Barbatul TAUR

Hai sa-i explicam lui terrian ce inseamna Harap.Numele apare in povestea lui Ion Creanga, intitulata chiar: "Povestea lui Harap Alb".Multi comentatori, care se ocupa de folclor, il asociaza pe "harap", cuvantului "negru."Aceasta va da nastere unei contradictii care nu poate fi explicata, deoarece alatura doi termeni care contrasteaza unul cu celalalt: "Alb/Negru".Intelegerea vine de la cunosterea valorii de semnificatie a povestii, care este un apocrif al Vechiului Testament.Adica, povestea lui Ion Creanga a fost scrisa dupa un model pe care il regasim si in Vechiul Testament.Episodul Biblic care va determina schimbarea statutului din "printul pastor"(nume sub care erau cunoscuti in istoria grecilor si a Egiptului antic, Hicsosii,), in rob, este acela al vinderii lui Iosif, unei caravane de ismaeliti care se indrepta catre Egipt.In felul acesta, numele capatat de eroul lui Creanga, este clar.El se numeste "Harap Alb", adica, "Robul cel Alb".Daca vrei sa te doara capul, sau ai preocupari in aceasta directie, poti sa scrii pe google Hermeneutica Miturilor.Povestea lui Harap Alb se gaseste in cartea I-a.

Postat pe 5 Octombrie 2008 19:34
si eu am o relatie cu un barbat in zodia taur sio sunt deacord cu toate cele suse mai sus,in monentul de fata suntem cam asa pt k suntem doua persoane incapatanate,am incercat sa las de la mine dar vad k el exagereaza din ce in ce mai mult si nu vreau sa aj sa faca ce vrea din mine
scumpi_iubi2003
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:32
Pai iei cam asa vor. Sa fi supusa lor si sa faci numai cum vor iei pentru ca altfel iti intorc spatele. Il iubesti, te supui si devi o sclava, nu-l iubesti , il lasi. Cred ca e cel mai intelept asa.
Laura76
Postat pe 6 Octombrie 2008 09:51
Se vede ca citesti romane in care actiunea se petrece in antichitatea greaca sau romana.Americanii au inventat o chestie care mie mi se pare grozava.Contractul marital, prevede niste conditii care trebuiesc respectate reciproc.Incalcarea acestuia de catre una dintre parti, atrage dupa sine pe langa divort si plata unor sume importante.Cine va impiedica sa fiti si voi destepte, si in loc sa plangeti in fata calculatorului, sa introduceti o astfel de lege si in Romania?

Postat pe 6 Octombrie 2008 19:15
Salut!
Am descoperit de curand acest site si mi-a sarit in ochi acest topic. Noroc ca nu mi-a scos ochiul.:P
Tata e taur si pot spune ca nu am avut o copilarie chiar fericita din cauza lui dar mi-am jurat sa nu ii calc pe greseli fiindca si eu sunt tot taur.
Se spune ca un copil ce vede acasa aia face si el cand o sa se casatoreasca sau a doua varianta e ca nu o sa faca niciodata aceleasi greseli. Eu incerc sa nu repet aceleasi greseli ca si tata.
In privinta relatiilor cu taurii nu cred ca totul se rezuma la ideea ca totul e din vina "boului". Pur si simplu e cea mai simpla si cea mai comoda explicatie pe care o puteti da, fiindca mai degraba vezi paiul din ochiul celuilalt.
Daca o relatie nu merge nu cred ca e doar din vina taurului. Eu unul sunt pentru relatie, pentru a face totul impreuna si niciodata nu as fugi de responsabilitati. Nu mint si nu suport sa fiu mintit si nu insel. Imi place sa respect si cer respect.
Cred ca va cam grabiti cand enumerati "calitatile".
:)

costel6
Postat pe 6 Octombrie 2008 20:49
aaa si am o intrebare: acuzati taurii de minciuna dar sunt curios cate dintre voi ia-ti spus sotului/prietenului vostru despre aceste "calitati", exact cum a-ti enumerat si aici? daca a-ti vorbit si nu s-a schimbat nimic atunci e greseala mea dar daca nu, cum puteti sa ne acuzati de minciuna?
costel6
Postat pe 6 Octombrie 2008 21:01
si eu sunt maritata cu un barbat taur.de 10 ani. si eu sunt tot taur. sunt de acord cu ce a-ti scris voi despre tauri.este adevarat. nu vreau sa mai repet si eu. pot sa spun ca din cauza lui eu nu am copil pentru ca nu a vrut in ruptul capului sa aiba unul . zice ca mai tarziu, dar deja am 38 de ani. el inca copilareste desi are aceeasi varsta. problema este ca m-am casatorit cu el pentru ca asa am vrut eu. nu m-a fortat nimeni. in ciuda faptului ca nu il iubeam si eram constienta de acest lucru.dar nu pot spune ca are numai defecte. viata mea nu a fost urata cu el in acesti ani. ii place ca si mie confortul si are o mare calitate care ma dezarmeaza de fiecare data: are un suflet foarte bun , nu poate jigni sau face rau la nimeni. eu am invatat sa-l iubesc asa cum e , convinsa fiind ca n-o sa-l schimb niciodata. dar asa sunt toti barbatii. nu mai credeti femeile care-si lauda sotii. am vazut multe cazuri in care in aparenta era barbatul perfect iar dupa catva timp se desparteau.o femeie inteligenta stie sa obtina ce vrea de la un barbat daca vrea intradevar acel lucru. eu asa cred. poate gresec, sunt doar pareri personale, nimeni nu detine adevarul absolut. as putea scrie un intreg roman pe acesta tema dar prefer sa ma opresc aici.
adela1970
Postat pe 7 Octombrie 2008 08:53
costel, cred ca te grabesti cand spui ca vedem paiul din ociul celuilat. Mai degraba Taurii sunt asa crede-ma. Mereu am recunoscut unde am gresit si ma incercat sa repar. Nu ne grabim deloc cu " calitatile" noi spunem doar ce e real. Nu cred ca cele care au spus despre "calitatile" taurului sunt chiar tampite. NU?! Si nu cred ca ele nu au incercat sa faca lucrurile sa mearga bine. Sa fim seriosi.
Laura76
Postat pe 7 Octombrie 2008 15:08
COSTEL!!!!!, eu de ex i am spus si ....degeaba , asa ca el tot pe a lui o tine. Deci nu incercati sa ne inebuniti pentru ca nu veti reusi. Nu vom spune ca e negru doar pentru a va gadila voua orgoliul si pentru a ne fi bine cu voi. Daca e alb trebuie sa acceptati ca avem dreptate in acea privinta.
Laura76
Postat pe 7 Octombrie 2008 15:09
Adela1970..... imi pare rau ca sotul tau e asa in privinta copiilor. Nu toti suntem la fel. Eu mi-am crescut surioara care acum are 9 ani. Ai mei lucrau si plecau in fiecare week-end la tara si eu ramaneam cu aia mica. Am participat la cresterea surioarei mai mult decat tata si poate la fel de mult ca si mama. Imi plac foarte mult copii ce spui tu nu e caracteristic taurului ci doar sotului tau si altor tauri. Sunt si exceptii.
costel6
Postat pe 7 Octombrie 2008 18:47
De la: adela1970, la data 2008-10-07 08:53:07si eu sunt maritata cu un barbat taur.de 10 ani. si eu sunt tot taur. sunt de acord cu ce a-ti scris voi despre tauri.este adevarat. nu vreau sa mai repet si eu. pot sa spun ca din cauza lui eu nu am copil pentru ca nu a vrut in ruptul capului sa aiba unul . zice ca mai tarziu, dar deja am 38 de ani. el inca copilareste desi are aceeasi varsta. problema este ca m-am casatorit cu el pentru ca asa am vrut eu. nu m-a fortat nimeni. in ciuda faptului ca nu il iubeam si eram constienta de acest lucru.dar nu pot spune ca are numai defecte. viata mea nu a fost urata cu el in acesti ani. ii place ca si mie confortul si are o mare calitate care ma dezarmeaza de fiecare data: are un suflet foarte bun , nu poate jigni sau face rau la nimeni. eu am invatat sa-l iubesc asa cum e , convinsa fiind ca n-o sa-l schimb niciodata. dar asa sunt toti barbatii. nu mai credeti femeile care-si lauda sotii. am vazut multe cazuri in care in aparenta era barbatul perfect iar dupa catva timp se desparteau.o femeie inteligenta stie sa obtina ce vrea de la un barbat daca vrea intradevar acel lucru. eu asa cred. poate gresec, sunt doar pareri personale, nimeni nu detine adevarul absolut. as putea scrie un intreg roman pe acesta tema dar prefer sa ma opresc aici.

Postat pe 7 Octombrie 2008 21:54
draga adela, daca e sa tinem cont de zodii sa stii ca si mama e tot taur si are cam acelasi stil:iarta mult prea mult,accepta mult prea mult, sufera in sinea ei si se lauda ca totul e ok.In cazul ei sotul e sagetator (o pacoste!)Este bine stiut faptul ca barbatii se maturizeaza mai greu decat femeile si poate ca de aceea sotul tau mai copilareste....

Postat pe 7 Octombrie 2008 21:57
Cumpara-o o suzeta.

Postat pe 9 Octombrie 2008 08:25
De la: vanghelis007, la data 2008-10-09 08:25:06Cumpara-o o suzeta.


Postat pe 9 Octombrie 2008 21:33
Am regasit in barbatul taur... perfectiunea. Era atent si dragastos, pasional si gentil, copil si barbat... Era... perfect pentru mine. Statea in baie 2000 de ani, intr-adevar. Probabil a avut o doza de egoism, dar defectul asta... paleste in fata calitatilor. Barbatul taur a fost perfect pentru leoaica din mine. Si totusi, s-a terminat. N-a fost sa fie...
shrekutza
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:32
eu sunt fecioara si am o relatie cu un taur, dar nu de mult timp...am citit comentariile de mai sus si chiar m-au speriat , m-au pus pe ganduri ...ma intreb ca persoana iubitoare( si alte calitati p care mi le arata) de langa mn nu e ceea pare a fi?dar voi descoperi p parcurs daca voi continua sa fiu cu el

Postat pe 22 Octombrie 2008 18:18
sunt casatorita cu un barbat taur de 12 ani.pana acum 4 ani a fost barbatul ideal.de 4 ani incoace ,de cand si-a gasit pe altcineva s-a transformat in demon.nici acum,dupa atatea discutiisi scandaluri nu-mi vine sa cred ca e adevarat,ca noi ne-am iubit,ca am fost cea mai fericita familie.pentru mine el este acum cea mai periculoasa persoana pe care o cunosc.inca mai sunt casatorita cu el ,nu stiu pt cat timp,deoarece fetitele noastre spera ca va fi bine candva.este egoist,insensibil,incapatanat,las,meschin,violent...
kiki33
Postat pe 27 Octombrie 2008 15:48
Salutare tuturor!
Am citit tot ce s-a scris despre barbatul taur, avand si eu unul langa mine de aproape 2 ani. L-am recunoscut in multe comentarii, dar nu pot sa spun ca el intruchipeaza numai lucrurile rele spuse despre barbatii tauri. M-a cucerit acum un an jumate printr-un buchet de trandafiri rosii trimisi prin curierat la locul meu de munca din acea perioada, la 3 zile dupa ce m-a cunoscut. Lucru care mi-a ramas infipt in inima, si pe care nu l-a facut nimeni pana atunci pentru mine. Fiecare om are lucruri rele si bune, nimeni nu e perfect. Iar o influenta mare are si viata pe care a trait-o, anturajul si familia. Cu mine a fost mereu bun, dar intr-adevar daca te lasi calcata in picioare de el (la figurat vorbind)din cauza dragostei pe care i-o porti, va lua totul ca si cum i se cuvine. Vrea sa i se acorde dreptate si nu recunoaste nici in ruptul capului daca ii reprosezi ceva ce a spus. Si de multe ori mi-a venit sa-i dau cu ceva in cap sa se trezeasca. Dar fiecare barbat are orgoliul lui care la unii e mai mare decat la altii. Intr-adevar este egoist, dar si sufletist. Dracul nu este chiar atat de negru. Si eu sunt dificila, sunt berbec. Dar stiu ca nimanui nu-i poti cere mai mult decat poate da. M-a sprijinit financiar, mi-a facut diverse cadouri si m-a incurajat sa fac ceea ce imi place. Sunt pe cale sa-mi deschid o afacere, iar el ma ajuta promovand-o si incurajandu-ma, dandu-mi solutii cand vede ca nu stiu ce sa fac. Fiecare dintre noi avem nevoie de "spatiu nostru" si asa au si ei. As mai avea multe de spus, dar nu vreau sa plictisesc pe nimeni. Numai bine!
ramo1183
Postat pe 27 Octombrie 2008 18:33
NU-MI VINE SA CRED CE CITESC DESPRE BARBATUL TAUR ESTE ATAT DE ADEVARAT. AM CUNOSCUT DE 4 LUNI SI M-A FERMECAT CU CUVINTE FRUMOASE PLINE DE MIERE CA TE FACE SA PLUTESTI DE FERICIRE.DAR E PREA SCURT, NU TINE MULT LA EL DUPA UN TIMP TE IGNORA DE PARCA NICI NU EXISTI SI APOI DA VINA PE TINE CA NU IL INTELEGI. DA ADEVARAT S-A SCRIS TREBUIA SA-L BINEDISPUN MEREU CA PARCA TOT TIMPUL AVEA CEVA SUPARARE.NUMAI CA CULMEA E CA IL IUBESC INSA CITIND CE S-A MAI SCRIS SINCER MA PUNE PE GANDURI ,IN FIECARE CUVANT L-AM REGASIT PE EL.CUM AR FI VIATA CU EL? EU MI-AM IMAGINAT CA PE UN VIS FRUMOS CUM PROMITE EL, CA TE VOI FACE SA TE SIMTI CA SINGURA FEMEIE DIN LUME , TE VOI ALINTA SI IUBI TOATA ZIUA. DAR MA FACE CATEODATA SA MA SIMT NU SINGURA CI ULTIMA, CARE IMPLORA PUTINA ATENTIE .DAR INTRADEVAR CAND VREA MA FACE CHIAR SA SIMT CA PLUTESC SI UIT DE TOATE MA IUBESTE CACUM NU AM FOST IUBITA NICIODATA. DECI ASTA E TREABA ECAM GREU .
nagy_ikako
Postat pe 27 Octombrie 2008 18:50
Vor supuse. Fugi cat mai poti , altfel vei avea de tras foarte mult. Eu m-am despartit de el si tot inca ma mai simt legata. E ca un virus pentru care inca nici un antivirus nu s a gasit. Cu iei trebuie sa te porti cum fac si iei , dar asta nu mai e viata.
Laura76
Postat pe 29 Octombrie 2008 09:49
Fiecare om are o personalitate proprie. Cunosc un barbat taur care e exact opusul celor spuse de voi. E cel mai grijuliu si tandru barbat. E muncitor, isi iubeste familia, copilul, munceste cu o placere iesita din comun. Si ordonat din cale afara. Fetelor, hai sa fim serioase. Nu zodia da caracterul omului, ci educatia.
Sant maritata cu un barbat varsator, si cred ca i se potrivesc toate defectele pe care le-ati insiruit voi.
liliana_czc
Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:18
am citit tot ce s-a scris pe forum despre barbatul taur si aveti dreptate in mare parte si prietenul meu e taur si cam asa se comporta, mereu numai el are probleme, numai el e suparat si e un crizat in adevaratul sens al cuvantului, eu din fericire nu am avut dea face cu crizele lui...din nefericire pt el si eu am o personalitate destul de puternica si nu prea are multe de spus in fata mea, daca imi face ceva ce nu imi place ii intorc si eu la fel .. eu nu cred in horoscop desi il citesc si ma fascineaza astrologioa dar pana la urma noi ne construim destinul iar pt a ne fi bine numai de noi depinde.. defecte toti avem indeferent de zodia in care ne-am nascut.
numai bine !
pam_pammela
Postat pe 4 Noiembrie 2008 19:08
LAURA31... nu stiu daca mie mi-ai scris sa fug pana mai pot dar daca pentru mine atunci trebuie sa recunosc ca as fugi eu sincer dar nu pot ca il iubesc prea mult. De cate ori mi-am promis ca gata nu voi mai vorbi cu el ca am terminat si nu reusesc sa ma tin de cuvant.Dar mi0e rusine de mine ca sunt o lasa ma ignora cu zilele desi spune ca ma iubeste dar cica are probleme pe care eu sigur nu am voie sa stiu
.Interesant ca el trebuie sa stie pe ale mele eu daca intreb se enerveaza si spune ca < asa sunt eu > . oare numai el sau toti ? si voi ati patit la fel? si nu inteleg de ce ma ignora si nu vb cu zile, el zice ca simte nevoia sa se retraga .CE e oare e cu mine problema insist eu prea mult? ce sa fac sa fie bine sa-l ignor si eu? am inteles LAURA31 ca esti fecioara ,sunt si eu as vrea sa stiu parerea ta. AS vrea sa mai vb cu tine despre asta
.
nagy_ikako
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:45
da..ce-am citit aici..mi-a confirmat ca nu a fost vina mea ca m-am despartit de el ..de taurul meu perfect , de filozoful familiei . Ma rog , nu stiu ce familie eram , dar de la inceputul relatiei el mi-a spus ca vom fi o familie , ca ne vom casatori, ca vom avea casa noastra ..ohoho o gramada de promisiuni ..si nu aveam 20 sau 25 sa cred ca tot ce zboara se mananca , nu vreau sa jignesc aceasta varsta spunand ca ei sunt mai necopti decat ceilalti , ci vreau sa spun ca avand 38 si el 45 eram deja destul de trecuti prin experienta vietii ..el are doua fete, eu una , si uite asa../ si a inceput idila cu iubire , cu dorinta ,cu pasiune , si totusi imi plateam cafeaua, imi faceam cadouri singura , ii faceam cadouri lui ,mergeam impreuna la magazin si aveam pofta sa mananc pitza in seara aia , nu se putea pentru ca am mancat cu o seara in urma ,un tortulet o prajitura nu ..pentru ca erau prea scumpe , si prefera ceva mai ieftin si mai prost , pentru ca nu-l interesa, fiindca nu manca el ci o mancam eu ..mergeam sa cumparam pentru casa o perdea , un taburet sau un dulap , ma intreba care imi place iar eu spuneam , pe care l-as alege si a doua zi venea cu ce a ales el , eu faceam nodul la draperie intr-un fel a doua zi il gaseam desfacut si facut in alt mod ..ma intreba ce cred e mai frumos parchetul deschis sau inchis , eu ziceam deschis , el nu zicea si il facea inchis ..si uite asa.. eu sunt peste , m-am gandit sa dau vina la inceput pe emotivitatea mea usor mai pronuntata poate , dar din cate am citit o gramada de noncalitati se potrivesc perfect dragalasului meu tauras ..inca tin la el ..dar nu m-as mai putea intoarce ,nici daca m-ar chema ..e ceva ce ma tine pe loc sau sa ma dau in spate , sau sa ma feresc ...decisesem sa ma mut la el cu tot cu fata mea , sa-mi las serviciul ,si viitorul meu profesional , si sa ma mut in tara lui... dar cand trebuia sa iau decizia am renuntat , s-a ivit ruptura ..cand self esteemul lui nu a mai fost gadilat sau cand minunata lui prestanta tovaraseasca i-a fost zdruncinata de faptul ca nu am participat la un concert in care el era un personaj, si a trebuit sa ma scuze in fata prietenilor ca nu pot veni , atunci a inceput sa se caste prapastia ..in privinta egoismului si a zgarceniei , e cam adevarat ..eram intr-o tara straina si pe toata perioada cat am stat acolo 5 saptamani jumatate , am stat din banii mei ..am trait din economiile mele , eu singura caci chiar daca stateam impreuna el isi lua doar pentru el , iar eu fie mancam ce manca el fie trebuia sa imi cumpar ..si am decis ca daca tot imi pap economiile macar sa fac ceva ..si am inceput sa-mi fac cumparaturi singura , sa ma comport ca si cum eram aici ..si ce credeti a continuat relatia ..nope ..s-a rupt ..si acum e rupta si totusi nu e ..seamana cu ceva lasat in aer sau cu ceva de genul porti deschise ...dar astept sa ma deranjeze atat de tare incat sa-mi ridic fundul si sa inchid usa ..poate nu-i necesar sa o trantesc ..dar am s-o inchid ..ma eneveaza caci cam aud ce se petrece dincolo , caci nici el nu o inchide ...si muzica nu e aceeasi ...pe mine ma deranjeaza ,dar cred ca o usoara inertie , si dupa ce si inertia inceteaza ..poate poate ..
sentimentala
Postat pe 5 Noiembrie 2008 18:51
nagy te am bagat in lista de mes, vb mai multe acolo. Da si mie imi facea la fel, ma ignora cu zilele , nu aveam voie sa stiu ce treburi are etc, eu trebuia sa i spun tot . Zicea ca vrea liniste , sa fie lasat in pace etc, dar imi spunea ca ma iubeste si ma ignora. Dupa aia ai intotceam si eu cu aceasi moneda dar iei sunt f razbunatori si ti o platesc cu prima ocazie. Eu m am despartit de el si sunt mult mai linistita. Recunosc ca ma mai gandesc din cand in cand dar prefer sa traiesc cu fleshuri decat sa sufar mereu din cauza lui. Bafta si vb pe mes.
Laura76
Postat pe 6 Noiembrie 2008 11:17
sentimentala cata dreptate ai. Si eu ai faceam cadouri iar el nimic de zgarcit ce era . Cand am citit ce ai scris mi am adus aminte de asta. E clar iei nu se schimba niciodata , al meu avea 27 de ani dar daca si al tau care are 45 face la fel inseamna ca e un caz pierdut si ma bucur ca m am despartit . A trecut o luna si ceva , peste inca o luna il uit decat sa fi trecut prin mai multa suferinta. Bravo ca l ai lasat si nu te mai intoarce inapoi, NU MERITA, NU AI PIERDUT NIMIC CREDE-MA !PUP.
Laura76
Postat pe 6 Noiembrie 2008 11:22
SENTIMENTALA.... am ramas muta cand am citit ce ai scris ,safie chiar asa de zgarcit e culmea. Eu inca nu am ajuns acolo dar cred ca va urma ca prea multe asemanari sunt.Stii ce as vrea sa stiu? Te-a lasat in pace cand ai terminat relatia? Ca ei cum am auzit nu prea se lasa sunt insistenti nu te lasa usor sa iesi din relatie. Sper sa am si eu puterea sa inchid usile dupa el dar deocamdata nu pot ne chinuim reciproc el cam vrea sa ma domine iar eu nu ma las dominata ,el ma ignora des eu am nevoie de atentie.Culmea e ca nici el nu se satura sa ne tot certam ca zice ca e frumoasa impacarea,si sa spun sincer DAE FRUMOS.offf ca nu stiu ce sa mai fac.
nagy_ikako
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:48
Trebuie sa ai putere si curaj sa pui capat definitiv. E spre binele tau , altfel o iei razna . Iei au darul de a te inebuni de cap si de a te face sa crezi ca tu nu esti normala. O sa ti fie greu prima luna dar dupa aia te vei simti mult mai linistita. Nu merita sa suferi la infinit iar iei NU SE SCHIMBA . Iar daca tu te vei schimba cum vrea el , el te va schimba cu alta . Cu iei nu merge nici cum. Las-o balta !!
Laura76
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:57
buna! azi am primit un sms in care imi spunea buna iubito! sunt foarte obosit dupa toata saptamana asta , cu munca , cu muzica ..la noi n-am avut timp sa ma gandesc ..as vrea un weekend linistit si relaxat ..tu ce planuri ai ? inca te iubesc ..si daca ma iubeste ...ma iubeste ..eu nu prea am chef sa stau si sa astept ..imi fac si eu un weekend linistit si relaxat ..sau ma rog , unul care sa ma defineasca ..si da el este zgarcit ..prea multe coincidente pe aici cate am vazut , la acesta zodie ..ma refer la barbati , incat chiar dc as vrea sa cred ca al meu este mai bun doar ptr a-mi dem mie ca sunt mai grozava, as gresi..e cam aceeasi marfa peste tot ....pe mine ma deranjeaza cel mai tare cand ma ignora si ma face sa ma simt ca naiba ..de nici nu mai stiu ce sa fac sa-i fiu pe plac ..ba ca are nevoie de spatiul lui , ca de ce il ating , se da la o parte si-mi zice ce pupici lipiciosi am ..de fapt imi zicea ..acum nu mai suntem impreuna ..laura o sa-ti trimit messengerul..mersi
si mie imi face placere sa vb..pa pa
sentimentala
Postat pe 7 Noiembrie 2008 20:03
De la: sentimentala, la data 2008-11-07 20:03:57buna! azi am primit un sms in care imi spunea buna iubito! sunt foarte obosit dupa toata saptamana asta , cu munca , cu muzica ..la noi n-am avut timp sa ma gandesc ..as vrea un weekend linistit si relaxat ..tu ce planuri ai ? inca te iubesc ..si daca ma iubeste ...ma iubeste ..eu nu prea am chef sa stau si sa astept ..imi fac si eu un weekend linistit si relaxat ..sau ma rog , unul care sa ma defineasca ..si da el este zgarcit ..prea multe coincidente pe aici cate am vazut , la acesta zodie ..ma refer la barbati , incat chiar dc as vrea sa cred ca al meu este mai bun doar ptr a-mi dem mie ca sunt mai grozava, as gresi..e cam aceeasi marfa peste tot ....pe mine ma deranjeaza cel mai tare cand ma ignora si ma face sa ma simt ca naiba ..de nici nu mai stiu ce sa fac sa-i fiu pe plac ..ba ca are nevoie de spatiul lui , ca de ce il ating , se da la o parte si-mi zice ce pupici lipiciosi am ..de fapt imi zicea ..acum nu mai suntem impreuna ..laura o sa-ti trimit messengerul..mersi
si mie imi face placere sa vb..pa pa


Sentimentala... CAnd am vazut mesajul tau... am simtit un mare gol in stomac. Si eu m-am saturat de atitudinea lor miserupista, de disparitiile lor subite si fara motivare, de "hai sa ne intalnim, da' cand am YO chef". Urat din partea lor... Dar nu isi dau seama ca fac asta. sper eu. Daca o fac intentionat, cu atat mai rau pentru ei.

Pupicei


pentru atitudinea ta:D E de admirat. Sper doar sa o pot adopta si eu cand... si daca... se va intoarce taurul meu...
shrekutza
Postat pe 8 Noiembrie 2008 14:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pestoaica cu sagetator!! 2 De la: dianaiuliana 9 Martie 2012 00:30
cum e ? 5 De la: mimoz 4 Martie 2012 08:54
barbatul gemeni femeia taur 12 De la: Hydra 21 Februarie 2011 21:05
despre zodia pesti 1 De la: loremicuta11 2 Decembrie 2008 13:08
eu zodia gemeni - el gemeni...aceiasi zi de nastere 15 De la: garbo_11706 7 Mai 2013 20:25
Setari Cookie-uri