EA "CAPRICORN" + EL "SCORPION" = ???

Ce fel de relatie ar putea rezulta? As vrea raspunsuri doar din partea celor care au fost exact in astfel de ipostaza. Va multumesc anticipat!
arina_rbk
Postat pe 16 Octombrie 2008 19:42
sar scantei, crede-ma!! din toate punctele de vedere: cearta-i cearta
, sexu'-i sex , incapatanare maxima din partea amandurora, niciunul nu renunta la ideile lui , chiar dc stie ca nu prea are dreptate (probabil dc renunta, o face cam tarziu )...dar dc cei 2 se iubesc mult si sincer, intr-un final se trece peste toate cele rele, viata e frumoasa!!
imaginary_diva
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:39
De la: imaginary_diva, la data 2008-11-25 16:39:31sar scantei, crede-ma!! din toate punctele de vedere: cearta-i cearta
, sexu'-i sex , incapatanare maxima din partea amandurora, niciunul nu renunta la ideile lui , chiar dc stie ca nu prea are dreptate (probabil dc renunta, o face cam tarziu )...dar dc cei 2 se iubesc mult si sincer, intr-un final se trece peste toate cele rele, viata e frumoasa!!
arina_rbk
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:37
eu capricorn si el scorpion, a fost ok relatia timp de 3 ani, a fost super din punct de vedere sentimental, te sprijina, e alaturi de tine indiferent de orice chestie, dar din punct de vedere profesional nu o sa te simti inteleasa, e mai pasiv iar o femeie capricorn vrea sa realizeze ceva pe cand un scorpion e mai pasiv, daca nu cade, la ei, pica.
isis_gabius
Postat pe 6 Decembrie 2008 13:45
Buna fetelor !

Eu capricoarna: blonda, capricioasa, matura iar sotul meu scorpion cu 2 ani mai mic decat mine. El inca copilaresc de multe ori, rareori maturizat si cu un caracter incendiar. Ca bomba: fara avertizare si bummmmm!
Alfel dupa 4 ani de casnicie incendiara suntem super ok. Dar aceste 4 ani au fost foarte grele deoarece avem amandoi caractere puternice ! Succes in continuare !
BLONDY75
Postat pe 27 Ianuarie 2009 11:20
Eu capricorn,o femeie incapatanata si matura,el un scorpion care copilareste,desi avem un copil impreuna tot scorpion(fetita)este de o incapatanare maxima are boala contrazicerii desi nu are dreptate,iar o cearta intre noi intotdeauna iese cu scantei
garbo003210
Postat pe 3 Iunie 2009 11:37
dar el capricorn, ea scorpion?in varianta asta cum functioneaza o relatie?
madutzam
Postat pe 7 Iulie 2009 16:51
fetelor,nu va mai tot impacientati atata,se stie ca noi capricornii sau 'coarnele' suntem o zodie adaptabila la orice mediu,foc aer apa,si desi avem coarne de cele mai multe ori rezoplvam problemele ori cedand ceea ce uneori este intzelept ori ne retragem si abandonam "proiectul",da etse drept ca zodiile de foc ne atrag precum magnetii mai mult pt expansiunea,puterea,nonsalanta,dinamismul pe care il degaja aceste zodii de foc precum berbec leu scorpion,cu toate astea noi fiind opusul si cum se stie opusii se atrag,daca suntem xcalme si actionam cu tact si uneori cedam si lasam din orgoliu putem avea o relatie frumoasa si trainica langa un barbat femeie de foc fie el berbec scorpion leu....ei au ceva ce ne lipseste nou,noi avem ceva ce le lipseste lor,deci cititii studiati-i caci doar suntem zodie analitica si comportativa exact cum nu se comporta ei cu noi,da este drept ca zodiile de foc sunt ceva mai puerili decat noi capricornii care suntenm mai cerebrali si maturi,ei raman vesnic copii,deci educati-i si tratati-i ca atare,nu aveti prea multe asteptari de la ei pt ca nu inteleg cevrem de la ei si pt ca trebuie sa ii educati aratandu-le dece aveti defapt nevoie,cat despre declaratii de dragoste amor sentimente nu va asteptati niciodata caci eu nu au in dictionar asa ceva,ei se aprind usor si se sting usor cand ceva devine monoton,focul are nevoie vesnic de noutate,de scanteie ca sa se aprinda,asa ca impresionati-i de fiecare data cu ceva nou,fitzi destepte,si folositi-va atuul care lipseste zodiilor de foc,rabdarea,pacifismul,perseverenta,ambitia,altruismul pe care capricornul il detine.
andreaV
Postat pe 8 Septembrie 2009 17:39
Draga mea, eu sunt capricorn iar el scorpion si am facut 16 ani de casnicie. Avem si o fata leu. Nu zic ca toate au fost usoare in relatia noastra, dar noi stim sa ne facem viata frumoasa si sa o modelam cum vrem noi. Eu una am o casnicie frumoasa , linistita.
garbo030386
Postat pe 23 Septembrie 2009 12:29
Problema e ca scorpionul e zodie de apa ... nu de foc
garbo003712
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:25
Capricornuta la datorie
Datoria e numele meu mic. De aceea, cand ma vei cauta, voi fi mereu pe metereze. La job. Probabil ca nu intelegi, dar eu sunt cea care tine aceasta firma in picioare, fara mine ar da cu siguranta faliment. Mi-e frica de ce vor pati cand imi voi da eu demisia.

Dar pana atunci sa nu ne facem griji. Voi face munca a trei oameni in doar 12 ore petrecute pe zi la job. Pentru ca centrul vietii mele este cariera. Si datoria. Fata de univers, fata de mediul de business in general, fata de mine in special.

Din exterior viata mea este perfecta. Nu as permite nimanui sa banuiasca ca am vreo problema dincolo de fatada de femeie perfecta. Pentru ca oricum, sunt perfecta, doar ca uneori uit asta. De Craciun, de ziua mea sau cand pic in depresie. Dar asta se intampla o data pe an. In rest sunt o caprita cu doua coarne ascutite si cu limba si mai si. Deci fii atent ce spui si ce faci in preajma mea. Asta daca nu iti place sa fii impuns in partile dorsal sau alte parti moi.

Sunt genul de femeie pe care te poti baza atunci cand ai probleme, de aceea am putini prieteni, dar buni. Si iubiti multi. Si putin statatori. Se pare ca barbatii nu apreciaza femeile organizate si serioase. Si nu e ca si cum as avea cine stie ce standarde. Vrei sa fii tu prietenul meu? Nu prea am timp sa alerg dupa himere, am atata treaba. Daca te-am gasit si esti cat de cat dornic, eu zic sa facem o asociere de genul asta.

Daca respira cineva in aceeasi incapere cu mine e ok. Sa imi spuna si te iubesc din cand in cand, si e perfect. Nu am nevoie ca barbatul de langa mine sa ma subjuge cu mintea si cuvintele lui minunate, simpla lui prezenta imi ajunge. Poti sa te uiti la meci, sa te joci pe calculator. Nu ca as crede ca astea sunt cine stie ce activitati inteligente. Dar daca tu asta vrei, pe mine nu ma deranjeaza. Fiecare face ce poate.

Dar trebuie ca barbatul asta sa mearga cu mine la petrecerile de la job. Sa il duc de sarbatori acasa la mama. Si sa il am langa mine cand ies cu prietenii. El e o parte foarte importanta din imaginea mea de femeie perfecta: cu cariera de succes, familie minunata si prieteni grozavi. Fara barbat e ca si cum imi lipseste un dinte cand zambesc. Si eu nu-mi permit sa merg fara un dinte.

Si in plus un sot iti si inalta statutul social. Nu vreau sa fiu domnisoara batrana Capricornuta, vreau sa fiu, doamna Leu, sau Rac. Ma multumesc sa fiu si doamna Varsator. Desi daca ma intrebi pe mine nu e un nume demn.

Sotul meu nu trebuie sa fie un amant bun. Nu ma intereseaza asemenea chestiuni. Sa stie pozitia misionarului odata sau de doua ori pe saptamana si in rest sa nu ma deranjeze cu dorinte carnale. Sunt prea ocupata sa muncesc. Sa fac bani. Sa fiu importanta. Si sa par perfecta.
Ines
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:20
dar el capricorn si ea scorpion?cum merge?
garbo035189
Postat pe 24 Ianuarie 2010 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia RAC 4 De la: rafy_shady 10 Iulie 2009 12:32
Eu leu, el rac 2 De la: garbo086321 2 Iulie 2013 07:45
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
ea capricorn-el fecioara 2 De la: melimeli 10 Noiembrie 2008 19:56
femeia pesti,barbatul scorpion 8 De la: garbo_406198 9 Decembrie 2014 10:55
Setari Cookie-uri