colegul de birou

De la: crisgrv, la data 2008-06-26 15:32:36ma simt c ala 18 ani in preajma lui. singura mea problema este ca el e casatorit. simt ca si el ma simpatizeaza, dar imi este teama. mi-a povestit ca relatia nu ii merge bine si ca are de gand sa divorrtzeze, dar nu as vrea sa fiu eu motivul divortului. si plus ca nu stiu daca o spunea pur si simplu sau nu. pe de alta parte, imi este teama ca el poate fi dragostea vietii mele si as putea sa raman mereu cu regretul a ceea ce ar fi putut sa fie.


parerea mea este ca el se joaca dea divortul ca sa ii cazi in pat.iar daca totushi sa indragostit de tine si te iubeste...sunt sigura ca peste ceva timp vei ajunge in locul sotiei lui...gandeste-te bine!!!!in plus...eu urasc persoanele care se baga in relatiile altora..imi pare rau!!!sfat:TINETI CURUL ACASA FATUCA!!!

Postat pe 27 Octombrie 2008 23:32
Din pacate,eu sunt in postura "sotiei "colegului tau !Probabil ca va afla de tine asa cum si eu am aflat de colega sotului meu.
Pina la urma e trist ce se intimpla,eu sufar,el la fel...colega si ea saraca...e o mare porcarie !
nu te lega la cap daca nu te doare,e sfatul meu sincer.
THM6
Postat pe 6 Noiembrie 2008 09:24
Niciodata draga, sa nu te lasi sa cazi pe patul oricarui necunoscut pervers, fara sa verifici daca are stampila CTC aplicata.Porcaria a fost ca Suzuka nu a tinut cont de sfaturi, si fiind mai greuta, cand s-a aruncat, i-a intrat un arc in c...Faptul a fost foarte dureros si nu mai spun ca nu a fost de loc placut sa il scoata instalatorul cu patentul de acolo, dupa ce au venit cei de la descarcerare.A ramas marcata toata viata.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:11
De la: THM6, la data 2008-11-06 09:24:35Din pacate,eu sunt in postura "sotiei "colegului tau !Probabil ca va afla de tine asa cum si eu am aflat de colega sotului meu.
Pina la urma e trist ce se intimpla,eu sufar,el la fel...colega si ea saraca...e o mare porcarie !
nu te lega la cap daca nu te doare,e sfatul meu sincer.


Ce mare porcarie cu hormonii astia mai fetelor! THM6 mersi la fel! Nu ai luat-o la omor> Mersi nici eu. Doua fraiere. Astea (vai scuze- acestea) nu mai fac diferenta intre iubire si atractie sexuala.Nu mai stiu ca iubirea se simte si se traieste in sfere inalte, in zone situate in partea superioara a corpului, si se manifesta prin pace si caldura nu prin mancarime. Ca iubirea curata se poarta la vedere, se poate striga in gura mare nu pe la colturi, pe coclauri si nu se consuma in locuri ieftine.

Postat pe 19 Noiembrie 2008 20:44
serviabil,dragut,poate prea familiar ,uneori nu te lasa sa respiri.multe si-au schimbat serviciul dupa ce-a urmat...,altele i-au dat una peste ochi ca nu vedea biroul iar in plasa daca a cazut una.ea zicea ceva de revigorare si de idei noi.totul se intampla la departamentul publicitate...
cercelmarilena
Postat pe 15 Ianuarie 2009 02:13
nu poti aj la inima ciuva prin astfel de mijloace josnice...nici chiar in pat pt o noapte...ce ticalos,pastreaza-ti demnitatea,mai tarziu o sa te aprecieze sau o sa te lase in pace...bafta
alberto_uby_2006
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:16
Pune capt n mod hotrt acestei relaii. Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. Dac nu pui capt, te faci ocazie de pcat pentru el. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogurile urmtoare :

Putei intra pe un blog foarte interesant accesnd linkul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole. Videoclipuri. Legturi cu numeroase site-uri deosebit de interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio). Cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator). Articole foarte interesante. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii gratuite, etc.

Al doilea blog :

http://www.augustincezar.blogspot.com/
Acest blog conine: Argumente tiinifice i religioase ca un copil e fiin uman din momentul concepiei. Adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer ajutor material, consiliere i soluii alternative la avort Mrturii ale unor femei care au fcut avort. Mrturii ale unor femei care NU au fcut avort. Mrturii ale unor medici care au renunat s fac avorturi.. Consecine fizice i emoionale ale avortului asupra femeii. Legturi cu multe alte site-uri asemnatoare.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 9 Februarie 2009 02:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat macar imi puteti.. ca eu nu mai stiu ce sa fac.. 98 De la: Ioana007 10 Mai 2009 16:14
daca as fi pentru o zi femeie/barbat 193 De la: elisabeta_boia 6 Septembrie 2011 18:12
suzuky ? suzuka ? anyone ? 14 De la: gianiblue 30 Ianuarie 2009 14:35
femeie scorpion-barbat taur sau barbat varsator 15 De la: SenseiElla 30 Ianuarie 2010 12:29
sinceritate sau nu ... 6 De la: scrichy 26 Mai 2009 01:19
Setari Cookie-uri