Barbatul TAUR

n-am spus ca atunci cand i-am mai explicat ca l-as lasa,imi spune ca el e singurul care ma poate ajuta oricand in viata,ca e singurul pe care pot sa-l sun sa-i cer ajutor,in rest nimeni n-o s-o faca,incearca sa-mi implementeze ideea ca nu m-as putea descurca fara el.As vrea sa-i demonstrez contrariul,dar nu pot ,probabil o s-o fac in alte feluri decat divortul.Oricum m-a marcat mult,probabil atat incat acum as putea spune ca nu mi-ar mai trebui barbati vreodata ,ca toti sunt la fel,ca pot si fara ei,probabil vindecarea va dura foarte mult....Mi-am mai golit sufletul,ca in rest nu pot sa sun la nimeni.Aveti grija de voi !
garbo256568
Postat pe 26 Decembrie 2011 16:04
Iubitul meu este in zodia Taur si ma inteleg perfect cu el.eu sunt in zodia Rac, sunt mai emotiva, mai sensibila si am nevoie de multa afectiune si tandrete, ceea si primesc de la el. Nu e rece, este iubitor si cald, intelegator. poate fi dulce si tandru cu mine, de parca ar sti exact de ce am nevoie fara sa-i spun.e exact asa cum imi doresc. deci nu toti taurii sunt la fel, unii sunt mai linistiti altii mai duri.
garbo259257
Postat pe 13 Ianuarie 2012 11:40
da, unii tauri au doua coarne iar altii au fost castrati.
Eugenia69
Postat pe 13 Ianuarie 2012 11:46
o, daaaa, doua coarne din nascare sau capatate pe parcurs.
valabil si pentru femela taurului.
alanna
Postat pe 13 Ianuarie 2012 14:15
Oricat ar incerca cineva sa induca ideea ca o zodie e "rea" si alta "buna", nu va da dovada decat de ignoranta sau de furie. Cel nascut in acesta perioada se incadreaza in tiparul barbatului. Adica e o fiinta complexa, dar nu la fel de complexa precum femeia. Putem sa il percepem in fel si chip. Cat timp noi nu ne consideram inferioare, el ne va trata egala lui. Pana la urma perceptia asupra unui barbat are legatura intrinseca si cu felul cum abordam relatia cu el. Trebuie sa stiti de la bun inceput ce vreti de la barbat si veti remarca relativ repede daca el va raspunde asteptarilor voastre.
anarax
Postat pe 23 Ianuarie 2012 02:13
Eu sunt Balanta si sunt indragostita nebuneste de un Taur .. Adevarul este ca la inceput eu nu prea vorbeam cu el pentru ca mi se parea ca nu este o persoana la fel ca mine. Dar cu timpul a inceput sa vorbim si am descoperit ca vem ff multe lucruri in comun. Si dupa ceva vreme [ ma refer la ani ],dupa ce ne-am cunoscut mult mai bine ..am aflat atat lucruri bune despre el , cat si lucruri rele.Ne-am mutat impreuna ..si intradevar sta ceva vreme in baie Dar nu stiu de ce spuneti ca nu ofera cadouri si se gandeste numai la el .. adevarul este ca imi ofera multe cadouri scumpe ,intotdeauna ma asculta cand am probleme si nu fuge de responsabilitati .Ii place si sexul dar si mancarea .. si vreau sa va spun ca a trebuit sa invat sa fac mancare ff buna ptr a-l satisface pe el.Are mare grija de mine chiar daca avem 3 copii ..Dar fiecare persoana are si calitatile ei mai putin bune . Si Taurul meu .. este posesiv..umpic gelos .. si mai are momente cand leneveste in pat la Tv.. Partea buna este ca eu sunt Balanta si ii mai inteleg ''toanele'' ..Asa ca tottul decurge bine in familia mea alaturi de un taur Dar cel mai important este faptul ca ne iubim ca la inceput iar totul este numai lapte si miere .Alexandra
garbo265735
Postat pe 23 Februarie 2012 22:29
Cunosc barbatul taur,il prefer pentru tandrete si latura sexuala!Alte aspecte sunt greu de descifrat la taur.Nu sta prea bine cu partea emotionala,dar taurul,daca l-ai castigat ,e un prieten de nadejde
garbo271916
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:16
Am citit cateva din mesajele pe care le-ai primit ca raspuns la intrebarea ta....dar m-am oprit la un moment dat. Primul meu prieten, ... a fost Taur si cu vreo 7 ani mai mare ca mine .... om realizat, destept, si in acea vreme si cu bani... deci nu traia pe banii altuia sau alteia. Zic ca pot sa il caracterizez putin... NU sunt chiar asa plini de defecte... Taurii sunt foarte posesivi atunci cand iubesc... cel putin asa a fost in cazul nostru. Avea o grija deosebita fata de mine si pentru mine, m-a invatat multe lucruri, statea foarte mult cu mine si ii placea sa ma asculte, chiar imi si gatea.
Barbatul taur e un tip pasional, atent, ii place frumosul si ii place intr-adevar ca femeia de langa el sa fie ingrijita, frumoasa si el sa se mandreasca cu ea. Nu cred ca e nimic rau in asta...si el e genul de barbat care e foarte atent la aspectul sau si la modul cum se prezinta in societate.
Toti avem defecte...dar eu zic ca taurul este un barbat cu care merita sa fii ...daca esti o femeie pasionala si pretentioasa.
Chiar daca m-am despartit de el ...mult timp a fost in umbra mea... a vrut mereu sa stie ce fac si ce se intampla cu mine, si mi s-a spus de catre prieteni ca m-a iubit nebuneste... insa...uneori...ce e mai frumos se termina repede.
Concluzia mea e ca in primul rand trebuie sa ne iubim noi pe noi insine, ca sa fim remarcate asa cum se cuvine de barbatul de langa noi!

P.S. Doamnelor...ma indoiesc ca v-ar place sa aveti langa voi un barbat care uita sa se spele , sa se ingrijeasca, sa miroase aproape mereu a transpiratie, sa nu aiba timp sa va vada...nici cand aratati impecabil, nici cand sunteti obosite... sau sa ii fie rusine sa iasa cu voi... ca dehhh....
garbo259554
Postat pe 10 Aprilie 2012 11:54
fugi cat poti de repede de tauri,nu e o gluma,eu am fost maritata cu unul 25 de ani
in tot acest timp nu a facut altceva decat sa ma sufoce cu gelozia lui nefondata si bolnavicioasa si prima lui grija a fost sa ma urmareasca mereu
imi pare rau pt ei,sunt nesiguri de ei si niste narcisisti
Tia-iasi
Postat pe 23 Aprilie 2012 15:48
De la: garbo271916, la data 2012-04-01 15:16:55 Cunosc barbatul taur,il prefer pentru tandrete si latura sexuala!Alte aspecte sunt greu de descifrat la taur.Nu sta prea bine cu partea emotionala,dar taurul,daca l-ai castigat ,e un prieten de nadejde



Dupa parerea mea, de sotie de "taur" (suntem impreuna de 30 ani si casatoriti de 29), sunt mai buni ca amanti decat ca soti !
Din pacate, si sotul meu (inca ?!) are toate "calitatile" negative enumerate anterior, insa mi le-a "dezvaluit" in timp mai indelungat. Ceea ce m-a socat, este faptul ca, atunci cand am aflat de "dragostea" lui cea noua (are o amanta casatorita, cu copil si mai tanara), mi-a spus ca eu sunt de vina, ca nu i-am acordat toata atentia, ca nu eram acasa (fac naveta) sa il primesc cu mancare calda si ca "aspectul" meu lasa de dorit, ca nu mai sunt ca la inceputul casniciei! Iar despre partea cu "dragostea", nu m-a mai 'atins' timp de 11 ani (spunea ca nu il intereseaza acest aspect) ! Nu spun ca nu m-am neglijat (ceea ce cu siguranta nu se va mai intampla !), dar putea sa-mi atraga atentia inainte, nu dupa 11 ani !
Am incercat de mai multe ori sa avem o discutie deschisa, si inainte si acum, sa aflu pe ce drum sa o apuc, dar ... ca de obicei, totul ramane neclar, odata imi spune ca dupa atatia ani il cunosc prea bine ca sa ne despartim, imi "declara" cat de mult ma iubeste, iar apoi imi spune sa hotarasc eu ce sa fac, el o sa faca asa cum hotatasc eu. Cat despre "atingeri" sau "dragoste" ... nimic (desi, cica, ma iubeste) ! Cert este ca sunt ff. dezamagita si debusolata. Problema mea este ca nu stiu, daca dupa atatia ani de convietuire (avem un copil de 25 ani), mai pot sa trec peste loviturile primite de la el !
garbo_1956
Postat pe 26 Aprilie 2012 15:08
De la: taurash111222111, la data 2011-03-03 15:12:35simpatica mea laurica, tu nu cred ca stii ce vorbesti sau ai uitat?
apropo....puteam sa jur ca esti fecioara daca m-as fi luat dupa zodiac. cea mai groaznica zodie. sper ca uitandu-te mai jos, sa observi de ce nu te-ai inteles cu taurul tau :


Fecioara:
Planeta dominant: Mercur, planeta trncnelii i a isteriilor.
Animalul sacru: ciocnitoarea
Personalitate: Zodiacele critic spiritul critic al fecioarei, punnd-o
astfel ntr-o situaie critic. Cum, pe deasupra, fecioara mai e i metodica
punctual i perfecionist, sfresc prin a-i scoate pe toi din pepeni.
Obsedat de igien, detalii i clasificri, este capabil s caute
bacteriile cu lupa, s frece duumelele periua sau s pun rufele n
maina de splat nu doar pe culori, ci i ordine cresctoare i
alfabetic. Miroase enervant de curat i se leag spiritual de cnii i pisicile din cartier, cteodat i i adopt. Fecioara este o fan a listelor, tabelelor i regulamentelor pe unele subpuncte, care, n loc s-i simplifice, i nclcesc teribil existena.

Pe scurt orice fecioar veritabil este:

mereu ocupat cu o mie de nimicuri sau s-i bage nasul unde nu-i fierbe oala
tipicar
ipohondr
ciclitoare
crpnoas
maniac
n dragoste, are cldura unei frapiere i fantezia unui birocrat, ar spune gurile rele.

Meseria potrivit: agent de dezinsecie, veterinar la ferme de ovine, sora medical (sau frate).
Pizza magic: cu extra-mozzarella

Medicamentul norocos: toate, fr excepie


Mai taurash111222111, chiar sunt curioasa sa te cunosc, de unde le stii tu pe toate despre "feciare" ? Daca ai trait cu una din ele, inseamna ca nu ai descoperit temperamentul vulcanic din ele, si asta este vina ta si nu a ei !
garbo_1956
Postat pe 26 Aprilie 2012 15:16
De la: garbo256568, la data 2011-12-26 16:04:31n-am spus ca atunci cand i-am mai explicat ca l-as lasa,imi spune ca el e singurul care ma poate ajuta oricand in viata,ca e singurul pe care pot sa-l sun sa-i cer ajutor,in rest nimeni n-o s-o faca,incearca sa-mi implementeze ideea ca nu m-as putea descurca fara el.As vrea sa-i demonstrez contrariul,dar nu pot ,probabil o s-o fac in alte feluri decat divortul.Oricum m-a marcat mult,probabil atat incat acum as putea spune ca nu mi-ar mai trebui barbati vreodata ,ca toti sunt la fel,ca pot si fara ei,probabil vindecarea va dura foarte mult....Mi-am mai golit sufletul,ca in rest nu pot sa sun la nimeni.Aveti grija de voi !

Fii "barbata" si ai si tu grija de tine !
garbo_1956
Postat pe 26 Aprilie 2012 19:43
De la: garbo175067, la data 2010-11-09 09:10:10anarax, intrebarea mea e alta...oare poti pierde ce in fapt nu ai avut cu adevarat vreodata?la o cafea cu cea mai buna prietena ii spuneam in urma cu luni de zile, nu as putea regreta niciodata iubirea ce o traiesc acum, indiferent de ce s-ar intampla, fiindca mai iubita cum sunt acum nu am fost niciodata, cum sa regreti ceva ce candva te-a facut sa crezi ca esti universul intreg, chiar si pentru o clipa?...asa vad eu lucrurile, si poate asta ne-ar ajuta sa ne pastram cu un suflet mai cald, mai bun...vad o femeie adevarata femeia care stie sa intoarca privirea de la 'greutati', si in momentele grele zambeste ea prima, ofera ea prima imbratisare, primul sarut..si cum in viata nu toate sunt roz, sunt destule momente in care ar trebui sa facem asta
era vorba..oamenii daruiesc totul atunci cand au realizat ca nu mai au nimic de pierdut...si asa este, reprezinta pt mine o cale in viata aceste cuvinte, si cine are ochi sa vada iar cine are inima sa simta
Nu e drept sa punem in spatele lor fericirea noastra, nu e..


Asa am facut eu ani intregi, pentru ca am fost "ametita" ca si tine ! Pacat ca, dupa zeci de ani, atunci cand am incercat sa ma mai amagesc odata, ca trairile acelor clipe frumoase sunt mult peste umilintele prin care trec, am constatat ca anii au trecut fara sa imi dau seama si ca, adunand plusurile cu minusurile, ... dau cu virgula !
Sigur, nu trebuie sa generalizam, dar pentru mine este o experienta bulversanta, care m-a marcat enorm, sper ca la tine sa fie altfel, chiar iti doresc sa ma poti contrazice peste ani !
garbo_1956
Postat pe 26 Aprilie 2012 20:15
De la: garbo008210, la data 2011-11-15 20:36:09Am norocul sa am un sot care este in zodia taur.Nu cred ca este perfect cred ca ,ca orice alt om are si defecte si calitati, am trecut si prin greutati am avut si perioade bune , dar cred ca ne complectam unul pe celalat .Nu as fi trimis mesajul dar avand in vedere ca sunt la a doua casatorie ,primul sot fiind zodia pesti de pe urma acestei casatori ramanand cu un copil cred ca am fost super norocoasa sa gasesc un om asa deosebit Cred ca intr-o casnicie e valabil si proverbul cine se aseamana se aduna sau fiecare sac are petecul lui .Va doresc numai bine si sper sa aveti noroc .


Si eu iti doresc tot binele din lume, ai grija de tine !
garbo_1956
Postat pe 26 Aprilie 2012 20:29
De la: garbo249580, la data 2011-11-22 01:40:05Fetelor,sunt si eu nou-venita pe acest forum si citeam acum mesajele voastre despre barbatull taur..sincer vb eu am de langa mine un taur de aproape 9 luni..si nu sunt deloc de acord cu voi..imi face cadouri rare ce-i drept dar de valoare(nu neaparat ca ar conta asta).,are grija de mine..sunt de acord cu voi intr-o singura privinta..uneori e cam egoist si nu ii place sa se puna in pielea mea si sa ma inteleaga dar cu ceva timp si rabdare se poate rezolva..
Ideea e ca atunci cand se indragosteste,face totul pentru persoana de langa el fara sa se gandeasca o clipa
Si daca ar fi sa o luam din punct de vedere strict zodiacal,barbatul taurul se potriveste f bine cu un alt taur,cu un rac,cu pesti sau cu capricorn deci..


Intr-adevar, nu este bine sa generalizam, insa... eu am reticente !! Si al meu a facut asa, la inceput ! Acum, nici de 8 Martie nu imi aduce flori, iar de ziua mea ... ma trimite la mama, singura !
garbo_1956
Postat pe 26 Aprilie 2012 20:34
De la: garbo259257, la data 2012-01-13 11:40:46Iubitul meu este in zodia Taur si ma inteleg perfect cu el.eu sunt in zodia Rac, sunt mai emotiva, mai sensibila si am nevoie de multa afectiune si tandrete, ceea si primesc de la el. Nu e rece, este iubitor si cald, intelegator. poate fi dulce si tandru cu mine, de parca ar sti exact de ce am nevoie fara sa-i spun.e exact asa cum imi doresc. deci nu toti taurii sunt la fel, unii sunt mai linistiti altii mai duri.



Scuza-mi indiscretia, dar de cat timp sunteti impreuna ? Sa dea Domnul sa ramana asa si dupa niste ani !
garbo_1956
Postat pe 26 Aprilie 2012 20:36
De la: garbo265735, la data 2012-02-23 22:29:34Eu sunt Balanta si sunt indragostita nebuneste de un Taur .. Adevarul este ca la inceput eu nu prea vorbeam cu el pentru ca mi se parea ca nu este o persoana la fel ca mine. Dar cu timpul a inceput sa vorbim si am descoperit ca vem ff multe lucruri in comun. Si dupa ceva vreme [ ma refer la ani ],dupa ce ne-am cunoscut mult mai bine ..am aflat atat lucruri bune despre el , cat si lucruri rele.Ne-am mutat impreuna ..si intradevar sta ceva vreme in baie Dar nu stiu de ce spuneti ca nu ofera cadouri si se gandeste numai la el .. adevarul este ca imi ofera multe cadouri scumpe ,intotdeauna ma asculta cand am probleme si nu fuge de responsabilitati .Ii place si sexul dar si mancarea .. si vreau sa va spun ca a trebuit sa invat sa fac mancare ff buna ptr a-l satisface pe el.Are mare grija de mine chiar daca avem 3 copii ..Dar fiecare persoana are si calitatile ei mai putin bune . Si Taurul meu .. este posesiv..umpic gelos .. si mai are momente cand leneveste in pat la Tv.. Partea buna este ca eu sunt Balanta si ii mai inteleg ''toanele'' ..Asa ca tottul decurge bine in familia mea alaturi de un taur Dar cel mai important este faptul ca ne iubim ca la inceput iar totul este numai lapte si miere .Alexandra


Va doresc sa ramana totul asa (lapte si miere) si peste ani !
garbo_1956
Postat pe 26 Aprilie 2012 20:38
De la: garbo259554, la data 2012-04-10 11:54:28Am citit cateva din mesajele pe care le-ai primit ca raspuns la intrebarea ta....dar m-am oprit la un moment dat. Primul meu prieten, ... a fost Taur si cu vreo 7 ani mai mare ca mine .... om realizat, destept, si in acea vreme si cu bani... deci nu traia pe banii altuia sau alteia. Zic ca pot sa il caracterizez putin... NU sunt chiar asa plini de defecte... Taurii sunt foarte posesivi atunci cand iubesc... cel putin asa a fost in cazul nostru. Avea o grija deosebita fata de mine si pentru mine, m-a invatat multe lucruri, statea foarte mult cu mine si ii placea sa ma asculte, chiar imi si gatea.
Barbatul taur e un tip pasional, atent, ii place frumosul si ii place intr-adevar ca femeia de langa el sa fie ingrijita, frumoasa si el sa se mandreasca cu ea. Nu cred ca e nimic rau in asta...si el e genul de barbat care e foarte atent la aspectul sau si la modul cum se prezinta in societate.
Toti avem defecte...dar eu zic ca taurul este un barbat cu care merita sa fii ...daca esti o femeie pasionala si pretentioasa.
Chiar daca m-am despartit de el ...mult timp a fost in umbra mea... a vrut mereu sa stie ce fac si ce se intampla cu mine, si mi s-a spus de catre prieteni ca m-a iubit nebuneste... insa...uneori...ce e mai frumos se termina repede.
Concluzia mea e ca in primul rand trebuie sa ne iubim noi pe noi insine, ca sa fim remarcate asa cum se cuvine de barbatul de langa noi!

Sunt de acord cu tine !

P.S. Doamnelor...ma indoiesc ca v-ar place sa aveti langa voi un barbat care uita sa se spele , sa se ingrijeasca, sa miroase aproape mereu a transpiratie, sa nu aiba timp sa va vada...nici cand aratati impecabil, nici cand sunteti obosite... sau sa ii fie rusine sa iasa cu voi... ca dehhh....
garbo_1956
Postat pe 26 Aprilie 2012 20:40
buna, am citit mai multe din mesajele voastre despre barbatul taur.....si....nu prea sunt de aceeasi parere...sau cel putin eu am intalnit un altfel de taur!!!!
ne-am cunoscut in 2008, ne-am intalnit de mai multe ori....mi-a placut ca imi oferea stabilitate, maturitate, ma pondera in deciziile mele pripite...app eu sunt gemeni, dar nu m-am simtit pregatita....dupa cativa ani...adica anul asta dupa muuulte insistente ale sale, telefoane , etc... luna de luna, ne-am revazut si am inceput o relatie serioasa(simtindu-ma pregatita pentru asta), intradevar este orgolios si foarte incapatanat dar daca ai argumentele necesare il poti convinge sa te inteleaga.
este alaturi de mine tot timpul, ma sustine, ma ajuta la treburile gospodaresti , nu stiu cum sa fiu mai explicita....iar eu ii sunt aproape ...mergem pe reciprocitate...si ne este foarte ok...ceea ce nu suporta sa il minti sau sa ii fii infidela....si face si urat dc te prinde....dar eu i-am invatat stilul si fac in asa fel incat sa fie o armonie intre noi, pt ca nici mie nu-mi place sa ma sacaie cineva.... iar mama mea m-a invatat ca barbatul este capul femiliei iar femeia gatul...si in misca cum vrea ea...dar trebuie sa fii stapana pe tine si sa stii cum sa te impui....
conteaza foarte mult de persoana barbatului taur dar si de a ta....si de ce experiente ai avut in viata...caci toti suflam in iaurt dupa ce ne-am fript cu ciorba!!!
parerea mea este sa fiti pe aceeasi unda.....sal intelegi, iar el iti va raspunde la fel....



amyna1986
Postat pe 29 Aprilie 2012 18:19
;)) imi pare rau pentru voi dar cred k ati cunoscut numai BOI pana acum -=))
Decept1on
Postat pe 21 August 2012 18:55
Sotul meu este nascut in aceasta zodie,taur..Ce pot sa spun,tot ce am citit despre barbatul taur mi se pare,aiurea.Suntem impreuna de 18 ani de zile,avem doi copii..O singura data ne-am certat,in 18 ani de zile si asta din cauza parintilor lui,dar mi-a dat mie dreptate.Ne intelegem foarte bine,este o foarte timid,isi iubeste foarte mult copii, este gelos,dar nu de o gelozie iesita din comun. Daca imi doresc ceva,nu conteaza cat costa,imi cumpara acel lucru. Asa ca eu tot sa spun despre barbatul taur ca:este iubitor,familist,timid,respectos si darniic
garbo185385
Postat pe 23 August 2012 20:54
hai k deja sunteti rele... toti suntem dificili...nu ne intelegem nici noi uneori
MerryCata
Postat pe 13 Noiembrie 2012 15:23
Buna ziua, imi pare rau sa va dezamagesc fetelor despre parerea barbatilor taur. si eu sunt cu un barbat taur si nu este deloc asa din contra este un om care nu fuge niciodata de responsabilitati, este familist si nu se iubeste pe el asa cum am vazut comentariile. este un om cu bun simt ci simtul raspunderii si foarte familist. ar face orice pentru familia lui si nu numai. deci gresit imi pare rau sa va dezamagesc
garbo_7243
Postat pe 21 Noiembrie 2012 12:41
Eu cred ca nu trebuie sa ne luam dupa zodii, trebuie sa fii tu insuti. zodiile sunt niste preziceri de niste oameni care traiesc tot in lumea noastra nu sunt din alta lume sa ne spuna ce se intampla cu fiecare om in parte
garbo_7243
Postat pe 21 Noiembrie 2012 12:43
laura,as vrea sa discut mai multe despre tema asta,caci am o situatie asemanatoare tie.astept un msg pe privat:)merci,o seara faina !
garbo_9689
Postat pe 24 Noiembrie 2012 22:12
Si eu sunt tauroaica la fel ca si partenerul meu, mai mult chiar, nascuti in aceeasi zi si spun cu toata siguranta ca ...da........Ignor-ul e o stare semipermanenta a noastra. eu doresc sa fiu lasata in pace perioade de timp in care el ma gaseste cea mai apropiata persoana, dupa ce mi-a captat atentia, mintea sentimentele, totul..........dispare el din peisaj si tot asa
josephinne
Postat pe 26 Noiembrie 2012 17:42
Sunt Scorpion, se pare ca au ceva care ma atrage in mod special...sunt buni la pat, da, depinde de nivelul de emancipare...dar pana la urma nu merita atentia...Nu rezista la proba cu timpul, sunt superficiali,extrem de egoisti si isi iau nasul la purtare imediat. Lasi, numai ambalajul e de ei....Eu am unul de 15 ani...norocul vietii lui e ca ma adora dar altfel...maximumul lui de iubire...e extrem de insuficient pentru mine, mai am nevoie de inca 3 sa compenseze, emotional, spiritual , sufleteste...in concluzie , singura lor calitate e senzualitatea...restul e zero...poate fi rupt din soare de frumos....
garbo082779
Postat pe 7 Decembrie 2012 07:47
da, sunt hot!...in rest doar mediocri...din toate punctele de vedere...materialisti si egoisti...
garbo082779
Postat pe 7 Decembrie 2012 07:50
Draga mea, este exceptia ce confirma regula...Sunt convinsa ca isi iubesc copii ...si eu tot cu taur sunt maritata de 15 ani...si nu am de gand sa divortez...dar nu m-as mai marita o data cu cineva din zodia asta....as fugi....sunt Scorpion si le sugerez taurilor sa fuga de zodia mea.....
garbo082779
Postat pe 7 Decembrie 2012 07:55
Doamnelor , cata dreptate aveti. stiu ca postarile sunt inca din 2008...dar eu acum le-am vazut.
de anul trecut am o relatie cu un barbat taur...cata magie, cate vorbe frumoase....in fine....in martie anul acesta m-am indragostit de el.toate bune si frumoase pana cand si-a dat el seama ca nu este pregatit pentru o relatie serioasa cu mine...si s-a mutat din nou acasa la el...unde ce credeti inca era fosta lui iubita.....vai...nu pot sa spun cat am suferit...ma durea sufletul
garbo119245
Postat pe 11 Decembrie 2012 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce este destinul? 4 De la: garbo256315 5 Februarie 2012 14:17
eu zodia gemeni - el gemeni...aceiasi zi de nastere 15 De la: garbo_11706 7 Mai 2013 20:25
esec 1 De la: boby22pim 19 Noiembrie 2011 02:54
femeia rac si barbatul varsator 7 De la: garbo184784 6 Februarie 2011 08:59
femeia taur si barbatul leu 18 De la: cioca 15 Decembrie 2015 10:29
Setari Cookie-uri