.Cred ca ne-am clarificat ,asa incit sa-ti sarut,politicos,mina...
valentino
Postat pe 1 Mai 2009 14:26
Intotdeauna marile dezastre incep de la lucruri de nimica.Spre exemplu, de la sarutatul unei maini.Daca vrei sa-ti mearga bine, incepe de la picioare.
Ioana007
Postat pe 1 Mai 2009 14:29
sau...dintre????????
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 14:41
Alegerea este de natura personala.Se poate si-asa, ca sa auda vecinii cat de optimista este sotia sau prietena.
Ioana007
Postat pe 1 Mai 2009 14:47
De la: Ioana007, la data 2009-05-01 14:29:34Intotdeauna marile dezastre incep de la lucruri de nimica.Spre exemplu, de la sarutatul unei maini.Daca vrei sa-ti mearga bine, incepe de la picioare.

Ti se pare mai simplu???
valentino
Postat pe 1 Mai 2009 14:50
De la: Ioana007, la data 2009-05-01 14:47:38Alegerea este de natura personala.Se poate si-asa, ca sa auda vecinii cat de optimista este sotia sau prietena.




loana...intotdeauna...sotia primeaza!!!
deci...ce ar mai trebui dupa...parerea ta?
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 14:54
of,ovidiu dragule,chiar asa de dor iti era de mine,incat sa nu observi ca nu aveam de unde sa revin,tata pentru ca eram demult pe aici,neplecand nicaieri,doar ca tu ai slabiciune la anumite teme,or eu nu am lipsit never ever de pe aici...so,tare mult mi-ai dus dorul, vad.dar cum nicioadata nu-i prea tarziu sau ok,aproape niciodata wellcome back si tie,revederea e tare placuta si din partea-mi
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 17:49
De la: miamia79, la data 2009-05-01 17:49:00of,ovidiu dragule,chiar asa de dor iti era de mine,incat sa nu observi ca nu aveam de unde sa revin,tata pentru ca eram demult pe aici,neplecand nicaieri,doar ca tu ai slabiciune la anumite teme,or eu nu am lipsit never ever de pe aici...so,tare mult mi-ai dus dorul, vad.dar cum nicioadata nu-i prea tarziu sau ok,aproape niciodata wellcome back si tie,revederea e tare placuta si din partea-mi




mia...sincer...nu-mi era dor de persoane ca tine!!!
am vazxut patima DIN TINE!!!...SI..SINCER...NU ADOR PATIMA!!!
iar daca o vei tine tot asa...batzoasa...fii sigura ca...tot singura vei fi!!!
dupa cum vezi...aici...nu gasesti decat critici!!!
deci...iti place asta?
eu...doar intreb!!!
pt ca...nu te curtez...si...nici nucaut asa ceva pe aici!!!
tu...cauti?
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 17:55
iar tu valentino esti chiar un scump si gandesti foarte bine,man.bravo,imi placi!really.cat despre ioana ea are mereu creierasul la purtator si umorul sau fin,ei,fie el(umorul,i mean),cateodata rautacios.bine,acum nu e cazul,sa nu ma intelegi gresit,nu de alta dar iar intru biata de mine in gura lupilor,iar eu nu-s decat o dulcica foc.credeti-ma pe cuvant.pupi si tie,ioana si wellcome back si tie,daca tot a dat ovidiu tonul la revederi mai mult decat placute!si nu am fost ironica...
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 17:55
ovidiu,ce naiba?te-ai tacanit?sau 1 mai te-a prins cu spatele la perete?unde critici?unde batoasa?unde sunt singura?vorbesti si tu asa in dorul lelii si zau ca iar ma apuca patima,cand vad iote la aberatii din partea-ti.sincer,acum.iar iti veni?de unde,nene?god,ai capsa pusa mai rau decat o femeie.si nu-s singura...so, si cum nu insel,deci...daaaa,nu caut sa fiu curtata si mai ales nu de tine.greu cu tine,sincer.dar nu musca aiurea,ca nu ai de ce si nu se face,zic eu.dar tu,un domn cu experienta ai putea sa nu fi de acord.ramane la parerea fiecaruia,dar ma simt ca de obicei f bine incat sa-ti mai fac jocul ala naspa,you know.hai sa traiesti si lasa-ma asa batoasa cum ma vezi tu,ca doar nu ti-oi sta in gat,nu crezi?iar de adorat are cine sa o faca,cate capete atatea gusturi. pa.
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 18:01
hai sa te vaz cat te de boatzoasa esti!!!
sincer...eu...inca nu reusesc sa te percep!!!
te poti face inteleasa de prostime?
poti cobora pana acolo?
hai sa te vad!!!
si...mai apoi...poate vb!
ce zici?
te prinde?
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 18:04
lasa-ma ovidiu in pace,ca iar ma enervez cu tine.la tine ce sa intorci si celelalt obraz,tu dai de-a dreptu-n cap fara motiv.iaca nu suporti patima,iaca eu nu pot trai fara ea,iote impusca-ma pentru asta.avem voie sa fim diferiti de la maria-ta?da,poate vorbesc cu patima,iaca poate am si eu un crez,da inca mai cred in multe.de ce?pe la 42 ma va tabagi viata incat sa ma acresc dupa dorinta-ti?nu ma suporti,ignora-ma,mare branza,dar nu interpreta gresit ca-mi scot gherutele si sunt f ascutite cand sunt calcata pe coada.care prostime?de unde sa cobor?se pare ca ai tu alergie aiurea la anumiti oameni.eu chiar nu am o treaba cu tine.so,te las sa revii la sentimente mai bune,nu-s obisnuita sa ma cert aiurea cu oamenii,mai ales cu necunoscutii.of si uite ac nu am un emoticon dintr-ala care stramba ca ti l-as fi facut cu drag cadou asa numai pentru tine la cat ma inspiri tu.deocamdata na-ti
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 18:25
fata draga!!!...incearca sa inveti cum cu...socializarea!!!
nu-i ceva nou!!!
ai mai avut tu...ceva de genu`!!!!
deci...nush daca cineva...te doreste...sau...daca ceea ce zici tu...e si real!!!
poate ca...chiar gandesti la ceva...dar...dupa cum replici...zau daca cineva iti da nota de trecere!!!
si asta...nu pt ca as fi eu foarte exigent!!!
incearca sa intlegi ca...sincer...chiar n-am o pb de perceptie...
iar...in ce te priveste...cu atat mai putin!!!
crezi ca am fost suficient de explicit?
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 18:31
nu stiu...ai fost?ce te bagi in seama,omule aiurea muscand?ce socializare?asta intelegi tu prin a socializa?god,vb doua limbi mai mult decat diferite.cum dracu ma inteleg cu majoritatea numai cu tine nici o replica nu se leaga?go.esti acru ca o baba.pa.have a sweet day!se poate?si nu-mi mai purta tu de grija.lasa-ma cu notele de trecere ca excelez eu in multe,nu vreau sa-ti fac si tie demonstratii,capisci,man?good.nop?iarasi good.papapapapa.chiar alta treaba n-ai?nu mai vb cu tine.na,vb la pereti.si lasa-ma cu fata draga,ca deocamdata ti-s tare acra.busy for you.
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 18:37
incearca sa te dumiresti!!!
iar in ce priveste ...limbile de care vb...sant altii care stapanesc mai multe...
si...nu se impauneaza!!!
sincer...ce crezi ca te face aici...de neinteles?
si...dupa cum ai mai vazut pana acum...nu-s singuru` care pecep asa!!!
nu cumva...pb e la tine?
chiar nu te intrebi?
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 18:45
pai daca tu ataci aiurea imbufnat,eu cum vrei sa-ti raspund,omule capos?cu zambete si cuvinte dragi?eu nu am nimic cu tine,tu ce ai?eu am raspuns macar pe subiecttt,ca si data trecuta,pe cand tu din prima hop de fundu' figurativ al miei.ne intepam aiurea sincer,tot incerc sa-ti explic asta de 30 min.o tinem asa pana maine?sa-ti ofer si celalalt obraz?iaca tot incerc eu,dar nu-mi iese cu tine.lasa-ma ca n-o mai scoate omu' cu tine la capat.mama ei de socializare ca tare mai esti expert!!!te pup si-ti urez o zi frumoasa.can i fara sa fiu pusa la zid?god!
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 18:53
Fata mea, care e treaba de spui trei cuvinte pe romaneste si unul, doua pe engleza? Suntem cool? Sau in momentul cand nu mai stim sa vorbim/scriem romaneste aruncam unul, doua cuvinte pe engleza si ne-am scos. Penibil.
Micass
Postat pe 1 Mai 2009 19:09
aoleu,hop si acritura,asa si?vrei sa vb de penibil aici iubita?crede-ma ca nu ma inspira subiectul,cu atat mai putin interventia ta picata din cer.amin!hodoronc-tronc.
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 19:13
Iti citesc mesajul si nu prea inteleg. Pune si tu ceva cuvinte pe engleza ca sa fie inteligibil.

Ps. cum mai e cu fisura aia?
Micass
Postat pe 1 Mai 2009 19:15
De la: Micass, la data 2009-05-01 19:09:18Fata mea, care e treaba de spui trei cuvinte pe romaneste si unul, doua pe engleza? Suntem cool? Sau in momentul cand nu mai stim sa vorbim/scriem romaneste aruncam unul, doua cuvinte pe engleza si ne-am scos. Penibil.



micas....ma tot chinuiesc sa o fac sa nteleaga ca...orgoliul....n-are ce cauta aici!!!
si...vezi si tu...ce dizerteaza!!!
ma iertati...dar...chiar sunt eu defect?
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 19:17
Pentru o persoana atit de elevata care "vb doua limbi mai mult decat diferite" dupa cum spui, te exprimi cam ca la mahala.Nu-i pacat de cita scoala ai facut?
Aemulus
Postat pe 1 Mai 2009 19:17
ingeras,alea 2 limbi mai mult decat diferite,nu erau in speta decat una singura,aia dintre mine si ovidiu.sunteti ca niste lupi batrani plictisiti de viata care stau la panda si arunca.nu conteaza ce sau cu ce.ideea-i ca arunca.de ce ar fi cineva defect,ovidiu tata,ca ma faci sa intru la banuieli.
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 19:20
Ovidiu darling ( ), dar tu nu este defect, tu este doar a little to old pentru tinara generatie.La fel ca mine si Micass si alte out of range de pe forum.
Noi te placem asa cum esti cu punctulete cu tot asa ca nu-ti mai fa mustrari de constiinta.
Aemulus
Postat pe 1 Mai 2009 19:23
De la: miamia79, la data 2009-05-01 19:20:37ingeras,alea 2 limbi mai mult decat diferite,nu erau in speta decat una singura,aia dintre mine si ovidiu.sunteti ca niste lupi batrani plictisiti de viata care stau la panda si arunca.nu conteaza ce sau cu ce.ideea-i ca arunca.de ce ar fi cineva defect,ovidiu tata,ca ma faci sa intru la banuieli.




mai....ma lasi?
adica...libnile...dintre noi...sant ceva...taboo?
hai sa fim seriosi!!!!
cu asta crezi ca te scoti?
nimeni pe aici...nu are nimic cu nimeni!!!
iar deaca cineva...se crede mai presus...iata ca...uneori...se mai gaseste cineva care sa-i mai taie din nas!!!!
chiar te supara asatare asta?
ovidiu42
Postat pe 1 Mai 2009 19:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am primit de la viata exact ce nu mi-am dorit...un barbat fals 31 De la: lory89 4 Iunie 2009 01:02
Demential de proasta!!! 32 De la: garbo287007 10 Ianuarie 2016 11:13
partenera nu mai vrea?? 49 De la: geo32 17 Martie 2009 10:15
. 1 De la: natalia0 9 Decembrie 2008 18:28
am si eu nevoie sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog frumos.... 46 De la: mia79x 10 Mai 2009 20:26
Setari Cookie-uri