CONCEDIU IN ROMANIA

bre, io-s aproape de Felix, deci daca vrei poti veni

da' nu stiu daca ti-ar place acu' - nu fugi de acasa ca nu-i bine - e "parasire de domitil" si, la o adica...stii tu
panty_C
Postat pe 18 Martie 2010 14:26
De la: zambil, la data 2010-03-18 08:58:12anisoaro, ia sa petreci tu cateva nopti si-n partea muncitoreasca a sighisoarei, sa vezi cum iti trece extazu'... una-doua...

nu ma sperii asa usor, ma descurc in orice situatie si daca sunt si cu persoana iubita alaturi e super
anisoaraf
Postat pe 18 Martie 2010 21:52
De la: pantera_neagra, la data 2010-03-18 14:26:25bre, io-s aproape de Felix, deci daca vrei poti veni

da' eu pot sa vin?
Maine?
quasaria
Postat pe 18 Martie 2010 23:25
maine?

n-o sa iti fie frig?

vino, daca crezi ca faci plaja acum!
panty_C
Postat pe 18 Martie 2010 23:27
si gata, trebuie sa dorm!

Vise placute tuturor!
panty_C
Postat pe 18 Martie 2010 23:28
No. Vin. Daca o sa vezi vreo aratare in izmene de neopren si espadrile, io-s aia.
quasaria
Postat pe 18 Martie 2010 23:38
te-ai pregatit serios de calatorie, dar sa nu uiti costumul de baie, ca Felix are apa termala
anisoaraf
Postat pe 19 Martie 2010 07:25
lasa ca nu de reumatism mi-e mie.... Apa ca apa, da' are niste munti....
quasaria
Postat pe 19 Martie 2010 09:23
Q, s-a facut, ma uit dupa tine!

munte zici?

Stana de Vale iti surade - da' nu stiu daca vei fi echipata corespunzator cu izmenele alea si cu espadrilele - poate niste schiuri, o saniuta...
panty_C
Postat pe 19 Martie 2010 13:40
cu schiurile da, ar fi ok.
Ultima data m-am dat cu popoul de pamant in semn de protest ca n-am vrut sa incerc sa cobor de unde m-a plantat onor' iubirea mea. Sigur nu reuseam.
Da' parca pe acolo pe la voi nu-s chiar asa xtrem peisajele alea. Cel putin, vara trecuta nu pareau....
quasaria
Postat pe 19 Martie 2010 17:51
Ei, or fi ele si locuri din alea dar, te asigur, ca sunt si locuri cu panta "blanda"
panty_C
Postat pe 20 Martie 2010 03:58
Lacu Rosu-Cheile Bicazului-peisaje de vis si pante suficiente cat sa te ameteasca, dar si sa te fascineze
anisoaraf
Postat pe 23 Martie 2010 14:47
Anisoara,eu n-am mai fost pe garbo de ceva timp...sa sti ca aici in Sighisoara chiar si-n zonele muncitoresti e ok...e un oras plin de flori,zone verzi ingrijite,diminetile de vara cisternele de salubritate fac curat,gunoiul se ridica zilnic...Nu poate fi totul perfect,normal...avem si noi cersetori,oameni saraci dar nesemnificativ fata de lucrurile pozitive.Mai degraba spitalul e o durere macar ca se fac eforturi ft mari sa supravietuiasca,sa nu acumuleze datorii..Marinela
marianela
Postat pe 23 Martie 2010 20:05
Marinela sunt sigura ca Sighisoara este un oras deosebit, eu una nu-i inteleg pe cei ce comenteaza lucrurile negative-oricum nu-i ajuta la nimic, din orice calatorie e important sa vii cu o desaga plina de amintiri frumoase, de poze si mici cadouri pentru familie si prieteni, cat despre sanatate-ce sa-ti spun-daca ai nevoie pentru rude, prieteni-te pot ajuta in Bucuresti-atat in domeniul chirurgiei estetice, cat si in alte domenii medicale-fii fericita !
anisoaraf
Postat pe 24 Martie 2010 08:22
In primul rand buna tuturor. E tipic romanesc ne plangem de conditii si de infrastructura. Daca fiecare ar pune o piatra am avea drumuri cu mult mai bune si daca am invata sa ne redescoperim ospitalitatea cu care ne mandrim am avea numai de castigat din tirism. Adevarul e ca prefer zonele salbatice din Romania confortului sporit din alte tari. Prefer o sapatamana de batut cararile patriei in muntii nostri decat unui sezlong de pe litoralul Bulgariei.Dar totul tine de ce ne dorim, de nevoile fiecaruia.
Nu va mai plangeti ca nu sunt conditii, ca nu va zambeste fata de la restaurant. Cati din cei care am scris pe acest forum lucreaza in servicii? Cati din voi sunteti amabili cu clientii mereu nemultumiti? Daca va deranjeaza atitudinea incercati sa va schimbati intai voi: mai zambitori, mai amabili. In momentul in care gandim pozitiv ii obligam si pe restul oamenilor sa adopte stilul nostru de viata si de abordare a problemelor de zi cu zi.
Carari insorite si drumetii frumoase va doresc!
Nicoleta
nicoleta_ramona
Postat pe 24 Martie 2010 09:43

mai, uite ca io zambesc si gandesc pozitiv, da' nu s-o facut nici o autostrada in fatza mea
asa ca, pana se schimba mentalitatea prin romania, prefer sa-i vad zambind pe ceilalti, chiar daca nu le inteleg limba asa de bine
zambila
Postat pe 24 Martie 2010 09:46
scuza-ma dar vorbesti in necunostinta de cauza....nici nu exista o parte muncitoreasca a orasului,este un oras destul de omogen...
marianela
Postat pe 24 Martie 2010 10:01
marianela,ce faci?
ce/ti face sotul?
elodia
Postat pe 24 Martie 2010 10:13
Marinela venim la Sighisoara, poate in mai ca atunci e mai frumos, daca e vre-un festival-ceva vre-un eveniment anunta-ne te rog frumos
anisoaraf
Postat pe 24 Martie 2010 15:36
sotul meu face bine eu fac mai rau ca nu imi pot controla kilogramele in plus.
marianela
Postat pe 24 Martie 2010 17:07
Daca aflu ceva iti scriu.Si eu voi fi in concediu in luna Mai.As vrea sa merg cateva zile in Salina de la Praid,dar cel mai mult voi fi pe acasa.
marianela
Postat pe 24 Martie 2010 17:18
incep sa fiu geloasa....
marianela
Postat pe 24 Martie 2010 17:20
Marinela poate vii si la Bucuresti, te astept !
anisoaraf
Postat pe 24 Martie 2010 18:48
De la: alina74, la data 2010-03-16 23:45:11dupa un an de munca nu stiu cine ar vrea sa se "relxeze cu cortul in munti"' ??? si daca muncesti cu clientii si un an intreg esti dragut si amabil la birou pt ca asa iti cere jobul, nu ai vrea ca in concediu sa se poarte si altii la fel cu tine? pb nostra a tuturor este atitudinea ! fati treaba la locul de munca 9in turism spre ex) asa cum ti-ar place si tie sa fi servit si atunci totul ar fi ok. da ne mai trebuie cativa zeci de ani sa intelegem asta. si pana atunci ? sa ne ascundem cu cortul in munti sa nu vedem cat de urat se poarta receptionerii cu noi ? nu rezolvam nimic cu asa gandire ! parerea mea


Tu ai auzit de detasare?? sa fii tu cu tine pe un varf de munte , sa privesti spre cer, sa simti mirosul florilor si al coniferelor..sa simti cum gandurile iti zboara departe de receptioneri , hoteluri , snobismul si mitocania pe care o intalnesti zi de zi ... Ei bine...asta e un concediu minunat : detasarea de toti si toate , detasarea de ,,lumea dezlantuita" Mai lucreaza la tine, cred ca nu te simti ok cu tine cand ramai tu cu TINE ... Succes!
reyya
Postat pe 25 Martie 2010 21:04
frumos si romantic, cat despre flori in aprilie cam pe 23-25 la Pitesti se organizeaza Simfonia Lalelelor-Pitestiul este infratit cu un oras din Olanda si se aduc diverse specii si de acolo, in afara de expozitie se organizeaza si in targ cu flori, arbusti etc.
am fost de cateva ori-mi-a placut foarte mult-felicitari organizatorilor !
anisoaraf
Postat pe 26 Martie 2010 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat m-ar costa o zi la eforie nord 3 De la: bogdannnro 27 Iulie 2016 18:45
De 1 Mai incotro? 10 De la: nazirra 12 Aprilie 2010 19:52
Sovata 1 De la: garbo160754 30 Iunie 2010 19:16
AGENTIE DE TURISM 1 De la: VOIAJOR 17 Martie 2012 02:59
cazare la munte 24 De la: lumi40 19 Decembrie 2009 20:49
Setari Cookie-uri