colegul de birou

In ziua de astazi, nu mai esti sigur de nimic.O colega de la seviciu, a cumparat un pachet de grisine,a mancat si a inceput sa o doara burta.Cand s-a dus la doctor,acesta i-a spus:
-Domnisoara, cand v-a venit ultimul ciclu?
-De dimineata domnule doctor.
-Ce pasi uriasi face stiinta, domnisoara.-zise doctorul uimit, stergandu-si ochelarii.-Dupa spusele Dvs., copilul acesta care are acum trei luni,diseara ar trebui sa se nasca.
-Gravida, dar doctore este de-a dreptul imposibil.
-Domnisoara, parerea mea este sa nu mai mancati produse din acestea de fast-food; mai ales, evitati grisinele si treceti pe lactate. In mod exceptional o data pe saptamana, puteti consuma o salata de rosii, fara adausuri picante.

Postat pe 9 August 2008 20:52
acum cateva zile imi sun amicul.... cu care ma intalnesc cand si cand (o relatie fara viitor...) , surprise!!! era la maternitate , ii nascuse sotia al doilea copil....
normal ca nu-mi doresc un astfel partener...a tinut secret acest mic amanunt timp de aprox... 9 luni...
Noi sa fim sanatosi.
EmaM
Postat pe 18 August 2008 15:23
Pai, Ema, daca omul iti cere apa, tu ce faci!Il gonesti prin curte ca sa se supraincalzeasca?Sigur ca el a fugit cat l-au durut picioarele si a baut apa de la frigiderul personal.Si pe urma, daca o relatie de acest fel este fara perspectiva, sa stii ca juriul ti-o respinge, si nu mai ajunge la expozitie.Este culmea.Fata frumoasa, cu strungareata si sa nu pui tu labutele tale finute pe un flacau unic la parinti si mandru-n toate cele?Hai ca poti.

Postat pe 19 August 2008 16:11
De la: Mirabila, la data 2008-07-16 19:30:28Vai.. barbatii astia!!!! Ce sa -i faci draga mea ? Vrea bani?...dai bani de autobuz! Oare cand ne vom trezi si noi fetele la realitate? Nu inteleg treaba cu..."ma face sa nu mai am incredere in mine"? Vezi dac te bazezi pe barbat? Pune-ti increderea in PRINCIPII sanatoase.Sti astea nu-ti cer bani,nu te dezamagesc...etc.


L-am parasit....si a recunoscut ca a gresit...pentru mine nu a mai insemnat nimic!
Beye
Postat pe 19 August 2008 17:16
Imi sunteti foarte dragi si totusi si vanghelis... Sunteti pe sufletul si mintea mea.
Despre subiect? Pai my wonderfull ex a fost fermecat de colega de birou. Asta dupa ce eu trecusem prin 10.000 de posibilitati de colegi de birou care imi facusera avansuri si care nu au avut nici o sansa... Exagerez, da' vreau sa zic ca ala care se angajeaza intr-o casnicie - in afara faptului in care se intampla orori - trebuie sa traga sa mearga. SE JURA SI PENTRU FIDELITATE, COMUNICARE, INCERCARE ETC... Ce ar fi fost sa fiu si eu cu fiecare coleg care imi arata "dragostea" lui pentru mine?! Doamne! Se pare ca multi care se casatoresc o fac strict de flori de mar. Astia nu stiu macar denotatia din dictionar a cuvantului "casatorie". Cu atat mai mult nu stiu ce trebuie sa fie casatoria dar ramane nescris.
Foarte urat. Se pare ca omenirea se poarta mai rau decat lumea animala. Si cica suntem fiinte ganditoare. Bah. Mi se face scarba, parol.
gianiblue
Postat pe 20 August 2008 13:08
Din pacate da....asa este!
Eu sunt foarte debusolata.....cum sa mai am incredere in cineva..care incearca poate sa se apropie de mine sufleteste...asta pe viitor..
Beye
Postat pe 20 August 2008 14:35
Beye,
Fa rost rapid de o alta busola.Uneori nu barbatii trebuie sa se apropie de femei, ci invers.Ori daca busola ta arata spre o insula pustie, ai dat in mod sigur de belea.Poti sa strigi ca Tarzan in jungla, ca de auzit, nu te aude nimeni, sau doar fiinte care in mod sigur, nu vor fi pe placul tau.

Postat pe 20 August 2008 19:09
Vanghelis,

Un om trebuie sa aiba multe impliniri in viata, in esenta...unii se folosesc mai tot timpul de aceeasi abordare. Vezi o provocare, iti mobilizezi resursele cu suficienta incredere si siguranta obtii ceea ce cauti...asa este.Dar busola mea e data peste cap.....deja traiesc in jungla!!!
Am ajuns aici pentru ca am fost probabil foarte naiva...si de cand ma stiu nu am fost o persoana rea si mereu am stat in spatele cortinei.
Si ce am primit? Nu pozez ca victima.....Dar la ce sa ma mai astept?
Beye
Postat pe 21 August 2008 10:43
Beye, IDEEA ESTE SA NU TE ASTEPTI. Ia singura de la viata ce vrei. Fii mai sceptica si rezervata. Fii cinstita cu tine insati. Si astfel te vei bucura de surprizele reale si bune ale vietii. Nu reincepe de la celalalt capat. Ia-o de la zero si nu de la plus infinit. Cladeste incredere in loc sa o pierzi pe cea pe care o acorzi din start, fii ferma, invata sa spui nu la magarii,
iubeste-te pentru a fi iubita real.
Nu cred ca ai fost mai naiva decat noi toti. Eu nu pun idealismul in oala naivitatii. Cel care idealizeaza nu este prost. El vede corect dar vrea sa schimbe in mai bun si mai frumos, vrea sa aiba incredere, vrea sa traiasca exact ca si in basme. FARA A APLICA TEHNICA STRUTULUI PENTRU TRATAREA REALITATII. pur si simplu spera si lupta pentru implinirea visurilor lui absolut nobile si decente.
gianiblue
Postat pe 21 August 2008 12:37
Giani,
Iti multumesc pentru sfaturi!
Dar eu mi-am pierdut increderea in oameni, asta e problema mea...
M-am izolat de lume, simt nevoia sa ma inchid in casa...am cosmaruri in ultimul timp, ma trezesc dimineata plangand. Nu imi gasesc raspunsul la atatea intrebari....
Nu spun ca sunt foarte afectata de ruptura relatiei..dar a fost ultima picatura din pahar. Am un job bun ..imi este frica ca il voi pierde datorita depresiei prin care trec, chiar nu stiu si nu inteleg ce e cu mine. Ma simt ciudat ...am o sete sa ma razbun ...nici macar nu stiu pe cine.Fiind singura am fost in toti anii astia o luptatoare...nu ma recunosc acum!!! Nu ma mai bucura nimic, ma enerveaza tot in jurul meu..chiar si cainele meu care saracul nu intelege de ce urlu la el.
Beye
Postat pe 21 August 2008 13:02
Beye, ITI JUR CA STIU PRIN CE TRECI. AM TRAIT TOATE ACESTE SIMPTOME. stiu despre cosmaruri, enervare, TOT. Sunt normale, te asigur. Si o spun nu pentru ca am trait eu asta ci pentru ca - dupa ce m-am scuturat de amaraciune - m-a uitat in jur si am vazut ca mai toti functionam la fel. Pentru ca suntem oameni si ne pasa pentru investitiile noastre sufletesti.
Stiu si despre depresie si teama de a nu afecta job-ul. Te rog sa iei extraverale; sunt usoare (eu nu am procedat asa si mi-a fost foarte greu..) si fii sigura ca va trece. Focuseaza-te pe prioritati. Nu lua decizii mari. Obliga-te sa socializezi si... RABDARE CA TOTUL IN VIATA SE PLATESTE. ai rabdare si vei vedea ca nenea, tovarasul va plati - daca nu a fost fair. Ce a semanat va si culege. Tu preocupa-te de tine, CUM SA VEZI FRUMUSETEA REALA A VIETII.
te astept cu vesti. Sistematic si periodic. suntem aici pentru a ne ajuta. O seara super!
gianiblue
Postat pe 21 August 2008 17:00
Giani,
Iti multumesc inca o data !
sunt sigura ca sunt fericiti cei care te au langa ei!
o sa iti dau vesti!!!!
Beye
Postat pe 23 August 2008 01:35
:) Beye, hai sa-ti arat un motiv simplu pentru care merita sa te bucuri: ai un caine. Chiar, e metis sau rasa pura? ce este? Ei, eu incerc de cateva saptamani sa imi iau Golden Retriever sau metis de GR. nu prea am bafta. de fapt, observ ca obtin orice foarte, foarte greu. orice, oricat de simplu, devine o adevarata provocare pentru mine. E un fel de destin si asta. Sper ca tu sa obtii totul macar un pic mai usor decat mine.

Iti doresc un week-end placut. Sa plimbi cainele.Si sa te joci cu el.
Paaaaa.
gianiblue
Postat pe 24 August 2008 10:56
-Ham, ham.Pot sa dau si eu din codita pe aici?

Postat pe 24 August 2008 19:14
ma gandesc ca daca am obtine ceea ce ne dorim usor unde ar mai fi satisfactia ca am reusit si am realizat ceva in viata?? si viata ar fi prea usoara
black_girl
Postat pe 24 August 2008 19:20
Ei bine Blacky,
Uneori obtii, alteori nu.In ciuda rezultatelor, viata ramane la fel de parsiva.Ceea ce te scoate din necazuri si te baga in incurcaturi, sunt intotdeauna banii.Astazi toata lumea are bani.Ceea ce variaza, insa este numarul lor, de aici si nemultumirile care apar peste tot.

Postat pe 25 August 2008 06:04
:) Vanghelis, pe tine nu te poate opri chiar nimeni sa dai din codita exact in ce situatii si locuri vrei...
gianiblue
Postat pe 25 August 2008 15:08
Lasa, Beye... daca te "consoleaza", oricat de minunata as fi, i
s-a acrit cuiva (intamplator in rolul de sotz) de prea mult tort si pizza pe care le gateam pentru el. Oameni buni, cica gatesc minunat - ca o moldoveanca veritabila ce sunt da' uite ca si cozonacul poate sa inceapa sa puta unora! Daca sunt fericiti cei din jurul meu? Sunt dupa ce - nu stiu de ce Dumnezeu ma incearca asha- facem o pauza in care eu ma repliez dupa jigniri, neimplicare, etc si ei se lumineaza la minte. Testul asta l-a trecut mai toata lumea. ciudat (?!)ca sunt cativa care nu s-au trezit nici pana acum. Stiu ce va spuneti: lauda de sine... miroase rau de tot. eu nu spun ca o lauda ci - mai curand - dimpotriva. Am parte - foarte dureros - de o lipsa de sincronizare crasa in viata mea. Deh. Ma trezesc la un timp dupa ce mi-a fost administrata o bata dupa cap si dupa ce mi-am mai dat si eu una
(nu cumva sa-mi mai fac iluzii...) ca apar din trecut tot felul de oameni cu tot felul de osanale pentru faptura-mi minunata. credeti ca e placut sa vezi aceasta risipa a timpului util? Sa vezi ca oamenii te evalueaza corect si te apreciaza doar dupa ce mai fac cateva sute de KM prin viata? Contratimpul clar nu iti da o stare de fericire. Totusi, da: cateva prietene, sefii mei si nepotii mei care sunt langa mine sunt mai isteti si pricep repejor. Dar in rest nu ma pot lauda ca mi se ridica o statuie in P-ta Victoriei, Bucharest, Romania, Europa, etc
gianiblue
Postat pe 25 August 2008 15:22
giani, te asta ne iubim noi, moldovence hai sa facem totusi, cozonacul cu oua mai de casa ca sa nu puta
si_totusi
Postat pe 25 August 2008 15:36
Giani,
sub nicio forma nu am vrut sa te jignesc....
nu gaseam cuvinte sa-ti spun ca randurile scrise de tine mi-au prins bine....
Beye
Postat pe 25 August 2008 15:54
Beye, nu m-ai jignit deloc. Doar iti spuneam amar ca nu toata lumea, din pacate, ma sesizeaza corect - asa cum ai facut-o tu intr-un timp foarte scurt. Si faptul ca cei care vin in contact cu mine nu vad cine sunt de fapt, este foarte trist. Iti multumesc pentru apreciere. Ma bucur ca ea exista macar aici. de aceea si revin zilnic pe acest site. Aici pare ca sunt crezuta pe cuvant si din primul moment. va multumesc.
gianiblue
Postat pe 25 August 2008 16:01
Daca vreau, pot sa ud si canapeaua.

Postat pe 26 August 2008 20:30
Buna, si eu sunt in aceeasi situatie...casatorit ..2 copii..are o pozitie destul de mare in companie..ma place ..eu il plac...ne sicanam ca sa zic asa..insa nu face nici un pas..mai mult de.. cat ar trebui.In fiecare zi vea sa ma vada..nu stiu ce sa fac, sunt foarte nedumerita, nu-l inteleg uneori..simt ca e disperat ..eu insa nu am tupeu sa fac mai mult ..consider ca el ar trebui sa faca..Insa mai am si eu o problema....am un prieten de 3 ani si il iubesc .si vreau sa ma casatoresc intr-o zi cu el, nu vreau sa stric ceva in relatia asta.dar de cand cu.."colegul de birou"..
Astept sugestii..va pup!
tinitini
Postat pe 26 August 2008 22:31
Intreba-l daca poate sa ude canapeaua.Sau daca poate sa arunce um muc de tigara din varful Chomolumna, si sa cada pe spate cu picioarele-n sus.Nu el, tigarea.

Postat pe 26 August 2008 22:44
da..nu m-am gandit la asta..merci..dar ce fac ..ca nu fumeaza ??
tinitini
Postat pe 26 August 2008 22:46
Fa-l sa fumeze:P
black_girl
Postat pe 26 August 2008 23:08
Sau sa se apuce de baut.Daca are un pic de demnitate in el, o sa te refuze ori de cate ori ai sa-l inviti la o dieta de baranza de vacuta si yogurt.Parerea mea este ca ar trebui sa-l inviti la teatru, si in antracte sa vorbesti cu el despre caile incurcate ale vietii.Daca nu vrei sa te casatoresti cu el, pentru ca locul nu este vacant, spune-i sa-si puna vesta de salvare si sa se arunce in mare.Malul este foarte aproape, asa ca poate sa inoate o saptamana printre rechinii ucigasi, si crocodilii din Nil(in cazul cand busola a intrat la apa si arata catre Egipt.)Cunosti proverbul acela:Nu da vrabia ta pe mana altuia, pana nu negociezi la sange, pretul care trebuie platit.Daca lucreaza la o companie mare, si vrea sa-si imbunatateasca viata, este normal sa doresti si tu o marire corespunzatoare,de salariu, deoarece, asa cum se spune, -"obrazul subtire, cu cheltuiala se tine"Iar tu n-ai sa te faci frumoasa pentru el?Si ai vazut cat costa desuurile acelea sexi.Mai scump ca la New Yorck.

Postat pe 27 August 2008 09:23
Da...interesant.
tinitini
Postat pe 27 August 2008 11:19
Sunt o femeie care a divortat de curand,din cauza infidelitatii fostului sot. Ei bine eu sunt acea femeie care a luptat pentru casnicia ei (asa cum sfatuia cineva) si am luptat...vreo 3 ani! Acum singurul lucur care il regret, este ca am stat inca 3 ani in plus si am suferit aiurea langa un om care si-a dat sotia si copilul la o parte, pentru o pustoaica cu mintea inca in formare. Asa ca va anunt ca sunt f rare cazurile in care un barbat odata ce a "gustat" viata libera, va mai avea puterea si mintea sa se intoarca spre familia lui! Toata viata ramane un curvar....asa ca in functie de fiecare caz in parte e bine sa nu amanati luarea unei decizii, indiferent care e aceea.
adelina
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:10
Adelina, tu ai spus intr-un singur mesaj, ceea ce noi ne straduim sa facem de la Adam si Eva incoace.Ma refer la cei de pe forum.Numai ca pe barbatii copti, ii intereseaza intotdeauna puicutele fragede, si alearga dupa ele, chiar daca le sare placa din gura.Am cunozcut odata un mos, pe care scria Cimitir, iar pe el il chema Mos Groapa, pentru ca acolo trebuia sa-l duca cu surle si trambite.Toata viata lui, i-au placut muierile.Dupa ce l-a ingropat, una dintre femeile care aranjau mormantul, a simtit ceva ca se misca pe sub fustele ei.
-Al naibii Mos Groapa a zis ea, cu voce tare.-Nici acum nu se astampara.A pipait pamantul si a dat de o surcica care se incurcase pe sub fustele sale si a oftat:
-Mosule, Mosule..Degeaba te chinuiesti sa mai faci ceva.Nu vezi ca si crenguta s-a uscat?-si luand-o intr-o mana a aruncat-o pe un maldar de gunoi din apropiere, unde doua oase iesite din pamant, se mai bucurau de soarele acela tarziu de toamna.

Postat pe 20 Octombrie 2008 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cam nou pe aici..help ? 42 De la: Mark_1990 26 August 2012 16:26
ce sa fac.... 15 De la: fluturasalb85 13 Noiembrie 2008 13:53
AM PROCEDAT CORECT? 59 De la: Ioana007 20 Februarie 2009 16:08
casatorie cand dicteaza mama? 104 De la: foreverme06 3 Mai 2009 22:04
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:03
Setari Cookie-uri