Sa slabim impreuna!

bobo,

asculta la iasomia aici..

vezi regimu' care se tine pt ulcer,am eu o amica buna,buna de tot..asa slabeste....intereseaza-te ce se mananca si iti garantez..slabesti f frumos,armonios..in timp este adevarat, dar sigur...
iasomia
Postat pe 20 Februarie 2009 17:04
da multumesc o sa ma interesez si te tin la curent cu rezultatele
mimibobo
Postat pe 23 Februarie 2009 09:18
bobo,

asa sa faci...

bafta!
iasomia
Postat pe 23 Februarie 2009 10:15
Ai deja un serviciu, dar vrei sa castigi suplimentar? Nu iti gasesti serviciu si ai nevoie de bani? Lucreaza acasa,
sau la birou daca dispui de putin timp, o ora sau doua pe zi si poti castiga 2000 ron saptamanal fara mari eforturi si
fara sa investesti bani. Aceasta activitate nu te solicita prea mult. Vrei sa discutam despre asta? Vrei detalii? Tot ce
trebuie sa faci este sa te inscrii pe urmatorul link si vei avea toate informatiile si tot suportul pentru a incepe cat mai
repede:

http://www.magneticmarketing. ro/?r= 47a1dec4a56c285a98cf845b8bc792 85

Mult SUCCES!

Postat pe 4 Martie 2009 11:35
Buna fetelor,poate ma ajutati si pe mine cu un sfat sau o dieta de slabit ,as dori sa slabesc 15kg am 1.70 si 75 kg
Vreau sa ajung la 60 kg ,am facut sport, dieta nu am tinut si ma mentineam la 60 kg dar dupa ce am intrerupt sportul m-am ingrasat .
Ce ma sfatuiti ,eu am mai incercat si pastile de slabit dar nimic.
Va multumesc,
papusika_72
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:47
raspuns pentru papusika: eu am luat un ceai antiadipos de la TIANSHI cu care am slabit 5 kg intr-o luna, dar am tinut si regim (numai mincare gatita in cuptor, gratar sau fiarta, multe salate, fructe, 2 L de apa plata cu o lamiie stoarsa, fara dulciuri concentrate, fara sucuri din comert) si citeva exercitii dimineata si seara. ceaiul regleaza metabolismul lipidelor si inhiba pofta de mincare exagerata. daca vrei mai multe amanunte, adresa mea de e-mail este brsc_cristina@yahoo.com. Cristina
brsc_cristina
Postat pe 15 Iunie 2009 16:13
salut, am citit aproape toate paginile si imi pare rau ca nu mai sunteti toate pe forum. Ce s-a intamplat?
eu am incercat sa fac un topic cu dieta lui montignac, momentan nu a venit nimeni,speram macar aici sa mai gasesc pe cineva, pacat. Ar fi fost exact ce as fi vrut imbarbatare, sustinere. Daca cineva simte nevoie de acest lucru va astept.
ramonaaaa
Postat pe 15 Iunie 2009 20:36
Unde e dieta ta Ramonelule??
blanca
Postat pe 15 Iunie 2009 21:44
De la: AlexiaLaDieta, la data 2008-07-24 16:09:25Eu m-am hotorat sa scap de 10 kilograme si mi-am facut un mic jurnal pe Garbo in care relatez cum decurg zilele de dieta. Daca mai vrea cineva sa slabeasca, putem sa discutam mai multe aici pe forum sau pe blogul meu de pe Garbo: http://www.garbo.ro/comunitate/AlexiaLaDieta/blog.html

Multe imbratisari si spor la dieta!
garbo013964
Postat pe 20 Iunie 2009 18:06
buna.as vrea sa dau jos 8-10 kg dar nu as dori o cura minune la sf careia sa pun iar pe mine.c ma sfatuiti sa fac?pooop
garbo013964
Postat pe 20 Iunie 2009 18:10
si eu vreau sa slabesc da nu mai stiu ce sa incerc .....astept sugestii ....va multumesc!!!!
iacobmary2000
Postat pe 21 Iunie 2009 16:32
Eu am slabit mancand la ore fixe, nu trebuie sa sariti peste micul dejun sub nici o forma,mancare sanatoasa:gratar,salate,si seara nu dupa orele 19.nu e greu delok ....putina ambitie si va veri bucura de reusita.
garbo011805
Postat pe 21 Iunie 2009 16:44
De la: iacobmary2000, la data 2009-06-21 16:32:52si eu vreau sa slabesc da nu mai stiu ce sa incerc .....astept sugestii ....va multumesc!!!!
in primul rand nu te mai gandi ca esti cu ceva kg in plus...te ajuta mult daca in mintea ta se iti creezi o imagine a ceea ce vrei sa ajungi...mai departe de asta renunta la obiceiuri culinare rele(daca le ai) impune-ti o dieta cu cat mai multe legume asortate cu carne(nu prajeli),oua sau branzeturi(de regula iaurturi sau branza de vaca), renunta la tot ce bei carbonatat(inclusiv apa minerala) stabileste-ti un program de masa in care sa mananci cumva la ore fixe,masa de dimineata ora 7-8, o gustare(un iaurt) in jur de 10-11, masa de pranz in jur de ora 13-14,pe la 16-17 inca o gustare(un iaurt sau un fruct-citrice)si in jur de ora 19 masa de seara....ai sa vezi ac dupa 7-10 zile te vei obisnui cu acest ritm de alimentatie si iti va fi foarte usor,cantitatea de alimente pe care ti-o cere organismul are sa scada de la sine si greutatea corporala iti va scadea.Dupa o perioada asta va deveni un stil de viata si ai sa vezi ca nuci la loc numai pui.Nu neglija sportul,de orice fel,cat mai multa miscare posibila.Si nu uita de cei 2 L de apa /zi.
Mai departe poti asocia cu asta un produs care te va ajuta,detalii aici:http://media.4life.com/us/pdf/PPS/CarbBLX.pdf
TF_
Postat pe 21 Iunie 2009 16:44
Buna fetelor:*
As dori sa intru si eu in grupul vostru daca se poate pt ca si eu am probleme cu slabitul...Nu pot sa slabesc (bineinteles...nu prea am vointa) pt ca sunt foarte pofticioasa si nu ma prea pot abtine de la dulciuri
Sper ca alaturi de voi...sa pot obtine ce imi doresc!
bUtTeRfLy65
Postat pe 22 Iulie 2009 12:29
buna. asa cum am mai scris ceaiul antiadipos de la TIANSHI este foarte bun si te ajuta sa slabesti incet si bine. eu am luat si am dat jos 5 kg intr-o luna, iar cu ajutorul si a acupuncturii 7 kg in 10 zile.se consuma doar un plic pe zi si se tine un regim usor: totul fier, cuptor sau gratar, multe salate, fructe, piine neagra 3 felii pe zi, fara dulciuri, in schimb 2 litri de apa plata cu o lamiie. cine doreste sa-i procur ceaiul ma poate contacta la tel 0747-066840 sau pe adresa de e-mail brsc_cristina@yahoo.com. Cristina
brsc_cristina
Postat pe 23 Iulie 2009 20:15
De la: AlexiaLaDieta, la data 2008-07-24 16:09:25Eu m-am hotorat sa scap de 10 kilograme si mi-am facut un mic jurnal pe Garbo in care relatez cum decurg zilele de dieta. Daca mai vrea cineva sa slabeasca, putem sa discutam mai multe aici pe forum sau pe blogul meu de pe Garbo: http://www.garbo.ro/comunitate/AlexiaLaDieta/blog.html

Multe imbratisari si spor la dieta!

Mai Alexia,oi fi io mai greu de cap,dar tre sa iei la slabit cite unul,pe rind,nu???.Si pina vine rindul meu,tu esti mai mult oase decit piele,s-atunci eu cum mai slabesc,de frica???
valentino
Postat pe 23 Iulie 2009 20:20
De la: ramonaaaa, la data 2009-06-15 20:36:00salut, am citit aproape toate paginile si imi pare rau ca nu mai sunteti toate pe forum. Ce s-a intamplat?
eu am incercat sa fac un topic cu dieta lui montignac, momentan nu a venit nimeni,speram macar aici sa mai gasesc pe cineva, pacat. Ar fi fost exact ce as fi vrut imbarbatare, sustinere. Daca cineva simte nevoie de acest lucru va astept.

szia...acum 8 ani am slabit 30 kg...am mentinut kg piina aproape in prezent.........am pus inapoi 5 kg de care numai reusesc sa scap.....eu sfatuiesc pe toate lumea....fara pastile de minuni ..
iarna m-am levenit in fata calculatorului ..fara exerciti fizice cam greu sa te menti..as dori sa recapat ambitia ce aveam inainte...asa ca alaturi de tine daca ma accepti...multaFORTZA..trebuie... si o motivatie........
fede1954
Postat pe 23 Iulie 2009 20:28
Buna tuturor , ma primiti si pe mine aici colega de aceeasi suferintza? Eu am 1,65 si 74 kg care le.am acumulat in urma sarcinii , cu toate ca dupa nastere am ramas cu 66 kg in 4 luni am ajuns la 74kg Acum cu toate ca mai alaptez tin dieta Nicoleta Luciu cea in care bei 2 l de compot de mere si mananci supa de pui la pranz si seara!!!Si totusi am nevoie de putin ajutor de cineva care sa fie coleg de suferinta cu mine de aceea am intrat aici... sper sa mi se alature cineva si sa ne impartasim suferinta de zi cu zi!!! Va salut cu drag.....
lauradelyn
Postat pe 5 August 2009 14:45
Offfffffff,mama lor de kg.Pana nu demult mancam si la miezul noptii si nu aveam nimic.Acum si apa se pune.In primul rand sfatuiti-ma cum sa scap de FOAME.Mi-e foame de mor,ma doare capul,ma doare stomacu,sunt nervoasa.Daca are cineva un remediu contra foamei,sa-mi spuneti si mie.Nu am de dat mult jos(adica vreo 5 kg),dar pt. mine e enorm.
laura_bella36
Postat pe 5 August 2009 14:57
laura bella_36 ma regasesc in tot ceea ce ai scris...:((:(( si cand ma i.a foamea mai iau o gura de compot....cand ma doare capul atunci e mai nasol dar incerc sa mai iau o gura de compot si tot asa ufff... trebuie sa reusesc sa dau jos nu ma mai suport
lauradelyn
Postat pe 5 August 2009 15:01
De la: laura_bella36, la data 2009-08-05 14:57:19Offfffffff,mama lor de kg.Pana nu demult mancam si la miezul noptii si nu aveam nimic.Acum si apa se pune.In primul rand sfatuiti-ma cum sa scap de FOAME.Mi-e foame de mor,ma doare capul,ma doare stomacu,sunt nervoasa.Daca are cineva un remediu contra foamei,sa-mi spuneti si mie.Nu am de dat mult jos(adica vreo 5 kg),dar pt. mine e enorm.

sal eu mai reusesc sa alung foamea cu piersici,pepene , morcovi si cel mai des cu ceai cald si daca nu reusesti asa fa ceva care sa iti ocupe timpul si am citit undeva produsuol ( la mine dulciurile) sa nu le lasi la indemana ca cica daca nu le vezi nu te mai gandesti la ele( a avut efect dar nu7 mereu) incercca nu ai nimic de pierdut
ramonaaaa
Postat pe 6 August 2009 17:18
Cura prin infomatare nu da nici un rezultat. Mai mult, dupa ce ai slabit si incepi sa maninci normal pui la loc tot ce ai dat jos si chiar si in plus. Dupa nastere organismul are nevoie de o perioada de timp ca sa isi revina (9 luni s-a transformat si cam tot atit ar avea nevoie sa isi revina). Gasesc dieta Nicoletei Luciu o mare prostie. Cel mai bine este sa maninci putin si des (la 3 -4 ore interval) maxim 5 mese pe zi (3 principale si 2 gustari- legume crude, fructe- profitati din plin de sezonul acesta). Daca va formati un program fix de mese o sa vedeti ca aveti rezultate spectaculoase. Si nu uitati de apa. Este foarte important sa va hidratati. In plus pe linga dieta este foarte importanta miscarea. Fara efort fizic dieta nu are efect decit pe moment. Pentru rezultate pe perioada lunga faceti minim 30 minute miscare (orice fel de miscare iti face ploacere).
Bafta tuturor.

P.S. Ce am scris nu este numai teorie. Eu asa am slabit de anul trecut pina acum aproximativ 9 kg (la 1,65m am avut 75 kg. Acum am 66 kg si telul meu este sa mai dau jos inca macar 3....
simo_apo
Postat pe 6 August 2009 19:19
Stau si ma gandesc.E ora 9.15.Ce sa fac?Mai ca m-as apuca de cura cu supa de varza.Mai e cineva cu mine?
Nu de alta dar daca-s singurica o sa abandonez.Se baga cineva?
laura_bella36
Postat pe 8 August 2009 09:16
laura_bella 36 ma bag si eu numai sa.mi spui si mie cum se face supa de varza
lauradelyn
Postat pe 8 August 2009 22:51
Prepararea supei:
- ingrediente: 8-9 fire de praz, 1 kilogram de rosii, o varza mare (~2kilograme), 3 ardei grasi, 1-2 teline, patrunjel, usturoi, ceapa, leustean etc.
-dupa taierea zarzavatului, caliti-l la foc iute (un sfert de ora), dupa care puteti adauga usturoiul, leusteanul si patrunjelul. Totul se fierbe in 3 litri de apa. se serveste de preferinta cald.
LUNI: Supa si multe fructe
MARTI: Supa, fructe, un cartof copt
MIERCURI: Supa, fructe si legume
JOI: Supa, fructe, un pahar de lapte degresat, 1-2 banane
VINERI: Supa, putina carne slaba (200-150 gr.), salata de rosii cu putin ulei
SAMBATA: Supa, 200-250 gr. carne slaba, salata de rosii
DUMINICA: Supa, orez, legume si salata de legume.
Evitati pe cat posibil sa mancati fasole (puteti manca fasole verde) sau mazare.
laura_bella36
Postat pe 9 August 2009 08:30
mercic mult de maine ma apuc sa tin! Am sa-l modific putin in asa fel in cat sa tin si post ultima saptamana din postul sf Maria!! O zi dragutza tuturor!! Asteptam sa ni se mai alature cineva , haide-ti ca se poate
lauradelyn
Postat pe 9 August 2009 17:49
Buna fetelor!
am si eu o problema..am multe proleme, dar asta e suprema!
trebuie sa slabesc!vreau sa slabesc! dar nu am putere, nu ma incurajeaza nimeni..cica nu trebuie sa slabesc..dar ei nu vad ce vad eu pe sub haine..trebuie sa dau in jur de 13 kg jos si asta in urmatoarele 1-2 luni..e obligatoriu..va rog din suflet ajutati`ma..am ajuns la disperare din cauza lipsei mele de vointa..
Sandruta922
Postat pe 10 August 2009 22:02
De la: emagl, la data 2008-08-07 10:45:54Orice dieta numai sa slabesc,de sport nu poate fi vb, stau la casa si zilnic am f mult de munca, deci...alerg prin curte Partea proasta e ca stau la birou pe scaun 8 ore / zi.Am 68 de kg si 1,60 m.Astept sugestii si ajutorul vostru.
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
garbo037326
Postat pe 12 August 2009 15:16
De la: emagl, la data 2008-08-07 10:45:54Orice dieta numai sa slabesc,de sport nu poate fi vb, stau la casa si zilnic am f mult de munca, deci...alerg prin curte Partea proasta e ca stau la birou pe scaun 8 ore / zi.Am 68 de kg si 1,60 m.Astept sugestii si ajutorul vostru.
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
garbo037326
Postat pe 12 August 2009 15:16
De la: emagl, la data 2008-08-07 10:45:54Orice dieta numai sa slabesc,de sport nu poate fi vb, stau la casa si zilnic am f mult de munca, deci...alerg prin curte Partea proasta e ca stau la birou pe scaun 8 ore / zi.Am 68 de kg si 1,60 m.Astept sugestii si ajutorul vostru.
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh nu mai minca dupa ora 17
garbo037326
Postat pe 12 August 2009 15:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mentinerea greutatii dupa dieta 27 De la: garbo_385367 10 Iulie 2014 11:20
Ce e de facut cand nicio dieta nu functioneaza ? 46 De la: elenaa_gabriela85 31 Iulie 2015 15:07
Dieta balerina sau cea disociata? 39 De la: garbo_411301 23 Aprilie 2017 17:59
Hotãrri de Anul Nou 1 De la: Stiinta_succesului 11 Ianuarie 2010 19:23
BUNA ZIUA 1 De la: garbo072841 2 Martie 2011 14:29
Setari Cookie-uri