Dragoste interzisa?

De la: Bogdan38, la data 2008-06-17 10:03:38Stii vorba aceea: sa ridice piatra cel care nu are nici un pacat! Cei care te judeca sunt falsi prieteni! Adevarul este unul singur - cel care iti face inima sa tresalte - iubirea! Daca tu il iubesti cu adevarat si el te iubeste la randul lui, daca il simti ca te iubeste, sa stii ca merita sa lupti pentru iubirea ta! Poate este sansa ta sa fii fericita, poate este sansa ta de a avea ceea ce iti doresti! Nu trai inocrsetata in regulile acestei societati! Singura persoana importanta din viata ta esti doar tu! Sa nu uiti acest lucru!
iubito nu te judec dar relatia asta este una ne potrivita pentru tine nu desparti o famile , nu fa sa sufere un copil . acel barbat nu isi va parasi familia ,tu pentru el esti doar o aventura ,fi desteapta si dai papuciiiiii inainte sa o faca el
capsunica
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:27
daca vrei sa-ti intemeiezi o familie s-au sa ai o relatie sanatoasa lasa-l in pace sa fie cu familia lui ,pune-te in locul sotiei lui si gandeste-te ca daca o lasa pe ea cu tot cu copil poti pati si tu acelasi lucru.Barbati nu sunt numai cat se vad pe geam!
mimosa
Postat pe 21 Septembrie 2008 11:46
Ne jucam cu vorbe toti.Mai ales tu stimata doamna care ai aruncat manusa.
Ce e o dragoste normala sau ce e o dragoste interzisa?
Dar de fapt ce e dragostea?O inchipuire ,un miraj,un deziderat?
Sau doar un joc hormonal si un sex transformat in obisnuinta?
E natura umana de a cauta mereu,de a incerca noi descoperiri si de fiecare in parte depinde ce atitudine ia in momentul cind realizeza ca ce are nu e atit de bun ca ceea ce a gasit.Cit priveste angajamentele,cineva a zis mai demult ca de aia se fac ca sa fie calcate,iar copii cresc si cresc poate mai bine cind supusi unei vieti mai putin matasoase.Totul depinde de cei doi sa nu uite de datoriile morale si materiale pe care le au fata de cei mici.
costi2
Postat pe 22 Septembrie 2008 14:59
draga mea nu te voi critica ca te ai implicat intr o relatie complicata.te iubeste si il iubesti .totul e bine si frumos.problema e ca sunt 2 persoane care sufera sau vor suferi in curand.el va divorta va veti casatori,copilul va face vizite tatalui,(cand va afla ca tu esti cea care iai despartit pe parintii lui cum va reactiona?iti spun eu -te va ura,iti va reprosa).Fosta sotie va fi prezenta in viata voastra prin prisma copilului.inima adultilor se vindeca dar a copiilor nu.E bine sa privesti situatia altfel=dac tu ai fi sotia lui si o alta persoana ar apare in viata lui si ar avea intentii de divort,cum ai reactiona ce ai face.iartama te rog eu am trcut printr o situatie similara.in familia mea a apara o zana care mia zdruncinat echilibrul.copilul meu sufera si azi dupa 7 ani de la divortul meu de tatal ei .e bine sa ti gasesti un om liber si fara obligatii.stii proverbul=lupul isi schimba parul dar naravul ba.poti ajunga si tu pe locul 2,iar sa se indragosteasca de alta.ai puterea si te rupe de el.asta e parerea mea.
calibra
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:22
intodeaunami-am dorit un barbat inteligent, rainat, usor boem, cald........
am tecut print-o relatie, in care mi-am pierdut demnitatea.urate clipe.
m-am aruncatin bratle unui barbat care nu mi-a aratat nimic frumos.
si acum iubesc, dar iubesc un barbat casatorit.
e suficient asa.
double_chock
Postat pe 19 Octombrie 2008 09:46
Citind ce-ai scris, acum pe loc,
Simteam ca ma loveste-un soc,
Dar ori si cat as fi de suplu,
E foarte rau, cand socu-i dublu.

Postat pe 19 Octombrie 2008 17:54
stiu ca te poti indragosti cand te astepti mai putin si de cine nu te astepti. dar omul mai are si putina minte pt a analiza situatia si a lua decizia potrivita. de ce sa iti complici existanta cand totul poate fi mai simplu? cauta pe cineva care are acelasi aspiratii ca si tine.
fluturasalb85
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:50
Nu-ti pierde increderea in tine! stai pe val sa nu te inneci,fii in fiecre zii mai frumoasa ca ieri ,...intodeauna exista invinsi si invingatori..inevitabil.
Tu din ce categorie vrei sa faci parte?
mult noroc.
saracrista
Postat pe 16 Noiembrie 2008 19:56
cat despre iubire... are dreptate vanghelis, exista alegeri gresite, nu iubiri interzise. acum multa vreme am luat de langa nevasta si copil un barbat, ca, de!, m-am luptat pentru dragostea mea. de atunci am mai incercat cate ceva. un amant. un divort. un iubit de etnie rroma, unul mai mic cu 14 ani, ca asta e trendu'...acum fostul meu sot a parasit a treia nevasta si al treilea copil si ameninta ca ma bate daca cer marire de pensie . eu imi traiesc viata asa cum cred ca e mai bine, numa' ca am invatat sa incerc macar sa nu fac rau in timp ce ma indeletnicesc cu asta. fara gluma, de data asta: daca as avea posibilitatea cumva sa dau timpul inapoi, din toata povestea mea as pastra tare putine randuri. cred ca numai pe acelea in care s-ar povesti despre fetita mea. despre restul, toate se platesc si al dracului ce scumpe sunt alegerile gresite!
catwalk
Postat pe 28 Noiembrie 2008 21:41
stii eu asa persoane ca al de tine urasc scuze dar nu pot sa spun alt ceva .. ce chear asa de urita esti nu mai exzista alti barbati cu care sa te iubesti numai decit cu acel care e insurat? nu te gindesti ca sotiea acelui babat daca va afla .. stii ce va face ea te va jura si tu ai sa perzi mai mult in viata .eu deas afla sa se tine cineva de sotul meu atunti eas arata eu cum se traeste viata. nu fii proasta si catati un baiat neinsurat si fara copii nu te baga in familie straina ca el poate sa spuna multe si de toate dar la urma poti sa ramii si tu cu un copil de la el si fara el . asaca catati de treaba si nu fi PROASTA

Postat pe 26 Decembrie 2008 09:47
Deci e insurat si are un copil....Pa,la revedere,gasesti altul.Daca il vei departi de familia lui,s-ar putea pt inceput sa fii fericita,insa ,daca ai un pic de contiinta,aceatsa te va mustra mai devreme sau mai tarziu.Stiu ca e greu sa fii indragostit si sa nu mai judeci limpede,insa data fiind situatia,trebuie sa fii rationala,sa judeci la rece ...
Roxxynela
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:47
Buna,
Povestea tam-a ravasit pe mine insumi,deoarece eu am trait si traiesc o situatie aproape identica cu a ta,dar eu pt copil am renuntat la FERICIRE ,iar acum as dasi 10 ani din viata pt a o mai tine macar odata pe persoana iubita de mana.Sfatul meu ,este sa ai un pic de rabdare cu el pana isi rezolva problemele si apoi fi sigura ca vei muri fericita,asta numai daca il iubesti si te iubeste cu adevarat .Ti-am spus ca eu am pierdut din vina mea ,dar nici ea nu a putut sa inteleaga ca am un copil ,deci lupta pana la capat
candvaodata
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:56
De la: frunzetatiana, la data 2008-12-26 09:47:36stii eu asa persoane ca al de tine urasc scuze dar nu pot sa spun alt ceva .. ce chear asa de urita esti nu mai exzista alti barbati cu care sa te iubesti numai decit cu acel care e insurat? nu te gindesti ca sotiea acelui babat daca va afla .. stii ce va face ea te va jura si tu ai sa perzi mai mult in viata .eu deas afla sa se tine cineva de sotul meu atunti eas arata eu cum se traeste viata. nu fii proasta si catati un baiat neinsurat si fara copii nu te baga in familie straina ca el poate sa spuna multe si de toate dar la urma poti sa ramii si tu cu un copil de la el si fara el . asaca catati de treaba si nu fi PROASTA


FATAAAA!! cate greseli poti avea in cateva fraze!!! Nu-mi vine sa-mi cred ochilor!!! Imi fac ochii ca margelele si mintea cred ca nu mai suporta si striga "Las-o asa, si fugi!!!!"
Verarmy_38
Postat pe 21 Februarie 2009 12:13
Vechile noastre iubiri sunt cadavre sau neveste. Vechile noastre mhniri sunt virgine sau sunt prostituate.(V.Nabokov in "Ada sau ardoarea")
anakin
Postat pe 21 Februarie 2009 19:37
De la: anakin, la data 2009-02-21 19:37:38Vechile noastre iubiri sunt cadavre sau neveste. Vechile noastre mhniri sunt virgine sau sunt prostituate.(V.Nabokov in "Ada sau ardoarea")


vechile iubiri sunt cadavre pentru ca nu ati avut grija de iubiri... E suficient o clipa doar sa simti iubirea pe care o primesti, pentru ca apoi sa devii egoist, sa crezi ca totul ti se cuvine...
Probabil acea femeie care urmeaza a fi parasita, in viata ei de zi cu zi nici nu banuieste, pentru ca timpul ei liber il dedica familiei... El, probabil , sub pretextul ca are multa treaba la servici... intarzie mereu, pt a putea sa stea pe net , dupa program , fara sa fie deranjat...
Deci, fata draga
care ne intreabi pe noi, pe forum, despre dragostea interzisa...
Dragostea nu este interzisa !!!!Problema este ca de multe ori omul se indragosteste cand si de cine nu trebuie...apoi sunt altii care sufera..., apoi suntem noi ...
destiny
Postat pe 23 Februarie 2009 11:08
destiny, esti de o incultura crasa... nu anakin a spus asta, ci Vladimir Nabokov in "Ada sau ardoarea", iar contextul in care a spus-o era unul special, in care Van, un nonagenar (personaj al romanului respectiv), l-a concluzionat in memoriile sale, reconstituind vara in care s-a indragostit de Ada.
Insa intre a citi sau a intelege ce citesti este o cale lunga, mai ales in cazul tau. Sunt curios daca stii vre-un alt titlu celebru din bibliografia scriitorului, fara sa dai search pe google.
anakin
Postat pe 23 Februarie 2009 12:22
bai anakin!venisi cu Nabokov acilea..

ia taci din gura! auzi ce zice fata asta..ca stati peste program la munca, ca sa nu va deranjeze nimeni cand stati pe net...mama voastra de gagicari...
iasomia
Postat pe 23 Februarie 2009 12:26
Indraznesc sa va adresez si eu o rugaminte! Particip la un concurs pe site-ul tvr-ului si am nevoie de cat mai ulte voturi...va rog...se poate sa ma ajutati? Este poza a doua (cu mutritza trista desenatat in frigider) de la sectiunea concurs! http://www2.tvr.ro/trezirealaapel/
Va multumesc mult si sper din suflet sa nu deranjez pe nimeni cu aceasta rugaminte!
maimuticagogosica
Postat pe 23 Februarie 2009 16:52
iasomico, Nabokov este unul din putinii scriitori care au cultivat erosul in romanele lor (si mi-a placut la lecturare), avand pe scriitura amprenta scolii ruse. In mod evident a fost evitat din librariile copilariei noastre pre-decembriste, insa romanele sale, chiar si daca au incercat sa fie ecranizate, nu au reusit sa pastreze intocmai linia pe care presupun eu ca intentionat-o autorul. Mai mult chiar, Lolita a ajuns sa aiba o conotatie extrem de negativa, vulgara, aproape sinonima cu violul si pedofilia. Atat de departe de Nabokov, din pacate.
Dar m-a distrat faptul ca doamna respectiva, moralista si integra pana la ultima picatura de ADN, a crezut ca respectivul citat imi apartine, si a sarit la gatul tuturor barbatilor prin prisma lui. Intr-un mod specific societatii noastre: intai ii dau in cap si apoi il intreb ce a vrut sa zica, daca ma injura de mama??
anakin
Postat pe 23 Februarie 2009 17:30
anakin,

mi-e rusine sa spun dar nu am citit decat lolita...

dar da..ai dreptate..nu am gasit nimic vulgar in trairile lor,doar chestii omenesti...
iasomia
Postat pe 23 Februarie 2009 17:34
ouch...anakin...ai bagat de-astea "grele" ?

de-aia ai pierdut-o pe doamna destiny...spune nene de poshete, de amant...ce atata literatura? vrei sa isi arda conexiunile ?
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Februarie 2009 17:39
De la: maimuticagogosica, la data 2009-02-23 16:52:29Indraznesc sa va adresez si eu o rugaminte! Particip la un concurs pe site-ul tvr-ului si am nevoie de cat mai ulte voturi...va rog...se poate sa ma ajutati? Este poza a doua (cu mutritza trista desenatat in frigider) de la sectiunea concurs! http://www2.tvr.ro/trezirealaapel/
Va multumesc mult si sper din suflet sa nu deranjez pe nimeni cu aceasta rugaminte!


Gata maimutico... da' noua ce ne ies la faza asta?
Armyvero_38
Postat pe 23 Februarie 2009 17:49
wife, un pic mai pe seara ne bagam la capodopere cu amanti ilustri, acuma nu, ca sunt inca gospodinele pe site si ma tamaie cu lingura aia cu care mestecau mamaliga. O sa comentam un pic sindromul don-juanismului pentru barbati? fiindca este un pic diferit, tine de perceptia fiecaruia. Chiar, un prieten al meu se intreba de ce don-juan a trebuit sa fie neaparat barbat si incerca sa argumenteze prin prisma faptului ca fiecare din noi iubeste de mai multe ori (cine nu recunoaste e las), ntr-o varietate de forme care nu sunt niciodata identice... asta ca raspuns la ecranizarea "Lolita" din 1998, filmul ala superb cu Jeremy Irons si Dominique Swan (ce frumusete de femeie!)...
anakin
Postat pe 23 Februarie 2009 17:55
si Jeremy Irons ce avea?

mmmm.. ce papa bun...
iasomia
Postat pe 23 Februarie 2009 18:17
iasomico...sunt consternata...

vrei sa spui ca l-ai papa pe Irons putin? hmmm...cu putina inghetata...ce zici ?
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Februarie 2009 18:21
bueyyy!

acu' te apucara scenariile cand ies pe usa? ha?

phiuuu,ce bufeuri ma luara...

fug...
iasomia
Postat pe 23 Februarie 2009 18:25
fugi...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Februarie 2009 18:26
da stiu cum este si io sunt implicate intr-o relatie cu un barbat insurat care ste cu 20 de ani mai mare ca mn si are si un copil ca si barbatul cu care esti u noi trb sa intelegem ca ei nu vor renunta la sotiile lor chiar daca tin la noi pt ca nu sunt indeajunsi de puternici sa o faca pt a nu fi vorbitii de lume sincer ar trb sa incerci sa nu mai tii la el si incetul cu incetul sa renuntii pt ati gasi pe altcineva oricum eu nu sunt in masura sati dau sfaturi pt ca sunt foarte mika si io fac o prostie mare ca stau cu un barbat insurat bn este ca nu il iubesc mult doar tin la el si ca nu am avut relatii intime
garbo023407
Postat pe 9 Iulie 2009 00:20
ha???
stai cu un barbat si nu ai avut relatii intime? pai asa, io stau cu zeci de femei! toate cele cu care ma intalnesc prin metrou.
pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 00:24
"si io fac o prostie mare ca stau cu un barbat insurat bn este ca nu il iubesc mult doar tin la el si ca nu am avut relatii intime"

Doamne, mare e gradina ta!...

Auzi: "nu il iubesc mult doar tin la el"
Aemulus
Postat pe 9 Iulie 2009 00:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorie cand dicteaza mama? 104 De la: foreverme06 3 Mai 2009 22:04
Copilul altuia sa devina copilul lui? 7 De la: garbo001220 10 Mai 2009 17:17
infidelitate 189 De la: mia79x 13 Mai 2009 21:22
vis distrus pt totdeauna 14 De la: florinabranzea 15 Octombrie 2008 19:41
Un sfat macar imi puteti.. ca eu nu mai stiu ce sa fac.. 98 De la: Ioana007 10 Mai 2009 16:14
Setari Cookie-uri