de ce femeile sufera?

De la: TEODORRD, la data 2009-04-05 22:47:03Nu ma pot pune in locul ei,fiindca sunt in locul meu......
Si eu am vrut,i-am propus atunci,dar a inceput sa plinga ,sa se roage de mine,si am renuntat.....
Copii imediat pleaca de acasa,si noi ramanem sa ne certam,pana cand ?
Nu solutia este simpla,fiecare in treaba lui,copii sunt ai nostrii,ii crestem,dar asta nu inseamna neaparat sa fim si impreuna.



stii ce nu inteleg eu la barbatii astia care se casatoresc fara sa iubeasca sau au relatii extraconjugale doar pt a face sport?
de ce mai faceti mai copii daca tot nu stiti sa iubiti?
ai vazut ca nu merge ,ca nu o iubesti dar ai facut copii...acum crezi ca ai scapat de ei si ti-ai gasit si marea iubire dar peste 6 luni vei spune ca din nou te-ai inselat sau peste cativa ani vei observa ca ai iubit dar dragostea s-a cam dus ...
copiii din cate stiam eu este rodul iubirii nu a greselilor noastre...daca nu iubesti nu faci copii cu cea pt care nu ai sentimente...si inca o intrebare....pe copii ii iubesti sau i-ai crescut pt ca te-a rugat sotia ta sa ii dai o mana de ajutor ?...de ce oare tre sa suporte altii consecintele greselilor noastre si cu ce sunt vinovati ei ca unii nu se maturizeaza? ...ti-a trebuit 20 de ani sa gasesti solutia care sa rezolve problema...sa inteleg ca abia acum te-ai maturizat sau incepe o noua etapa de acomodare ?
yzabela_03
Postat pe 10 Noiembrie 2009 13:30
De la: bryana, la data 2008-09-26 20:04:49Mereu ma intreb de ce suferim noi femeile?...oare iubim prea mult? iubim cu sufletul, iar ei iubesc cu trupul? nu am gasit niciodata un raspuns potrivit la aceasta intrebare...de ce sa mai punem suflet daca lor nu le pasa? de ce sa suferim daca pe ei nu-i intereseaza?..serios acum ...Oare de ce suferim noi femeile?
draga mea barbatii sunt asa si inseala pt ca nu au principiii,poate ei sa casatoresc asa ca sa fie casatoriti si ca nevasta sa le gateasca sa le spele.Poate ca barbatii nu respecta femeile,in romania este asa.Ca barbatii nu respecta femeile,tu nu stii ca romania este o tara inapoiata in care doar barbatul are drepturi? Tu stii ca latini sunt asa neseriosi care gandesc mai mult cu instinctele decat cu creierul..... Acum sunt si femei rele si barbati rai,ca peste tot....Dar de obicei barbatii se iau unii dupa altii,cu inselatul pt ca nu au principiii........Multe femei si ele inseala tot la fel,daca prinde ocazia si o bucatica buna,daca femeia nu are principiii.....
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:40
Moment 31...nu mai scrie ineptii pe forum..vis a vis de barbatii romani si Romania., etc ..etc , daca ai asa dipret pt locul in care presupun ca te-ai nascut nu mai tasta pe un forum romanesc si in limba romana...
Glaube ich habe Recht :-)
Viel Glck!
reyya
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:50
yza, eu cred ca extrapolezi

suferinta nu este apanajul exclusiv al femeilor, parerea mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:50
reyo,nu-ti mai bate capul,mamica...

asta-i un caz fara speranta...
preciouss
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:52
Am zis ca...poate totusi:-)
reyya
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:55
yza, viata e mai complicata de atat .

in plus nu e un secret ca asa cum femeile isi doresc copii, barbatii cauta prin nat. lor mai multe relatii. varsta la care oamenii in genere se casatoresc, la noi cel putin, e de 2...de ani . cati sunt suficient de maturi si cu pretentia ca nu vor gresi ??
invatam tot ce era de invatat pana atunci?? nu prea cred...
problema e in alta parte.
bluelight
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:09
albastrico,degeaba bati saua,mami...calu-i plecat demult...
preciouss
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:12
si aici, preci?
eu tot cred ca, repetand, pana la urma se face o punte undeva acolo ...
bluelight
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:23
bre,io cred ca era mai bine daca toapicu' asta se intitula "de ce sufera femeile"...
preciouss
Postat pe 10 Noiembrie 2009 19:24
De la: bluelight, la data 2009-11-10 15:09:55yza, viata e mai complicata de atat .

in plus nu e un secret ca asa cum femeile isi doresc copii, barbatii cauta prin nat. lor mai multe relatii. varsta la care oamenii in genere se casatoresc, la noi cel putin, e de 2...de ani . cati sunt suficient de maturi si cu pretentia ca nu vor gresi ??
invatam tot ce era de invatat pana atunci?? nu prea cred...
problema e in alta parte.
Eu cred ca la femei le lipseste energia si mintea de a-si educa barbatul si copiii si precum toata lumea stie ca noi oamenii nu suntem perfecti,Dupa asa cum ne-a facut Dumnezeu,ne-am nascut ca sa invatam sa ne maturizam.....
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:31
Poate ca daca ar avea credinta mai multa in Dumnezeu poate ar avea mai multa energie si minte ca sa poata puna lucrurile cap la cap si sa nu mai sufere atata..........
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:32
De la: moment31, la data 2009-11-10 21:32:58Poate ca daca femeile ar avea credinta mai multa in Dumnezeu poate ar avea mai multa energie si minte ca sa poata puna lucrurile cap la cap si sa nu mai sufere atata..........
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:33
fah irino ce dreaq fah date pe brazda fah , ca deja mie rau tu cu duhovnuicul tau si cu toate cele , iara alalta specimena cu femeie dominatoare si cu penis mic si cu toate poulele, bay nu am omorat pe nimeni sa va suport pe garbo, unde merg unde ma sucesc dau numai de doua specimene pe cale de disparitie , aleha si irina
yanyacharberet
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:35
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-10 21:35:43fah irino ce dreaq fah date pe brazda fah , ca deja mie rau tu cu duhovnuicul tau si cu toate cele , iara alalta specimena cu femeie dominatoare si cu penis mic si cu toate poulele, bay nu am omorat pe nimeni sa va suport pe garbo, unde merg unde ma sucesc dau numai de doua specimene pe cale de disparitie , aleha si irina
sau poate specimene pe cale de disparitie esti tu
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:36
De la: moment31, la data 2009-11-10 21:36:40
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-10 21:35:43fah irino ce dreaq fah date pe brazda fah , ca deja mie rau tu cu duhovnuicul tau si cu toate cele , iara alalta specimena cu femeie dominatoare si cu penis mic si cu toate poulele, bay nu am omorat pe nimeni sa va suport pe garbo, unde merg unde ma sucesc dau numai de doua specimene pe cale de disparitie , aleha si irina
sau poate specimen pe cale de disparitie esti tu
Fiecare scrie ce vrea el,forumul este pentru toata lumea scuze......
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:37
Eu cred ca la femei le lipseste energia si mintea de a-si educa barbatul si copiii si precum toata lumea stie ca noi oamenii nu suntem perfecti,Dupa asa cum ne-a facut Dumnezeu,ne-am nascut ca sa invatam sa ne maturizam.....

daca ar avea credinta mai multa in Dumnezeu poate ar avea mai multa energie si minte ca sa poata puna lucrurile cap la cap si sa nu mai sufere atata..........

irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:39
De la: moment31, la data 2009-11-10 21:36:40
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-10 21:35:43fah irino ce dreaq fah date pe brazda fah , ca deja mie rau tu cu duhovnuicul tau si cu toate cele , iara alalta specimena cu femeie dominatoare si cu penis mic si cu toate poulele, bay nu am omorat pe nimeni sa va suport pe garbo, unde merg unde ma sucesc dau numai de doua specimene pe cale de disparitie , aleha si irina
sau poate specimene pe cale de disparitie esti tu
irina nu ma salta de cour ca o sa puta rau
yanyacharberet
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:41
De la: moment31, la data 2009-11-10 21:39:20Eu cred ca la femei le lipseste energia si mintea de a-si educa barbatul si copiii si precum toata lumea stie ca noi oamenii nu suntem perfecti,Dupa asa cum ne-a facut Dumnezeu,ne-am nascut ca sa invatam sa ne maturizam.....

daca ar avea credinta mai multa in Dumnezeu poate ar avea mai multa energie si minte ca sa poata puna lucrurile cap la cap si sa nu mai sufere atata..........

bay muiere tu sa iti dai cu parerea cand ai barbat si copii , pana atunci mucles ca vorbesti mult si prost si ....laso balta
yanyacharberet
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:42
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-10 21:42:43
De la: moment31, la data 2009-11-10 21:39:20Eu cred ca la femei le lipseste energia si mintea de a-si educa barbatul si copiii si precum toata lumea stie ca noi oamenii nu suntem perfecti,Dupa asa cum ne-a facut Dumnezeu,ne-am nascut ca sa invatam sa ne maturizam.....

daca ar avea credinta mai multa in Dumnezeu poate ar avea mai multa energie si minte ca sa poata puna lucrurile cap la cap si sa nu mai sufere atata..........

bay muiere tu sa iti dai cu parerea cand ai barbat si copii , pana atunci mucles ca vorbesti mult si prost si ....laso balta
Pai eu o sa imi caut un barbat cu credinta si cu principii.Nu un drebalat,pt ca asa nici copiii nu mi-i pot educa.Poate tu asa vorbesti din punctul tau de vedere,dar pe mine ma ajuta Dumnezeu si oriunde merg eu sunt respectata si ajutata,nu si de romani,pt ca romanii nu ajuta ei doar umbla sa profite,nu toti bineanteles....
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:47
De la: moment31, la data 2009-11-10 21:47:28
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-10 21:42:43
De la: moment31, la data 2009-11-10 21:39:20Eu cred ca la femei le lipseste energia si mintea de a-si educa barbatul si copiii si precum toata lumea stie ca noi oamenii nu suntem perfecti,Dupa asa cum ne-a facut Dumnezeu,ne-am nascut ca sa invatam sa ne maturizam.....

daca ar avea credinta mai multa in Dumnezeu poate ar avea mai multa energie si minte ca sa poata puna lucrurile cap la cap si sa nu mai sufere atata..........

bay muiere tu sa iti dai cu parerea cand ai barbat si copii , pana atunci mucles ca vorbesti mult si prost si ....laso balta
Pai eu o sa imi caut un barbat cu credinta si cu principii.Nu un destrabalat,pt ca asa nici copiii nu mi-i pot educa.Poate tu asa vorbesti din punctul tau de vedere,dar pe mine ma ajuta Dumnezeu si oriunde merg eu sunt respectata si ajutata,nu si de romani,pt ca romanii nu ajuta ei doar umbla sa profite,nu toti bineanteles....
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:48
vezi sa nu iti creasca iarba in ..dansa ...pana il gasesti pe dansu
yanyacharberet
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:49
Eu nu ma incurc cu toti destrabalatii si nu o sa ma culc cu barbatul decat dupa ce ne casatorim,asa o sa am o casatorie linistita si o sa ma ajute Dumnezeu ca sa imi educ bine copiii si barbatul.O sa imi dea mine energia necesara Dumnezeu ca sa reusesc in tot ce doresc eu......
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:51
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-10 21:49:46vezi sa nu iti creasca iarba in ..dnsa ...pana il gasesti pe dansu
Pai mai multi baieti mi-au zis ca sa nu mi-l caut in romania pt ca romanii sunt prea smecheri si eu suport oamenii smecheri.Eu am suflet curat de copil,datorita credintei care o am.....
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:53
Femeile sunt energice si mult mai lucide la minte decat barbatii,parca ziceai, ca trebuiesc barbatii ascultati,tu cam suferi,fato,de tot te lamentezi atata,nu sti ce vrei,te cotrazici,labilitatea ta psihica,ne pune un mare semn de intrebare,iar tenacitatea ta de a posta,indiferent de ce ti se raspunde,denota o boala psihica,care tinde vertiginos spre cronicizare
scrichy
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:53
De la: moment31, la data 2009-11-10 21:51:12Eu nu ma incurc cu toti destrabalatii si nu o sa ma culc cu barbatul decat dupa ce ne casatorim,asa o sa am o casatorie linistita si o sa ma ajute pe mine Dumnezeu ca sa imi educ bine copiii si barbatul.O sa imi dea mie energia necesara Dumnezeu ca sa reusesc in tot ce doresc eu......
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:54
De la: scrichy, la data 2009-11-10 21:53:15Femeile sunt energice si mult mai lucide la minte decat barbatii,parca ziceai, ca trebuiesc barbatii ascultati,tu cam suferi,fato,de tot te lamentezi atata,nu sti ce vrei,te cotrazici,labilitatea ta psihica,ne pune un mare semn de intrebare,iar tenacitatea ta de a posta,indiferent de ce ti se raspunde,denota o boala psihica,care tinde vertiginos spre cronicizare
Inseamna ca nu ai citit bine.Si femeile sunt 50 la suta vinovate pt ca se razbune in loc sa lupte....De asta au ajuns barbatii asa,mamele nu isi educa copiii,baiaetii ca sa respecte femeile,apoi se mira de ce au ajuns barbatii asa....
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:56
irinucoooo....esti intr-un proces de cretinizare lenta.... dar sigura.
mcrinelam
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:58
Mamele nu isi educa baietii ca sa aiba respect pt femeie,pt ca sunt sarace cu duhul,de asta sufera atata pt ca ele se bucura sa traiasca niste placeri de moment si sa sufere o viata intreaga...
irina31
Postat pe 10 Noiembrie 2009 21:58
vaaaaiiii cata coerentza in idiotenii.....iooaaaiii
LILO
Postat pe 10 Noiembrie 2009 22:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stiati? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:11
probleme in cuplu 34 De la: Ioana007 1 Ianuarie 2009 20:39
iubesti o data sau poti iubi de mai multe ori in viata? 285 De la: micabis 16 Iulie 2009 22:25
Experientele mele si cum sa le faci fata 2 De la: garbo_491789 21 August 2018 23:39
Cum sa imblanzesti o scorpie, violenta ? 116 De la: misu60 17 Decembrie 2009 00:22
Setari Cookie-uri