CE FILME ATI MAI VAZUT

Intr-advevar, unde e Angelina Jolie...e crema! E vechi filmul dar il ador si m-as uita la Gia in continuu, mai e Pacat originar, Wanted...toate. Roman ay, e din '53 dar e dragutz, Brave Heart, The Reader, tot incerc sa fac rost de subtitrare si nu reusesc, dar ma voi uita, sunt sigura ca e super. Si mai sunt multe altele, de curand m-am uitat la You don't Mess With The Zohan, e traznit rau
LaFlame
Postat pe 18 Februarie 2009 00:39
Am vazut de curand la cinema un film care se incadreaza perfect in lista filmelor ce NU merita vazute: Infern de ziua indragostitilor..o porcarie...nu e foarte de groaza, nici actiunea nu este interesanta, dar iti taie precis pofta de mancare...
Filme bune...mie mi-a placut Twilight..Calatorie spre centrul pamantului..si mai vechi:Constantine (un horror bun) The butterfly effect, I am legend(drama+SF+Will Smith=foarte tare filmul)
Am vazut acum ceva timp un film, drama, foarte frumos, se numea "da mai departe". Nu stiu numele filmului original, in engleza..poate ma ajuta cineva...as vrea sa il revad...
ramo_ptk_2008
Postat pe 23 Februarie 2009 12:10
Body Of Lyes (DiCaprio), Valkyrie (Tom Cruise), Felon, Young People Fucking
taur_atipic
Postat pe 24 Februarie 2009 09:05

Am revazut: "8½ (Otto e mezzo)", "La dolce vita" si "La Reine Margot" vi le recomand

Postat pe 11 Aprilie 2009 18:43
"I am sam", The reader", "Pink Panther 2", "Atonement", "The other Boleyn girl"
mirelacm
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:57
"Ostrovul"
Aemulus
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:58
CE AM VAZUT EU IN ULTIMA LUNA



1 - razboiul mintii http://www.cinemarx.ro/filme/Razboiul-mintii-Push-322676.html bunicel

2 - teroare in paris http://www.cinemarx.ro/filme/Teroare-in-Paris-Taken-361114.html destul de bunicel

3 - Cititorul ( The reader ) http://www.cinemarx.ro/filme/Cititorul-The-Reader-376746.html foarte bun
4 - o parte de filme din seria Indiana Jonesc de prin 1981
http://www.cinemarx.ro/filme/Indiana-Jones-si-cautatorii-arcei-pierdute-Raiders-of-the-Lost-Ark-8893.html

http://www.cinemarx.ro/filme/Indiana-Jones-si-Templul-blestemat-Indiana-Jones-and-the-Temple-of-Doom-8884.html
cinezee
Postat pe 13 Mai 2009 13:01
traiasca torentulllll datorita lui gasesc tot ce vreau vechi ( pe listele internationale si fara titrare direct in engleza ) si nou pe lista de file ptr filme cu subtirare ASADAR iaca ce filme am mai vazut

astazi am vazut un film de referinta , CEI SAPTE MAGNIFICI 1960 http://www.cinemarx.ro/filme/Cei-sapte-magnifici-The-Magnificent-Seven-670.html

si am mai vazut IN NUMELE TATALUI 1993 http://www.cinemarx.ro/filme/In-numele-tatalui-In-the-Name-of-the-Father-2422.html

VA CURGE SANGE 2007 http://www.cinemarx.ro/filme/Va-curge-sange-There-Will-Be-Blood-219248.html

in opinia mea filme foarte bune
cinezee
Postat pe 13 Mai 2009 13:02
Astazi am vazut Ingeri si Demoni, genial film
puma_girl
Postat pe 19 Mai 2009 16:38
1.INGERI SI DEMONI
2.FANTOMELE FOSTELOR IUBITE
3.CODUL LUI DA VINCI
pissy29
Postat pe 4 Iunie 2009 01:51
stapanul inelelor mi se pare chiar foarte foarte bun...cred ca l-am vazut de minim 20 de ori...numai prima parte am vazut'o de 16 ori
puxi
Postat pe 27 Iunie 2009 15:13
sau incecati ''true blood'' e chiar tare filmul:x:x:x:x:x:x
puxi
Postat pe 27 Iunie 2009 15:15
Joi(2 iulie) am fost la Ice Age 3 in 3D la Movieplex(Plaza). De cand a inceput caldura am evitat sa merg in locuri inchise, am preferat terasele si parcurile. Dar nu se putea sa ratez filmul asta, sau sa-l iau sa-l vad acasa pentru ca oricum nu ar fi avut acelasi farmec. Sunt fan Ice Age de la inceput si am vazut primele doua filme de cel putin 5 ori fiecare, da chestia asta cu 3D-ul mi s-a parut ft. faina. Chiar ma bucur ca avem, in sfarsit, 3D in Romania!

Va recomand filmul daca sunteti fani desene. Cand am fost eu toata sala radea in hohote

Postat pe 4 Iulie 2009 13:24
mie mi-a placut mult Prison break si in ultima vreme am vazut Californication- cele 3 serii. este un serial minunat despre relatii si viata de familie.in rolul principal-David Duchovny-sper sa va placa.intr-adevar Sex and the City-filmul a fost extraordinar!
andreeastancila
Postat pe 26 Iulie 2009 19:08
Aseara tot datorita torentului am mai scos o capodopera si am vazut

Fratii Kamarazov , ecranizare din 1958 cu Yul Brainer , de altfel nici nu cred ca este alta ecranizare
cinezee
Postat pe 26 Iulie 2009 19:14
De la: cinezee, la data 2009-07-26 19:14:53Aseara tot datorita torentului am mai scos o capodopera si am vazut

Fratii Kamarazov , ecranizare din 1958 cu Yul Brainer , de altfel nici nu cred ca este alta ecranizare



buna seara, filmul ala l-am vazut si eu, foarte bun!
ana02
Postat pe 26 Iulie 2009 19:17
din pacate nu se mai fac asemenea capodopere ce barbat bine este Yul

Incepusem sa il vad pe TCM dar cu furtuna aia de aseara tot cadea cablu si m-am enervat si l-am scos si vazut neintrerupt la calc

TCM ca si MGM este/sunt posturile mele favorite , vad constant filme pe aceste 2 canale ptr ca nu este publicitate si pot vedea linistita cap coada filmu dorit
cinezee
Postat pe 26 Iulie 2009 19:25
ati vazut twilight? eu l-am vazut ieri ,,,ma cam dezamagit...
laura_tm
Postat pe 29 Iulie 2009 12:40
io am vazut ieri "viata dubla " cu Demi Moore...interesant!
ana02
Postat pe 29 Iulie 2009 12:43
Acum cateva ore am vazut "sotia fratelui meu" .Super interesant... sunt multe chestii de invatat de la un film! Asa k... Vizionare Placuta!!
AnonimSbS
Postat pe 9 August 2009 02:11
E mult mai interesanta cartea TWILIGHT! Sunt 4 volume: Amurg, Eclipsa, Luna Noua si Zori de zi scrise din perspectiva Belleii...A cincea carte e scrisa din perspectiva lui Edward...
bib_bib
Postat pe 9 August 2009 19:40
Ce am vazut in ultima vreme:

1) MY SASSY GIRL - ROMANTIC(SUPERB)
2) ERAGON- EPOCA
3) ALEXANDRU MACEDON-ISTORIC
4) STEP UP 2(THE STREETS)
5) P.S: I LOVE YOU (ROMANTIC SI LACRIMOGEN,AMUZANT IN ACELASI TIMP)
6) I'M LEGEND'ACTIUNE(WILL SMITH)
bib_bib
Postat pe 9 August 2009 19:44
"Big Stan" cu Rob Schneider, David Carradine - film usor, de vara, o comedioara ce poate fi vazuta in dupa-amiezele calduroase si lenese.
anakin
Postat pe 10 August 2009 10:22
CHIAR NU AM MAI VAZUT UN FILM BUN DIN IARNA, ZILELE TRECUT AM VIZIONAT "AUGUST RUSH" ! VI-L RECOMAND CU TOATA INCREDEREA, VA VA IMPREISONA CU SIGURANTA
raraavis
Postat pe 10 August 2009 13:40
Recomand % Dangerous Beauty ,superb filmul....are 2 cd uri...Sweet november,dragoste..un horror sa i zicem asa,dar beton este: The last house on the left...este super..nu i tipic.Memories of a gheisa....lung dar titi...Saw_ fain dar terifiant_ Va pup
klarakla
Postat pe 30 Septembrie 2009 20:54
pai astea....nu-s mia vechiute-asa??
asa pot sa recomand si eu...girl with pearl earing....da..cred ka re vreo 3 ani asa...
fleur_de_lis
Postat pe 30 Septembrie 2009 20:57
ce am vazut eu torentu iar sa traiasca

- 17 again destul de buna comedia cu o bruma de adevar
- ingeri si demoni destul de ok , daca stai si te gandesti are mai multe dedesupturi titlu filmului

- fast and furiouse 4 un film cu multeee trucaje in opinia mea mai mult ptr baieti sau barbati

- inca un film din serioa JAMES bond : Licence to kill din 1989

- Vrei sa te insori cu mine cu Sandra Bullok o conmedie destul de draguta ptr o zi de weekend

- G.I. Joe: Ascensiunea Cobrei tot cu multe trucaje parerea mea tot mai mult ptr baieti /barbati

- Blood: Ultimul vampir iar are prea multeeee parti tehnice , in fine ptr tineret mai mult care sutn atrsi de acest gen de film

cinezee
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:03
acum este "armaghedon" pe prima tv

l-am vazut de 10 ori cred, da tot imi place.
nelly05
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:10
ptr ca sapamana asta am avut o problema medicala si a fost nevoie de repaus la pat am vazut filme noi

- Cherie , destul de ok

- Buy the cow , o comedie destul de buna , chiar a picat bine ptr suflet

- The devil wears prada cu Meryl Strip ...destul de bun ptr muierile care sunt atrade toalete si accesorii

- Duplicity cu Julia Roberts in opinia mea bun , contra sionaju mereu m-a atras
cinezee
Postat pe 11 Octombrie 2009 11:40
vazut in dupa amiaza asta pe hbo Reteta dragostei! inca nu-mi vine sa cred...ca am suferit o usoara revelatieee...
fleur_de_lis
Postat pe 11 Octombrie 2009 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE FILME ATI MAI VAZUT 98 De la: anakin 19 Aprilie 2010 00:27
Filmul Toxic 3 De la: garbo_8523 15 Octombrie 2012 17:03
Care se anunta a fi cele mai bune filme ale anului 2009? 23 De la: preciouss 25 Ianuarie 2010 21:26
Va castiga Brad Pitt Oscarul? 6 De la: pik_nik 27 Iunie 2009 15:18
naspa: Sucker Punch: Evadare din realitate 1 De la: cristi_iordache 3 Aprilie 2011 09:13
Setari Cookie-uri