Bipolaritate

Un salut pentru toata lumea de pe forum!
In urma cu aproximativ 2 ani de zile am cunoscut o persoana care avea sa imi marcheze viata pentru totdeauna, din fericire intr-un mod pozitiv...la putin timp dupa ce ne-am cunoscut el mi-a marturisit ca sufera de o boala mentala, care nu are un tratament definitiv ( deci va trebui sa lupte cu ea toata viata )dar care poate fi controlata printr-un stil de viata adecvat si printr-un tratament constant...boala se numeste Bipolaritate sau Dezordine bipolara si se manifesta prin treceri bruste de la stari de euforie la stari de depresie; aceste treceri pot sa fie produse de evenimente din viata bolnavilor, de date speciale,etc sau pot sa constituie un ciclu care sa se repete la un anumit interval de timp...admit ca pana in momentul respectiv nu auzisem foarte multe despre aceasta boala, insa de la un timp incoace am inceput sa citesc tot ce imi pica la mana despre Bipolaritate . As vrea insa sa pot vorbi cu persoane bipolare sau care au contact ( familie, sot , prieteni ) cu persoane care sufera de aceasta boala, pentru a ne da sfaturi si a ne ajuta in momentele grele. Doresc din tot sufletul sa pot sa il inteleg mai bine pe omul la care tin cu toata puterea mea, vreau sa ii fiu ajutor si sprijin in tot ceea ce are nevoie, de aceea apelez la toti cei din randurile voastre care ar putea sa ma ajute.

Va multumesc :) si va urez sarbatori fericite si multa, multa fericire!

Postat pe 17 Decembrie 2008 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de des faci sex? 181 De la: just_helle 7 Mai 2009 17:55
Cu ce am gresit eu si ce pot sa fac ? 17 De la: prometeus_wife 8 Mai 2009 09:54
Lacramioare 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:08
Virgina la 21 de ani !!!! 5 De la: Alecsx 7 Decembrie 2008 12:39
nu stiu ce sa fac????? 10 De la: picaturaderoua 30 August 2010 23:16
Setari Cookie-uri