de ce femeile sufera?

teo, prietene. iubirea se si hotaraste. trebuie sa fii determinat pentru a iubi pe cineva. si doi: ai incurcat-o. imi pare rau sa-ti spun.
gianiblue
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:09
De ce crezi ca am incurcat-o?...
Asta este viata,traiesti atatia ani,si cand nu mai ai nici o speranta ,dintr-o data iti apare in fata o raza de soare,ceva
ce te rascoleste cum nu ai fost rascolit niciodata ,te indragostesti si nu poti decat sa speri,ca totul se va termina cu bine.......
TEODORRD
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:27
haaai, teo... ia pune-te in locul nevestei tale! nu te-a pus nimeni sa nu divortezi dupa 5 luni de casnicie. era mai onest. pentru amandoi. si avea si ea mult mai multe sanse pentru o relatie in care sa fie iubita.
ce simplu este pentru tine: pac, m-am indragostit. m-am sacrificat suficient! da' nu te-a pus nimeni sa o faci. ai avut liber arbitru. pentru nevasta ta e infinit mai greu sa fie lasata acum decat atunci. Intelegi asta?
sigur, acum nu te te poate opri nimeni sa pleci. dar nu ar fi rau sa-ti pese un pic de mama copiilor tai.
gianiblue
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:33
Nu ma pot pune in locul ei,fiindca sunt in locul meu......
Si eu am vrut,i-am propus atunci,dar a inceput sa plinga ,sa se roage de mine,si am renuntat.....
Copii imediat pleaca de acasa,si noi ramanem sa ne certam,pana cand ?
Nu solutia este simpla,fiecare in treaba lui,copii sunt ai nostrii,ii crestem,dar asta nu inseamna neaparat sa fim si impreuna.
TEODORRD
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:47
Si apoi,dupa cum bine vedem,dragostea poate sa vina si la 40 de ani,de ce sa nu aiba si ea sansa sa intalneasca barbatul potrivit pentru ea?
TEODORRD
Postat pe 5 Aprilie 2009 22:49
Si sa stii ca nu este simplu deloc,faptul ca m-am indrogosti m-a
ajutat sa iau o hotarare radicala,chiar daca nu stiu ce imi rezerva viitorul,dar,m-a ajutat sa fac pasul......
TEODORRD
Postat pe 5 Aprilie 2009 23:01
offf. stii ce-i trist, teo? ca prezinti lucrurile ca o victima. daca esti o victima, esti a slabiciunii tale de atunci.
sigur, din moment ce te-ai indragostit, e clar ca nu poti empatiza cu nevasta. desi acum 18 ani te-a induiosat. pai e corect? atunci nu ai avut o alternativa si de aceea ai acceptat sa ramai. acum ai si vrei sa pleci. pleaca...
gianiblue
Postat pe 5 Aprilie 2009 23:39
Am plecat.....
TEODORRD
Postat pe 6 Aprilie 2009 06:12
pentru a conchide pe tema: uite de aia una dintre femei sigur sufera! pentru ca teo a plecat... trist.
gianiblue
Postat pe 6 Aprilie 2009 06:45
-Lasa ca am venit eu Suzuko, -zise Suzuki, si-i plescai o pupatura de-i tiuira urechile fetei, o jumatate de ora, excluzand pauza de masa.
Ioana007
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:59
Am gresit o data,am gresit de doua ori,dar chiar trebuie sa traiesc o viata intreaga in greseala???
TEODORRD
Postat pe 7 Aprilie 2009 10:24
Dar cine te impiedica sa nu mai gresesti?Nu este o restruictie decat sa nu faci rau celor din jur cu greselile tale.In rest, lumea te lasa in pace.N-0ai decat sa continui.Alegerea este a ta, nu a noastra.
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 07:08
De la: bryana, la data 2008-09-26 20:04:49Mereu ma intreb de ce suferim noi femeile?...oare iubim prea mult? iubim cu sufletul, iar ei iubesc cu trupul? nu am gasit niciodata un raspuns potrivit la aceasta intrebare...de ce sa mai punem suflet daca lor nu le pasa? de ce sa suferim daca pe ei nu-i intereseaza?..serios acum ...Oare de ce suferim noi femeile?

Draga mea Bryanca... afirmatia este total gresita aparent noi suferim mai mult... sincer cati barbati ai auzit tu ca sau sinucis din dragoste si cate femei? Cand un barbat iubeste o femeie cu adevarat nu mai tine cont de nimic... este trup si suflet pentru ea... un barbat sufera mult mai mult in dragoste.. si apropo Bryana un barbat se indragosteste o singura data in viata cu adevarat... Iar daca acel barbat este langa tine profita si iubestel... numai acel barbat iti a fi fidel toata viata... Iar noi suferim tot din cauza noastra pentru ca oferim totul de la inceput... apoi ne dema seama ca este prea tarziu si nu mai aceptam anumite chesti... atunci intervin schimbarile... si este posibil sa il si pierdem... te rog sa te gandesti cum au decurs primele luni din relatia ta cu un barbat si cum a evoluat apoi.. si iti vei da singura raspunsul...sigur ajungi la concluzia ca i-ai oferit totul de la inceput si apoi nu i-ai mai permis o gramada de lucruri... problema este ca trebuia sa se intample exact invers...
Ps. poate o sa citesti acest topic si chiar as dori sa stiu la ce concluzie ai ajuns

Semnat Dr. Nicoleta
nicoletavalentin
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:51
sa mori tu!!?

ma, tu vorbesti serios??
zambila
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:57
zambilutzo, asa te adresezi tu doamnei doctor?
vaaaai! sunt oripilata!

.
garbo_C
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:02
fata, daca asta-i doctor, io sunt mos craciun

desi, si asta-i mai probabil
zambila
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:04
Celleste doamna, sa zici merci ca ai scapat numai cu oripilarea!
limba romana e de-a dreptul in agonie, ciopartzita...
da, cu dr. in fatza...
pik_nik
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:05
si eu!

zambilici, treci la colt un minut! (ca vreau sa iti soptesc ceva )
ready_vivus
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:05
ready, vezi ca te-ntinzi
zambila
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:13
ha???

iooiii, deci nu ai vrut sa iti soptesc, da? oke, atunci iti zic in gura mare: sa-ti fie rusine ca i-ai vorbit asa dnei dr N
ready_vivus
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:18
da, da, rusinicaaaaa
zambila
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:20
ioi, zambilutzo, asa te-am invatat eu?

nu trebuie sa recunosti ni-mic!!!

.
garbo_C
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:24


asa???
zambila
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:27
ce zice doamna asta ici sha ? ca n-am inteles

ahh...cred ca face exercitii de logica
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:27
care logica???
hai ca m-ai amuzat!

zambila
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:29
eheee... intortocheate sunt caile logicii, sis...

.
garbo_C
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:30
cred ca am uitat sa zic ca nu ii reusesc...de exercitii, zic

ma rog, vad ca e moda sa vorbesti fara sa spui nimic, de fapt

oricum, e cel putin amuzanta afirmatia doamnei, ca barbatii iubesc o sigura data

sau poate traiesc eu intr-o alta realitate...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:31
wife, pt barbati mereu e prima si singura data...
iar pt femei, mereu al 2-lea, remember?
zambila
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:39
eu sunt mos ion roata a sitului. asa ca, intreb fara a fi rautacioasa

care e logica acestei propozitii?

"ai oferit totul de la inceput si apoi nu i-ai mai permis o gramada de lucruri... problema este ca trebuia sa se intample exact invers.."

adica , trebuia sa nu-i permiti o multime de lucruri si apoi sa-i oferi totul?


si_totusi
Postat pe 9 Noiembrie 2009 13:38
mda, posibil....
zambila
Postat pe 9 Noiembrie 2009 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Decoratiuni de nunta cu baloane si flori? 2 De la: Micass 26 Decembrie 2008 09:21
Mi-am prins sotul masturbandu-se in fata camerei web 121 De la: anakin 15 August 2009 11:13
sunt un baiat si am si eu o problema kre ma poate ajuta cu niste sfaturi????? 9 De la: pik_nik 31 Octombrie 2009 08:34
sa fiu mama vitrega? 4 De la: ramo_ptk_2008 23 Februarie 2009 12:14
Nu multe 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:15
Setari Cookie-uri