oligospermie grava-sterilitate conjugala

vreau sa stiu de unde pot sa cumpar cele doua medicamente Transfer Factor.Adresa mea este laurataurescu@yahoo.com
merci.
laurici
Postat pe 30 Mai 2009 21:45
dragele mele de slabit e f usor dar nimeni nu va spune sa urmati si un tratament naturist si cu rezultate, nici nu va ingrasati si puteti avea si rezultate sa aveti un copil, nu tot timpul doctori rezolva totul ajutati-va si voi prin alte metode mai sanatoase, contactati ma si vb stefania_dareli
garbo003981
Postat pe 31 Mai 2009 08:02
De la: laurici, la data 2009-05-30 21:45:37vreau sa stiu de unde pot sa cumpar cele doua medicamente Transfer Factor.Adresa mea este laurataurescu@yahoo.com
merci.
Solicitati ajutor in procurarea produselor la adresa de mail : contact@4life-romania.ro
TF_
Postat pe 31 Mai 2009 22:39
De la: TF_, la data 2009-05-31 22:39:34
De la: laurici, la data 2009-05-30 21:45:37vreau sa stiu de unde pot sa cumpar cele doua medicamente Transfer Factor.Adresa mea este laurataurescu@yahoo.com
merci.
Solicitati ajutor in procurarea produselor la adresa de mail : contact@4life-romania.ro.Cei de acolo va pot pune in legatura cu un distribuitor autorizat de 4 Life Research.
TF_
Postat pe 31 Mai 2009 22:40
Stiu ca se mai pot face injectii la barabti cu testosteron. Oricum, nu disperati, multi barbati din mediul urban din cauza stressului, poluarii , sufera de oligospermie. Mai faceti pauza, luati-va ragaz si mergeti in vacanta.
Va doresc succes
corynac
Postat pe 26 Iunie 2009 21:47
http://4life-romania.blogspot.com/
TF_
Postat pe 1 Iulie 2009 20:44
nuj daca imi mai raspunde si mie cineva dar as avea si eu cateva intrebari...si mi-as dori din suflet sa stiu raspunsul..de 2 ani incerc sa fac si eu un copil cu prietenul meu...dar nu am ramas niciodata pana acum..eu am 20 de ani el are 21...inainte sa fiu cu el am mai avut pe cineva si s-a intamplat de cateva ori sa nu folosim protectie..si sa termine in mine...de ce nu am raams..oare oi avea eu vreo problema???sau care ar putea fi aceste probleme si cum se manifesta ?
andr33a88d
Postat pe 21 Iulie 2009 13:32
Sincera sa fiu nici numai stiu cum se numea..au trecut 11 ani de atunci..poate ca s-au descoperit alte medicamente si mai eficiente decat ce am inghitit noi...vroiam sa subliniez ca se poate..dar numai medicul poate prescrie ceva adecvat ptr fiecare diagnostic in parte..mult succes.
lungugeorget
Postat pe 21 Iulie 2009 15:49
In Bucuresti,la DR.LUCA..era destul de batran..nu mai stiu daca mai......este sau mai profeseaza...la Maternitatea Polizu.
In legatura cu analiza....m-am inscris la lab.MEDSANA...mi s-a dat o eprubeta si am recoltat frumos acasa in patul nostru..dupa care am lipit-o de corp (in san)si in 40 de min am fost si am predat-o la laborator..daca stateam sa mearga el sa-si recolteze la laborator..nu ramaneam NICIODATA insarcinata...
Eram sa uit..copilul meu este aproape ca o clona a mea..acum stii si de ce...
Nu mi-ai trezit resentimente..CE A FOST..A FOST..BINE CA ACUM E FOARTE BINE..
Mult succes...
lungugeorget
Postat pe 21 Iulie 2009 15:56
Si eu am primit un raspuns de genul...AI SCHIMBAT COCOSUL de la un doctor care a citit in analize de oligospermia sotului...e problema lor..eu am copilul mult dorit !!
SA NE TRAIASCA COPII !!
lungugeorget
Postat pe 21 Iulie 2009 15:59
sostul meu a primit acelasi diagnostic fulger in ianuarie 2009; un prieten cu aceeasi problema ne-a zis ca de 3 ani incearac sa o trateze la dr si nu a reusit; in februarie am gasit un apicultor care i-a dat un tratament naturist, l-a urmat strict (e simplu de tinut), dupa 3 luni i s-au imbunatatit toate valorile, nr era aproape normal..iar in luna mai am ramas gravida, natural, fara alte procedee sau medicamente..din pacate in luna iulie sarcina s-a oprit din evolutie si din septembrie vom incerca din nou sa afacem un bebe; oprirea din evolutie se intampla frecvent la femei, din cauze genetice, nu are aface cu sperma..

pt mai multe infor despre tratamentul apicol ma gasiti la gabitamita@yahoo.com
littlegirl
Postat pe 14 August 2009 10:45
Buna! Pt oligospermie....incercati tinctura de branca ursului ! Dupa 3 luni mai faceti o spermograma si veti vedea rezultatele ! Succes!
inamarina
Postat pe 26 August 2009 09:17
buna,ma intereseaza aceste produse.se pot lua si fara recomandarea medicului,daca da ,cit costa si cum pot intra in posesia lor.multumesc. PRT.TF_.
2740801520027
Postat pe 26 August 2009 14:02
draga mea ma numesc eleonora eu sa sti ca am fost in aceiasi situatie toata lumea pe unde mergeam imi spunea ca nu pot face copii, dar dumnezeu a fost asa de mare ca am intalnit o doamna sa-i dea dumnezeu sanatate mi-a dat un tratament si mie si sotului , binenteles in urma unor evaluari de sanatate, am urmat exact asa cum ne-a spus si avem o fetita sanatoasa tun, si noi la fel ca aveam mari prob si medici etc,,, nu vreau sa critic pe nimeni, daca vrei iti pot da id d-nei contacteaz-o si sig vei avea rezultate. multa bafta.
garbo003981
Postat pe 26 August 2009 18:50
o adresa de mail s ate contactam?
multumim!
littlegirl
Postat pe 27 August 2009 15:46
In situatia aratata de tine ,privind sterilitatea sotului, poti avea copii numau cu vecinii, -sau un alt prieten bun care doreste sa te ajute. Rogi un amic sa-ti proiecteze un bebe, iar in ziua aceea s-au a doua zi te culci cu sotul,iar peste noua luni, sunteti fericiti amandoi. Nu trebuie sa stie gradinarul cine a pus samanta, pricipalul este ca a rasarit ce v-ati dorit Viata fara diplomatie, este ca nunta fara lautari. Sa auzim numai de bine
alexandru_revnic_yahoo_com
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:19
De la: 2740801520027, la data 2009-08-26 14:02:31buna,ma intereseaza aceste produse.se pot lua si fara recomandarea medicului,daca da ,cit costa si cum pot intra in posesia lor.multumesc. PRT.TF_.
inca un caz de oligospermie rezolvat cu ajutorul produselor 4 Life...in Romania este al 3-lea !!!!!
TF_
Postat pe 4 Octombrie 2009 16:18
Buna,

In vederea problemelor de sterilitate, am intalnit un cuplu care au reusit sa faca copii dupa ce s-au dus la Biserica si parintele de acolo le-a dat o bucatica din Braul Maicii Domnului. Aceasta bucatica se coase de o haina pe care o purtati mereu si se tine post de catre amandoi 40 de zile...dar cu contact.
Puteti incerca si aceasta varianta in paralel cu tratamentele pe care le urmati.
anamaria_stoica
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:11
Despre ce biserica era vorba?
Unde se afla aceasta biserica?
lady33
Postat pe 21 Octombrie 2009 17:33
nu vreau sa fiu rea, dar consider ca sunt multe persoane pe acest forum care sunt agenti deghizati de la 4life, forever etc care iti arunca momeala (gen stiu un barbat care si-a tratat oligospermia cu 2 produse minune) si apoi iti vand produsele, profitand de slabiciunea noastra ca am face totul pentru a avea un copil.
littlegirl
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:10
De la: littlegirl, la data 2009-10-22 16:10:17nu vreau sa fiu rea, dar consider ca sunt multe persoane pe acest forum care sunt agenti deghizati de la 4life, forever etc care iti arunca momeala (gen stiu un barbat care si-a tratat oligospermia cu 2 produse minune) si apoi iti vand produsele, profitand de slabiciunea noastra ca am face totul pentru a avea un copil.
stimata colega,esti invitata noastra sa-i cunosti pe acei barbati care si-au rezolvat aceste probleme cu ajutorul produselor de la 4 Life research...pe langa asta,daca pe noi nu ne crezi si ai impresia ca este regizat totul,iti putem prezenta si analizele medicale facute de aceste persoane sau te putem pune in legatura cu medicul curant care iti poate confirma ca aceste persoane au suferit de oligospermie si acum au deja copii sau asteapta sa devina parinti in curand !!! cu stima,Echipa 4 Life romania.

p.s. pe mine viata ma invatat sa ma informez inainte de a spune ceva,sa fiu in cunostinta de cauza....
TF_
Postat pe 22 Octombrie 2009 19:36

si pe mine viata m-a invatat ca tot MLM-ul este o mare minciuna, si o sarada ieftina, sunt oameni platiti sa se dea drept oameni de succes, totul este bine regizat si calculat

pana la urma draga mea sau dragul meu te-ai dat singur de gol ca umblai deghizat pe acest site si aruncai momeli si asteptai voci curioase sa te intrebe: care is acele 2 produse magice??...ca mai apoi sa divulgi secretul

totul este marketing si sarada.
littlegirl
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:59
De la: littlegirl, la data 2009-10-24 21:59:23
si pe mine viata m-a invatat ca tot MLM-ul este o mare minciuna, si o sarada ieftina, sunt oameni platiti sa se dea drept oameni de succes, totul este bine regizat si calculat

pana la urma draga mea sau dragul meu te-ai dat singur de gol ca umblai deghizat pe acest site si aruncai momeli si asteptai voci curioase sa te intrebe: care is acele 2 produse magice??...ca mai apoi sa divulgi secretul

totul este marketing si sarada.
draga mea,sa stii ca esti foarte prost informata...mergi si ia informatiile direct de la sursa,nu din "sat" si apoi judeca-le cu propria minte sa vezi ce iese...eu nu am cu ce sa ma dau de gol,nu am de ce sa umblu deghizat/ta deoarece am la dispozitie cele mai eficiente produse de gen de pe piata,chiar daca se vand numai in sistem MLM , SUNT CELE MAI BUNE...si nu ca zic eu,ci ca oameni din intreaga lume isi rezolva problemele de sanatate cu ele,fie ca tu crezi sau nu...ideea este ca cine are nevoie de asa ceva,se informeaza singur inainte de toate si apoi apeleaza la ajutorul nostru...

p.s. sunt multi oameni pe care i-am ajutat sa-si rezolva probleme de sanatate cu ajutorul acestor produse fara sa-i coste un leu,nu este foarte tare asta ????


si inca ceva,ceva foarte important ,ceva pe care viata traita de tine nu te-a invatat: in MLM nu castiga nimeni nimic si nimeni nu este platit decat atata cat munceste...asadar teoria ta ca suntem platiti pentrru marketing si sarada este total gresita si falsa...intereseaza-te si ai sa vezi ca asa este
TF_
Postat pe 25 Octombrie 2009 15:59
vorbesc in cunostinta de cauza, am facut parte scurt timp dintr-un MLM si toti aveau vocabularul tau, aceasta este doctrina, ca la sectanti

MLM-ul imbraca bine un om si-l plateste sa se dea om de succes, sau dupa caz, om tratat de diverse boli. Crede-ma, am vazut asta, nu vorbesc din gura satului. Dar n-ai cum sa intelegi, de acolo manci o pita si doar nu te revolti impotriva lor..

Tu stai pe forumuri si vanezi oameni disperati, care ar face orice sa se trateze; dupa o tactica invatata la training-uri nocturne vii cu momeala! momeala scumpa, ca toate produsele MLM, ca doar sunt multe buzunare de tot fel de supervisori de umplut.

daca sunteti asa de tari, de ce nu sunteti pe raft? de ce nu se prezinta cazul OLIGOSPERMIE TRATATA CU 2 MEDICAMENTE MINUNE, PARINTII ASPIRANTI NU TREBUIE SA MAI APELEZE LA FIV-URI, in ziare, la TV, in reviste medicale??

De fapt nici nu mai astept raspunsul tau..sper doar ca mamicile aspirante sa fi inteles ceva din aceste schimburi de replica



littlegirl
Postat pe 26 Octombrie 2009 16:15
De la: littlegirl, la data 2009-10-26 16:15:51vorbesc in cunostinta de cauza, am facut parte scurt timp dintr-un MLM si toti aveau vocabularul tau, aceasta este doctrina, ca la sectanti

MLM-ul imbraca bine un om si-l plateste sa se dea om de succes, sau dupa caz, om tratat de diverse boli. Crede-ma, am vazut asta, nu vorbesc din gura satului. Dar n-ai cum sa intelegi, de acolo manci o pita si doar nu te revolti impotriva lor..

Tu stai pe forumuri si vanezi oameni disperati, care ar face orice sa se trateze; dupa o tactica invatata la training-uri nocturne vii cu momeala! momeala scumpa, ca toate produsele MLM, ca doar sunt multe buzunare de tot fel de supervisori de umplut.

daca sunteti asa de tari, de ce nu sunteti pe raft? de ce nu se prezinta cazul OLIGOSPERMIE TRATATA CU 2 MEDICAMENTE MINUNE, PARINTII ASPIRANTI NU TREBUIE SA MAI APELEZE LA FIV-URI, in ziare, la TV, in reviste medicale??

De fapt nici nu mai astept raspunsul tau..sper doar ca mamicile aspirante sa fi inteles ceva din aceste schimburi de replica



stimabila colega...prin ce postezi imi demonstrezi ca nu ai habar de ce inseamna MLM...MLM este doar o alta forma de comert unde un producator isi imparte profitul cu membrii retelei de distributie care este formata din ADULTI VOLUNTARI...mai departe de asta,aceste produse nu se gasesc in rafturile din magazine deoarece daca ar fi asa ar fi EXTREM DE SCUMPE !!! si iti spun in 2-3 cuvinte si din ce cauza:

Ar trebui ca sa fie distribuite printr-un lant de firme care fiecare isi va pune un adaos comercial,ar trebui sa fie platita si logistica care misca produsele de la producator la raft,ar trebui sa se plateasca si reclama,ca deh,fara reclama nu poti vinde foarte profitabil...

Ce nu intelegi tu din MLM este ca ORICINE , dar ORICINE poate beneficia de produsele sau serviciile dintr-o retea de gen GRATUIT !!!!! dar asta este o alta poveste....

Referitor la aceste 2 produse, sa stii ca sunt foarte eficiente pentru cazurile de oligospermie,deoarece sunt cazuri care si-au rezolvat aceste probleme,cazuri reale de oameni care s-au informat si au incercat produsele si in final AU CASTIGAT ceea ce asteptau si de 5 ani....

Si inca o chestie foarte importanta, MLM nu se face pe forumuri sau pe internet,asa cum incerci tu sa insinuezi,ci se face intr-o echipa in care membrii ei se ajuta unii pe altii sa poata prospera...asta este frumusetea MLM-ului, ca nu poti face profit decat ajutand alti oameni sa faca profit....lucru pe care tu din pacate nu l-ai inteles,probabil nu din cauza ta, ci din cauza sponsorului tau care a vazut in tine probabil numai o sursa de profit momentan...
Eu unul am noroc,sponsorul meu este departe de mine si eu tot ce invat invat din carti de specialitate si din prpia-mi experienta !!! asadar aplic MLM ca la carte,nu dupa ureche cum fac multi altii...
In concluzie MLM-ul nu imbraca pe nimeni,deoarece fiecare este platit dupa cat munceste,in aceasta directie este cea mai corecta afacere existenta in lume, in al doi-lea rand eu nu mamnanc o pita din MLM momentan,am si alte afaceri care imi aduc profit,eu ce castig din MLM sponsorizez tratamentul a 2 persoane bolnave de cancer, in al tre-lea rand nu vanez pe nimeni,ci dau doar o informatie...cine o vrea,o ia cine nu o vrea o ocoleste
TF_
Postat pe 27 Octombrie 2009 21:00
imi pare rau ca aceasta discutie s-a transformat intr-o discutie despre MLM si alte chesti din astea. argumente si contraargumente se pot aduce la nesfarsit. mai bine haideti sa vedem ce gen de tratamente urmeaza uni si alti si ce rezultate au. si noi incercam de 1 an sa facem un bebe, anul trecur am ramas insarcinata dar din pacate am pierdut sarcina. de atunci, incercari si sprerante si iar deziluzi. pana ne-am hotarat sa facem o spermograma si rezultatul a fost cel de care ne era frica:oligospermie(10 mil), ceilalti 2 parametri au fost ok. maine merg sa iau si rezultatul de la spermocultura si am sa va spun ce tratament o sa ne dea d-na dr. am inteles ca are ceva rezultate in domeniu si am de gand sa lupt, sa ma rog, sa spar si tot odata sa nu ma mai las doborata de de dezamagire ...sper sa pot avea rabdare.
Doamne ajuta si rabdare va doresc la toate
dorateo
Postat pe 24 Noiembrie 2009 10:05
De la: dorateo, la data 2009-11-24 10:05:46imi pare rau ca aceasta discutie s-a transformat intr-o discutie despre MLM si alte chesti din astea. argumente si contraargumente se pot aduce la nesfarsit. mai bine haideti sa vedem ce gen de tratamente urmeaza uni si alti si ce rezultate au. si noi incercam de 1 an sa facem un bebe, anul trecur am ramas insarcinata dar din pacate am pierdut sarcina. de atunci, incercari si sprerante si iar deziluzi. pana ne-am hotarat sa facem o spermograma si rezultatul a fost cel de care ne era frica:oligospermie(10 mil), ceilalti 2 parametri au fost ok. maine merg sa iau si rezultatul de la spermocultura si am sa va spun ce tratament o sa ne dea d-na dr. am inteles ca are ceva rezultate in domeniu si am de gand sa lupt, sa ma rog, sa spar si tot odata sa nu ma mai las doborata de de dezamagire ...sper sa pot avea rabdare.
Doamne ajuta si rabdare va doresc la toate
dorateo, pentru aceasta afectiune folositi 3 luni TRANSFER FACTOR MALEPRO SI TRANSFER FACTOR PLUS si veti vedea rezultatele...este necesara folosirea a cel putin 3 luni deoarece spermatogeneza dureaza 73 zile !!!
cu toate ca sunt produse distribuite MLM, sunt foarte eficiente...cautati detalii si veti vedea marturiile oamenilor care au folosit asa ceva....
Pana la urma MLM este o alta forma de comert, o alternativa la comertul clasic unde poate castiga oricine este colaborator cu o astfel de firma si nu castiga magazinul...cert este ca, clientul oricum plateste produsele,conteaza ca le plateste la magazin sau la un distribuitor autorizat ???
TF_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:27
TF, o fii o alternativa la comertul clasic, dar nu cred ca isi are rostul pe un forum, parerea mea...

discutia era despre altceva, nu despre spiritul de echipa din MLM

si cum ai precizat ca MLM nu se face pe forumuri sau pe internet, te rugam sa renunti la campania asta pe care o faci, mai ales ca nu cred ca ai sa gasesti pe aici amatori

multumesc
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:33
De la: Anouk, la data 2009-11-24 16:33:17TF, o fii o alternativa la comertul clasic, dar nu cred ca isi are rostul pe un forum, parerea mea...

discutia era despre altceva, nu despre spiritul de echipa din MLM

si cum ai precizat ca MLM nu se face pe forumuri sau pe internet, te rugam sa renunti la campania asta pe care o faci, mai ales ca nu cred ca ai sa gasesti pe aici amatori

multumesc
amatori pentru ce anume draguta colega ??? eu nu am dat decat informatii despre 2 produse ce pot rezolva cazurile de oligospermie...ca aceste 2 produse nu se gasesc in magazinele din comertul clasic si ca se gasesc doar la distribuitorii unei firme ce a ales sa-si distribuie produsele in sistem MLM este alta treaba...in concluzie nu inteleg la ce amatori te referi tu !!!
TF_
Postat pe 25 Noiembrie 2009 17:59
nu doresc sa intru intr-o discutie catusi de putin constructiva

daca ai fii intrat mai des ai fii sesizat ca lumea pe aici intra din varii motive, ori sa se amuze, ori sa abereze, ori sa-si verse frustrarile. mai rar sunt cei care sunt interesati de ceea ce promovezi tu. si ultimele tale 3 posturi chiar vorbeau despre MLM

in fine...daca vrei sa continui cu promovarea MLM-urilor, e alegerea ta, e un forum liber
Anouk
Postat pe 25 Noiembrie 2009 18:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As vrea sa stiu de unde se poate comanda medicamentul ,,Transfer Factor Plus" 2 De la: cricat 21 Martie 2011 19:02
fara sau baiat? 22 De la: garbo_1568 28 Aprilie 2012 09:02
fertilizare in vitro 119 De la: 123da 25 Aprilie 2019 13:14
inseminarea vitro 6 De la: garbo_499344 25 Aprilie 2019 13:36
va rog un sfat..... 54 De la: Corina_Ionescu_3 18 Decembrie 2017 15:59
Setari Cookie-uri